Antutu Puanlarına Ne Kadar Güvenilir?

Antutu puanları hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bazı telefonların Antutu puanları neden bu kadar yüksek? Örneğin Iphone 5s Zenfone 3 ten daha ilerde. Iphone 7 plus s8 plus tan daha önde Iphone SE s7 den daha önde. Sizce Antutu saçmalıyor mu, yoksa doğru mu?

Reaksiyon puanı
628
O puana göre telefon alınmaz. Stabilite önemli onda. IOS, Android'e göre biraz daha stabil bir işletim sistemi.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Antutuya güvenilmez tamam bir sıralama için cihazın verimliliği için iyidir ama gerek samsung olsun gerek htc olsun antutu puanında hile yaptıkları defalarca gecti

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Antutuya güvenilmez tamam bir sıralama için cihazın verimliliği için iyidir ama gerek samsung olsun gerek htc olsun antutu puanında hile yaptıkları defalarca gecti
esas oneplus5 hile yaptı yakalandı HaTiCe teyze ve Samsung amca hilenin h'sini bilmezler şehir efsanesi o yalan.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
diyecenki antutuya güvenme eleştirmenlere güvenme son kullanıcıya güvenme neye güvenip alacağım bu cihazı tknoloji sitelerine bakıyorsun reklam için abartıyor, cihazı kullanıcılara bakıyorsun fanlık derecesinde cihazın eksilerini görmüyorlar :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
antutu'ya güvenmek dünyanın en sahtekar pazarlamacısına güvenmek gibidir p...kin arabasını satar ikide bir millet el eder gibi...

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
zenfone 3 daha mantıklı iphone5s antika oldu iki kuşak geride...

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bazı firimaların antutuya para ödediği dedikoduları var.ben aslında inanıyorum çünkü dediğin gibi çok saçma sonuçlar ve puanlar çıkabiliyor.güvenmemek lazım.apple falan bunlar ürünlerini yüceltmek için her türlü hamleyi yapacak firmalar...:innocent::innocent:
--- Gönderi Güncellendi ---
diyecenki antutuya güvenme eleştirmenlere güvenme son kullanıcıya güvenme neye güvenip alacağım bu cihazı tknoloji sitelerine bakıyorsun reklam için abartıyor, cihazı kullanıcılara bakıyorsun fanlık derecesinde cihazın eksilerini görmüyorlar :)
en iyisi kendi kararını kendin verecen usta nelere önem veriyorsun ve hangi segmente beyninde filitre yapsan yetiyor ama bazı kullanıcılar işte...antutuya güvenip telefon alıyorlar pişman olup isyan ediyorlar :D

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Peki Iphone SE nin s7 den önde olduğu akıl karı mı? Sadece bu da değil, s6 edge s6 edge plus tan daha önde hiç öyle şey olur mu?

cumxxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
antutuya güvenmek kadar büyük bir hata olamaz. Mesela çakma iphoneleri alıp antutu testine sokuyorsun sana çok iyi puanlar veriyor ve hala gerçektende kendini iphone sanıyor. Buradan şunu anlıyorum iphone ile arasında sıcacık birşeyler yaşanıyormuş gibi bir algı oluştu bile kafamda üstelik iphonenin heleki iphone x dan çok daha iyi olan telefonlar var ama maalesef bu testlerde çok gerilerde bırakılmış. örnek oneplus5 her ne kadar hile var dense de stabilizasyon farkı okadar etkileyemez puaları. Adı üstünde sadece stabil çalışır üstün performans demek değildir sürekli performans demektir ki oneplus5 denilen makine gerçekten o kadar güçlü ki stabil çalışmasa bile sabil olmayan hali iphoneden çok çok daha güçlüdür. Buna internet performansına dahil etmiyorum. Adamlar (iphone) internet işinde gerçektende çok iyi. Konuya nereden yükleneceklerini gerçekten iyi biliyorlar.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,343
Saçmalıyor bence

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
bence güvenirlik payı var.iphone yüksek çıkıyor ama işlemcileri çok güçlü (yinede o kadar fark etmez ama) ben antutu puanı daha düşük olup hız testlerini incelediğimde daha iyi sonuç veren çok cihaz görmedim.güvenilmeyecek test istiyorsan dxomark