Arama sonuçlarınız

1. TeknoLee

Soru Favori Xiaomi Amiral Geminiz Hangisi?

Xiaomi Mi 10 Pro Xiaomi Mi 11 Ultra Xiaomi 12 Pro Xiaomi 13 Pro cihazlarında hangisi favoriniz? Bence Mi 11 Ultra'nın yeri bambaşka...
  2. TeknoLee

Soru YouTube'ta İlk Videom Sizce Nasıl Olmuş?

YouTube'ta ilk videomu paylaştım? Sizce nasıl olmuş? Olumlu ve olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.
  3. TeknoLee

Soru OnePlus 7T'ye OTG ile USB bağlayınca USB'de klasörler oluşuyor

Sık sık telefona OTG ile USB bağlayarak hızlıca dosya aktarımı yapıyorum. Ama son zamanlarda USB'yi telefona takınca USB'de bir anda normalde olmayan Android, Pictures, Notifications gibi klasörler beliriyor. USB'yi biçimlendirip tamamen boşaltarak tekrar taktım. Yine o klasörler oluştu...
  4. TeknoLee

Soru Oturum açılmış hesap mı daha güvendedir hiç oturum açılmamış hesap mı?

Diyelim ki çeşitli hizmetlerle ilgili açmış olduğunuz bir sürü hesabınız var ve bu hesaplarla bir sürü cihazda oturum açık durumda. Fakat bu kadar çok hesabı yönetmek ve güvenliğini sağlamak istiyorsunuz. Çünkü ne kadar çok hesap olursa yönetilmesi zorlaşıyor ve çalınma, ele geçirilme riski...
  5. TeknoLee

Öneri 275 TL'ye Samsung Galaxy Tab S6 Lite S Pen Alınır mı?

Arkadaşlar samsung galaxy tab s6 lite kalemim bozulduğu için yenisini almam gerekiyor. İnternette baktığımda hepsiburada, trendyol gibi yerlerde fiyatı 800-1000 TL aralığında değişiyor. Ama "destek bilişim shop" diye bir sitede 275 lira olduğunu gördüm. Üstelik ürünün orijinal ve garantili...
  6. TeknoLee

Yardım Tablete USB Bellek Takma Sorunu

Arkadaşlar tabletime OTG kablosu aracılığıyla USB takarak sıkça dosya aktarımı yaparım. USB'yi bağlayınca normalde aşağıdaki resimdeki gibi bir bildirim gelirdi. Ama bir zamandan sonra artık bu bildirim çıkmamaya başladı. Onun yerine şu bildirim çıkmaya başladı. Bu yüzden artık eski...
  7. TeknoLee

Soru Google Authenticator Hakkında

Geçenlerde Google hesabım çalındığı için güvenliği arttırmak adına iki adımlı doğrulamayı açtım. Fakat araştırdığım ve yorumlarda okuduğum kadarıyla telefona bir şey olunca veya başka telefonda oturum açmaya çalışınca sıkıntılar çıkabiliyormuş. Ne diyorsunuz? Bu Authenticator'un ne gibi...
  8. TeknoLee

Yardım Recuva Neden Çalışmıyor?

Yanlışlıkla sildiğim dosyaları kullanmak için hep Recuva kullanırdım. Ama geçenlerde hiç yaşamadığım bir şey yaşadım. Yanlışlıkla sildiğim bir sunuyu beş dakika sonra Recuva ile aratmama rağmen kurtaramadım. Bunun sebebi ne olabilir? Recuva dan daha iyi çalışan bir program önerebilir misiniz?
  9. TeknoLee

Yardım Telefonumdaki Acayip Oturum Açma Sorunu

Arkadaşlar son günlerde telefonumda ilginç bir sorun yaşıyorum. Bazı site ve uygulamalarda oturum açamıyorum. Örneğin Trendyol'a giriyorum. Normalde oturumum hep açıktır. Siparişlerimi görmek için "sepetim" kısmına basıyorum. İlginç bir şekilde giriş yapın diyor. Mail'imi şifremi giriyorum...
  10. TeknoLee

Yardım Harici Harddisk Tavsiyesi

Arkadaşlar 2 TB lık harddisk alacağım. WD Elements, Intenso ve Toshiba markaları arasında kaldım. WD Elements ve Toshiba 576 TL, Intenso ise 518 TL. Teknik özellikleri hemen hemen aynı. Direkt Intenso alayım diye düşündüm fakat fiyatının daha ucuz olması beni şüphelendirdi. Hangisini tavsiye...
  11. TeknoLee

Soru Xiaomi Redmi Note 7 Parmak İzi Sorunu

Bir yıl önce aldığımız Xiaomi Redmi Note 7'nin global sürümünde ayarlar kısmında, şifre ve güvenlik bölümünde sadece yüz kilidi seçeneği çıkıyor; parmak izi seçeneği sanki telefonda parmak izi okuyucusu yokmuş gibi hiç çıkmıyor. Telefonu aldığımız kişiye sorduğumda bunun bir güncellemeden sonra...
  12. TeknoLee

WhatsApp Kişileri ve Numara Değişikliği

Yeni bir sim kartı ve yeni bir numara almayı düşünüyorum. Numaram değişip yeni sim kartını taktığımda eski numaramda kayıtlı olan WhatsApp kişilerinde benim numaram güncellenir mi? Yoksa numaram onlardan kaybolur mu?
  13. TeknoLee

Yardım Numara Değişikliği

Yeni bir sim kartı ve yeni bir numara almayı düşünüyorum. Whatsapp'taki kişilerim benim numaramı kaybeder mi?
  14. TeknoLee

