Arama sonuçlarınız

1. aimnil

Öneri 10.000 Tl Sistem Önerisi

Ne tarz oyunlar oynamayi planlıyorsun?
  2. aimnil

Soru Bu Bilgisayar Ne Kadar Eder?

Çok az kullanmıyorum günde 2 saat falan o da internette gezme, video izleme falan oyun hevesim kaçtı olmasa da olur gibi şuan, araç alıcam da o yüzden satayım diyorum. 5500xt vardı sattım yükselecektim 1-2 gün içinde coin fırladı, ekran kartları tukendi, tüm kartlar fahis fiyat olmaya başladı bu...
  3. aimnil

Soru Bu Bilgisayar Ne Kadar Eder?

Bilgisayarımı satmayı düşünüyorum özellikleri aşağıda ne kadar eder sizce? 10700f islemci Asus Rog Z490E anakart Asus Rog 1650 super ekran karti Gskill 3600mhz cl16 ram Corsair MP510 m2 ssd Toshiba Tr200 480gb ssd Highpower gold 600w psu 240mm sıvı soğutma rampage Zalman s2 kasa
  4. aimnil

Ekran Kartı Portu Ile Alakalı Sorunu

İşaretledim yerdeki mandala hafifçe bastır, az geri gidecek sonra kartı slots yerleştir. Kilitlenecek, çıkarmak istediğinde de mandala tekrar bastırıp öyle cikaricaksin
  5. aimnil

Uyuyarak 16 bin dolar kazanan Twitch Yayıncısı !

Günde 10-15 saat uyurum bir kuruş almadım :)
  6. aimnil

İşlemcimin Ram Desteği

Birşey olmaz yap işte :)
  7. aimnil

Donanım Sorunları Algılandı

Evet ram bozuk demek, garantisi varsa gönder
  8. aimnil

Ekran Kartı Tavsiyesi

Yine de 2666mhz ile sinirlanacaksin. Ram sınırı için z serisinden başka şansın yok. Hazir sistemlere bak bazen daha uygun olabiliyor
  9. aimnil

Bilgisayarı sıfırladıktan sonra ülke seçme yerinde takılı kaldı

Anakartin ve windows sürümun nedir
  10. aimnil

Bilgisayarı sıfırladıktan sonra ülke seçme yerinde takılı kaldı

Bazı durumlarda eski tip girişli klavye mause kullanmak zorunda kalabilirsin. Windows 7 kur istersen.
  11. aimnil

Bilgisayarımın içine su kaçtı.

çalıştırmasan iyiydi yeni olsuysa pirince yatır.
  12. aimnil

toplama pc oyun için

Modeline göre değişir. Aynı çekirdek sayısında 5.nesil amd ler 10. Nesil intellerden iyidir. 3. Nesil ve altı amdlere bulaşma onun yerine intel ler daha iyidir
  13. aimnil

1660S Rog strix VS Ventus xs oc

Asus Rog Strix 1660S çok daha kaliteli bir kart. Performans da bir tık iyidir diğerinden.
  14. aimnil

Tek özelliği açılmak olan pc

En önemli özellik PC dediğin açılacak ağa :D
  15. aimnil

toplama pc oyun için

Hazır sistemlere bak derim toplama çok pahalıya geliyor bu dönemde. Bazen kampanyalı Pc ler oluyor kısa surede bitiyor onları takip et bence.
  16. aimnil

RX 5700XT Deneyimim ve Servis sürci

Yalnız herkesin zamanında sorun yumağı dedikleri beğenmedikleri kartların şuan en çok aranan kapışılan kartlar olması da ayrı bir tuhaf :D Şimdi bu da al 5700xt. Altından değerli..
  17. aimnil

Rtx 3080 için kaç gb ram

Şuan 3070 li hazır sistemlerden alabilirsin, monitör vs. hariç. Kasıma kadar işin çözüleceği meçhul. Mining bitmeden piyasada kartı kolay kolay kaptırmazlar sana bana işin gerçeği bu. Çip üretiminde zaten sıkıntılar var ekran kartı üretimi azalacak. Mining böyle olduğu sürece, ülkede dolar da...
  18. aimnil

3600 stok fan ile 4,4 GHz e OC rehberi

Prime95 çalıştırma sakın. Çok da teste sokma yakabilirsin işlemciyi. Benden uyarması :)
  19. aimnil

amazon ürün iadesi almıyor

Adamlar almıyorum dememiş işlemler sürüyordur yani öyle ha deyince olmuyor bazı işler. Amazon geri alımlarda değişimlerde en firma diye biliyorum. Zaten sitelerinde yazıyor ürün ellerine ulaştıktan sonra 3 gün içinde iade onayı veriyorlar. Bankaların hesaba aktarımı 7 gün sürüyor. Yani toplamda...
  20. aimnil

i5 10400f uyumluluk

LGA1200 Anakart Fiyatları | En Ucuzu Akakçe bağlantıdaki anakartlardan birini alabilirsin. Ama rami de uyumlu alman lazım ddr4 olması lazım. Ekran kartın nedir? Eğer kötü bir ekran kartın varsa değişiklik işine yaramayabilir. Komple sistemi satıp yeni bir sistem alman daha mantıklı olacaktır ama...
  21. aimnil

Madencilik için ekran kartı tavsiyesi (50.000tl bütçe)

Hesabi iyi yap derim :) rx 580 uygunmus piyasaya göre ama yine de 7-8 ayı bulur bence amorti etmesi
  22. aimnil

Bu PSU bu sisteme yeterli midir?

Hiç acilmayabilir, kilitlenebilir/donabilir yani veya reset atabilir. Bunlar Psu dan kaynaklanan tipik durumlar ama bu durumların tek sebebi Psu değildir. Senin sistemin içinse Psu dan gibi duruyor %90. Ama olmayadabilir belli olmaz :)
  23. aimnil

Akım korumalı üçlü priz

Biraz baktım da genelde 1.5m kablolar daha uzunu nadir gördüm o da bilinmedik markalar. Sen de bak biraz yukari da dediğim prizi de alabilirsin. Laptopa birşey olmaz
  24. aimnil

Akım korumalı üçlü priz

Akım korumalı priz aynı mantık zaten. Tuncmatigin prizlerine bakabilirsin daha kaliteli istersen kablosu kısa diye bi de fiyat biraz yüksek diye yazmadım. Ama laptop için durum biraz farklı pil ve adaptör olduğu için zaten voltajı bunlar dengeler. O yüzden kolay kolay birşey olmaz merak etme...
  25. aimnil

Bu PSU bu sisteme yeterli midir?

Psu biraz az kötü bir marka olsaydı çok rahat yeter derdim ama markası çok dandik. Tam olarak değerleri nedir hangi kanaldan ne veriyor. Verdiği değerler doğru mu hepsi bir soru işareti o yüzden birşey diyemem ama reset atması Psu dan olabilir. Ihtimal baya yüksek..
  26. aimnil

Akım korumalı üçlü priz

https://www.vatanbilgisayar.com/spg3-j-10-5-li-akim-korumali-priz-306joule-3m--siyah-.html Genel herturlu eşya için bunu alabilirsin mesela.. Ama pahalı bir bilgisayarın varsa bu prize ek bir ups ya da voltaj regülatörü almalısın.
  27. aimnil

Intel Core i9 10900K sıvı soğutmalar varmı

3 fanlilardan iyi markalardan kafana göre al :) kasana uyup uymadığına dikkat et. 1151 soket e uyan tüm sogutmalar 1200 sokete de uyar. Yani neredeyse piyasadaki tüm sıvı sogutmalar anakartina uyar ama kasana sığar mı ondan emin ol.
  28. aimnil

Akım korumalı üçlü priz

Katılıyorum, online ups nin tek dezavantajı ses yapar, rahatsız oluyorsa line interactive ups de alınabilir. Online kadar pürüzsüz olmasa da ise yarayacaktır. O da olmazsa voltaj regülatörü de alınabilir. Diye de ekleyeyim..
  29. aimnil

Akım korumalı üçlü priz

Akım korumalı priz ise yarar, ani yüksek akim geldiğinde sigorta gibi atar elektriği keser cihaza birşey olmasın diye ama ufak tefek değişimlerde birşey yapmaz ve akımı dengeleyici bir özelliği yok. Yani ise yarar ama tam koruma sağlamaz. Çok düşük ihtimalle olacak olan birşeye karşı korur yani...
  30. aimnil

Psu önerisi

https://www.n11.com/urun/fsp-hydro-hd500-500w-80-bronze-guc-kaynagi-1581340?magaza=onlinedepom Senin sistemin full kullanımda 200 watti bulmaz. Ama bunu alırsan ilerde ekran kartı değiştirince de sıkıntı olmaz. Hem de 500watt aşağısı kaliteli bir güç kaynağı yok sayılır o yüzden en mantıklısı...
  31. aimnil

APU Sistem Görüntü Kalitesinin Net Olmamasına Neden Olur mu?

Çözünürlük ve tazeleme hızlarını kontrol et.
  32. aimnil

Bu pc ye sıvı soğutucu gerekirmi ?

Link atarken var mıydı hocam :) bitmiş hemen. Coin ciler program yapmış neti tarayıp yeni kart koyulunca direk alıyorlarmış heralde :) Oyun dünyası şapa oturdu iyice ya. Coin cakilsa da kurtarsak.
  33. aimnil

Bu pc ye sıvı soğutucu gerekirmi ?

