Arama sonuçlarınız

1. emre9070

SSD Tavsiyesine ihtiyacım var!

Fakat bunun da ekran kartı vs gibi cihazın desteklediği bi sınır oluyormuş diye duydum. Mesela monster tulpar kullanan bir kişi 3.500 mb okuma hızına sahip bi diskten maksimum 2.200 mb lık bir performans alabildiğini söyledi. Bu tür birşey sözkonusu olabilir mi ?
  2. emre9070

SSD Tavsiyesine ihtiyacım var!

Arkadaşlar merhabalar. Monster abra a7 v5.4 (i7 6700hq gtx 950m) bilgisayarım var ve ssd almayı düşünüyorum. Aklımda samsung 970 evo 250 gb'lık modeli var(3200 okuma / 1500 yazma). Bu ssd bilgisayarıma uyar mı tam performans alabilir miyim yoksa daha düşük okuma / yazma hızına sahip bi ssd mi...
  3. emre9070

Sony Xperia X Kullananlar Kulübü

darbe alması sonucu veya sıvı teması sonucu oluşbilecek bi ekran panel hatası gibi
  4. emre9070

android studio sorun

merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce android studio ile java öğrenme ve mobil programlama yapmak istedim. fakat şöyle bi sorun çıkıyor. hyper-v yi kapatıyorum c md den fakat kapanmıyor diyor --- Gönderi Güncellendi --- aynen bu şekilde oluyor
  5. emre9070

Xperia x kullananlar bi bakabilirmi?

xz kadar profesyonel kamerası yok sensörleri olmadığı için, ama xa,xa ultra, m5 e göre bariz daha kaliteli. Hele ön kamerasına bütün tanıdıklarım hayran kaldı :)
  6. emre9070

Laptop için 5+1

Merhaba arkadaşlar laptopuma(monster abra a7 v5.4) 5+1 ses sistemi bağladım fakat sadece 1 tane hoparlörden ses çıkıyor diğerleri çalışmıyor. Arkadaki kabloların yerini değiştiriyorum bu sefer farklı hoparlör çalışıyor ama bi türlü hepsini çalıştırmayı başaramadım. Acaba uyumluluk sorunu mu var...
  7. emre9070

Driver İstekleriniz - Driver Arayanlar Buraya

Çok aradım fakat bir türlü bulamadım. Sound blaster cinema 2 driver, ses sürücüsü , monster abra a7 v5.4
  8. emre9070

1000 - 1500 TL Arası Telefon Önerileri

aynı anda 4 sosyal medya (instagram , facebook,twitter,tumblr) ve aynı zamanda whatsapp kullandım en ufak kasma bile söz konusu olmadı
  9. emre9070

sonuna kadar öneririm pişman olmanız söz konusu bile değil fakat tabi ki bu işler çok şans işi. Gidip sıkıntısı yok diye iphone bile alsanız 10 cihazdan 1 'i sorunlu olabiliyor
  10. emre9070

USB soket sorunu

Sorunlarım kökten çözüldü çok teşekkür ederim performansta çok az bi artış oldu gibi
  11. emre9070

Arka metal ve şubatta aldım aldığımdan beri kılıfsız kullanıyorum o kadar masaların üzerinde falan bilinçsiz sürttüğüm oldu ama arka kapak en ufak kılcal şekilde bile çizilmedi. Aynı zamanda ön ve arka kamera mükemmel ve ara ara kullanmama rağmen 4 saat ve civarı ekran süresi alıyorum. Eğer hiç...
  12. emre9070

USB soket sorunu

Tüm driverları güncelledim sorun çözüldü teşekkürler. Fakat %100 disk kullanımı sorunu bende yoktu, bu sefer de o geri geldi :D
  13. emre9070

USB soket sorunu

Merhaba arkadaşlar bi kaç gün önce yaşamaya başladığım tuhaf bir sorunu dile getiricem. Laptopum monster abra a7 v5.4 (950m) olan model. sol tarafta 2 tane 3.0 ve sağ tarafta 1 tane 3.0 ve 1 tane 2.0 olmak üzere 4 tane usb portu var. ve benim sol taraftaki portlarımda değişik bir arıza söz...
  14. emre9070

Hangi Monster modelini almalıyım ?

