Bu konuyu okuyanlar

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. ne zaman kaynaklandığını bilmediğim bi problemim var. Şimdi normal her zamanki gibi bilgisayarımı açtım sql , visual studio vs çalışıyordum. 2 dakikalık bir işim olduğu için laptopun ekranını indirerek bilgisayarı uyku moduna aldım. İşim bittikten sonra döndüm bilgisayarımı açtım bi problem yok. Taa ki Microsoft edge'e girene kadar. Girdim edge'e yeni sekme açıyorum ve aniden ekran kararıyor ve köşede küçük bi bildirim çıkıyor ve şöyle yazıyor: ''Ekran sürücüsü başlatılamadı, yerine Microsoft temel görüntü sürücüsü kullanılıyor daha temel bişey için Windows update'i seçin''. ve biraz bilgisayarda gezindiğimde bu sorunun sadece edge'de olmadığını fark ettim. Windows 10'daki ayarlar kısmında gezinirken de ekran bir anda kararıp altta bildirim çıkıyor. Biraz uğraştım ve aygıt yöneticisinde intel hd graphic 530 üzerinde ünlem işareti var. Sağ tıklayıp devredışı bıraktım ve şu an da normal gtx950m ekran kartı aktif ve problemsiz her türlü Windows ayarlarında ve edge' de kullanıyorum, fakat bunun sebebi nedir, böyle kullanmaya devam etsem bi problem yaşar mıyım ? Sadece Windows ayarlarında ve edge'de bu problemle karşılaştım, denetim masasında, dosyalarda vs. gibi yerlerde bi problem yok. Nedeni nedir ?

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aygıt yöneticisinde ekran kartlarının üzerinde sağ tıklayıp güncelleştir dediğimde ikisinde de ''ekran kartı güncel'' dedi

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
ve aniden ekran kararıyor ve köşede küçük bi bildirim çıkıyor ve şöyle yazıyor: ''Ekran sürücüsü başlatılamadı, yerine Microsoft temel görüntü sürücüsü kullanılıyor daha temel bişey için Windows update'i seçin''.
O sırada belki de Windows güncelleştirme yapıyordu. Şimdi sorun devam ediyor mu?

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet sorun hala devam ediyor. Etkinleştirdim intel hd graphics'i ve edge'e girdim ve aynı problemi tekrar yaptı. Şu an devredışı giriyorum edge'e problem yok. windows updatede de güncel dedi aygıt yöneticisinde de güncel dedi. Mesela etkinleştirip opera neon'da denedim bi problem yok. sadece windows ayarlarında ve edge'de yapıyor problemi