Bu aralar komple toplanmış sistem almak çok mantıklı yoksa ekran kartlarıni çok fazla fiyata veriyorlar. Tek tek toplamak zarar oluyor.
  34. aimnil

ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Anti-virus e ihtiyaç duymayalı yıllar oluyor. Sadece windows la gelen o da birşey indirip kurarken vs kapatıyorum. C harici diskleri dıslıyorum. Nedeni ise ; Virus programları hem boşa yük yapıyor, hem herseyi denetledigi için gereksiz işlemci kullanımına yol açıyor. Virüs olmayan çoğu şeyi...
  35. aimnil

Bülent ERSOY'un üzerinde 55 tilki

Belki öldürmedi adamlar ölen tilkilerden aldı
  36. aimnil

Yeni sistemde eski ekran kartıyla fps değişimi olurmu

Şu coinciler piyasayı bi bıraksa artık ya bu nedir :s
  37. aimnil

VGA Portlu Ekran Kartı Tavsiyesi

Sığmayacak bir durum yok 750ti önerebilirim ben de
  38. aimnil

GTX 1650 alınır mı

Bu piyasada kart alınmaz kardeşim sabret biraz daha yeni stoklar girerse alırsın. Cidden yazık günah yani olduğunun 2-3 katına satılıyor kartlar.. Şuan hiçbirine değmez. Performans olarak 60 fps medium/low AAA oyunlarda, Fps oyunlarda yüksek fpsler verebilir oyununa göre..
  39. aimnil

Eski film ve dizi önerileri çok eski olması şart değil

Kore dizilerinden W yi, Goblin'i, Arthdal, Arthdal chronicles önerebilirim. (fantastik dizilerdir.) W gerçek dünya ve çizgi roman dünyasının birbiri içine geçtiği bir dizi. Fikir ve işleniş çok hoş. Kesinlikle izlenmeyi hakediyor. Goblin izlediğim en iyi dizi. Komik, eğlenceli, hüzünlü...
  40. aimnil

Asus ekran kartı

Pubg mobile için çok düşük ekran kartı bile yeter, onda işlemci daha önemli. Ama zula yı bilmiyorum.
  41. aimnil

İ5 10600K Vs İ7 10700f

8 çekirdek olduğu için ve önbellek farkı ile 10700f daha iyidir kardeşim. 10600K yı overclock yaparsa tek çekirdek veya az çekirdek kullanan bazı oyunlarda öne geçme ihtimali var bir tık ama çok çekirdek oyunlar için aradaki farkı kapatamaz. İleriye dönük de 10700F daha avantajlı..
  42. aimnil

RTX 3060 beklediğiniz fiyat nedir?

Ortalama 3500-4000 olması lazım ama bu piyasaya o fiyattan sokarlar mı bilmiyorum :D
  43. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Tam da tahtını Amd ye kaptırmak üzereyken bence büyük bir fiyasko bu. Donanımsal bir engel var yazıya göre ama en azından donanımsal bir problemse de başından bunu açıklasalar neyse de bu hali bence intelin büyük ayıbı. İşlemci üreticisisi mi anakart satıcısı mı anlamadım valla.
  44. aimnil

OC/Mining yapılmış ekran kartı alınır mı ?

Amd tarafında Sapphire den şaşmayın, çünkü bir çok problemi çıkabiliyor Amd kartlarının, Nvidia gibi değil. Amd sapphire ile çalıştığı için nispeten daha az sorun yaşanıyor. Bir de Sapphire gerçekten çok iyi bileşenler kullanıyor, dandik değil yani kartları. Nvidia da EVGA neyse Amd de Sapphire...
  45. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Lehim atıyorya AMD delide pek gerek yok, yani yapsan bile işlemcinin sağ çıkma olasılığı epey düşük :D İntel de sadece K'lara değil de her işlemcisine lehim atsa çok güzel olur aslında.
  46. aimnil

B460 Tomahawk ve 10400F için işlemci soğutucu önerisi

Blok soğutucular yönünden sıkıntı yaşayacağına ihtimal vermiyorum. Ramlere çarpmaz gibi duruyor bence.
  47. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Şöyle bir anakart bios lara da baktım da b460 a destek için henüz bios yayınlamamışlar, benim z490e ona 11. nesil için beta bios geldi. Şimdilik hakketen destek yok gibi görünüyor. Çok kötü oldu, bu kafa intele kaybettirir o kesin. 1613604474 Başına birşey gelme olasılığı da çok yüksek, düşme...
  48. aimnil

İntel 10700F İnceleme

İşlemcinin soket ömrü. AM4 bitti bir sonraki nesilde soket değişiyor. Sonraki nesil AMD işlemciyi alırken de anakart değiştireceksin. Neyi anlamadığını anlamadım.
  49. aimnil

PC'yi psu düğmesinden kapatmanın zararı fazlamıdır

Yok kardeşim için ferah olsun herhangi bir performans kaybı yaratmaz.
  50. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Vallahi donanımsal bir sebep yoksa öyle birşey yaparsa bir kez daha kendi ayağına sıkar intel. İyi tarafından 5. nesil H ve B seri anakartlarda ram frekasını serbest bırakırsa efsane olacaktır. Şuan F/P konusunda AMD yi tokatlıyor ama şamaroğlanına çevrememesinin tek nedeni bu. İnşallah bu saçma...
  51. aimnil

Türkiye'nin milli savaş uçağı 'Milli Muharip Uçak' için imzalar atıldı.

Arkadaşlar muhalefet cephesinin gazına gelerek siyaset devsirmelerine on ayak olmayın benden tavsiye her ülkeyle işbirliği yapılabilir kendi belirlediğimiz çerçevede ama Türkiye kimseye mahkum değil artık. Bu kafadan çıkmanizi tavsiye ederim. 1613556440 İki çivi cakmadilar yazanın da sakarya ya...
  52. aimnil

Doğu Perinçek: Öyle her 13 kişi öldüğü zaman ulusal yas olmaz

Yas ilan etmek pkk itlerini sevindirir. O yüzden bu teklif çok kötü. Hiç doğru bulmuyorum. Terör örgütü bir şey yapıyor bazı partiler de siyasi olarak ekmeğine yağ sürüyor. Ve malesef sanki şehitler için yapıyor izlenimi vererek milli vicdanı yanlış yönlendiriyor. Yani hem hırsız, hem de...
  53. aimnil

İşlemci 80 derece

O işlemcide stim yani lehim yok mu? Nasıl delid yaptın?
  54. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Yani ortada gerçekler var herkesçe bilinen zaten. Ryzen 3600 ile 10400f karşılaştırması oyun icin 10400f, render ve çok çekirdek is yükü gerektiren uygulamalar için 3600. 3600 de bellek gecikmesi yüksek olduğundan oyunda olumsuz etkileniyor. 5600 de bunu baya geliştirdikleri için oyunda one...
  55. aimnil

Eksik bilgilerin var kardeşim, 300 beygirlik yerli motor tam yılını hatırlamıyorum, 2-3 yıl önce BMC tarafından tanıtıldı, televizyonlarda da verildi. Ama tank için yeterli beygir gücüne erişmek için geliştirmeye devam ediyoruz dediler. Tank palet fabrikası tam bir siyasi spekulasyondur. Firma...
  56. aimnil

Türkiye avrupa birliğine katılırsa ne olur

Türkiye yi Avrupa birliğine almazlar. Bu sosyal yapı ile alırlarsa Avrupa ülkelerinde düzen kalmaz. O kadar basbas bağırdılar hala yaya şeridinde yaya yol vermeyen bir zihniyet var, ters düşünecek olursak yaya şeridinde geçerken birden çok daha yavaş yürümeye başlayan bir zihniyet var...
  57. aimnil

Altay için yerli motor geliştiriliyor hala, atak taki ihracat sıkıntısını yaşamamak için yerli motor üzerinde duruyorlar. Motoru da yapamamış değiller, motor yapıldı istenilen beygir gücüne ve verime cıkarmak için çalışmalar devam ediyor. Ordunun acil tank ihtiyacı da olmadığı için yerli motorla...
  58. aimnil

İşlemci 80 derece

Sende bir tuhaflık var kardeşim. Soğutucuyu doğru monte ettiysen o ısılar anormal. Bios u anakart üzerinden clear cmos yerinden kısa devre yaptırarak bir kez sıfırla. Bios güncel değilse güncelle, işlemci macunu da değiştirebilirsin ince sür ve eski macunu temizlerken peçete bez dışında alkol...
  59. aimnil

İşlemci önerisi?

https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-i5-10400f-alti-cekirdek-2-90-ghz-fiyati,732226478.html https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-prime-z490-v-si-intel-lga1200-ddr4-atx-fiyati,912698702.html...
  60. aimnil

PC'yi psu düğmesinden kapatmanın zararı fazlamıdır

Bir sorun olması çok düşük yani ama mecbur kalmadıkça yapmayın. Kasanın powerina uzun basarak kapatın. Olmuyorsa yapabilirsiniz yani korkulacak birşey değil. Bi de bir sorun olmamıştır olsa bilgisayarı kullanıyor olamazdınız yani. Her hangi bir donanımsal arıza oluştugunda bilgisayar açılmaz...
  61. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Bir de o yönü var işin amd sürekli gelişim içinde mimari olarakta bu da bazı problemlere yol açabiliyor, pci4 te diğer ayağı. O da henüz tam oturmadı. Ufak tefek şeyler çıkabiliyor. İntel yıllardır kullandığı mimariyi geliştiriyor. Daha oturmuş bir bir sistemi var yani. İntelin günümuz...
  62. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Her ikisini de kullandım, iki işlemci de ısınıyor. Stock soğutucular yetersiz. Intel amd ye göre çok daha fazla ısınmıyor hatta bir tık daha az ısınıyor. Voltaja müdahale edersen boostu kapatırsan amd biraz serinliyor intele göre ama aynısı intel için de geçerli. Pci4 normal bir kullanıcı için...
  63. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Bi de bu mce için turbo frekansları tüm çekirdeklere uyguluyor falan diyorlar ama öyle birşeyler gozlemlemedim, tek veya çift çekirdek 4.8ghz, 4 çekirdege kadar 4.7ghz a gidiyor. Bu da normal olan zaten, MCE ile ilgi kuramadım o yuzden. Ve bunu izleyerek yakalayamiyorsun bile. Hafif is...
  64. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Güzel olmuş MCE yi açarak kullanmanı ve elinle kendine uygun bir fan profili ayarlamanı tavsiye ederim. Kafana takılan birşey olursa sorabilirsin. Bayadır uğraştım işlemci nedir, hangi ayar tam olarak ne işe yarar bulmak için :)
  65. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Hocam bu diaster in anakart 8 sn koyuyordu TAU yu, benimki 28sn koymuş. Ayarlanabiliyor ama stock soğutucu ile çok olması iyi değil düşürmek lazım tehlikeli sınırlara gidiyor yoksa ısı. MCE overcloka zorlamıyor işte orda bir ters anlaşılma var MCE nin yaptığı şey bu PL ve TAU sürelerini en...
  66. aimnil

İntel 10700F İnceleme

Merhaba arkadaşlar bir süre önce 10700F aldım ve deneyimlerimi yazmak istedim. Tercihleriniz arasındaysa okumanızda fayda olacağını düşünüyorum. Öncelikle işlemci 65 watt TDP olarak sınıflandırılmış. İçinden intelin geleneksel soğutucusuna benzer biraz daha kaliteli bir soğutucu çıkıyor. Klasik...
  67. aimnil

Display Port Tavsiyesi

Zarar verme ihtimali sıfır kardeşim, zaten kablon varsa boşa almissin. İstersen iade et. Çünkü zarar verme potansiyeli olan hiçbirşey yok içinde. Bir amacı var gpu dan gelen sinyali monitöre aktarıyor. Görüntü düzgün geliyorsa tamam, kaliteli ya da değil görüntünun iyi aktarımı konusunda önemli...
  68. aimnil

Display Port Tavsiyesi

Güzel bir kabloya benziyor, 1.4 versiyon daha büyük çözünürlük sağlar geriye uyumludur da. Almışken 1.4 al, kötüsü zarar vermez. Sadece bozuk çıkarsa görüntüde bozukluklar olur. Sağlamsa çalışır, sıkıntı olmaz.
  69. aimnil

i7-7700 mı i5-10400F'mi?

