Arama sonuçlarınız

1. Web Kartalı

Osman Kavala'nın Cezası Belli oldu !

Ya Devlet başa, ya kuzgun leşe ! Hadi bakalım :)
  2. Web Kartalı

Yardım Sanal eşyalar üzerine bir site kurmak istiyorum

Konu içinde bahsetmiş olduğunuz örnek site bağlantılarını paylaşırsanız, en azından nasıl bir site istediğinizi görebiliriz. Yada siz uygun fiyatlı e-ticaret siteleri var onlara bir bakın isterseniz. İşinize yarar diye düşünüyorum.
  3. Web Kartalı

Soru Siteye login yapamıyorum

Bu tarz konularda yardım talep edeceğiniz zaman, sorun veya talebinizi detaylı olarak bildirmeniz sizin ve konuya cevap yazacak olan arkadaşlar için çok iyi olur. Aksi durumda açmış olduğunuz konuya cevap yazan kimse olmaz. Kolay gelsin.
  4. Web Kartalı

Yardım Site açmayı düşünüyorum, nasıl açabilirim?

Sorunuza cevaben şöyle izah edeyim en kısa ve özet şekilde; - domain yani sitenin adı adresi (site adı örn: deneme.com, deneme.net, deneme.org , vs vs. ) - hosting hesabı ( web sitesinde gördüğünüz resimlerin yapının, veritabanının vs. barındırıldığı bellek, alan) domain + hosting = web site...
  5. Web Kartalı

Anket Türkiye'de web tabanlı MMORPG oyun projesi geliştiriyoruz

Öncelikle kolaylıklar dilerim, web tabanlı oyunları çok severim. genellikle Travian oynarım.. Web tabanlı güzel bir strateji oyunu yapabilirsiniz neden olmasın.. ama bu sadece html, css, js ile olacak iş değil kardeşim bilgin olsun... bunun dışında oyunu dinamik tutmak için php ve mysql de...
  6. Web Kartalı

Soru Türkçe programlama dilleri bize neler kazandırır?

Sağlam bir ekip ile neden olmasın, çok popüler sıfır bir dil oluşturula bilinir.. tabii ülkemizde bu tarz kaliteli işlerin çıka bilmesi için ortam şart. ortamdan kasım maddi manevi destek, kaynak vb. ülkemizde gençlerimizin durumu ortada. refah düzeyi sağlanır, maddi manevi sorunlar engel...
  7. Web Kartalı

Yatırımcı Bulma Siteleri

Başvuru yaptığınız yerleri listeleyin ki onların dışında kalanları önersinler/önerelim.
  8. Web Kartalı

Millet neden araba alma heveslisi?

Asosyal arkadaşımız isminin hakkını vermiş gerçekten. Kusura bakma ama soru yada şu anlamadığın durum çok saçma olmuş :) Sabah kalkınca toplu taşıma beklemezsin, işine gücüne daha rahat gidersin.. Çoluğunu çocuğunu rahat bir şekilde okula bırakırsın.. Bu ne yaa arabanın kolaylıklarından mı...
  9. Web Kartalı

MYSQL'e Tablo Eklemek

SQL Yazmayı biliyor musunuz ? Php biliyor musunuz ? php ile oluşturmak istediğiniz tablo adını bir .php uzantılı sayfaya form ile post edeceksiniz. Post edilen veri değişkene atanır. Değişkene atanan veri SQL sorgusu içinde oluşturulacak tablo adı kısmına yazılır.
  10. Web Kartalı

God of War: Ragnarok Kısa Bir Videoyla Sony Tarafından Duyuruldu

Severek oynuyoruz efem :) God Of War heycanlandırır.. !
  11. Web Kartalı

Sizce dünya bir simulasyan mu?

Makineler şehri ele geçirmek üzre.. Dünya düşerse hepimiz ölürüz :) Matrix 4 ruhun şad olsun. Seni bekliyoruz.
  12. Web Kartalı

Satanist kızın isyanı: "Tanrıma hakaret etmeyin"

Şaka gibi :)
  13. Web Kartalı

Dark mod aktif etme.

Dark mod için bir çok yöntem var aslında , yapınızı net bilmeden birşeyler söylemek pek doğru değil ama, en basit yöntemlerden birini söylemek isterim. Belki bir fikir olur sizin için. Veritabanında kullanıcı detaylarını tuttuğun yerde bir tanede de tema seçeneği alanı eklersin. değer 0 yada 1...
  14. Web Kartalı

Toplu isim (title) yada meta değiştirme

Estf rica ederim. Umarım işini görür
  15. Web Kartalı

Toplu isim (title) yada meta değiştirme

text editörleri bu işi yapıyor zaten. en basitinden sublime text ile de yapabilirsin. Belirmiş olduğun 300 sayfa bir klasörde olduğunu varsayalım. Sublime text içine bi klasörü proje dizini olarak ekliyorsunuz.. Sonra "Find in Folder" seçeneğini seçiyorsunuz. Karşınıza arama yapacağınız ekran...
  16. Web Kartalı

iTunes Yedekleme Sorunu ?

Apple yetkililerinin de dediği gibi söz konusu kişisel veriler olduğu için hiç bir şekilde kurtarma seçeneği mevcut değil ne yazık ki.. 1600080270 iTunes backup password Unlocker bu isimde netde bir çok program var bir iki tanesini deneyip şifreyi bulalım dedik ama ransomware tespit ettik...
  17. Web Kartalı

iTunes Yedekleme Sorunu ?

Merhaba Değerli Arkadaşlar, Hemen konuya gireyim. İTunes ile verileri bilgisayara yedekle dedik. (Bu işlemi yaparken ister şifre belirtebiliyoruz, istersek şifre belirtmeden de yedekle diyebiliyoruz bunun farkındayız.) biz yedekleme yaparken kesinlikle şifre belirtmedik. Fakat sanki şifre...
  18. Web Kartalı

Karakalem resimlerde benimle kapışan var mı?

estf hocam Teşekkür ederim . Benim niyetim rakip olmak değil, konu resim olduğu için paylaşma gereği duydum :) @_Zaur_da çok iyi çiziyor şüphesiz. ?
  19. Web Kartalı

Bunlarda dijital çizimlerim. kağıt kalem kullanmıyorum artık. böyle daha hızlı resimler çizmek mümkün.
  20. Web Kartalı

Siz puanlıyasınız diye eklemedim :D Ayrıca çizimleriniz çok çizgisel.. Önceden taslağını çıkarıp sonra üzerine koyup karalamasını yapanlardansınız sanırım. zamanla daha iyi noktalara geleceğinize eminim. ?
  21. Web Kartalı

1599800455 bunlarda benden olsun A3 boyuntunda kağıtlara çizmiştirm.
  22. Web Kartalı

Bir dakikanızı rica edebilir miyim?