950m eskidi artık bence 1050 ve 1050ti olan modellere yönel. Ama eğer bütcen ksıtlıysa mükemmel bir bilgisayar. Bende 950m hdd li olan modeli var a7 v5.4 .Sıkıntsız bi şekilde kullanıyorum üstelik hdd olmasına rağmen çok hızlı ve şu kronik %100 disk kullanımı sorunu bende yok. hdd nin 650 gb tı dolu
  15. emre9070

Sony xperia x almak

bataryası kullanmaya bağlı 4 -6.5 saat arası ekran süresi veriyor bende. genelde geceleri kullandığım için parlaklık kısık oluyor. fakat gündelik kullanımda parlaklığı otomatik konuma alırsan 4 saat civarı ekran süresi veriyor. Onun dışında
  16. emre9070

Sony xperia x almak

bataryası kullanmaya bağlı 4 -6.5 saat arası ekran süresi veriyor bende. genelde geceleri kullandığım için parlaklık kısık oluyor. fakat gündelik kullanımda parlaklığı otomatik konuma alırsan 4 saat civarı ekran süresi veriyor. Onun dışında aşırı derece ısınma problemleri yok ve kamerası...
  17. emre9070

veritabanı & c# bağlantısı

Anladım teşekkür ederim yardımlarınız için
  18. emre9070

veritabanıma ulaşmayacak, sadece programı baska bi bilgisayara attım mesala, veya sitenin içine gömdüm. Burdan kişi kullanıcı bilgilerini girdiğinde benim bilgisayarımdaki veritabanıma düşecek. Şimdi bunu yapabilmem için bi sunucu falan mı kiralamam gerek, veya öyleyse ücretsiz bir yolu var mı ?
  19. emre9070

Merhaba arkadaslar ben veritabanımı c# web formuna bağladım fakat sadece benim bilgisayarımda çalışıyor ve ben bunu başka bilgisayara attıgımda başka bilgisayarda veri girildiğinde yine benim veritabanıma düşmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?
  20. emre9070

Mozilla firefox Adblock Plus eklenti hatası [ÇÖZÜLDÜ]

teşekkür ederim eklentiyi kaldırdım ve sorun düzeldi :)
  21. emre9070

Mozilla firefox Adblock Plus eklenti hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba arkadaşlar. windowsda anlam veremediğim bi sorundan dolayı edge kullanmayı bırakıp firefox'a geçtim. Fakat böyle bi hata var ve nedenini araştırdıgımda hep ingilizce sonuçlar aldım. Nedir bunun sebebi ?
  22. emre9070

windows 10 update ve ekran problemi

Evet sorun hala devam ediyor. Etkinleştirdim intel hd graphics'i ve edge'e girdim ve aynı problemi tekrar yaptı. Şu an devredışı giriyorum edge'e problem yok. windows updatede de güncel dedi aygıt yöneticisinde de güncel dedi. Mesela etkinleştirip opera neon'da denedim bi problem yok. sadece...
  23. emre9070

Aygıt yöneticisinde ekran kartlarının üzerinde sağ tıklayıp güncelleştir dediğimde ikisinde de ''ekran kartı güncel'' dedi
  24. emre9070

Merhaba arkadaşlar. ne zaman kaynaklandığını bilmediğim bi problemim var. Şimdi normal her zamanki gibi bilgisayarımı açtım sql , visual studio vs çalışıyordum. 2 dakikalık bir işim olduğu için laptopun ekranını indirerek bilgisayarı uyku moduna aldım. İşim bittikten sonra döndüm bilgisayarımı...
  25. emre9070

Ekran Süresi

Arkadaşlar 2650 mah pille 4 buçuk 5 saat arası ekran süresi alıyorum gündelik kullanmada. sizce bu normal bir değer mi. sizin aldığınız ekran süreleri nasıl ?
  26. emre9070

Telefonun bosta sarj yemesi

Hayır geçemezsin. Bu değerler çok çok iyi aslında. sabah kalktığında %100 den %89-88 e düşenler var. haline şükret bence :)
  27. emre9070

