Arama sonuçlarınız

1. K

Soru Type-c hub tavsiye

Android uyumlu 1 pd ve 2 data çıkışlı hub arıyorum. Data çıkışlarından biri type-c'nin tüm özelliklerini desteklemeli(video, kulaklık, vb.) Diğeri usb a olsa da olur ama type-c olmasını tercih ederim. Önerilerinizi bekliyorum
  2. K

Soru Daha optimize veritabanı

Yerel veritabanı kullanıyorum zaten herhangi bir kurulum gerektirmiyor.
  3. K

Soru Daha optimize veritabanı

Merhaba. C# ile bir uygulama geliştiriyorum ve bu uygulamada da yerel bir veritabanı kullanıyorum. Uygulamanın kullanılacağı bilgisayarlar genel olarak düşük seviye donanıma sahip bilgisayarlar olacak. Veritabanı da yerel olduğu için optimizasyonla ilgili sorun olur mu diye düşünmeye başladım...
  4. K

Yardım Harici klavye fn tuşu kapatma

Merhaba arkadaşlar. HP Pavilion 600 model kablosuz klavyenin fonksiyon tuşlarını tersine çevirmek istiyorum. Fn lock tuşu yok, biostan hotkey modu etkinleştirince laptopun kendi klavyesi tersine dönüyor ama harici klavye aynı kalıyor. Bi çözümü var mıdır?
  5. K

Yardım Windows 11 Çizgiler Gözükmüyor

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır Windows 11 kullanıyorum ve bu sorunda uzun zamandır var başlarda sorun etmemiştim ama artık canımı sıkmaya başladı. Soruna gelecek olursak beyaz arkaplan üstündeki ince çizgiler gözükmüyor. Excelin hücre çizgileri vb. ama her yerde aynı. Üstünde gölgelendirme...
  6. K

Soru Galaxy Buds Pro

820 tl Maalesef öyle. İade talebini oluşturdum yarın iade edip orijinalini alacağım
  7. K

Soru Galaxy Buds Pro

Arkadaşlar merhaba. Hepsiburada üzerinden Samsung galaxy buds pro aldım ve samsungun kendi sitesindeki fiyatlarından baya ucuz bi fiyata aldım. Bugün geldi ama videolarda falan hiç görmediğim bir şeyle karşılaştım kulaklıkların içinde kırmızı mavi ışık yanıyor ve kutusunu açtığımda power on...
  8. K

Bu roma nasıl magisk kurucam ?

Magisk uygulamasından boot dosyasını indirip pc'de odin programıyla flashlamayı dene biraz bakarsan videosunu bulabilirsin
  9. K

SSD takınca pc açılmıyor

Merhaba arkadaşlar. Dün bilgisayarımda bir sorun çıktı (Burada bahsetmiştim) ve açılmamaya başladı. Ben de forumlardan araştırıp sorunun depolama biriminde olduğunu anladım ve SSD'yi söküp windows'u HDD'ye kurdum. Amacım windows'u açıp SSD'yi biçimlendirmekti ama SSD takınca bilgisayar yine...
  10. K

Acer Nitro 5 açılmıyor

Tamam hocam sağolun. 1605449665 Güvenli modda da açılmıyor
  11. K

Acer Nitro 5 açılmıyor

Windows açılmadan güvenli modda başlatabilir miyim? Yani bunun için bir kısayol tuşu falan var mı?
  12. K

Acer Nitro 5 açılmıyor

Bataryası içinde ve şuan içini açacak ekipman yok yanımda
  13. K

Acer Nitro 5 açılmıyor

Merhaba arkadaşlar. Acer Nitro 5 model bilgisayarım bugün durduk yere mavi ekranda "Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" gibi bir hata verdi birden kapanıp açıldı ama acer yazısında kaldı windows açılmadı. Kendim elle kapatıp açtım aynı şey oldu acer yazısında...
  14. K

Pc Harici Harddisk Görmüyor

Merhaba arkadaşlar. Elimde 2TB 3.5" Samsung bir harddisk arkadaşımdan almıştım var normalde harici disk ama kendi kutusunda çalışmadı ben de yeni bir kutu aldım takınca çalışıyor yani disk dönüyor ama bilgisayar görmüyor bir kaç foruma baktım aynı sorunu yaşayanlar varmış fakat onlarda...
  15. K

Telefondan telefona flash yapma

Ben bu konuyu açtıktan sonra o telefon bozuldu, yeni telefon aldım, bilgisayar aldım. Biraz geç kaldın sanki ? yine de teşekkür ederim
  16. K