Sitenizin linki farklı 42 sitede kullanılmış, alexa değerlerine göre Türkiye sıralamanız 86,533 . Zamanla daha iyi noktaya gelecektir. Belirli bir düzende paylaşım yapmaya devam etmeli ve seo kurallarına uymanız gerekir. Ayrıca wordpress için seo eklentileri kullanmanız size yardımcı olacaktır...
  23. Web Kartalı

Kodlama hakkındaki sorunum (HTML - CSS / JS - PHP)

Mektepli ve Alaylı dediğimiz iki farklı kavram var. Siz okulunu okur mektepli olursunuz, bir diğeri okulunu okumadan işi öğrenir alaylı olur. Yazılımcı olmak için illaki okulunu okumak gerekmiyor. Bir çok kişi tanıyorum okulunu okumadığı halde çok iyi yazılımsal işlere imza atıyor. Evet...
  24. Web Kartalı

Yılın otomobili ödülü: Renault Clio

Avukat bey : Görünen Köy klavuz istemez, YOL , SU , ELEKTRİK ister.. :cool:
  25. Web Kartalı

İsterse 1000 Yıldız alsın :) Bu herkesin bildiği CLİO sonuçta :)
  26. Web Kartalı

Yürüyen Tabut "Clio" :D
  27. Web Kartalı

Sosyal deney videoları artık sıkmadı mı?

Yaa bir insan bu yaştaki bir teyzeyi böyle korkutmaya üzmeye ne hakkı var. KİMİN HADDİNE !!! Hangimizin annesine böyle bir şeyin yapılmasını kabul eder. Bu düpedüz terbiyesizlik. Bence bunları sosyal medyada linç etmek gerek. İnsanlara 3-5 kuruş verecekler diye , prim yapacaklar 2 üye...
  28. Web Kartalı

php veri çekme

Güzel kardeşim if else olayını sen yalnış anlamışsın sanırım. şartları ve koşulları yerine getir istersen. <?php $gelen_deger = $_GET['id']; if (empty($gelen_deger)) { // Değer boş ise, yani linkte herhangi bir id değeri yok ise burası çalışır echo 'Değer Yok'; } else { // linkte id...
  29. Web Kartalı

Low Level Format Tool - Hard Diskinizi Fabrika Ayarlarına Döndürün

Fdisk yöntenimi araştırıp denemenizde fayda var. (Hirren Boot CD )
  30. Web Kartalı

Site içi belli bir yerdeki metin arama

hangi sayfada yada sayfalarda arama yapacağını netleştirmelisin öncelikle.. sonra netleştirdiğin sayfalara bakıp bu sayfalara verileri , veri tabanında hangi tablodan çektiğini netleştir. Verilerin çekildiği tablolarıda belirledikten sonra arama kutucuğuna girilen değerleri bu tablolarda like...
  31. Web Kartalı

php veri çekme

SQL sorgusu yazmayı biliyorsunuz sanırım ? id yerine değeri taşıyan değişkeni yazacaksınız hepsi bu kadar .. örneğin .. $degisken = 23 // buradaki 23 değeri sizin http://localhost/deneme/panel/sikayet.php?id=23 burda belirtmiş olduğunuz 23 değeridir.. yani şikayet id değeri her değiştiğinde...
  32. Web Kartalı

Resimler Yan yana Sıralanmıyor

hem resime boyun vermişsin hem yan yana olsun istiyorsun :)resim class ında img-responsive kullanmanızı öneririm.. resim colonlara göre boyutlanmalı ki sayfa tarasımında esnek olsun .. birde col-lg-4 yada col-md-3 gibi class detaylarını belirtip telefon mobil durumlarını belirtmenizde fayda var
  33. Web Kartalı

Ciddi bir proje için .com ve .net alınmalı mı ?

proje büyükse sadece .com ve .net değil ! alabildiğiniz tüm uzantıları almalısınız. Bunun yanında mail ve sosyal medya hesaplarını da almalısınız. iş sadece domain ile bitmez yani.
  34. Web Kartalı

Şu Kodları Anlatabilir misiniz?

<?php $errors = array(); // birden fazla hata masajı açıklamasını dizi içinde tutmak için oluşturmuş. // aşağıda 2 adet hata mesajını bu diziye dahil etmiş. $errors diye aratırsan göreceksin. $success = array(); // error dizisi gibi fakat bu kez olumlu sonuçları bu...
  35. Web Kartalı

Php Ilan sitesi script

Yazılım bilginiz yoksa ben veya bir başkası ne yazık ki size oturup sıfırdan modül kodlamaz. r10 -wmaraci gibi platformalarda ücreti mukabilinde bu ve benzeri işleri yapan yazılımcı çok. İlgili forum sitelerinde durumunuzu izah eden bir konu açarsanız hemen yardımcı olurlar. yada scripti satın...
  36. Web Kartalı

Yüzde ki Sivilce İzleri

Yağlı ve asitli olan yiyeceklerden uzak durup uzun süre kullanmaya devam edebilirsen karaciğer yağlanmasını yok eder, cildi kurutup sivilceleri döker :) yüzünde yer yer kızarıklıklar olacak ilerleyen dönemlerde o da ilacın yan etkilerindendir bilgine. Bu süreçte sabırlı olmanı umut ederim. Ara...
  37. Web Kartalı

@Creative hakkında düşünceleriniz

KİNG ?
  38. Web Kartalı

Yüzde ki Sivilce İzleri

Hadi bakalım inş :)
  39. Web Kartalı

Yüzde ki Sivilce İzleri

Bu arada yüzdeki izleri yok eden mucize bir ilaç yok :D Boşuna servet harcamayın.
  40. Web Kartalı

Yüzde ki Sivilce İzleri

ÇOK DİKKATLİ OKUMANIZI ÖNERİRİM. Tecrübeyle sabittir :) Ergenliğe giren her gençte ( bay-bayan) muhakkak sivilce oluşumu başlıyor. FAKAT cildi yağlı olanlarda ergenlik sonrası da devam ediyor. Kuru ve karma cildi olanlar ise bu sorunu ergenlik sonrası pek yaşamıyor. Özellikle cildi yağlı olan...
  41. Web Kartalı

Ağ Ürünü Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Estf hocam ne affı :relaxed:, baş tacısınız.. SDN ailesini ben gibi herkes çok seviyor. Başarılarınız daim olsun.
  42. Web Kartalı

Hocam uzun zaman geçti, konu başlığını hatırlamıyorum ne yazık ki ama yapmış olduğum bir uygulama hakkında resimler ve açıklama yapmıştım konu içeriğinde.. Yani ben kendi reklamımı yapıyormuşum gibi bir durum olduğunu belirtmiştiler. Konu ortadan kaybolmuştu. Sonrasında şevkim kırıldı zaten...
  43. Web Kartalı

html site yapımı

kodları netde bulmak kolay, örnek user kayıt sistemleri diye arttırdığında tr ve yurt dışı bir çok sitede örnek bulabilirsin. Fakat sizin kod bilginiz yok ise, kendi sisteminize uyarlamanız zor olacaktır. Aynı zamanda bu tarz giriş sayfalarında güvenlik önlemlerini de unutmaman gerek.
  44. Web Kartalı