Olur %99 da b560 i bekle almadiysan çünkü ram frekansını serbest bırakacağına dair söylentiler var.
  70. aimnil

i7-7700 mı i5-10400F'mi?

Tahminim çok az kaldı yani 2 aya falan çıkabilir diye düşünüyorum.
  71. aimnil

r3 3100 rtx 2060 darbogaz yaparmı o.c ile

Bence işlemci çok kullanan oyunlarda çok rahat bir şekilde darboğaz yapar. Hatta AAA oyunlar oynuyorsan elindeki kartla da darboğaz yaşıyorsundur bazılarında diye düşünüyorum
  72. aimnil

i7-7700 mı i5-10400F'mi?

Geçmek çok mantıklı olur çünkü 4 çekirdek islemciler güncel tüm oyunlara tam anlamıyla yetmiyor. Fps olarak çoğu zaman baya iyi 1660 super gibi kartları doldursa da işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz ya da zorlanma yaşıyor. Hatta darboğaz olmasa bile oyunun sahneleri sürekli değişken olduğu...
  73. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Yine de fikir verdi, oyundan olmadığını anladım :)
  74. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Sonunda buldum :) Asus Rog benim anakart, Armour create yazılımı var ısıkları falan kontrol ediyorsun ordaki oyun profilinde ses de varmış. Ben de AC Odyseyi eklemiştim. Oyuna girince otomatik ordaki ses düzeyine getiriyor. Nedeni buymuş.. Sağol tekrar..
  75. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Diğer oyunlar gitti yeniden indirmem lazım, cs go var bi de onda olmuyor. O zaman benim bilgisyarın bir ayarı var sanırım biraz daha karıştırmam lazım. Sağolun
  76. aimnil

Mining zararlı mı

Ekran kartının ömründen yer tabiki. Mining için üretilmemis sonuçta bi de çok uzun zaman diliminde full çalışacak, 1 ay mining yapsan, belki 3 ay veya daha fazla oyun oynarsın o surede..
  77. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Çok tskler..
  78. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Ac odyseyyi açıp, display menüsünden ekranı full screen değil de borderless e alırsan gözle görülüyor. Oyun menüsünde yapabilirsin hemen, alt+tapla ses kısmını aç, orayı açınca ses seviyesinin hareket ettiği görülüyor bende. Ya da oyun kapalı iken youtube dan birşey aç youtube ses kısmı sonda...
  79. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Hala var mı bilgisayarında?
  80. aimnil

AC Odyseyy, Ses Problemi

Arkadaşlar bu oyunu oynayan var mı? Benim söyle bir sıkıntım var, alttan müzik vs. çalarken oyuna girince sistem sesleri yükseliyor kendi kendine. Müzik falan çalmasa da yükseliyor yani. Normalde sistem sesi 28 deyken oyuna giriyorum 67 oluyor? Oyundan çıkınca yine eski haline dönüyor. Nerden...
  81. aimnil

Fps düşermi

AMD nin 6 çekirdeğine bak dicem de bu fiyatlara karşılığı yok malesef amd de..
  82. aimnil

Fps düşermi

Genel bir darboğaz olmaz ama 4 çekirdek islemciler tam anlamıyla tüm oyunlara yetmiyor. 10400f alabiliyorsan mutlaka al derim.
  83. aimnil

R5 3600'mü i5 10600K'mı ?

Keşke z490 olsa dedirtiyor yalan yok ama bu haliyle karşılaştırınca da yine de 10600k li sistem daha iyi...
  84. aimnil

Psu önerisi

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-fsp600-60ahbc-600-w-fiyati,24594597.html
  85. aimnil

Ne dinliyorsunuz?

86. aimnil

Hangi ekran kartını almalıyım ?

Şuanda en iyi f/p kartı bu sanırım, biraz sıcak çalışabilir tek fan olduğu için ama sorun olmaz. https://m.n11.com/urun/sapphire-amd-radeon-rx-5500-xt-pulse-11295-07-20g-4-gb-gddr6-128-bit-ekran-karti-1604326?magaza=zonebilisim
  87. aimnil

rx 5500 xt 8 gb vs gtx 1650 super 4gb

Muhtemelen sorun olacak bir vram sıkıntı yaşamazsin. AMD tarafında ben 5500xt sapphire nitro kullanıyordum sıkıntı yaşamamıştım. Şimdi 1650 super aldım ve vram için sıkıntı olacağını düşünsem yine 5500xt alırdim.
  88. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

4-6 işi boru kadar 120mm soğutuyorsa çok iyi o zaman, esasen benim sorunum kasa. 155mm hava soğutucu desteği, 120mm sıvı soğutma desteği var. Hava soğutucu biraz hafif ve şekli de biraz düzgün olsun istedim ama şuana kadar bulamadım. 120mm sıvı soğutma da yetmez diye düşündüm açıkçası 240mm...
  89. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Hocam sıkıntı şu ki kule tiplere isinamiyorum ama mantıklı olan da onlar fiyata bakınca lakin, kasa derinliğim iyi değil 155mm veya altı olması lazım, öyle bir sıkıntı var. 240mm sıvı soğutucu mu alsam 400-500 liralık hava soğutucu kadar performans verir mi acaba?
  90. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Tipi çok kayık ya :) Raijintek LETO PRO RGB 2 Adet RGB PWM Fanlı, 4 Adet Isı Borulu, Intel & AMD Uyumlu Yüksek Performans İşlemci Soğutucu - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik bu soğutucu nasıl olur hocam sence 4 borulu ama çift fanlı. Fiyatını gözardı edersen, bi 125...
  91. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Yorumları okudum da stock fan ile 10 derece falan farketti diyorlar yorumlara bakacak olursak pek iyi değil gibi, görünüşte iyi görünüyor ama güvenemedim. Bi de ayakları intel fanı gibi tirnakliymis anakarta çok yük bindirir ağırlıkla diye de tedirgin oldum vazgeçtim. Msi frozer l alacaktım o da...
  92. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Güç limitlerini serbest bırakıp deneyemiyorum hocam sıcaklıklar çok saçma sapan yerlere gidiyor daha oyuna girmeden. İşlemciye zarar vermek istemiyorum :) 4 çekirdek %100 kullanım bilerek darboğaza soktum yani durumu görmek için. 8 çekirdekte bu işlemciyi darboğaza sokamam zaten 1650 superle...
  93. aimnil

Pc toplama onayı

12. Nesil bekleyip ne olacak ki? Bir işlemci ekran kartı dengesi var. 10400f de koysan 12. Nesil de koysan 1660 super le aynı fps alacan. Diğer yandan arada ki sure çok uzun ve orta seviye islemciler pazara ilk girmiyor. Diğer seneye sarkacaktir. Baska bir konu da hibrit tasarım ilk ürünler...
  94. aimnil

Pc toplama onayı

Henüz almadıysan rami 3600mhz yapmanı, Anakartı Asus PRIME Z490-V-SI Intel LGA1200 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu, işlemciyi de incehesaptan almanı şiddetle tavsiye edebilirim.
  95. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Abi bu fotoğraftan birşey anlaşılmıyor. Oyunda attığı resim 68 derece, cinebench te attığı resim 68 derece sabit. Multicore testinde video istemiştim ısrarla onu atsaydı anlasilirdi durum. Bu resim de test bittikten sonra o yüzden bu resim üzerinden bir yorum yapamıyorum. Ama üşenmeyip olayı...
  96. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Hocam video ve resimler tek çekirdek testiydi..
  97. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Şimdi o ayarlarda zaten yükselmesi lazım normal olarak. İstersen bir bios default ayarlara tekrar al. Yanlışlıkla birşey değişmiş olabilir.
  98. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Devam ettirme aynen.. Hiç bir ayara dokunmadan mı 90 oldu? dün az çıkıyordu?
  99. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

İşte bu süpriz oldu kendi sistemimdeki varsayımlarım senin sistemindeki ile uyuşmuyor. Sende TDP yi sınırlayan ne o zaman, aslında TDP sınırlanıyor mu onu görmek lazım önce anlamak için. Cinebench multicore testi yaparken HWMonitör den Powers>Package burayı izleyebilirmisin kaç watt güç çekiyor...
  100. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Bi de ek olarak turbo çalışmaya devam ediyor ama yukarda da belirttiğim gibi bazı işlevleri PL1 de değişkenlik gösteriyor. PL2 de 4 çekirdek 4.6, 4 çekirdek 2.9, 2 çekirdek 3.3 gibi değişken oluyor ama PL1 e geçince frekanslar bir noktada eşitleniyor sonra tek çekirdek artarsa artıyor diğerleri...
  101. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Şimdi tekrar başka testler ve Prime95 ve oyunda baktım. Prime95 de 2.9Ghz a indi. Başka testte başka rakamlara 3.5ghz gibi rakamlara indi. Anladığım kadarıyla base frekansı olabilecek en kötü koşulda 65 watt TDP ile indiği değer demek. Ama kullandığın programa göre bu değer değişiyor asıl olan...
  102. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Belki temel frekansa inmeyi kastetmiş olabilirler. Ama Tau PL2 ile PL1 arasındaki süre en azından ben öyle anladım. Anakartta ayar olarak ''package power time window'' bu isimde. Misal 5 sn olarak ayarlıyorum cinebench çalıştırıyorum 5 sn boyunca turbo modları çalışıyor, atarak söylüyorum tek...
  103. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Onu da kurcaladım biraz da senin attığın tabloda da varya sınırsız değil 28 saniye. Aslında o PL2 den PL1 e geçiş süresi. 28 saniye PL2 de full güç kullandığında PL1 e indiriyor seni turbonun bazı işlevleri devre dışı kalıyor ama base frekansa da atmıyor tüm çekirdekler eşitlenip PL1 in izin...
  104. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Auto da ama yazmıyor mu açıklaması ya da yanında kaç olduğu mesela?
  105. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Güzel bir bilgi Asusun stock ayarları da aynı şekilde. Ama forumları karıştırdım ve diasterin yorumlarını da birleştirince diğer üreticiler pl2 ve tau ayarlarını bu şekilde vermiyor stockta anladığım kadarıyla. Aslında @IDisaster biosta bulabilirse ''package power time window'' ve ''short...
  106. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