Harddisk'i harici bağlama

Takılı olan benim aldığım diğeri kendi kutusundaki kart. Benim aldığım diski bile döndürmüyor.
  17. K

Harddisk'i harici bağlama

Merhaba arkadaşlar elimde bir tane 3.5" 2TB harddisk var. Normalde taşınabilir hdd ama kutusunda printer USB girişi var o da çalışmıyor ben de içini söküp hdd'yi aldım. Laptop kullanıyorum bu yüzden dahili olarak bağlayamıyorum. USB ile bağlamak için internetten SATA-USB kablosu aldım. 12v 1a...
  18. K

A71 şarj sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bugün Galaxy A71 model telefonumu şarja taktığımda şarj olmadığını fark ettim (şarj oluyor olarak da göstermiyor) biraz uğraştım ters çevirip taktım falan sonra 25W süper hızlı şarj desteklediği halde adaptörle prize takınca kablo şarjı (USB kablosuyla bilgisayara falan...
  19. K

laptop ısınma sorunu

Rahat oynatıyor ama depolamam az olduğu için yer kalmıyor bilgisayarda bu yüzden ssd ısınıyor olabilir diye düşündüm
  20. K

laptop ısınma sorunu

klavyede dokunduğum yer değil ekran kartı ile işlemci kasanın sağ üst tarafında ama sol üst taraf ısınıyor kullandığım yer baya serin bir yer havaların etkisi olduğunu düşünmüyorum GTA 5'i sildim test yapıp dönerim size yorumlarınız için teşekkürler
  21. K

laptop ısınma sorunu

ona bakmak hiç aklıma gelmedi çünkü ekran kartı ve işlemci normal seviyelerde ısınıyor diğer taraf çok ısınıyor
  22. K

laptop ısınma sorunu

merhaba arkadaşlar yaklaşık 4-5 ay önce aldığım laptopum 1-2 gündür hafif yük altındayken bile aşırı ısınıyor işin ilginç yanı işlemci ve ekran kartının olduğu bölümler değil diğer taraf çok ısınıyor laptopun o kısmı önceden ağır yük altındayken dahi o kadar ısınmıyordu içini hiç açmadığım için...
  23. K

Chrome açılmama sorunu

Zaten google hesabımla girişim var. Benim sorduğum şey neden açılmıyor da yeniden başlatınca düzeliyor? o an herhangi bir iş üstünde olabiliyorum bir daha save alıp yeniden başlatıp tekrar programları açmak sıkıntı olabiliyor.
  24. K

Chrome açılmama sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı uzun süre açık tutan biriyim (yaklaşık 6-7 günü bulabiliyor). Belli bi süreden sonra chrome'u açmaya çalışınca hiç tepki vermiyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor ama ilk açışta kullanıcı seçmemi istiyor (Tek kullanıcı var). Neden oluyor olabilir? Nasıl...
  25. K

Bixby voice kapatma

Gelişmiş özellikler altında yan tuş ayarları olarak geçiyor teşekkürler
  26. K

Bixby voice kapatma

Merhaba arkadaşlar bugün A71 aldım. Kapatma tuşuna uzun basınca güç sekmesi değil bixby voice açılıyor nasıl kapatılır?
  27. K

Samsung Galaxy A serisi Telefon Kullanıcı Kulübü

Ram'in dolu olması pili daha iyi etkiler telefon gerekli olduğunu düşündüğü servisleri arka planda açık tutar ve gerektiğinde de hafızadan veri çekip daha fazla pil ve zaman harcamak yerine ram'den çeker ama ram doluyken başka bir uygulama, oyun vs. açarsan en gereksiz olduğunu düşündüğü servisi...
  28. K

laptop oc

Merhaba arkadaşlar. laptopumdaki işlemci (AMD Ryzen 5 3550h 2.10 gHz) çok sık darboğaz oluyo overclock yapmak istiyorum bikaç yere baktım Throtte Stop diye bi uygulamadan yapıyolar ama benim işlemcimi desteklemiyo uygulama biostan nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
  29. K

filmleri klasörlere ayırma

mantıklı :D bu nasıl aklıma gelmedi benim
  30. K

filmleri klasörlere ayırma

merhaba arkadaşlar. malum karantina günleri için 50 - 60 tane film stokladım ama film klasörüne girince kafama bi hayli karışıyo bu filmleri dram, aksiyon, komedi vb. ayırmak istiyorum ama mesela bi film hem dram hem romantikse iki klasörde de görünmeli kopyala yapıştır yaparsam fazla yer kaplar...
  31. K