@Creative şaşırdım doğrusu :) Biz kodlamış olduğumuz herkes alsın kullansın faydalı olsun diye emek verip paylaştığımız ücretsiz yazılımlar hakkında tanıtıcı bilgi verince konumuz siliniyor hocam. Reklam yasak deniliyor :) Saygı duyarım takibi. Böyle reklam görünce şaşırdım, hemde tp-link, hani...
  45. Web Kartalı

html site yapımı

Kullanıcı şifremi unuttum seçeneğini tıkladığında karşısına mail adresi girebileceği bir input çıkartırsın. Bu inputa kullanıcı adı veya mail adresi girmesi gerekir. Kullanıcı mail adresi veya kullanıcı adını girdikten sonra, ilk kayıt esnasında nasıl bir şifreleme yaptıysan yine aynı tarzda...
  46. Web Kartalı

Proglamlama için fikirler

Türkiye'nin de artık bir sosyal medya platformu olacak, çok farklı bir fikirle geliyorum :) herkes yerini alsın bence :cool: Takipte kalın
  47. Web Kartalı

Php Ilan sitesi script

Arka planda nasıl bir mail gönderim fonksiyonu kullanıyor bilemiyoruz. Mail gönderim ayarlarını admin paneli vb. bir yerden mi yaptınız ? Ayrıca kullandığınız mail adresinde çift doğrulama sisteminin olmadığına kontrol etmenizi öneririm. Yazılım bilginiz var mı yok mu bilmiyorum amaarka...
  48. Web Kartalı

PHP'de Input'un Değiştiğini Anlamak.

Js select change olayını netten araştırıp bakarsan bir çok örnek bulabilirsin.
  49. Web Kartalı

Alex mi? Hagi mi?

Arkadaşlar bu konunun tartışılması, konuşulması bile ayıp bence.. HAGİ ile nasıl kıyaslıyorsunuz Alex i :) Alex çooooooooooooook iyi bir futbolcu AMAA HAGİ denilince bir durmak gerek... Hagi sadece Türkiyede değil, yeryüzüne gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biridir. Sırf fenerbahçeliler yada...
  50. Web Kartalı

PHP ile HTML'in Belirli Bir Bölümünü Gösterme

Aklıma gelen en kısa çözüm şu şekilde.. tabi sizi yapınızı tam olarak bilmediğim için varsayımlar üzerine yorum yapmış olacağım.. blog yazısının olduğu html kısmını komple php tagları içine alarak 2 farklı php değişkenine atayın.. 1. değişkene görünmesini istemediğiniz kısmı.. 2. değişkene ise...
  51. Web Kartalı

Bu kodu nasıl çözebilirim?

Javascript ile yazılmış görgüğüm kadarıyla 2 adet fonksiyon bloğu mevcut.. değişkenlere atanmış parametreler zaten açık ? sizin değiştirmek, çözmek istediğiniz şey nedir ? Şayet düzenli olarak görmek isterseniz (satır satır), o zaman ";" nokta sonrasında enter e basarak önceki değerleri bir...
  52. Web Kartalı

İletişim Forumu

Örnek kodlarla olacak iş değil bu.. siz forma girilen bilgileri bir mail adresine mi yönlendireceksiniz ? Yoksa bir veritabanında mı tutacaksınız ? asp.net bilginiz yoksa hazır sistemler kullanmanız da fayda var google form diye arıp örneklere bakabilirsiniz.
  53. Web Kartalı

PHP veri kaydetmiyor

- nerde otomatik artan id değeriniz ? - sql sorgusunda tablo isminden sonra bir boşluk bırakman gerekir "hasta_bilgi" sonrasında yani birde $ekle=mysqli_query($baglanti,$sql); olarak yazmışsın bu tarz cümleleri yazarken yazım kurallarına uymanda fayda var yoksa sürekli beklenmedik hatalar...
  54. Web Kartalı

Hz. Adem hangi dili konuşuyordu?

Sonucunu öğrendiğinizde size fayda sağlamayacak konuları kafanızda büyütmeyin bence.. Daha çok lazım olan güncel konulara yönelin :)
  55. Web Kartalı

MySQL bilen var mı ?

Kusura bakmayın yanlışda anlamayın ama kimse sizin sorununuzu çözmek için sizin peşinizden koşmaz :) Varsa bir talebiniz sorununuz burdan belirtin,bilgisi olan zaten uygunsa müsaid durumdaysa yardımcı olmaya çalışır.
  56. Web Kartalı

Hindistan'da inek idrarı içme partisi

"BUDA" mı olacaktı :) Allah akıl fikir versin diyecem ama, onlarda Allah inancıda yok, "BUDA" cı bunlar :)
  57. Web Kartalı

Bütün Konular Nasıl Aynı Tarihe Alınır?

İşlem yapmadan önce ne olursa olsun her zaman ilk işiniz vt yedeği almak olsun hocam..! Şimdilik tavsiyem bu yönde olacak.
  58. Web Kartalı

Yazdığım sayfadaki "örnek" kelimesinin kırmızı olmasını istiyorum.

alternatif tabiki var :) javascript ile vk.html içindeki değeri id den veya classdan yakalayıp renklendire bilirsiniz. Javascript konusunda dahada deneyimli arkadaşlar sizi yönlendirebilir.. Fakat vk.html sayfasının kodlarını paylaşmanız gerekir.
  59. Web Kartalı

siz gelen değere vk.html diye bir sayfayı eşitlemişsiniz ? öyle olmaz... iframe kullandığınız sayfada değil.. ifram ile gelen sayfanın içine bu kodu yazmanız gerekiyor ve ayrıca benim belirttiğim kod php.. sizin sayfa php değilse ve php sunucu üzerinden çalıştırmıyorsanız benim belirttiğim kod...
  60. Web Kartalı

Mrblar, Gelen değerleri bir değişlen oluşturup ona atayın.. sonra if ile kontrol ettirin.. Gelen değer sizin istediğiniz değere eşitse renk verin.. Örnek.. $gelen_deger = "Ankara"; if($gelen_deger=='İstanbul'){ echo '<font color="red">İstanbul</font>'; } else { echo $gelen_deger...
  61. Web Kartalı

html & css kütüphaneleri

Bootstrap kullanmayı dene.. ızgaralar her şeyi çözer:)
  62. Web Kartalı

Rapido Kalem

Ertan00 Gezinirken konuyu gördüm, bir başkası okur ve faydalanır diye cevaplamak istedim. Rapido kalemler , resim yapma kalemi kesinlikle değildir. Rapido kalem genellikle 90 derece dik tutularak kullanılan hassas teknik çizim kalemleridir. Genellikle teknik çizim yapanlar cetveller eşliğinde...
  63. Web Kartalı

Dijital Çizim için Tablet Önerileriniz ?