İşte bu soğutucuyla mümkün değil önce iyi bir soğutucu alıp sonra deneyecem Asus stock olarak 224 watt ayarlamış ben de soğutucunun kapasitesine göre değiştircem artık. Bu soğutucu ile mümkün olan en yüksek değer 65 watt.
  107. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Yani iyi bir soğutucu alırsam pl2 yi artırmam gerekiyor ki turbo frekansları düşmesin. Bu da daha fazla güç ihtiyacı demek, sanıyorum 125 watt'tan yükseğe ayarlamam gerekecek. İnteli sevdim ama ya ihtiyaca yönelik istediğim ayarları bios ta bulabildim hemen. Dün turbo frekansını 3.6 ghz...
  108. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Oyun içinse ekran kartına yatırım yapmalısın bence. Anakart değiştirmek oyunda extra fps getirmeyecektir. 2060 super ve üstü bir kombinasyonda farkeder ama 2060 ve altı için oyunda sıfır fark olacak. 1611437793 İntel platformunda aslında yeniyim 1-2 Hafta anca kullandım yeni yeni kurcalıyorum ve...
  109. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Ya aslında AMD'de de varya mesela Ryzen 3600, Boost 4,2Ghz diyor ama oyuna giriyorsun 4.0GHZ, Render alıyorsun 3.8GHZ e düşüyor ya TDP den dolayı. Kullandığın sogutucuya bağlı olarak tabi aynı durum aslında fakat burda makas çok açık 2.9Ghz den Turbo da 4.6 ya çıkıyor. arada 1.7Ghz lık bir turbo...
  110. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Soğutmadan dolayı ama daha aşağı indirmesi lazım, 3.6GHZ ile 9330 puan alıyor benim işlemci seninki 8200 puan almış. Daha aşağı düşüyordur iyi izle..
  111. aimnil

Anakart tavsiyesi

Bi de bu 10400F de şöyle bir durum var iki kalıpta üretim yapmış intel birincisi Spec Kodu SRH79 bu kalıp yeni üretim tekniğine dayanıyor stim ve zar inceltme kullanılmış. İkincisi eski kalıp Spec Kodu SRH3D bunda stim ve zar inceltme yok. Farkı Stim yani ihs ile çekirdek arası lehimli, Spec...
  112. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Çok çekirdeği izle demiştim hwmonitör le tek çekirdeği değil. Multicore testi yaparken izle yani.
  113. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Hw monitörü indirsene iki dakka ücretsiz bir program zaten test ederken bir taraftan izle.. 1611423922 Oyunda eksiklik hissetmen için 1080P de 2060 super ve üstü bir kartın olması lazım. Bu düşüşe rağmen daha düşük bir kartın varsa gereksinimlerini karşıladığı için darboğaz yapmayacaktır.
  114. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Şimdi bu yazdıklarımı ön yargısız bir şekilde oku, sana intel savunucusu falan dediğim yok, intele bir garezim de yok. FREKANS İZLEMİYORSUN, benim yukarıda bahsettiğim ihtimallerden biri senin durumun. Sen de görüyorsun ki kaç yıl önce çıkmış 1700X işlemci senin işlemcinden daha yüksek puan...
  115. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Kardeşim senle tartışmayacam. İşlemci frekansını da göster oyun içinde tüm çekirdekler için ve cinebench testinde voltaj, sıcaklık, frekans gösteren bir programı da yanında aç bir video at. Kamerayı da kasaya çevir testlerin sonunda olsun bitsin. Bu resimin hiçbir şeyi kanitladigi yok. Sabaha...
  116. aimnil

Anakart tavsiyesi

Eğer yoksa; https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-i5-10400f-alti-cekirdek-2-90-ghz-fiyati,732226478.html https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-prime-z490-v-si-intel-lga1200-ddr4-atx-fiyati,912698702.html...
  117. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Valla tüm çekirdek turbo frekansı 4.6GHZ, stock fan 3.6GHZ de tutabiliyor arada 1 GHZ fark var. 0,20-0,25 de voltaj farkı var. Yani tüm çekirdekleri %50 üstü bir kullanımda oyun senaryosunda 4.6 da ve makul ısılarda tutmak için çok daha fazlası lazım gibi hissediyorum. Yani hakkını vermesi için...
  118. aimnil

Anakart tavsiyesi

Ram iniz var mı?
  119. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Güzel hocam, 3 fan önde mesh panel, bir arkada, üstte delikli boş. Yani hemen hemen her yeri açık ve süper olmasa da havalandırma kötü değil, iyi. Seride i5 denemedim ama 2 çekirdeği kapattığımda yine de soğutamadı. 10400F e de yeteceğini pek sanmıyorum stock soğutucunun :) İşlemcinin...
  120. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Turbo kapalı mı kullanıyor bilmiyorum ama anca 3.6ghz da tutabiliyor stock sogutucu. 10100F de de benzer bir şekilde beklediğimden yüksek sıcaklıklar almıştım. Bu insanlar ya çok iyimser ya da incelemeyi bilmiyorlar :s başka bir seçenek göremiyorum :) Ya da işlemci sıcaklıkları bir süre tepe...
  121. aimnil

Amazon Garanti Süreci

30 günlük değil de dah sonra bozulursa mesela onu merak ediyorum. Arıza kaydı oluşturmak gibi bir seçenek yok da sitede.
  122. aimnil

Hangi ASUS anakart ?

Hocam, konuyla ilgisiz ama 10700F yanıyor :D Hiç öyle stock sogutucuyla çalışacak bir işlemci değil, yanından bile geçmiyor o derece yani söyliyim dedim sizi görünce aklıma geldi. Turbo 3,6 Ghz ile sınırladım anca yani.. 1611362809 Bu arada konu ile ilgili görüşüm benim de aynı z490 çipsete...
  123. aimnil

Amazon Garanti Süreci

Arkadaşlar, amazon türkiyeden başka satıcıdan alınan ürünler bozulursa garanti süreci nasıl işliyor. Kargo kodu falan mı veriyorlar ücretli olarak servisine direk mi gönderiyorsun?
  124. aimnil

Hangi anakart tercih edilmeli ?

Evet 3200mhz de kullanabilirsiniz z490 olunca. Benim paylaştığım ozellikleri biraz kırpilmis işte ama fazlasıyla yeterli bir anakart.
  125. aimnil

MSI in anakarti daha iyi sadece görünüşten bile anlayabilirsiniz. 1611273539 Fazla kaçmaz yüksek frekans bir Ram ile performansın çok ciddi artacak çünkü. B460 alırsan 2666mhz ram e mecbur olacaksın. Z490 a istediğin kadar yüklen. Yukarıda da belirttim 3600mhz ram ile 2666mhz ram arasında oyunda...
  126. aimnil

Format atamıyorum hiçbir şekilde

Rufus ile yazdırmazsan görmemesi gayet doğal. Gördüğü durumlarda olur ama genel olarak kurulumun başlamamasi beklenen durumdur. Ayrıca ;Hangi işletim sistemini kuracağının işlemcinin 32 bit, 64 bit olması ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.
  127. aimnil

AMD Ryzen 9 5900HX, mobilde kral tahtını Intel'den kaptı

Valla gelmese keşke iyiydik böyle şuan sahip olduğumuz sistemlerin papucu dama atılacak :s İntel tuhaf şeyler yapmaya da başladı 11. nesil mobil platformun masaüstüne uyarlanmışı olacak sanırım. Sonra da 12. nesilde hibrit falan yapacak ama yenilik yapacam derken saçmalamaz inşallah :D Çünkü...
  128. aimnil

AMD Ryzen 9 5900HX, mobilde kral tahtını Intel'den kaptı

O değil de DDR5 ne zaman geliyor korkuyorum :D Daha yeni topladık sistemi..
  129. aimnil

Pc kendini yeniden başlatması

Olur öyle :D Şaka bir yana da bir sürü sebepten olabilir ve çoğu da doğal sebeplerdendir. 1 kere bilgisayar kendi yeniden başlattı diye endişelenmene gerek yok.
  130. aimnil

Bilgisayarda bir anda hafıza bitti

Kardeşim kusura bkama biraz yanlış bilgi vermiş oldum aklımda yanlış kalmış. Lol ve CS go yaklaşık 40GB civarı yer tutuyormuş. Windows C de 50 GB benim şuanda. Yani sistem ve cs go ile LOL toplam 90-100GB maksimum yer kaplayabilir. Hala ya birşeyler var ya da bir sorun var. Yakın zamanda...
  131. aimnil

Eder kardeşim cs go ve lol yukluyse alan normal bir yanlışlık yok yani
  132. aimnil

C nin içine girip ara hangi program bu alanı işgal ediyor diye burdan birşey söylemek zor. Kendin bulmalisin
  133. aimnil

Süleyman Soylu'dan Adalet isyanı

Abi yürütme olsun, yasama olsun bu kişilerin adalet isyanını anlamam. Çünkü yasayı değiştirirsin hakimler de bırakmaz yani. Adam eşine saldırıyor ölümle tehdit ediyor, 3 defa yargılanıyor serbest bırakılıyor. Biri sosyal medyadan kufur etti diye serbest yargılanması acayip bir durum değil...
  134. aimnil

Bilgisayarıma girip disklerin bulunduğu yerin ekran görüntüsünü paylaşır mısın
  135. aimnil

z390 la senin işlemci uyumusuz. Ben Z490 dan yanayım her ne kadar diğeriyle gelen oyuncu özellikleri olsa da ram frekansı direk performansa etki edecek. Aynı CL değerine sahip 3600mhz bir ram ile 2666mhz bir rami 10100F de denedim. Aralarında %14 performans farkı var. Bu performansı mı almak...
  136. aimnil

dar boğaz yapar mı

Yapmaz ama bu piyasada ekran kartı da alınmaz yeni kartları bekleyip az daha verip çok daha iyisini alabilirsin ama bizimkiler fiyata çok bindirme yapmazsa :D
  137. aimnil

Bios Q Fan Control Hk.