Xperia x telefon boşta şarj yemesi

bence fazla dert etme 60-70 liraya kaliteli 32 gb hafıza kartları var. al tak bi tane. ama bana yetiyor. depolama olarak sadece fotoğraf kullanıyorum. film falan da atıyorum ama izledikten sonra siliyorum o yüzden fazla dert etme. sen ne kadar ekran süresi alıyorsun %100 den %5 e kadar falan kaç...
  28. emre9070

Aynen hocam o kısımda bir problem yok zaten gece 40 da bırakıyom wifi açık şekilde sabah aldığmda 38 oluyo. Sanırım bu bataryanın iyi olduğunu gösteriyo. Aslında ben bunu biraz fazla kafaya takıyorum ondan oluyor. :)
  29. emre9070

Hocam son birşey sorup konuyu kilitlicem. Son olarak telefonu aktif kullanırken telefon boşta kısmındaki geçn sürebin artması normal bir durum mu ? Mesela telefon boşta kısmında 10 s 5 dk yazıyor ama telefon açık. Normal kullanıyorum telefonu 5 dk sonra bakıyorum 10s 10dk olmuş. Bu sende de aynı...
  30. emre9070

Sanırım bu problemin önüne geçemiycez. Çünkü mesela arkadaşımın s6 edge telefonunda aynı durum yok. 11 saat telefon boşta gösteriyor ve 60 mah harcamış. Neyse sağlık olsun. Zaten mediamarktan aldım cihazı yanında hediye olarak 1 yıl kasko ve 5000 mahsony powerbank verdiler onu kullanırı...
  31. emre9070

Anladım hocam baya aydınlattı beni. Fakat orda telefon boşta yazan kısım da hesaplanan güç tüketimi var mesela bende 320 mah yazıyor 10 saatte. Bu telefon boşta 10 saatte 320 mah pil tüketmiş demek anlamına gelmiyor mu
  32. emre9070

Genellikle otomatik ama %25 - %50 arası
  33. emre9070

34. emre9070

Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraştıysam sorunu çözemedim. Xperia x telefonun pil ayarlarına girdiğimde "telefon boşta" kısmının çok şarj tükettiğini görüyorum. Bazı forumlarda cihazdaki işlemcinin uykuya geçmemesi yüzünden böyle bi sorun olduğunu söylediler ama hala çözümü bulabilmiş değilim...
  35. emre9070

Ben alt üst olarak değerlendirmedim fakat baya güclü hoparlörü var. Sadece üst hoparlörden biraz daha tiz bi ses çıkıyo onun dışında alt üst eşit
  36. emre9070

S.a arkadaşlar cuma günü aldığım xperia x telefonla ilgili izlenimlerimi paylaşıcam.öncelikle telefondaki tüm güncellemeleri yapmalısınız yoksa pil çabuk bitiyor. Ben aldığımda yaptım güncellemeleri nougat dan sonra 1 tane de iyileştirme güncellemesi gelmiş telefona. Kamera yönünden gerçekten...
  37. emre9070

Fiyat performans telefonu alırken dikkat edilecekler

Xperia x veya galaxy j7 olabilir
  38. emre9070

Bilgisayarın değerini bilmiyorum

Selam arkadaşlar elimde kendi masaüstü bilgisayarım var. bi arkadaşım kendisine satmamı istedi fakat fiyat olarak birşey söyleyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. BİLGİSAYARIMIN ÖZELLİKLERİ İşlemci : Intel Pentium E6300 2.80GHz Wolfdale 45nm Teknoloji 2 çekirdek Ram : 4,00GB İkili-Kanal DDR2...
  39. emre9070

Mabem soru bankalarındaki cevap kodları

Selam arkadaşlar manisa bşb nin kurduğu eğitim merkezleri var(mabem). Bunların dağıttığı soru bankalarında ve yaprak testlerde ön kısımda sağ üst köşede bi takım kodlar mevcut. Bu kodlar soruların ayrıntılı çözüm videolarının bulunduğu kodlar. Fakat bu kodu nereye ve hangi siteye gireceğimi...