Selamun Aleykum Arkadaşlar, Şu son aylar yazılım işlerim biraz hafifledi. Bu yüzden kafa dağıtmak için karakalem çizim yapmaya odaklanmak istiyorum. Netden araştırdım , youtube videolarına da baktım fakat aklımda net bir cevap şekillenmedi. Burdan grafiker arkadaşların da fikrini almak...
  64. Web Kartalı

Tabletle çizim denemek

hangi tableti kullanıyorsunuz hocam ?
  65. Web Kartalı

SDN Büyük Röportaj- Hakkı ALKAN Sorularınızı Alıyor

Yani bir insan anasını babasını bu kadar sevemez diye düşünüyorum. Bu apple ürünlerine olan gereksiz aşırı sevginin kaynağını abartıyı çok merak ediyorum.. Tamam paran vardır imkanların vardır kullanırsın o ayrı bir konu ama ciddi anlamda gereksiz abartı bir durum var ortada. Bunun farkına varıp...
  66. Web Kartalı

Yazılımda kendini geliştirme

Kendini geliştirmek için bol bol örnekler yapmalısın. Örnekler yaptıkça geliştiğinin farkında olursun zaten.
  67. Web Kartalı

Freelance çalışma fiyat listesini nereden bulabilirim?

Bunun bir standardının olduğunu düşünmüyorum, sonuçta serbest piyasa.. Bir yazılımcının 3.000 TL ye kodladığı bir uygulamayı başa bir yazılımcı farklı bir yazılım dili kullanarak 1.000 TL gibi bir fiyata kodlaya bilir. Esnek bir piyasa, ve bir çok grafiker, yazılımcı şirkete bağlı olmadan...
  68. Web Kartalı

Bir Liselinin web sitesi

Mrblar Kardeşim, Tablo kullanmışsın her yerde .. Daha çok tablo yerine div kullanmalısın ve görsellik olayına bir el atman gerekiyor.. BU yüzden CSS kullanmayı mutlaka öğrenmelisin.. Sonuç itibariyle çalışmalarına devam edersen ilerleyen dönemlerde çok iyi bir noktaya geleceğine eminim...
  69. Web Kartalı

Site Aidat Takip Uygulaması

Süper olmuş hocam, emeğinize sağlık.
  70. Web Kartalı

Sitem hakkında görüşleriniz

subdomain değilde, güzel bir domain alıp kullanmanı öneririm.(ücretli olarak)
  71. Web Kartalı

VatanBilgisayar Kullanılmış G900 Sattı

Muhtemelen personellerden biri aldı götürdü evinde kullandı sonra geri getirdi :) Yoksa kim bu hale getirir ki , yazık gerçekten çok yazık. Lütfen şikayetçi olun, şikayetçi olun, duyarlı olun ki sizin başınıza geleni bir daha bir başkasına yaşatmasınlar.. Ülke genelinde diğer konularda da...
  72. Web Kartalı

Mybb İle Forum Açtım Arkadaşlar Görüş Ve Önerileriniz Bekliyorum

Forum konu başlıklarına icon eklersen daha güzel olur. Hayırlı olsun siteniz. Faydalı olmanız dileklerimle.
  73. Web Kartalı

Temel JavaScript ( JS ) Dilini öğrenmeye çalışan yada kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için yazmış olduğum kaynak

Mrblar, hocam emeğinize sağlık, Fakat bu şekilde hazırlanmış bir döküman kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramaz ne yazık ki.. Yanlış anlamayın ama düzen denen olay paylaşmış olduğunuz .rtf de yok. Yazılar okunaklı değil. Renklendirme yada vurdu olayı yok.. Umarım faydalı olmak adına daha...
  74. Web Kartalı

Altin.in Android Mobil Uygulaması Yalnızca Burada!

Kaz gelen yerden tavuk esirgenmez.. bir seferliğe mahsus developer ödemesi yapacan hocam. Para kazanacaksan bunu göze almalısın. Senin faydana olur sonuçda.
  75. Web Kartalı

Altin.in Android Mobil Uygulaması Yalnızca Burada!

Emeğinize sağlık ama neden android marketten değil de free indirme noktasından apk indirsin kullanıcılar ! Bu durumun ciddi güvenlik zaafiyetleri oluşturduğunun farkındasıniz değil mi ? Saygı duyarım ama benim şahsi fikrim market dışından indirilip kullanılan apklerden başınıza ne geleceğini...
  76. Web Kartalı

Bir forum sitesi nasıl yapılır

Mrblat, sorunuzun cevabı var fakat öyle bir iki kelimeyle izah edilmeyecek düzeyde ne yazık ki . Sql yada mysq denilen şey, sizin yapacağınız web sitesdeki verileri tutan depolama alanı gibi birşey.. yani html css javascript öğreneceğiniz gibi mysql yada mssql de öğrenmeniz gerekecek. Şimdiden...
  77. Web Kartalı

Kurt hakkında bilmeniz gerekenler

Hakkı babaya kangallar yetmedi sanırım, içi gitti.. :) ama Allah için güzel hayvan..
  78. Web Kartalı

SDN Grafiti Çalışması

emeğinize sağlık
  79. Web Kartalı

PHP limit

ilk yazmış olduğunuz sorguda sayac DESC LIMIT 7 demişsiniz ya, bu şu anlama geliyor buyükten küçüğe göre sırala ve 7 tane değer al.. ama siz sorgunuzu sayac ASC LIMIT 7 yaparsanız bu kezde küçükten büyüge doğru sıralayacaktır.. bu yüzden bu şekilde bir kriter belirlemeden sorguyu limit 20...
  80. Web Kartalı

Blogger sitesinde ünlem simgesi çıkıyor

mrblar kardeşim, ilgili resmin yer aldığı div e ait bir class tanımlaması yapılmış.. class değeri "feat-img" olarak belirtilmiş.. css ile ilgli div içine ünlem simgesi yerleştirişmiş olabilirler. öncelikle feat-img clasının içeriğine göz atman gerekir. bir kontrol et istersen. style.css...
  81. Web Kartalı

wordpress tasarım esneklıgı

worpress in veritabanına ek olarak yeni tablolar oluşturup, anasayfanızı istekleriniz doğrultusunda düzenleye bilirsiniz. Genellikle temelar standartlara göre şekillenir, sizde bu standart duruma değinmişsiniz zaten. fakat dediğim gibi php bilginiz varsa bu durum pekte sorun olmaz. kolay gelsin.
  82. Web Kartalı