Yardım Directx Sorunu

Arkadaşlar bilgisayarıma bir oyun kurulumu yaparken karşıma "Bu oyun bilgisayarınıza yüklenemiyor çünkü en az DirectX 9.0c versiyonu veya daha üstünün bilgisayarınıza kurulu olması gerekiyor." Şeklinde bir mesaj geliyor. Halbuki bilgisayarımda DirectX 12 yüklü ve bu dxdiag ta da görülüyor. Sorun...
  15. TeknoLee

Instagram Otomatik Engelleme

Instagram'da DM üzerinden mesaj atanların mesajları okunmadan otomatik engellenebileceği bir ayar var mı? Yani DM üzerinden mesaj atanları hemen otomatik olarak engelleyecek bir ayar.
  16. TeknoLee

Videoder Video İndirme Sorunu

Arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarıma indirdiğim Videoder programıyla Youtube'den rahatlıkla video indirebiliyordum. Fakat son zamanlarda sürekli aşağıdaki hata karşıma çıkmaya başladı. Artık hiçbir video indiremiyorum. Programı silip tekrar kurmama rağmen sorun devam etti. Bu sorunun bir...
  17. TeknoLee

En Az 1 km Menzilli Wi-Fi USB Adaptör

Arkadaşlar menzili büyük uzak yerlerden Wi-Fi çekebilecek adaptör arıyorum fakat bu konuda bilgim yok. Everese nin küçük bir adaptörünü kullanıyorum ama onun menzili pek geniş değil. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Uzaklardan güçlü bir şekilde Wi-Fi çekecek adaptör var mı?
  18. TeknoLee

S7 Edge Ekranda Piksel Yanması Sorunu

Arkadaşlar bu s7 Edgedeki nokta hakkında bilgisi olan var mı? Bu leke büyür mü?
  19. TeknoLee

Xiaomi Redmi Note 7

Arkadaşlar sahibinden.com da 1200 tl lik az kullanılmış Xiaomi Redmi Note 7 bulduk fakat tam alacaktık ki cihazın IMEI kodunu e-devletten sorgulatınca model olarak Vestel cihazı gösteriyor. Sizce alsak bir sorun çıkar mı? Hat kapanması falan olmasından çekiniyoruz. Bugün telefonu alacaktık fakat...
  20. TeknoLee

Bu Uygulama Bilgisayarınızda Açılamıyor Hatası

Bazı uygulamalar "Bilgisayarınızda açılamıyor" şeklinde bir hata veriyor. Bunun sebebi tam olarak nedir? 64 Bite uygun olmamaları mıdır?
  21. TeknoLee

Need For Speed Rivals Setup Hatası

Arkadaşlar Need For Speed Rivals indirdim ve Setup a bastığımda sürekli bu hataları alıyorum. Çözümü nedir? Yardımcı olur musunuz?
  22. TeknoLee

3ds Max, AutoCad Gibi Uygulamalar İçin Render Performansı Yüksek Laptop Önerisi

Arkadaşlar başlıkta saydığım mimarlık uygulamalarını rahatça açabilecek, render performansı çok iyi laptop arıyorum. Aklımda şu iki model var: Bu ikisinden hangisini önerirsiniz? Veya başka öneriniz var mı?
  23. TeknoLee

HI LEVEL Micro SD Kart Sorunu

Geçenlerde aldığım 16 GB lık HI LEVEL Micro SD kartı ilginç bir şekilde içine koyduğum fotoğraf ve videoları bozmaya başladı. Bende kartı bilgisayara taktım ve içindeki fotoğrafları bilgisayara attım fakat çok büyük kısmı bozulmuştu. Kartı telefona tekrar taktım ve kartı biçimlendirdim, sonra...
  24. TeknoLee

J7 2016 android nougot yükledikten sonra telefon yavaşladı

Arkadaşlar telefonu ben kullanmıyorum ama kuzenim 1 senedir kullanıyor. Şimdiye kadar telefonda sorun yokken android 7 güncellemesiyle neredeyse 10 yıl yaşlandığını söyledi. Yardımcı olabilecek birileri var mı? Benden onu bilgilendirmemi rica etti.
  25. TeknoLee

İphone 8 Şişirmelerine Kanmayın!!!

Bu konuyu açmamın nedeni, şu anda tüm gündemimizi Iphone 7 nin camlısının ve Apple ın 10 yılda bir tasarım değiştirdiği için her yerde övülüp duran Iphone X in kaplıyor olması. "A11 şunu tokatladı!" "A11 fark attı!" "A11 bilgisayarları geçti!" Bunların hepsi reklam, hiçbirine inanmayın. İşte...
  26. TeknoLee

Telefonlarda Çift Kamera Ne İşe Yarar?

Yeni amiral gemileri artık hep çift kamerayla çıkıyor. Note 8 de de çift kamera olacak. Peki ne işe yarıyor? Bir kamera yeterli değil mi? Bir de çift kamera telefonun fiyatını uçuruyor. Mesela zenfone 3 zoom sırf çift kameralı diye kazık fiyata çıktı. Çift kamera ne işe yarıyor pek anlayamadım...
  27. TeknoLee

Antutu Puanlarına Ne Kadar Güvenilir?

Bazı telefonların Antutu puanları neden bu kadar yüksek? Örneğin Iphone 5s Zenfone 3 ten daha ilerde. Iphone 7 plus s8 plus tan daha önde Iphone SE s7 den daha önde. Sizce Antutu saçmalıyor mu, yoksa doğru mu?