aşırı performans düşüşü

merhaba arkadaşlar. dün akşam denemek için bilgisayara bliss os android x86 kurdum beğenmedim bugün tekrar sıfırdan windows 10 kurdum ama bilgisayarda aşırı derecede bi performans düşüşü var mesela önceden 7-8 saniyede açılıyodu şimdi 30-40 saniyeyi buluyo uygulamalar da aynı şekilde çok yavaş...
  32. K

tek jak girişine mikrofonlu kulaklık takma sorunu

merhaba arkadaşlar. bilgisayarımda mikrofon ve kulaklık için tek jak girişi var. kulaklığım da tek jaklı ama bağlayınca ya sadece mikrofon yada sedece kulaklık olarak kullanabiliyorum ikisini aynı anda kullanamıyorum biraz araştırdım hd audio manager diye bi yerleşik uygulamadan sorun...
  33. K

AMD Driver indiremiyorum

Merhaba arkadaşlar AMD işlemci ve grafik kartı kullanan yeni bi dizüstü bilgisayar aldım driver kurmak istiyorum ama AMD'nin sitesinde model seçtikten sonra "AMD yazılımı ve sürücüleri, güncel işletim sistemleri için en iyi şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Sürücüleri yüklemeden önce...
  34. K

Güvenilir windows 10 pro oem key

Orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bilmiyorum ama bi sorunla karşılaşmadım windows etkinleştirildi diyor
  35. K

Burdan aldım biraz geç geldi ama geldi. 2-3 gün sürdü ve spam klasörüne düşüyo belki fark etmezsin
  36. K

Güvenilir mi? Çünkü lisans budur diye bi siteden aldım 2 günü geçti hâlâ gelmedi.
  37. K

Merhaba arkadaşlar. 40-50 liraya Windows 10 pro oem key alabileceğim güvenilir bi site var mı? Paylaşırsanız sevinirim.
  38. K

Yeni laptop donanım kontrolü

Aynı hata maalesef
  39. K

Gta5 yok ekran kartı 4gb 1580832677 Driver yüklemeye çalıştım ama amd'nin sitesinde böyle bi hata alıyorum
  40. K

Şimdi ordan baktım gözüküyor. Diğer yerlerde gözükmemesinin sebebi ne olabilir. Ürün Bu
  41. K

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartı radeon rx560x olan yeni bi laptop aldım ama donanım kontrolü yapınca ekran kartını göremiyorum işlemcinin dahili ekran kartı gözüküyor. Nerden görebilirim? Yoksa içinde ekran kartı yok mu?
  42. K

Acer nitro5 grafik kartı değişir mi ?

Merhaba arkadaşlar Acer Nitro 5 AN515-43 dizüstü bilgisayarın ekran kartı(AMD RADEON RX 560X) değişebilir mi? Nerden öğrenebilirim?
  43. K

Bu laptop alınır mı ? Başka öneriniz var mı ?

Teşekkür ederim. Umarım hedeflerine ulaşırsın.
  44. K

Tabiiki herşeyin başı azim onun da bende olduğunu düşünüyorum. Bugün kararımı verip bunu aldım teşekkürler hepinize.
  45. K

Maalesef böyle bi imkanım da yok 1580715837 Yazılım için ryzen işlemci mi yoksa intel işlemci mi daha iyidir? Bu yeterli olur mu peki?
  46. K

Rom atmak

Twrp içinde mi? Farklı romlar dene.
  47. K

Elden taksit imkanı olduğu için maalesef şuanlık sadece evkurdan alabiliyorum. Yoksa gerçekten taksitte baya bindiriyolar.
  48. K

Merhaba arkadaşlar. Bu laptop alınır mı? Temel seviyede yazılımla uğraşacam. Yeterli olur mu? Veya bu bütçe seviyesinde daha iyi bi öneriniz var mı. İlerleyen zamanda ram takviyesi yapmayı düşünüyorum.
  49. K

Rom atmak

Neyi yüklerken ne hatası
  50. K

Tablet ekranı açılıp kapanıyor

Download moda girmiyor. Dikkatli oku lütfen.
  51. K

Tablet ekranı açılıp kapanıyor

Merhaba arkadaşlar. Bi arkadaşımdan galaxy tab 3 lite tablet aldım. Açmaya çalışınca ekran 1 saniye falan geliyo sonra tekrar kapanıyo. Aynı şekilde recovery veya download moda girerken de oluyor. Sıkıntısı nedir? Nasıl çözülür?
  52. K

Arayüz Sorunu

Ayarlardan uygulamalara gir casper nasıl bilmiyorum ama seçeneklerden sistem uygulamalarını göster yap orjinal ana ekranın neyse onu bulup varsayılanları sil
  53. K

Tabletin işlemcisinin kodlarını değiştirme

Arduino gibi işlemcinin ana kodlarını değiştiremezsin ama system dosyaları flashlayarak istediğin bi custom romu yükleyebilirsin.
  54. K

Telefonun bataryası şişti nasıl düzeltebilirim?