PHP Foreach Sorunu

rica ederim, kolay gelsin
  83. Web Kartalı

Php’de sayfa çakışması sorunu

Normalde veritabanında yapmış olduğunuz her işlemin bir İD değeri olur... siz bir sayfa içinde istediğiniz kadar sayfa değişik veri göstere bilirsiniz.. Bunun içinde link sonunda id değeri göstermeniz gerekir. Örneğin : duguntrendy.com/dugun-mekanlari-1 duguntrendy.com/dugun-mekanlari-33...
  84. Web Kartalı

yönlenecek sayfada javascript çalıştırma

Malesef çalıştıramazsınız.. sorunuzu özetleyecek olursak başka bir sayfada script kodu çalıştırmak istiyorsunuz, bunun bazı güvenlik açıklarından kaynaklanan yolları var ama yasal değil :) detaylı konu.
  85. Web Kartalı

PHP Foreach Sorunu

yukarıdaki seçmiş olduğum değerler sonucunda toplam 31 tl çıkıyor. tekrar tekrar hesapladım, bir sorun görmedim. foreach kullanmanı gerektirecek bir durum yok, sadece dizi içindeki değerleri toplamak istemiştin bende array_sum ile dizi içindeki değerleri topladım. Yeni PHP Kodu Bu şekilde...
  86. Web Kartalı

PHP Foreach Sorunu

aldım kontrol ediyorum.
  87. Web Kartalı

PHP Foreach Sorunu

html ve php kodlarını paylaşırmısın bi kontrol edim.
  88. Web Kartalı

internetten online soru sorup cevap verilen ve 1. ye ödül verilen bir site scripti varmıdır

hiç görmedim, olmasıda riskli olurdu kanımca. webde olunca güvenlik açığı yada benzeri birçok sorunla karşı karşıya kalırdı :)
  89. Web Kartalı

Herhangi bir Kodlama dili bilen dost arıyoruz

müsait bir vakitde bakacam.
  90. Web Kartalı

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 64 ?

Teşekkür ederim hocam..
  91. Web Kartalı

Bu gidişle zor gelir :) Sağlık olsun Xiaomi Mi 8 Lite (Mavi ) Aldım arkadaşlar.. İncelediğim değerlendirdiğim ve beklediğim gibi kaliteli kullanımı kolay güzel bir telefon.. Almak isteyen olursa hiç tereddüt etmeden alabilir. Redmi Note 7 Bakalım ne zaman çıkacak.. :)
  92. Web Kartalı

Arkadaşlar note 7 den bir haber yok halen, nolucak bu durum? Bilgisi olan var mı? Türkiye ye geldimi? Geldiyse türkiye fiyatı nedir?
  93. Web Kartalı

M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

Üstad eline sağlık, ortada ciddi bir emeğin olduğunu görebiliyorum. Fakat bir iki konuya değinmek gerekirse; 1-memo içeriğinin olduğu yerde bir editör yok. Vatandaș yazıyı kalın italik yada renkli yapmak isterse yapamayacak gördüğüm kadarıyla.. Bu basit bir olay rahatlıkla eklersin. Güzelde...
  94. Web Kartalı

Web sitesini mobile uyarlamada sorun alıyorum, çözmem gerek

Responsive grid yapısı kullandığın halde mi böyle. Yoksa grid yapısı kullanmadın mı hiç. Css % mi bullanıyorsun genișliklerde. Bende konuyu yeni gördüm mobilim, detaylı bakamıyorum.
  95. Web Kartalı

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum

Herșeyden önce sanal alemde sağlam bir fikir bulup, bu fikri güzel bir șekikde yayına almak ciddi bir gelir elde etmeni sağlayabilir.. Örnek fikirler : facebook, twitter, instagram, linkedin vs vs.. Bunlar zamanında birer fikirdi.. -Yada bir kaç kategoride güzel uzun ve benzersiz (copy paste...
  96. Web Kartalı

bilgisayarda uzun süre oynayınca oyunlar kendi kendine kapanıyor

Cpu ( ișlemci ) ısınıyor büyük ihtimalle.. Bir diğer olası ihtimalde Ram yada ekran kartının yetersiz olması.. ișletim sistemindeki olası sistemsel bozuklukların oyunu kapatması biraz düșük bi ihtimal.. Bu ihtimali tamamen ortadan kaldırmak için ișletim sistemine format atmanız ve format...
  97. Web Kartalı

beklemedeyim hocam.
  98. Web Kartalı

eyvallah hocam. allah razı olsun.
  99. Web Kartalı

Yok hocam kesinlikle redmi note 7.. açık ara önde.. fiyat önemli değil.. aradığım tüm özellikler bu telefonda bir araya gelmiş.. meizu x8 i de listeye dahil edip karşılaştırdım.. yinede redmi note 7 diyorum.. fikirlerime yön verdin üstad çok teşekkür ederim.
  100. Web Kartalı

üstad naptın sen yaaa :) işte aradığım telefon bu.. Kızıl ötesi kumanda özelli var, batarya 4000 mAh, ekran büyük, yeni damla model çentik var, ses jakı var, Efsane ötesi.. Hele kırmızı modeli ateş ediyor resmen :) Fakat türkiye ye gelirse 2500 den aşağı olacağını sanmam.. net birşey yok...
  101. Web Kartalı

asus zenfone max pro cihazını bilmiyorum , incelim hemen. ---- Mesajlar birleştirildi ---- evet bu zenfon da güzel , batarya düzeyide 5000 mAh çok iyiymiş.. ekranı biraz daha büyük olsa, ekran gövde oranı (76.62 % ) biraz daha iyi olsa süper olurdu aslında.. çentik de yok :) ---- Mesajlar...
  102. Web Kartalı

Yan bilgisayara bağlı yazıcıya, ağ üzerinden bağlanamıyorum

Aklıma gelen diğer çözüm yolları şöyle; Çözüm 1 Çözüm 2 Hem hendi pc ni, hemde yazıcının bağlı olduğu pc yi yeniden başlat.. Bunu söylememin sebebi pc de bulunan bazı servilserin yeniden başlamasını sağlaması. Çözüm 3 İki pc de de ağ bağlantısını devere dışı bırakıp tekrardan aktif edip...
  103. Web Kartalı

Yan bilgisayara bağlı yazıcıya, ağ üzerinden bağlanamıyorum

Denetim masasından güvenlik duvarını ve sonrasında olmazsa anti virüsleri kapatıp tekrardan dener misiniz ?
  104. Web Kartalı

aynen hocam, halen redmi note 6 pro dan yana olumlu bakıyorum. Kullanan bir arkadaşımızın fikirlerini alabilseydik iyi olurdu :) nasip
  105. Web Kartalı

Çentik yok hocam :) Bunun haricinde bir zamanlar samsung galaxy mega kullanmıştım. 6.4 inç ekranı vardı.. mi max 3 çok daha büyük :) yani 6.4 inç den daha fazlası hamallığa giriyor sanırım. ekran en boy oranı red mi 6 kadar iyi değil ayrıca.. Fikir için çook teeşkkürler hocam.
  106. Web Kartalı