Arkadaşlar biosta Q Fan kontrol manuel ayar yapılmıyor çünkü fan eğrisi sağa doğru kaymış durumda, daha önce başına gelen oldu mu?
  138. aimnil

Topladığım sistem nasıl?

Çok uyguna gelmiş o zman hayırlı olsun
  139. aimnil

şu sistem alınırmı kaç fps verir?

Dediğiniz oyunları oynatır ama fps sini bilmem :) çok sağlam bir sistem değil ama fiyatı da iyi yani bütçe çok darsa alinabilir
  140. aimnil

Ekran kartı önerisi

Yeterli olur mandal dediğin nedir ekran kartını tutan mandal hepsinde var. Anakartla bir işin yok senin, macun kurumustur işlemcin ısınır iyi çalışmaz 1610972557 Benim dediğim yerine bunu al bitmeden :)
  141. aimnil

Ekran kartı önerisi

FSP Hydro HD500 500 W 80+ Bronze Güç Kaynağı 388,00 TL yerine 372,99 TL https://www.n11.com/urun/fsp-hydro-hd500-500-w-80-bronze-guc-kaynagi-1581340?magaza=onlinedepom Sapphire AMD Radeon RX 5500 XT Pulse 11295-07-20G 4 GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı 1.790,00 TL yerine 1.709,99 TL...
  142. aimnil

Ekran kartı önerisi

Anakart değiştirmene gerek yok çünkü tüm sistemi değiştirmen gerekir hazır onu da değiştirmişken. Senin bir psu, bir de ekran kartını değiştirmen, bilgisayarı bir temizlemen, işlemci macununu değiştirmen lazım. Çok tozlanmış macunu da uzun zamandır yeniledigini sanmıyorum. 1610971955 Kasana da...
  143. aimnil

Ekran kartı önerisi

Normal bir kasaya sığar, slim değilse bir fotoğraf at bakalim
  144. aimnil

Ekran kartı önerisi

Ekran kartına ek olarak Psu değiştirmen lazım. Gtx 1650 ve 500 watt ve üstü bir psu alabilirsin.
  145. aimnil

Topladığım sistem nasıl?

Valla kardeşim sistem baştan aşağı eksi yani hiçbir artısı yok malesef. 1610922050 B460 tomahawka ne kadar verdin o paraya z490 da alınır saniyorum
  146. aimnil

Oyun İçin F/P Sistem Önerisi

Kaç para bütçen var?
  147. aimnil

Intel Güç Limiti Hk.

Şimdi arkadaşlar bu ıntelde TDP den dolayı zorlu is yükünde frekans düşürüyorya. Bu TDP değerini daha yükseğe ayarlama ya da sınırsiz yapma gibi bir ayar var. Ancak intele yeni geçtiğim için tam olarak hangi ayarı yapmam gerektiğini kestiremiyorum. Bilen birisi var mıdır?
  148. aimnil

intel display sürücüsünü yükleyince ekran kararıyor

Evet olabilir ama nvidia ekran kartı yok mu içinde inteli yüklemesen de olur demek istiyorum. Anlatabildim mi bilmiyorum ama.. Windows kendi bulduğu sürücü de de aynısı oluyor mu?
  149. aimnil

intel display sürücüsünü yükleyince ekran kararıyor

Bilgisayarın yeni ise garantiye ver, yok eski ise intel display sürücüyü yükleme, nvidia ekran kartı yokmu zaten içinde? Onu yükle. 1610883380 Hocam yanlış bilgilendirme yaptığımı düşünmüyorum. Anlamadınız demek istediğimi. Bir üst yorumda biraz daha açtım gerçi.
  150. aimnil

5600xt vs rtx 2060

Normalde 2060 iyi ama 10100f her durumda her oyun için tam anlamıyla yeterli değil. O yüzden ya işlemci değiştirmeyi göze alicaksin. Ya da 10400f + 5600xt alicaksin. Bana kalırsa böyle..
  151. aimnil

işlemci darboğaz sorunu

5-10 saniyelik donma çok yani ya virüstur ya da arızadir. Görev yöneticiden işlemci kullanımıni kontrol et neler kullanıyor işlemciyi. Ona göre bir format atmayı deneyebilirsin
  152. aimnil

Soğuk hava pc parçalarına zarar verirmi

1-2 derece baya soğuk bir ortam. Ama soğuktan dolayı birşey olmaz, bir ihtimal soğuk havadan dolayı nemlenirse dedim ama teorik olarak yani öyle büyük bir ihtimal değil :) ne biliyim kasanın üstü nemleniyor mu mesela öyle kontrol edebilirsin.
  153. aimnil

Soğuk hava pc parçalarına zarar verirmi

Aslında doğrudan soğuk havadan dolayı açmaz ama dolaylı olarak nemlenirse ihtimal olduğunu düşünüyorum.
  154. aimnil

İkinci El Ekran Kartı Aranıyor. (1660 Super/Tİ, 2060, 5600xt)

Aldın, konu kapanabilir
  155. aimnil

i3 10100F haddinden fazla ısınıyor

Bi de normal grafikte daha sıcak çalışır. Işlemciye daha fazla yuk biniyor çünkü benim testlerimde stock soğutucu ile oyunda %70-%100 arasında kullanımda 70 derece civarlarında çalışıyordu. 1610324768 Sen kapağı aç bir bak fan bağlantısı nereye takılı. 1610325024 Yukarıda ramlerin yanındaki...
  156. aimnil

i3 10100F haddinden fazla ısınıyor

Acaba fanın bağlantısını anakartta yanlış yere mi yaptın? Cpu yazan yere takman lazım biliyorsun demi?
  157. aimnil

i7 10700f stok fan yeterlimidir değilse cooler öneriniz varmıdır

Valla fazla iyimser olamayacağım nedeni b460 çipsetinin 2666mhz ram hızı sınırı. daha önce yeni aldığım 10100F i inceledim ve 2666mhz ve 3600mhz arasında oyunlarda %14 fps/performans farkı var çok ciddi bir rakam, bir üst nesil işlemci bu kadar farketmiyor çoğu zaman yani. 2060 sorun olmaz ama...
  158. aimnil

Kaçırılmayacak Fiyata Donanım Tavsiyeleri

600 watt Zalman power bu fiyat bandında çok iyi bir power. https://www.incehesap.com/zalman-zm600-lxii-600w-power-supply-fiyati-45930/
  159. aimnil

Bu işin sonu yok, bence 1080p ideal ve seçtiğin parçalar 1080p nin üst katmanı. Herşey mükemmel görünüyor yani.
  160. aimnil

yeni psu koku

Yeni parçalardan gelir bir kaç güne geçer.
  161. aimnil

Kardeşim çok güzel sistem kurmuşsun hiç bozma, arşiv yapmayacaksan Hdd yi bırak sadece m2 al. Yani onun dışında anakarti msi ya da Asus tercih et diyebilirim. Eğer daha fazla para vermeyi düşünürsen z490 ve 3600mhz tam ile eleştirmen daha iyi olur tabiki.
  162. aimnil

Sıvı soğutma önerisi

Adam ekran kartına soğutma istiyor, öyle yazmış 1609872933 Adam ekran kartı için istiyor, öyle yazmış
  163. aimnil

Sıvı soğutma önerisi

Ekran kartını soğutmak mantıklı değil yani, öyle bir sıcaklık problemin mi var? Kartını satıp üstüne ekleyip 5600xt veya 2060 alabilirsin.
  164. aimnil

Intel 11. Nesil Beklenir Mi?

Çift haneli ipc artışı vaad ettiler yani %10 civarı bir performans artışı bekleniyor. Tahminim 1600-2000 TL arası bir fiyata 11400f çıkabilir
  165. aimnil

Ne dinliyorsunuz?

Cankan - Dura dura
  166. aimnil

Sıvı soğutma önerisi

Hocam parçayı bulması ayrı dert buldun diyelim o kadar parayi ne için vereceksin. Ekran kartı sıvı soğutma zor. İşlemci biraz mantıklı ama ekran kartına değmez. Ona harcayacan parayla kartını satıp bir üst modeli rahatlıkla alabilirsin..
  167. aimnil

4000TL pc tavsiye

Sağa sola sallıyorsun demeseydin bu şekilde cevap vermezdim emin ol. Yine de Daha sakin cevap vermem gerekirdi, bu yüzden kusura bakma lütfen.. 1609776268 Bana isnat ettiğin şeylerin hiçbirinin doğru olmadığını anlamışsındır umarım..
  168. aimnil

4000TL pc tavsiye

Üzülüp üzülmemenle ilgilenmiyorum. Birşey yazıyorsan karşındakine birşey bilmiyorsun derken önce sen birşeyler bil az çok. O kartlarin neresinde evo yazıyor? Senin demenle olmuyor kutusuna modeline yazması adamların. Herhangi bir durumda iade eder dedim ne sorun? Hepsi evo adını aldı demişsin...
  169. aimnil

İkinci El Ekran Kartı Aranıyor. (1660 Super/Tİ, 2060, 5600xt)

Yukarıdaki modellerden tercihen Rog ve çift fanlı olursa daha iyi satmak isteyen mesaj yoluyla ulaşabilirse sevinirim.
  170. aimnil

Ekram Kartım Kendini Az Kullanıyor.

Fps düşüşleri haricinde herhangi bir sıkıntı olmaz. 5800x alabilirsin.
  171. aimnil

Donanım Sistem Karşılaştırması

Rami team vulkan yazanı alabilirsin, ssd yi 480GB yapabilirsin, corsairin kasayı begenmiyorum. Hem fanlar noksan hem psu tarafı kablolar için bölüm yok. Gamepowerın kasası güzel ama güç kaynağı soru işareti, burda seçim sana kalmış. 1609684547 Bu arada 8GB günümüzde çok fazla farketmez. İleriyi...
  172. aimnil

Rtx i açınca Cpu ya daha yük geliyor bu da zaman zaman yetişememesine ve bazı sahnelerde darboğaza neden oluyor. Yani özet olarak olmasın istiyorsan amd nin yeni işlemcileri 5800x e bakabilirsin. Ya da az bekleyip 5600 e bakabilirsin. 5600 seninkinden oyunda daha iyidir ama uzun soluklu olsun...
  173. aimnil

Palit 1660 Super Kullanan var mı?