Çöpe atmak da millet için sakıncalı oluyor. Zaten üstünde de çöpe atılmaz amblemi var. Geri dönüşüm en iyisi.
  55. K

SDN Forum Hediye Çekilişi #2

Katılıyorum
  56. K

Rom atmak

Rica ederim. Farklı bi çözüm olarak cihaza önce root atıp sonra twrp yükleyebilirsin. Ben eskinden kullanıyodum note3 çok kolay root atılıyo. Burada başta çıkan download for android yazısından uygulamayı indirip kur. Uygulamanın arayüzü basit zaten. One click root tuşuyla root at. Ondan sonra...
  57. K

Rom atmak

Ses tuşlarını kullanarak reboot system'in üstüne gel güç tuşuna bas telefon açılacak. Sonra tekrar kapatıp güç + ses kısma + ana ekran tuşuna bas odinden yaptığın işlemleri tekrar yap daha az önce bi cihaza yaptım bende de aynı oldu tekrar yapınca geldi olana kadar dene. Farklı bir problem...
  58. K

Root banka uygulamaları için güvenli mi?

Merhaba arkadaşlar. Rootlu telefonumda banka uygulamasına girerken "yapacağınız işlemler sizin sorumluluğunuz altındadır" diye uyarı mesajı veriyor. Ne gibi sorunlar çıkarabilir nelere dikkat etmeliyim. Hesabıma giriş yapmadım şuana kadar
  59. K

Rom atmak

Biraz geç oldu ama anlatacağım. Bunun için ilk olarak telefonunla uyumlu bir custom rom(.zip uzantılı olacak) indirip hafıza kartına atmalısın.(Rom'un hafıza kartında olması önemli çünkü ileride telefondaki bütün verileri silip hafıza kartından rom flaşlıyacağız)(Romun cihazınla tam uyumlu...
  60. K

Telefondan telefona flash yapma

Merhaba arkadaşlar. Elimde root erişimi ve twrp kurulu bir cihaz var. Aynı cihazın root erişimi ve twrp kurulu olmayanı da var. Bilgisayarım olmadığı için flaşlama işlemleri için internet kafeye gitmek zorunda kalıyorum. Evimin yakınlarında internet kafe yok bu yüzden masraflı ve zor oluyor...
  61. K

Custom rom amoled sorunu

Merhaba arkadaşlar. A7 2017 model cihazıma A8 2018 port rom kurdum. Amoled ekran düzgün çalışmıyor. AOD'de amoled oluyo ama cihaz içinde siyah kısımlarda amoled yok parlaklığı tamamen kısınca bile göze çok çarpıyo. Normalde telefonun kendiside portlanan cihazda amoled destekliyor. Bunu...
  62. K

Custom rom yüksek ses sorunu

Zaten öyle yaptım sonra twrp içinden dosya yöneticisini açtığımda bikaç dosya duruyodu. Sorunu da çözdüm bu arada. Farklı bi rom kurdum sorun devam ediyodu tekrar aynı romu kurdum nasıl oldu bilmiyorum ama düzeldi. Yardımınız için teşekkürler.
  63. K

Farklı romlarda durum yine aynı. Farkettim ki full wipe yaptıktan sonra telfonda yine bikaç dosya kalıyor. Bu dosyaların tamamını nasıl silebilirim? Yani telefonu nasıl hard brick edebilirim?
  64. K

Şuanda stock rom kuaramam bilgisayarım yok ama elimde 2-3 tane custom rom var onlarla deneyip bilgi veririm. Sağolun.
  65. K

Hiçbir çòzùm bulamayınca öyle yaptım ama durum aynı. Sanırım romdan değil. Donanımsal bi hatadan böyle olması mümkün mü?
  66. K

Merhaba arkadaşlar. A720F model telefonuma 1-2 gün önce custom rom(hadesRom v1.5) kurdum. Live boot diye bi uygulama kurdum telefon açılırken boot ekranında sistem loglarını gösteriyo. Sonra beğenmedim uygulamanın kendi içinden uninstall yapıp uygulamayı kaldırdım. Telefonu yeniden başlattığımda...