Merhaba Dostlar, Xiaomi Redmi Note 6 Pro 64 (1.635,00 TL) Almayı düşünüyorum, eleştirisi olan var mı acaba ? Almamam için bir kaç sebep söylenebilinir mi ? Telefonda 4000 mAh batarya var. 64 Gb Ram Çift Hat Desteği 6,2 inç Ekran boyut Benim almak için sebeplerim şunlar; -Batarya değerinin...
  107. Web Kartalı

Programım nasıl olmuş ?

güzel bir yaklaşım :) tebrikler :p
  108. Web Kartalı

Beyin Bedava diyen adam kpssden kaç aldı?

hort :) biri diyor 60 almış, başka birileri de güya müfettiş miş , kendisini denmek için sınava giriyormuş diyor... Hakket yaa..... demem o ki noolldu bu adama :D :D :D
  109. Web Kartalı

Menü olayına gelecek olursa, menü zaten veri tabanında mevcut bir tabloda tutuluyor. Temayı yapan kişi bu menü gurubunun sağ, sol, üst, al yada orta kısımda görünmesi durumunu ayarlayabilir. Bunda bir sorun olmaz. Alacağınız temada nerede görünüyorsa temayı aldıktan sonra WP nin default...
  110. Web Kartalı

Mrblar öncelikle, Şöyle izah edim, siz sıfırdan wordpress kurdunuz diyelim. Girip mysql veritabanına baktığınızda veritabanında wordpres in mevcut tablolarını kolonlarını görürsünüz.. Bir çok WP için tema geliştiren yazılımcı wordpress in bu tablolarına müdahale etmeden tema oluştururlar. Bu şu...
  111. Web Kartalı

Wordpres tema nasıl değişitirilir?

Mrblar Öncelikle web sitenizin admin paneline girmeniz gerekecek.. siteadi.com/wp-admin olur genellikle ( değiştirmediyseniz). Panele girdikten sonra sol ratafta bulunun menüden Görünüm --> Temalar sekmesine giriyorsunuz.. Açılan sayfada üst kısımda Yeni Ekle diye bir buton göreceksiniz...
  112. Web Kartalı

SQL Server Satır Hizalama

Mrblar, almış olduğunuz değerleri mail olarak göndermeden önce HTML içinde şekilendiriyor olmalısınız.. Html kısında CSS ile sorunu düzeltebilirsiniz aslında.
  113. Web Kartalı

MySQL Sadece Eşleşen Değerleri Getirme

Mrblar, Sen post ettiğin veriyi tcno kolonu içinde varsa listele demișsin.. Hem bașına heme sonuna % koymușsun.... Yani içinde olsun yeterki demișsin... Burda öncelikle input name değeri search olan textbox u min 11 karekter girilmesi gerektiğini belirtmelisin ki, vatandan gelip tc kısmına...
  114. Web Kartalı

GoDaddy Alan Adı ve Hosting Alma

Anlayamadım?
  115. Web Kartalı

:) Evet veritabanı sayısı.. Örneğin; Bir rent a car sitesi kodladın. Bunun icin bir mysql veritabanı olușturdun.. Sonra eczanenin birine bir site yapacaksın, buna da bir veritabanı ihtiyacı var.. Etti mi sana 2 adet veri tabanı.. Daha basit anlatmaya çalıștım. Mail olayına gelince reseller...
  116. Web Kartalı

Hosting paketi alırken o hosting özelliklerinde yazar; 5 adet mail, 2 adet mysql veritabanı olușturma, 500 mb alan . Gibi gibi..
  117. Web Kartalı

Bilgi düzeyiniz nedir bilemiyoruz. Belirttiğiniz bilgiler ıșığında açıklama yapayım. 1.domain alman gerek (ahmet.com, kartal.com gibi yani) 2.hosting (site dosyalarinin barinacagi alan bellek) 3.hosting alirken sunucunun linux (php kodlama deigin icin) olmasina ve mysql ozelliginin olduguna...
  118. Web Kartalı

Domain Filan herşeyi hazır

Uğrașman hevesli olduğunu gösterir.. Sen heves edip uğraștıkça bilgi ve tecruben artacaktır zamanla. Genelde herkes böyle sora sora videolardan öğreniyor. Sen yeterki öğrenmekte ısrarcı ol.
  119. Web Kartalı

Satılık Domainler

Projelik domainler denebilir.. Tabii emek vermek gerekir. Yoksa domainler para etmez dostum.
  120. Web Kartalı

PHP konusunda yardım istiyorum

Sizin sitenizin yapısı nedir? Konuyu biraz daha detaylandırır mısınız?
  121. Web Kartalı

MySQL veri değerini nasıl artırırım

Php ile değilde javascript ile çok daha rahat yapabilirsin dostum. Onclick yapılınca ajax ile veritabanındaki değeri 1 arttıracak kodu post edersin. Demem o ki tıklanma durumunu javascript ile yakalayip ișleme alman gerekiyor. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Php ile değilde javascript ile...
  122. Web Kartalı

Tema kodlamasını bilen insan arıyorum.

Güzel fikir, vaktim olsa yardımcı olurdum.. Müsaid durumda olan arkadașlar varsa yardımcı olurlar.. Konuyu r10 gibi platformlarda açma șansın varsa daha çok kișiden destek alabilirsin.
  123. Web Kartalı

Kurumsal Bedava Arayüz Tasarımı PSD

emeğinize sağlık, html css döküldü mü ?
  124. Web Kartalı

Çok klasik bir soru ile merhaba!

Evet çook klasik oldu... Bizde artık ne diyeceğimizi nerden bașlayıp cevap vereceğimizi șașırdık.. :)
  125. Web Kartalı

Web Tabanlı Ticaret Oyunu

önce rar dan çıkarman gerekiyor :) sonra xampp yada easyphp tarzı bir local sunucu kurman gerekiyor. rar içindeki .sql veritaanını mysql e attach yapmalısın.. yaptıkdan sonra klasör içindeki webkartali.php dosyasında veritabanı, kullanıcı adı ve şifre kısmını değişmelisin. hepsi bu kadar :)
  126. Web Kartalı

Web Tabanlı Ticaret Oyunu

Mobilde menu her refresh de açık geliyor, kanser etti kardeș, pc den incelerim bi ara. Emegine saglik
  127. Web Kartalı

Xiaomi Mi Max 3 ten haberiniz varmı ?