Arkadaşlar başlıktaki kartı kullanan varsa led i çok parlak mı? yoksa kendini aydınlatan cinsten mi söyleyebilecek olan var mı?
  174. aimnil

Hediyeyi görmedim. Onunla mantıklı, 2. sisteme ssd yükseltip, rami 16 yapıp alınabilir. 1. sistem kasa kapalı, hava akısı kötü. Ve ram eklemek gerekecek.
  175. aimnil

Ikisini de sevmedim, bu daha güzel Teknobiyotik FR4700 Super Fırsat Sistemi | Teknobiyotik
  176. aimnil

Anakartin sitesinden chipseti indirip güncelle, biosu aynı yerden indirip yükselt, ramlerin xmp profilini etkinleştir. Ram 3200mhz veya üstüdür umarım. Hala sorun devam ediyorsa işlemci yetmiyordur. Ama bazı sahnelerde olduğu için kafana takmayabilir yada biraz bekleyip 5600 piyasaya çıkınca...
  177. aimnil

Bu pc iyimidir

O paraya o sistemi toplayabilirsen çok iyi, darboğaz olmaz
  178. aimnil

Ram onerisi

Hayır, servise gönderecekler ya da sen göndereceksin. 1609501793 Onlar açarsa yine garanti dışı kalır.
  179. aimnil

Ram eklersem faydalari neler

Oyunlarda ekran kartı kullanımın düşük kalıyorsa etki eder ama ekran kartı full kullanılıyorsa bir etkisi olmaz, msı afterburner ile oyun içinde izleyebilirsin. Senin sisteminde fps artışı yapacağını sanmıyorum. Ama büyük boyutlu oyunlar oynuyorsan Ram sınırını geçen onlarda etki eder. Ram...
  180. aimnil

Ram onerisi

Vatan da değil, garanti belgesindeki servise göndereceksin, vatana gidip onlar aracılığıyla gönderebilirsin diye tahmin ediyorum ama onlar olmaz dese bile kendin gönder. Teknik servis numarası vardır garanti belgesinde onları öncesinde ara görüş. Ram eklemesi yapılmıyor bilgisi yanlış. Ücreti...
  181. aimnil

Eba canavarı bilgisayarıma ne önerirsiniz

Bu bilgisayarla hiç ugraşma yaptığın masraf hep boşa gider, düzgün yeni bir bilgisayar topla derim ben.
  182. aimnil

Ram onerisi

İçindeki ramin aynısından alman lazım. İçini açabilir ya da garanti sürecindeyse açmadan servise gönderip ücreti mukabilinde ram eklenmesini talep edebilirsin.
  183. aimnil

Sistem nasıl

Bunu alabilirsiniz sizinkine göre çok daha iyi görünüyor.
  184. aimnil

Sistem nasıl

Kingston Hyperx Predator (2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 HX430C15PB3K2/16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu rami al çünkü ramler o sistemde max 2666mhz de çalışabilir. Eğer o ramleri alırsan 3000mhz olduğu için 3000 de çalışamaz, base frekansta çalışır yani 2133mhz o da %8...
  185. aimnil

Ryzen3 3100 GTX 1660 Super Ani FPS Drop Sorunu

Aynısından bir ram daha al sorunun çözülür
  186. aimnil

2500tl amd am4 sistem

Para lazım para dediklerin alınmıyor bu bütçe ile :D
  187. aimnil

FSP mi yoksa High Power mı?

Ben High Power ın dediğin modeli kullanıyorum ama fanı bozuk sanırım ses yapıyor çok yanaşıp, dikkatli dinleyince ama garantiye göndermedim sırf onun için normalde oturduğun yerden duyulmuyor çok az yani, onun dışında gayet güzel bir sıkıntım yok şuan. Psu hem gold hem de tüm koruma devreleri...
  188. aimnil

4000TL pc tavsiye

Kardeşim kusura bakma da bazen çok boş konuşuyorsun, forumun jandarması mı oldun? Donanım - Asus TUF Serisi Ekran Kartlarının Isınma Sorunu Düzeltildimi? Gördüğün gibi normal tuf serilerinde güncellendi, hepsi evo adını almadı. Asus gibi bir firma bir sorun olunca belki 1 yıldan fazla...
  189. aimnil

4000TL pc tavsiye

O sorunun üstünden 1 yıldan fazla geçmiştir, Asus hala sorunlu kartları üretecek değil, konularda sıcaklık sorunu olmadığına dair yazılar okuduğum için görmezden geldim. Bunun seviyesinde başka bilgisyarda olabilir ama bu sisitemde herşey çok hoş görünüyor. Yoksa bilmediğimden değil yani.
  190. aimnil

Anakarta Wifi

Usb wifiler kötü oluyor anakarta takılan wifi lerden al.
  191. aimnil

İ3 10100f Sisteme Ekran Kartı Önerisi

O fiyat bandında 2 kart var 1650 Super ve 5500xt, ikisi de uygundur tercihine kalmış. Msi Mech versiyonlardan uzak dur derim. Çok sorun bildiren var Amd alıcaksan Sapphire al.
  192. aimnil

Bu sistem alınır mı?

Bu mech oc lerde siyah ekran yaygın gibi görünüyor onu değiştir bence.
  193. aimnil

Darboğaz?

3600 mhz ve üstü çift ram ile eşleştirirsen kayda değer bir darboğaz olacağını düşünmüyorum.
  194. aimnil

4000TL pc tavsiye

Sana olan bir şey yok, bütçeni ne yapıp edip bir tık artırıp INTEL 10100F-ASUS TUF-GTX1650S-O4G-EX-H410M-V3-CRUCIAL 480GB-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da boyle birşey alıcaksın ve arkana yaslanıcaksın :) 4000 TL lik bütçe ile...
  195. aimnil

Msi z490 Tomahawk + İntel i5 10400F + 3733 mhz ram

Bu güvence olayından nefret ediyorum en az 2 defa sistem kurdum yakın zamanda kutular hep açık, kullanmayacaksan ne alıp açıyorsun. Daha kapalı kutu çok nadir geldi, al al iade et biz napalım? Bu arada sözüm sana değil meclisten dışarı yaşadıklarımı kusasım geldi, kusura bakma :D Bu olaya acaip...
  196. aimnil

Özellikle RX 5600 XT lerde Oluşan Siyah Ekran Sorunu En Çok Hangi Marka/Modelde Karşılaşılıyor?

Aslında satmasaydon yeni sürücüler ile problem çözüldü mü bakabilirdin. Çünkü çoğu insanın sorunu çözüldü. Ben şuan 5500xt hiç problemsiz ama son iki sürücü güncellemesinde bir detay farkettim bellek hızını 16mhz kısmışlar. Belki bu da çökme problemine karşın yapılmış bir şey olabilir kim bilir..
  197. aimnil

4000TL pc tavsiye

Şöyle birşey var, 120GB ve 240GB SSD alınmaz adam haklı aranızdaki sorunu çözmenizle ilgilenmiyorum. 240 ve 120GB SSD eğer M2 olursa ilerde sadece sistemi onda çalıştırmak için kullanabilirsiniz veya bir kaç oyun daha atarsınız ama normal sata SSD ise ona vereceğin paraya yazık, Red Dead...
  198. aimnil

5600xt alırsan Sapphire marka al, Msi mech ve asrock markalarından uzak dur. 5600xt lerde siyah ekran problemi dikkat et, en çok yaşanan modeller bunlar. En azından benim duyduğum..
  199. aimnil

3060Tİ+İ5 10400F Sistem 1080P Darboğaz Çözümü?

Yapabileceğin en iyi şey olabildiğince yüksek frekanslı ram almak. 3600mhz ve üstü ramlerle çift ram kullanımında kaydadeğer bir darboğaz olacağını düşünmüyorum. Bir de stock sogutucu değiştirmen gerekebilir işlemci turbo frekanslara rahat çıksın diye, onu deneyip göreceksin artık..
  200. aimnil

566 tl para iadesi çok çok iyi kaçırma derim. Herşey güzel görünüyor, al derim direk 1609275501 5600xt önerebileceğim ekran kartı ve kasa kendi tercihin, High Power Performance Gold GD HP1-J600GD-F12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe güç kaynağı olarak bu...
  201. aimnil

Ryzen 9 5900X için RTX 3090 olarak hangi marka ekran kartı alınmalı?

https://pcpartpicker.com/list/f7Fjvf
  202. aimnil

Kasa ve Sıvı soğutma Değiştirmeme gerek varmı ?

V2 yi ondan çıkardılar o zaman, dedikleri doğru demek ki.
  203. aimnil

İkinci El Temiz Ekran Kartı Aranıyor

Valla hocam ben satabilirim ama ucuza satmam :) Sapphire 5500xt 8GB Special Edition
  204. aimnil

Satılık - Ryzen 3600 + Asus Tuf B550

İşlemci ve soğutucu satıldı, sadece anakart kaldı konu kilitlenebilir.
  205. aimnil

10100F mi 3100 mü?

Enerji tüketimi ve ısı farkı var. Ama insanların anlamadıkları şey mimari üstünlüğü ve voltajlar nedeniyle sıcaklık 14nm olmasına rağmen, ryzenden daha düşük intelde. Ve enerji tüketimi intelin K serisi olmadığı sürece hemen hemen aynı. Eee nerde kaldı nm? , bunun nedeni de amd nin üstünlük...
  206. aimnil

Dahili ve Harici Gpu

Amd bi ara denedi ama verimsizdi sonra vazgeçti. Şuan öyle bir durum yok.
  207. aimnil

Bazıları çok ses yapıyor diyor o soğutucuyla doğru mu?
  208. aimnil

10100F mi 3100 mü?

Ryzen de değişecek son nesil çıktı bir sonraki nesilde o da değişecek. Hatta intel 11. Nesli çıkaracak daha avantajlı o konuda ve ryzene stock soğutucu yetmiyor zaten. Ve boostu kötü çalışıyor. 10100f alın derim.
  209. aimnil

O kasa değişir mi super :)) sıvı soğutma overclock yapmayacaksan yeterli ama bir denersin yine de en doğru karar denediğinde ortaya çıkar.
  210. aimnil

4000TL pc tavsiye

https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/amd-ryzen-3-3100-3-6ghz-rx5500xt-4gb-8gb-ram-256gb-ssd-oyun-bilgisayari.html
  211. aimnil

Am 4 soket anakart tavsiyesi

Yok destekler
  212. aimnil

Hangi İşlemci DAha iyi ?

Çok kısıtlı bütçe 10100F alırsan 1650 super besliyor sıkıntı olmaz, hem fiyatı da düşük. Performansı ile ilgili yakın zamanda açtığım konuya gözatabilirsin Donanım - Ferrasini Satan Bilge, Ryzen 3600 vs 10100F
  213. aimnil

Hangi İşlemci DAha iyi ?

