Arama sonuçlarınız

1. CZC

Borussia Dortmund'un efsanesi artık Es-Es'li..

Teknik direktörü Bülent Uygun'un şike soruşturması kapsamında tutuklu yargılanmasıyla büyük bir şok yaşayan Eskişehirspor, yeni teknik direktörü Skibbe'yle transfer bombasını patlattı. Brezilya'lı futbolcu Leonardo de Deus Santos (Dedê) Eskişehirspor'a transfer oldu. Dedê, Başkan Halil...
  2. CZC

Uyanıklık yaptım Allahım, sen affet beni :)

Ey Büyük Allahım! Dün gece sabaha kadar ekmek parası için çalıştım. 9'da yatmak üzereyken yarım gündür kapalı olan cep telefonlarını açtım. "Faturanı öde ve kredi kartı borçlarını unutma!" diyen mesajlar gönderen mesajları gördüm. "Uyursam uyanamam" dedim ve evden çıktım.. "A" bankasına...
  3. CZC

Ve Beşiktaş Sezer'i de bitirdi..

imao, Fernandes, Almeida kesmedi, Beşiktaş bir transfer bombası daha patlattı. Hayal kırıklığı yaratan 10.5 numara Tabata'yı Eskişehir'e gönderen Kara Kartal, Sezer Öztürk'ü renklerine bağladı. imao Sabrosa, Manuel Fernandes ve Hugo Almeida’yı renklerine bağlayıp, Avrupa’da...
  4. CZC

Başımın belası bir video codec sorunu..

Yakın zamana kadar sorun yoktu aslında. Divx ve avi formatlı videoları Windows Media Player'da sorunsuz izliyordum. Bir ay kadar önce kuzenim içinde 100 civarı yabancı film olan bir taşınabilir HDD gönderdi. Japon, Kore, Meksika, Rus, Kazak vs. filmleri. Tam aradığım şeylerdi kısaca. WMP'de...
  5. CZC

Farklı Bir Dünyanın Müziği..

Şimdiye kadar hep yanıbaşımızda olan ama bir o kadar da uzağımızda kalan bir kültürün müziği.. Yaygın adıyla "Ağlatan Kafe (Kafe:müzik türü, kafeterya değil..) melodisinin en çok bilinen iki yorumundan birisi.. http://www.youtube.com/watch?v=zLubArmvrMY
  6. CZC

İki Yüzlü Can SIkıcı Web Sayfası (DW CS4 Sorunu.)

DW CS4 te basit bir şablonu editliyordum az önce. (Sol ve sağda yardımcı menüler vs) DW ekranında Live Code ve Live View görünümlerinde herşey normal. Ama sayfayı Ctrl+S yapınca explorer ve firefox'ta açtığımda soldaki yardımcı menülerin hepsinin sağda olduğunu görüyorum. (Böyle olunca da sayfa...
  7. CZC

Yaş 35 (Mavi bir şiir)

Yaş otuzbeş; Ne şair gibi yolun yarısında Ne bir çift gözün karasındayım… Yaş otuzbeş; Renklere körüm, siyah beyazım, Ve az biraz mavi, bir hüzünbazım… Yaş otuzbeş; Bazen bir kitap arasında yitik kurumuş yaprak, Bazen son nefes kaderimde, kara toprağım… Yaş...
  8. CZC

Acer Laptop'ta BİOS şifre sorunu

Acer laptop biosuna şifre çakılmış. Vista yerine XP kurmak istiyoruz ama bios şifresi soruluyor. Ve biz şifreyi bilemediğimiz için format atamıyoruz Bu şifreyi pas geçip XP kurmamız mümkün mü? Bilgisi olan arkadaşların ivedilikle ;) cevap vermeleri teşekkür nedeni olacaktır.. Kolay gelsin..
  9. CZC

Söyle Muazzez Abla !

Kapat tüm perdeleri Ay girmesin içeri Bu gece de berduşuz İyi çocuk-serseri.. Ne bilerek kalp kırdık Ne de yalan yok asla Neden hüzünde kaldık Söyle Muazzez abla? Paslı bıçak gibiyiz Varız ama kesmeyiz Hayatı da öğrendik Tökezleriz düşmeyiz Bu şehrin geceleri Ne ne gurbettir ne sıla Aşk...
  10. CZC

Kanoute Golünü Filistin için attı

İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti. Kanoute, dün akşam oynanan İspanya Kral Kupası...
  11. CZC

Seninle Gitti Geçen Yıl !

Seninle gitti geçen yıl elmayla armutu toplayışımız, hep bugünü derdindeyken akıl haybeye ziyan oldu bir yaşımız. Karadenizin havası uymazdı bizim buralara bilirsin, sende hep yağmur mevsimi, bende soğuk ve kurak, git giden yılı koluna takıp, belki başka bir hayalde gelirsin.. Hem geldin...
  12. CZC

Bir Kış Gecesi Şiiri

Yedi uyurların uykusu gibi devam eder hayat, eski bir saatin akrebi hep yalnızlığı gösterir; kar yağar bu şehre açarım penceremi avucuma almak isterim en şanssız kar tanesi gibidir umut erir.. Bir fincan kahveye vefalı dostu bir sigara selam durur; Sezen çalar arka fonunda hayatın, "güllerim...
  13. CZC

Soru: Vista'dan XP'ye Downgrade Yapmak İstiyorum !!

Birkaç ay önce kuzenim ABD den geldi, giderken de laptop'unu bıraktı gitti.. İhtiyacım olmadığı için bakmadım düne kadar. Dün açıp bakayım dediğimde İngilizce Vista olduğunu gördüm. Vistayı zaten sevemedim, üstüne bir de kaşarlı ingilizce oluncas hiç çekilmez geldi. Makinedeki Vista lisanslı...
  14. CZC

Sizce Bu Sistem Türkiye'de Kaça Satılırdı ?