Merhaba Arkadaşlar, Bugün haberini okudum ve çok mutlu oldum.. Çok önceleri Samsung Galaxy MEGA kullanırdım.. hep istemişimdir yine öyle büyük ekranlı bir telefonun piyasaya çıkmasını. Xiaomi Mi Max 3 beklediğim güzel haber oldu.. inceleme yapan üstadlardan merakla video bekliyoruz...
  128. Web Kartalı

Web Sitesi kurmak istiyorum

Uğraşmaya değmez kanımca hocam, bir hosting yada reseller hosting hesabı alaraktan işlelerinizi yapabilirsiniz. ayrıca hosting aldığınız firmaya ip adreslerim görünsün istemiyorum diyerek ip gizleme özelliğinide ücretli/ücretsiz aktif edebilirsiniz.
  129. Web Kartalı

2350 TL'ye PC önerileri

Sata kullanma demiyorum, 2. Hdd olarak sata da kullanabilirsin tabi.. Ama oncelikli olarak 128 veya 256 gb ssd olursa isletim sistemini ssd olana yuklersiniz. Digersi sadece yedekleme kismi olur.
  130. Web Kartalı

2350 TL'ye PC önerileri

Halenn sata hdd önerenler var.. Beyler ssd performansından haberiniz var değil mi? Sata mı kaldı?
  131. Web Kartalı

(PHP PDO) Ücretsiz Web Programlama Yapacağım (1 Kişi)

Haydi bismillah :) șimdiden kolaylıklar dilerim
  132. Web Kartalı

Alexa'yı Gördüm!

Benim sitede ; 1,593,310 Alexa Traffic Rank 26,221 Traffic Rank in TR gerçekten ilgilenemiyorum pek, ( ilgilenirsem çok daha iyi noktalara getirebilirim aslında, şimdilik böyle )
  133. Web Kartalı

Windows 10 da cözümünü bulamadıgım bi HATA yardımcı olabilirmisiniz?

Sistemin yavaș olamasından kaynaklanır genelde.. Arka planda çalıșan uygulamalara bi göz atın, cpu ve ram değerlerini sömüren uygulamalar olabilir.
  134. Web Kartalı

İş Takip Yazılımı v2 ÇIKTI !

Eyvallah kardeșim. Çook teşekkür ederim. Kib
  135. Web Kartalı

:) güvenlik açığı değil o.. Ben bilerek kapatmadım. Demo zaten herkes girip bakabilsin. Olurda șifreyi değișirlerse ben yine 1 yaparım.
  136. Web Kartalı

Aynen kardeşim haklısın. Öneriler için de çok teşekkür ederim. Seni wmaraci miydi, r10 muydu orda gördüm geçen. Js ile titile değiștirme olayını soruyordun :) konuya cevap yazacaktım ki sen cevabı bulmuștun.
  137. Web Kartalı

Web si̇teme yazar ariyorum.

Üstad beni yalnıș anladın :) senin sitede admin paneli yoksa sana yardımcı olacK kiși makale, yazıları nerden yazıp paylașacak.. Onu merak ettiğim için sordum :)
  138. Web Kartalı

Bu domain ile ne yapsam?

Domain için aklıma 2 konu geldi :) 1. Hack forum sitesi olur.. 2. Dünyada yașanmıș, gerçekleșmiș yada yașanmakta olan katliamlar ölümler hakkında bilgi edinilecek bir blog kurulabilir. Bu blogda savașlar zamanında yapilan katliamlar vb detayli bilgiler yer alırsa faydalı olur
  139. Web Kartalı

Web si̇teme yazar ariyorum.

Admin paneli var mi sitede :)
  140. Web Kartalı

1.si ücretsiz yaptım daha nolsun :)
  141. Web Kartalı

Merhaba Arkadaşlar, Daha öncesinde iş takip yazılımı v1 kodlayarak herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunmuştum. Kullanan herkes beğenileri teşekkürlerini iletmeyi ihmal etmediler sağ olsunlar. Şimdide bu uygulamanın yeni halini sıfırdan kodlayarak ücretli olarak satışına başladık. Bir çok...
  142. Web Kartalı

Hangi Programlama Dilini Seçmeliyim?

Mrblar Kardeşim, Konuyu uzatmanın anlamı yok bence.. :) Sen programlamayı neden öğrenmek istiyorsun ? 1 - Sadece Para kazanmak için mi ? 2 - Sadece Merakını gidermek için mi ? Heves mi ? Diğer Sebepler ? yada 3- Merakını giderip edindiğin tecrübeyi, bilgiyi Kazanca mı dönüştürmek istiyorsun ...
  143. Web Kartalı

Web tasarimim nasil

Emeğine sağlık kardeşim, zamanında hepimiz böyle başladık.. Senin tek derdinin sıkılmadan çalışmaya devam etmek olmalı. Bu gün böyle bir tasarım yapmışsın yarın daha iyisini yapacağına inancın tam olsun... Hedeflerini hayallerini yüksek tut.. Arayüz olayında iyice geliştikten sonra PHP ve MySQL...
  144. Web Kartalı

Okullarda yeni dönem! Öğrencilere artık ücretsiz yemek verilecek

Lafı ağzımdan aldınız hocam.. İlgli yetkililer bu işi kazanca dönüştürecek, Türkiye'de herzaman olduğu gibi. Ayrıca denetleme ve kalite ilk günler göz boyamak için olacak, sonrası malum.. Herkes cebine girenin hesabını yaptığı için yemek kalitesi vs. vasat olacak.. Öğrenciler zehirlenecek...
  145. Web Kartalı

SDN Forum Wallpaper

Basit oldu ama olsun :) bir iki örnekde benden.
  146. Web Kartalı

I have a project please help

No fax machine 2 ye bas 2 ye türkçeye geç :)
  147. Web Kartalı

Java ile ilgili sorunum?

Denetim masası, java uygulmasına giriș yaparak app geçmișini templeri falan silin. Ayrıca çalıștırmaya çalıștığınız java uygulması ile sizin sisteminizdeki javanın uyumuda önemli.. Daha dün çalıșıyordu șimdi bozuldu gibi bir düșünce içerdeyseniz java update olunca sorun çıkarabiliyor bazen..
  148. Web Kartalı

Savaş çıktı yetişin

aman ne komik !
  149. Web Kartalı

PHP Admin menüsünde CSS/İNDEX hükmetme

@ledpasaji merhabalar kardeşim, Şimdi sana basitce anlatmaya çalışayım şu css olayını.. Söyleyeceğim şekilde işini görecektir. 1- Sitende aktif olarak kullanılan .css dosyasının sayfanızda kaçıncı satırda olduğunu ( çağırıldığını ) öğrenin. sayfa kaynağını göster diyerekten hemen...
  150. Web Kartalı

Windows Bilgisayara MAC OS Kurmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Sağlam bir video bekliyoruz (Teknik anlamda) :)
  151. Web Kartalı

Kurumsal Ürün Satış Scripti Yardım.