Kaç para bütçe var ? diğer bileşenler tamam, bir anakart ile işlemci mi eksik? Diğer bileşenlerin nedir?
  214. aimnil

Öneri Bir konu

Yok değiştirmene gerek yok.
  215. aimnil

Öneri Bir konu

Oyun oyna daha iyi.
  216. aimnil

Öneri Bir konu

Bi bak bakim sonuçlar nasıl olacak
  217. aimnil

Öneri Bir konu

Cbs nin içinde heralde performans boost overdrive diye geçiyor.
  218. aimnil

Öneri Bir konu

Sana bir öneri vereyim boostu kapat kullan :) Zaten yük Gpu da olacak ısı düşürmüş olursun.
  219. aimnil

Öneri Bir konu

Voltajı düşür kanka 1,2 den kademe kademe indirip dene çakılana kadar. 1500mhz yap bi de . Ramlere birşey olmaz. Boostu kapatınca voltaj değerin ne?
  220. aimnil

Öneri Bir konu

Yani 3. ayar iyi görünüyor orda stabilse kal orda. 80 derece oluyormuş zaten daha gitmez.
  221. aimnil

Öneri Bir konu

Çıktıysa çok iyi ramler denk gelmiş demektir. Bu arada senin 3. yazdığını okumadım ben, şimdi gördüm. Eğer o değerlerle stabilse o şekilde kullan işte. 1609178952 İşlemciye yaptığın overclock pek sonuç değiştirmeyecektir. 1609178998 Bu arada oyunda işlemci kullanım durumu nedir % olarak ?
  222. aimnil

Öneri Bir konu

3600mhz CL 17 19 19 19 36 değeri ile oynadın??
  223. aimnil

Öneri Bir konu

O değerlerle çıkarsa dahi çok iyi, önemli olan bant genişliği şuan. Gpu overclock yapıyoruz, dediğimi dene bi
  224. aimnil

Öneri Bir konu

Bak şimdi Gfx voltaj mı neydi adını tam hatırlamadım. 1.2V ver Gpu ya 1500mhz ayarla. Ramlari 3600mhz e getir 1,35V ver Gecikme değerlerini yukarıdan aşağı 18 - 20 - 20 - 20 - 40 yap, kaydet çık bir dene performansı ve hata olacak mı diye. 1609178456 CL değeri 18 20 20 40 da olabilir ona dikkat et.
  225. aimnil

Öneri Bir konu

Ramin değil işlemcinin suğutucusu stock mu yoksa farklı bir soğutucu aldın mı?
  226. aimnil

Öneri Bir konu

Stock sogutucu mu var ?
  227. aimnil

Öneri Bir konu

Hayır anlamadın senin 3200g ile benim 3200g nin ayarları farklı her bir işlemci modeli aynı da olsa kendi şahsına münasır yani. Onu al uygula olmaz.
  228. aimnil

Öneri Bir konu

Fury mi predator mu?
  229. aimnil

Öneri Bir konu

Bi de harici soğutucu var mı stock sogutucu mu?
  230. aimnil

Öneri Bir konu

Dostum her işlemci farklıdır ve internetteki videolar çok doğru değil. Sen bana tam ram modelini atar mısın?
  231. aimnil

Öneri Bir konu

O kadar kolay olsaydı adamlar yapıp yollardı :D 1609177343 Tam ram modelini atsana bi
  232. aimnil

Öneri Bir konu

Her işlemcinin değerleri kendine özeldir. Yani o şekilde bulunmaz. Ama o sistemde sana performans sağlayacak OC, Ram OC'sidir. Ram Frekansını yükselt. Gpu ve Cpu ile oynama ordan ne alacaksın Max %3-5 yani, o bile zor. 1609177081
  233. aimnil

Ferrasini Satan Bilge, Ryzen 3600 vs 10100F

Düşünüyorum aslında ama biraz üstü yakın fan sığar mı bilmiyorum. Ama deneyeceğim bi.
  234. aimnil

Valla abi kule tipini sevmiyorum güzel görünmediği için, sıvı soğutma alacaktım kasa 120mm destekliyor, ama bakınca 240 da destekler gibi görünüyor ama 120mm yazmışlar, sonra sıvı sogutmalarının çıkıntılarına baktım 120mm de uyacağından emin olmadım, sonra dedim ben bunu alırım uymazsa bi de...
  235. aimnil

https://www.trendyol.com/dark/flash-shadow-pro-fantasy-rgb-100mm-cpu-sogt-p-40347812 Bu soğutucudan aldım inşallah üzmez :D 1609105670 O daha pahalı olacak :D hem çıkana kadar ne kullanıcam. Boşver anakartım super memnunum yani :D
  236. aimnil

Bu 3100 lira falandı işte yıl sonu indirimlerinden 2456 TL düştü ondan aldım. Wifi, Bluetooth falan var vrmleri falan iyi baya güzel yanları var. Bu işlemciye çok büyük farkındayım ama sevdim keratayı :D 11. nesilde işlemciyi güncellerim büyük ihtimalle 1 yıl sonra falan :) bana belli olmaz, 8...
  237. aimnil

Sıvı Soğutma Uyar mı?

https://www.zalman.com/EN/Product/ProductDetail.do?pageIndex=1&pageSize=10&pageUnit=12&productSeq=1051&searchCategory1=5&searchCategory2=59&searchCategory3=-99&searchKey=&searchWord= Linkteki Zalman S2 Mid Tower kasa var şuan bende. Bunun desteğinde ön tarafa maximum 120mm radyator takılır...
  238. aimnil

Sistemim; İşlemci : Ryzen 5 3600 anakart: Asus Tuf B550 Ram : Gskill Trident Z Neo 3600 mhz, cl16 idi. Ekran Kartı : Sapphire 5500xt SE Birkaç gün önce sattım ve aşağıdaki sistemi aldım. İslemci : İntel i3 10100F Anakart: Asus Rog Z490 E Ram : Aynı değiştirmedim Ekran Kartı : Aynı...
  239. aimnil

Herkes reddedilme hikayesini anlatsın

Profil fotona asılmalarından :))
  240. aimnil

Herkes reddedilme hikayesini anlatsın

Zevk alıyorsun demi :)))
  241. aimnil

Pc toplama onayı

Evet sığar ve birbirine uyar. Rami tek 16 alma eğer öyleyse. 2x8 al.
  242. aimnil

Fan Önerisi

Ne sıkıntısı var :D
  243. aimnil

Fan Önerisi

Neden ki bir sıkıntısı mı var?
  244. aimnil

Fan Önerisi

Asus Rog Z490 E :) 1608677854 3600mhz ram var zaten amd optimize gskill in ama sorun yaratmaz diye düşünüyorum, inşallah :) 1608680497 Cooler Master Mlw-d12m-a18pc-r2 Masterliquid Ml120l V2 Rgb Sıvı Soğutucu | Trendyol bunu alsam mı acaba
  245. aimnil

Fan Önerisi

10100F alıyorum şimdilik, Anakart olarak Z490 E sipariş ettim :)
  246. aimnil

Sizce bu zamanda sistem toplamak mantıklı mı?

Hazır sistemler 3 sebepten ucuz, 1. si iade edilen ürünleri takıyorlar aralarında , 2. si satamadiklari 5 para etmez ürünleri arada sikistiriyorlar, 3. su fazla olan elindeki ürünleri çıkarıyorlar 1608676288 Bence stok var ama ucuz satmak istemiyorlar ve yıl sonu indirimlerinin bitmesini...
  247. aimnil

Valla birşey diyemiyorum. Xfx iyi marka ama sıcak çalıştığını söyleyenler vardı. Şuan sıfır toplayacaksan mütevazi bir anakartla 10400f alinabilir seviyede. Ekran kartları için de indirim kovalayabilirsin o şekilde olabilir.
  248. aimnil

Stoklar yenilenmez ya virüsten dolayı pahalı, intel şuanda ucuz ama onların da anakartları pahalı. Işlemci Anakart böyle, ekran kartları çok pahalı ama onlara birşey diyemiyorum. Virüsten dolayı hiç olmadık markalar bile piyasa buldu stok yok :s 1608674913 Bi de memleketimizde dolar yüksek...
  249. aimnil

Fiyatlar çok artıyor ama bu aralar kampanyalar var bunlar bitince bir daha düşeceğini sanmıyorum :s ama belki bir ihtimal ekran kartları düşebilir o da yeni nesiller çıkinca ama onun da zamanı var daha
  250. aimnil

Ne kadarlik bir sistem düşünüyorsun?
  251. aimnil

Fan Önerisi

Yani onu demek istiyorum :) oraya değil de ters üfleyen niye yapmıyorlar? Mantıken kapasitorleri gereksiz bir şekilde ısıtmanın ne anlamı var. Bu arada intele geçiyorum siparişleri verdim :)
  252. aimnil

Fan Önerisi

Sıvı soğutma ve kule tipi sogutmalar hariç, diğer klasik tip sogutmalar neden sıcak havayı işlemcinin üstüne üflüyor? Mantısız değil mi? Havayı ters üfleyen ya da fanını çevirme şansımız olan klasik tip rgb bir fan bilen var mı?
  253. aimnil

Toplama Sistem Önerisi

https://www.itopya.com/VG5wck1FMUVZelJQUkdNME5Ea3kzNzU=.share
  254. aimnil

Hangi b550

Hangi işlemciyi düşünüyorsun?
  255. aimnil

Pc kasa tavsiyesi

MSİ harici uyumlu olacak kasa bulman çok zor varsa da ben bilmiyorum :s MSİ ın kasalarına bak derim.
  256. aimnil

600 TL'ye işlemci soğutucu, hangisi daha iyi?

Arkaya da takmaya takılır imkansız değil ama fanın yönünü ters çevirmek gerekir hava arkaya doğru gitsin diye.
  257. aimnil

Fan ramlerin üstünde olması lazım ordan havayı alıp arka fana ufleyecek. Sen ikisini bir birinden hava alıcak şekilde bağlamışsın bu da uzun vadede fanını bozmuş olabilir. Sen garantiye gönder birşey deme onlar yenisini taksın ya da değiştirsin. Hiç uğraşma yani ters taktım falan da deme suçu...
  258. aimnil

O fanı öyle takarsan bozulur :D ters takmışsın kardeşim, o soğutucunun zaten işlemciyi 80 derece çalıştırma gibi bir olasılığı yok. Fazla para vermek istemiyorsan ona benzer bir fan al, bir de termal macun doğru tak hiçbir sey olmaz ;)
  259. aimnil