Valla kardeş 3 defa okudum, ama hiç bir şey anlamadım :)
  152. Web Kartalı

Yeni Rent A Car Yazılımı [ Responsive - Php ]

@YNY eyvallah kardeşim, yorum için teşekkürler. Menüler konusunda haklısın , bende ilk aşamada kodlarken öyle düşünmüştüm , sayfa sayısı az olduğu için dolu dolu görünsün diye açılır kapanır yapmadım. Düzenleme ve kaydetme işini aynı formda yapıyorum , ekstra bir sayfa olsun istemedim. if le...
  153. Web Kartalı

Yeni Rent A Car Yazılımı [ Responsive - Php ]

Mrb Arkadaşlar, Kodlamasını yeni bitirdiğim Web Tabanlı Rent A Car Yazılımı hakkında öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum. Dün itibariyle SATIŞA Çıktı. DEMOYU İNCELEYEBİLİRSİNİZ Ana Yönetici Kullanıcı Adı : 1 Şifresi : 123 (Ana Şube Çalışanı Aynı Zamanda Tam Yetkili Kullanıcı) Örnek...
  154. Web Kartalı

Ajax.php begen.php gibi dosyalara ajax harici girişi kapatma

Bu söylemiş olduğunuz sayfaların en üst kısmına if sorgusu ile bazı kontrol yaptırabilirsiniz.. Örneğin ; Kullanıcı oturum açmış mı ? Session değerine bakarsın.. YADA $_GET veya $_POST ile gelen bir değer var mı ? Bunun gibi kontroller gerçekleştirip istediğiniz değeri alamayınca kullanıcıyı...
  155. Web Kartalı

Wordpress.com mu biz.nf mi

evettt evettt wordpress.com :)
  156. Web Kartalı

FTP Sorunu

Mrblar , Konuyu biraz eski ama yardımcı olmak için soruyorum, sorununuz halen devam ediyormu ? Dosyalarını Ftp alanında transfer ederken hangi programı kullanıyorsunuz ? Filezilla basit ve kullanımı kolay bir uygulama. Dosyalarınızı FTP ye aktarırken kullanabilirsiniz. Sorunu çözdüyseniz...
  157. Web Kartalı

TorrentRover

Güzel paylaşım bayaa işe yarayacak gibi.. Tşekler
  158. Web Kartalı

Html forum kodlama

tr.gg sizin domainin uzantısı :) forum adresinizin tamamını yazarmısınız, bi bakalım ne kurmuşsun neler yapmışsın.. ona göre yol gösterelim.
  159. Web Kartalı

Html forum kodlama

Siz ne yapmak istediğinizi anlatabilirseniz anlaşılacak şekilde, bizde ona göre yardımcı oluruz :)
  160. Web Kartalı

Html forum kodlama

soruyu yanlış soruyorsun dostum.. nasil tarif edeceğimi şaşırdım doğrusu :) domain uzantısı, forum, otomatik rütbe :) neyse sen kendine ücretsiz bir domain ve ücretsiz bir hosting hesabı edin öncelikle.. smf, xenforo, mybb gibi forum yapılarını indirip açmış olduğun ücretsiz hosting hesabına...
  161. Web Kartalı

Windows Bilgisayara MAC OS Kurmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

O kadar kullanan kişi var, biri adam akıllı bir açıklama yapıp , sağlam kaynak paylaşmamış.. hep çelişki hep çelişki.. Mac Cihazı Dışında Mac İşletim Sisletlerini Kullanırsanız Faydaları, Zararları, Eksileri, Artıları ... sonra Mac İso dosyasonı indirebileceğiniz kaynak linkleri Kurulum...
  162. Web Kartalı

Kare bulmaca veritabanı

Uğraşmaya değmez diye düşünüyorum ama , arkadaşımızın 1. post da sorduğu biraz düşündüm de kafa yakarım ben ya :) olacağı varsada olmasın benden uzak dursun .. --- Gönderi Güncellendi --- ama kafa yakarsak yazarız :) bu da ayrı bir bakış açısı..
  163. Web Kartalı

Müthiş bir projem var

kardeşim, projen hayırlı olsun sana.. bende afrika ülkelerine web tabanlı yazılım kodlayıp satıyorum. senin iş hakkında pm atarsan ortak paydada buluşabiliriz.
  164. Web Kartalı

SQL hakkında

Durumu biraz daha netleştirebilirseniz yardımcı olurum. Söylediklerinizden pek bir şey anlayamadım. Hostunuzda demo diye bir dizine atıp link verebilirmisiniz ? Ayrıca durumu da detaylı anlayabileceğimiz şekilde anlatırsanız daha iyi olur.
  165. Web Kartalı

Merhaba Arkadaşlar

Tüm SDN kullanıcılarına selam olsun.. Forumda web yazılım konularında aktif olmayı, kodladığım ücretsiz web script veya uygulamaları paylaşmanın yanı sıra, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeyi düşünmekteyim. Fakat pek aktif olmadığını gördüm / yada bana öyle geldi anlayamadım. Web yazılım...
  166. Web Kartalı

ASCII kodlarını yazdıran kod nasıl yazılır?

Nabza göre şerbet veriyorum :)
  167. Web Kartalı

HTML Admin Panel Hakkında

Mrblar, Themeforest den aldığınız Html tema ile admin paneli arasında bir köprü olması gerektiğini az çok tahmin ediyorsunuz dur.. Kısaca özetlemek gerekirse bir Html temanız var, bir Admin paneliniz ve bir de Veritabanınızın olması gerekmektedir. Admin paneli veritabanına değer girişi...
  168. Web Kartalı

PHP ile tıklandığında alt alta listeleme

İlk aşamada , sayfanızda kaç adet verinin listelenmesini istiyorsanız onu belirtmeniz gerekiyor.. Örneğin 20 adet verinin listelenmesini istediniz.. Bir sonra ki Show More, 21 den başlayıp ikinci 20 değerini sql sorgusu yaparak veritabanından çekip ekrana basıyor.. Bu arada ilk 20 değerini tutan...
  169. Web Kartalı

PHP veri güncelleme ***

@hmtszgn üyeye ait bilgileri içeren tabloyu neden iki ayrı tabloda tutuyorsunuz çok merak ettim :) Üyeyi ilk kayıt ettiğinizde üye ye ait bir id değeri oluşturuyorsunuz zaten. Sonrasında session değeri almış üyenin id değerine göre yine ikinci bir tablo kullanmadan üye tablosuna, üye...
  170. Web Kartalı

Temiz Kod İçin 15 Öneri

Güzel noktalara değinilmiş. Teşekkürler.
  171. Web Kartalı

ASCII kodlarını yazdıran kod nasıl yazılır?

Mrblar, ASCII tabloda yer alan tüm değerleri veritabanına kayıt ediniz.. ASCII değerleri birer ID değeri almış olacaktır bu durumda. Sonra bu değerleri alfabe de yer alan değerlerle istekleriniz doğrultusunda eşleştireceksiniz. Kullanıcı harf seçince, harf ile eşleşen değeri ekrana...
  172. Web Kartalı

Web Programcısı Aranmakta!

Sitenize baktımda web yazılımcı bulamamışsınız anlaşılan.. Hayırlısı olsun.