Hava soğutma soğutamaz diye birşey mi dedim. Yazdıklarımı tekrar okuyun, anlamıyorsunuz çünkü. 1608562278 Bu arada bu bir tık daha indirime girmiş MSI CORE FROZR L GAMING ISLEMCI SOGUTUCUSU | Trendyol 416-TL diyor, bilginize..
  260. aimnil

Oyun için kullanıyorsunuz sanırım max kaç derece oluyor oyunda? 1608561761 Overclock yapıyor musunuz?
  261. aimnil

Corsair Hydro H100X CW-9060040-WW Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe O zaman böyle birşey. Demek istediğim şu aslında 600 tl yi hava sogutmaya verme onun da bazı sıkıntıları oluyor, kasaya sığmıyor rami kapatıyor, estetiği bozuyor gibi. Hava sogutmaya 200-300 TL...
  262. aimnil

1300 tl ver demedim Cooler Master Lıquıd Lite 240 Mlw-d24m-a20pw-r1 Cpu Soğutcu | Trendyol böyle birşey al dedim. Sen bilirsin..
  263. aimnil

Satılık - Ryzen 3600 + Asus Tuf B550

Ryzen 3600 ve Asus Tuf B550 (Wraith Prism de vereceğim) kısa bir süre için satılıktır. Fiyatı 2700 TL, pazarliksizdir.
  264. aimnil

600 vermişken az daha verip 240mm sıvı soğutucu al bari derim. Ya da ucuz 200-300 liralık birşey de overclock yapmayacaksan işini görür. Misal Cylon 4 ya da benzeri daha ucuz birşey. Ama Ram slotunu kapatır mi bir fikrim yok.
  265. aimnil

İ3 9100f & rx460 uyumu

Kesinlikle az daha verme şansın varsa 10100f al arada dağlar kadar fark var
  266. aimnil

Rx580 vs Rx5500XT vs GTX1660 Super

Vallahi hiç tahmin etmiyorum kardeşim :s
  267. aimnil

Rx580 vs Rx5500XT vs GTX1660 Super

Olabilir ama freesync bile olsa o değer aralığında müdahale ediyor 48-144hz. Bunun dışında pasif kalıyor, ayrıca nvidia sonradan destek verdi bir çok monitöre. Belki kullanabilirsin. Ama 3 u arasından ne olursa olsun 1660 super ya da 1660 ti tercih et performans farkı var çünkü
  268. aimnil

Bir tavsiyeye ihtiyacım var.

Açıyorsa Ssd hızlandırır, denenebilir. Dediğim gibi ölü bir yatırım değil o olmazsa ilerde başka bilgisayara da takılabilir.
  269. aimnil

Bir tavsiyeye ihtiyacım var.

Bence 10 yıllık pc ye yatırım yapılmaz ama Ssd alırsanız, başka pc de de kullanır o yüzden yapılabilir. Fakat dediniz programları normalde açmıyor yada sıkıntı yaşıyorsa, Ssd almak sorununuzu çözmez
  270. aimnil

murad_dördüncü isimli kullanıcının özel mesaj yoluyla tacizi

Daha yeni küfür yemişsin burda yeni konu açıp mevzuyu uzatıyorsun. Herkes istediği gibi düşünür. Adama kendine sövdürdün diye müebbet yatacak mi sanıyorsun. Boş işlerle uğraşma, böyle saçma sapan bir muhabbet içinde devleti meşgul etme. İnsanlardan saygı görmek istiyorsan önce kendine ve...
  271. aimnil

İ3 10100f nasıl bir işlemci?

Çok çok iyi bir işlemci. Fiyatına göre alternatifi yok. 5600xt, 2060 a kadar yolu var. Hiç çekinmeyin..
  272. aimnil

Aşık Olduğunuz Kızlar Hangi Özelliklere Sahipti?

Bir gülüşü vardı...
  273. aimnil

6000TL Sistem toplama

https://www.incehesap.com/prime-5500-pc-hocasi-oyuncu-bilgisayari-fiyati-48012/
  274. aimnil

6000TL Sistem toplama

https://www.amazon.com.tr/dp/B08B1TBDKC/ref=asc_df_B08B1TBDKC1603163400000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B08B1TBDKC&linkCode=asn https://www.amazon.com.tr/dp/B08L9NTKZG/ref=asc_df_B08L9NTKZG1604925180000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B08L9NTKZG&linkCode=asn...
  275. aimnil

6000TL Sistem toplama

Niye öyle olduğunu anlamadım. 10100f ile msi Anakart, Sapphire ekran kartı alınmiyor mu?
  276. aimnil

6000TL Sistem toplama

10100f ile gidin. Ekran kartı 1650 super ya da 5500xt iyidir.
  277. aimnil

Bu yıl sizi en çok etkileyen ilk 3 oyun hangisiydi?

Tomb Raider çok iyiydi.
  278. aimnil

İ3 10100F + GTX 1660s mi i5 10400F + GTX 1650s mi?

Ryzen 3.nesil overclock olmuyor, çok az miktar artıyor ama soğutucu şart, ek maliyet. Ve yaptığına değmiyor. Çok ezberden konuşuyorsunuz kusura bakmayın.
  279. aimnil

Adam render mi yapacak, render yapacak olan da bu işlemcileri almasın zaten. Ryzeni iyi görmek için kendinizi bu kadar zorlamayın. Adamlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Adam oyun + genel kullanım diyor, dikkatinizi çekerim.
  280. aimnil

10100F > ryzen 3100 den, yalan yanlış bilgi vermeyelim. 10100F ve 1660 super çok iyi darboğaz yok merak etme.
  281. aimnil

İncehesap'tan topladığım sisteme benzer sistem önerisi

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/TBUZ44ZM
  282. aimnil

1660Ti+i7 10750H ile AC : Odyssey'de Düşük Fps Almak ?

Kardeşim burda ram kurulumundan kaynaklı olabilir. Yani onun ramleri 2x4 tür, seninki 1x8 dir fark burdan kaynaklı olabilir. Çünkü low da yük işlemciye dönüyordur büyük ihtimal.
  283. aimnil

Alttaki uyenin pc parcasini tahmin et

Yalnıs, alttaki üyenin james donkey kulaklığı var
  284. aimnil

Yeni anakartın açılmama problemi

Demek ki yanlış biliyormusum öğrenmiş olduk :)
  285. aimnil

SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı Alınır Mı?

Baya oluyor 6 aydan fazladır artık zor bulunmaz :s
  286. aimnil

Konuda bilgisayara güç gelmedi dedin, sonra işlemci pini yamukmus dedin. Bildiğim kadarıyla pin yamuk olsa bile bilgisayara elektrik gelir ama açılmayabilir. Yanlış mı söyledin ben mi yanlış biliyorum.
  287. aimnil

RAM'ler doğru hızda çalışıyormu

Neyi nasıl başlayacaksın? Bellek tanılamayi diyorsan masaüstünde aramaya windows bellek tanılama yaz bulur zaten
  288. aimnil

SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı Alınır Mı?

Sapphire 5500xt nitro kullanıyorum, oyunlarda 70 derece civarında. Dışarıdan duyulmayacak şekilde az miktarda Coil Whine var. Normal seriye göre daha kaliteli ama performans çok farklı değil. Güzel kart aslinda ama çok pahalı, Sapphire normal serilerini alın bence. Satarken de sıkıntı oluyor...
  289. aimnil

Masaüstü Açılırken Döngüye Giriyor

Ramlerde sıkıntı var bence de eğer çift ise tek takip deneyin.
  290. aimnil

RAM'ler doğru hızda çalışıyormu

D. O. C. P açtığında bilgisayar başlamıyorsa bios güncelle, sonra tekrar aç yine başlamıyorsa, windows bellek tanılamayi çalıştırır hata veriyor mu bak. Çünkü büyük ihtimal Ramler bozuktur
  291. aimnil

Garantiye gönder bozuktur bence
  292. aimnil

1050 ti 2.monitör sorunu

Görüntü Ayarları - Birden Çok Ekran - Ekranı genişlet bu ayarı yaptın demi
  293. aimnil

Intel 10. Nesil islemciler Lehim

Intel 10. Nesil tüm işlemcilerinde lehim kullanıyor mu artık?
  294. aimnil

10700KF - 10600KF: 1300TL farka değer mi?

Sadece isim etiketi olarak düşünme, üst sınıf bir sistem olduğu için çok kaliteli önerdim. Olay sadece Gold, bronze değil, koruma devreleri var, elektriği ne kadar temizlikte ilettiği var, uzun ömürlü oluşu var. Yani kısaca kalite ama dandik Psu demiyorum muhtemelen sorun da yaşamazsin ama üst...
  295. aimnil

Işlemci + Anakart kaça satmalıyım?

Ryzen 5 3600 + Asus TUF B550 Plus + Wraith Prismi de vereceğim. Toplam kaça satmalıyım? 3000 tl desem çok mu sizce??
  296. aimnil

R5 5600 hakkında ne düşünüyorsunuz

O kadar yazmışın içinde dolu tek cümle göremedim. Ben biliyorum havaları falan ama birşey bildiğin yok. Cehaletinle yaşa ne diyim..
  297. aimnil

R5 5600 hakkında ne düşünüyorsunuz

Kardeşim kusura bakma da baştan aşağıya boş konuşmuşsun. Stock soğutucu ile mi kullanıyorsun bilmiyorum ama prime95 e sok ordan video at, soğutucunun markasını da söyle ondan sonra görüşelim. Ryzen ısınıyor bunu tartışmak anlamsız. Mal gibi çalışan boostu var, bu da sır değil. Türlü türlü...
  298. aimnil

Ryzen 3 3100 fan hızı değerleri

B550 ve x570 lerde fan ayarını ona göre yapmışlar. Fan hemen tepki vermiyor ısı geziyor ama sürekli olmadıkça fan sabit kalıyor. 300 ve 400 seri anakartlar 3. Neslin kartları olmadığı için fan eğrileri kendi işlemcilerine göre. Yani sicramalar normal, oyunda gördüğün değeri boşta görmen de...
  299. aimnil

i3 10100f mi r5 2600x

10100f darboğaz yapmıyorsa, 10400f de yapmaz yani yazma gereği duymadım o yüzden 10400f daha güçlü olduğu için 1607871542 Senin bütçen nedir sadece işlemci mi eksik diğer parçalar nedir onları da yazsan daha iyi gibi
  300. aimnil

i3 10100f mi r5 2600x

1660 super e 10100f de darboğaz yapmaz alabilirsin.