- AMD Phenom 9950 Quad Core İşlemci - 8 GB Ram - 1 Terrabyte HDD - NVidia Ge Force 8 DirectX 10 destekli ekran kartı - 22" stereo ses ve Usb girişli Asus Lcd monitör - Bir sürü de lisanslı yazılım (Win Vista, Norton 360 Set, vs..) Bir de 3 yıl garanti.. Bu sistemi Türkiye de büyük geçinen...
  15. CZC

Bu Defa Film Gerçekten Bitti !

Hayatı tanımaya çalışan bir bebeğin merakıydı katlandığımız, iki kere ikiye beş deyişimizdi aslında adını koyamadığımız.. Kırılan bir oyuncağın hüznü kadardı en fazla her ayrılığımız; yarım elmalar gibiydik belki ama birbirimiz değildik diğer yarımız.. Zor hayatların kolay sahnelerine...
  16. CZC

Güle Güle Vali Baba !!

Spor başlığında Vali Baba diye başlayan bir mesaj garip gelecek ilk başta. Ama Valiliğinin yanında pek çoğumuzdan daha fazla Es Es li olan Kadir Çalışıcı nedeni anlaşılamayan bir kararla Merkeze alındı. Onu bütün Eskişehir özleyecek. Ama en çok Es Es'liler özleyecek. İşte kanıtı : Onun için...
  17. CZC

Piyango'dan Büyük İkramiye Kazananlar Gerçekten Şanslımı?

Bu yazıyı okuyunca kafam çok karıştı gerçekten.. Çok kısa bir yazı olmadığı için tamamen alıntılamadım. Ama örnekler gerçek isimlermiş. Yılbaşında Piyango'dan uzak mu dursak ne?:sweatdrop: http://www.haberx.com/Magazin-Yasam-Haberleri/Aralik-2008/Piyangoda-kazananlarin-aci-hikayeleri.aspx
  18. CZC

Zamansız Gelmiş Bir Mevsim Gibi Gidiyorum

Kar vuruyor başı deli duman bir dağ başına Can eriyor umudumun günü gece bu yaşıma. Yalnızlığım fırtınalar gibi ansızın gelen, anladığım kimsesizce birisi var içimde ölen. Belki tek bir kurşun çalıp gider canı tenden, Geri dönmek ihtimalsiz alıp beni benden. İşte bu son resmim en son...
  19. CZC

Söylemeden Gidiyorum !

Yarını varmıydı birşeylerin Bilmiyorum Zorlasak yetermiydi sevmek denen yoksulluk Mutluluk denen serabı bulmamıza İnan merak bile etmiyorum; bildiğim tek şey var Hâlâ sen kokuyor mavi kazağım ve en güzel tebessümlerine senden kalanların gülemeden gidiyorum. Duvardan indirdim içinde sen olan...
  20. CZC

Avrupa Birliği Çöküyor

21. CZC

Eski Bir Hikaye Oldu Hasretin ..

Üstünden asırlar geçmedi ama Bir resim misali soldu hasretin; Senden tek bir acı kalmadı bana Eski bir hikaye oldu hasretin. Ne seni düşünüp acıya düştüm, Ne yalnızlık denen ateşte piştim, Yalnızlık denen son tepeyi aştım Eski bir hikaye oldu hasretin. Yine yalnızmışsın, bir dosttan duydum...
  22. CZC

Nerede Oy Kullanacaksınız?

2009 yerel seçimlerinde oy kullanma yeterliliği olanların seçmen listeleri mahalle ve köy muhtarlıklarına asılmış. Muhtarlıklara ulaşma zamanı veya şansı olmayanlar da aşağıdaki linkten kontrol edebilirlermiş. ( Forumda benzer bir link ve başlık göremediğim için buraya açtım. )...
  23. CZC

Asıl Hasta Benim Murat Kardeş!! :(

Sabah ilk kahvemi içerken telefon bağladılar. Telefondaki genç ses : "İyi günler ağabey, ben ..... lisesinden Murat, bizim okulda bi seminer vermişsiniz. Ben o gün yoktum. Mümkünse onun vcd sini adresimi versem bana gönderebilirmisiniz?" dedi. "Nerde oturuyorsun Murat?" dedim.. "Merkezde...
  24. CZC

Atan Adamı Oynamak

Uzun süredir bir misafirim var. Ona hakettiği kadar zaman ayıramadığımı da biliyorum. Onun bundan şikayetçi olmuyor görünmesi de ayrı bir dert oluyor hassas bünyeye :sorry2: Dün sabah yeni arkadaşlarla ortak bir çalışma sırasında çok ta önemsenmeyecek bir kaza yaşadım. Bir elimi sargıya...
  25. CZC

Meçhulümdün (2)

Gecesiz başlayan sabahlarımda pencerene bir bakış olsun bırakmak için yolumu uzatışımdın.. Okul bahçesinden girerken ancak bağlamayı akıl ettiğim kravatım, en baba dersinde o yılın hayatı bir gülüşe satışım, zil sesine duacılığım, duama "amin" bulduğumda firarım vurup 16 yaş heyecanıma vurup...
  26. CZC

Yarın Ağır Gelir Sana !

Dün rüzgârın getirdiği yapraktı, acı verdi belki, her anısı değdiği yeri yaktı Geçti.. Bugünü de sildim zimmetinden hayatın biten bir sigara gibi kapanan bir yara gibi silindi adın.. Hiç'ti.. Ama n'olur yarını getirip bırakma yüreğime yangın misali.. Ben alışkınım zaten körkütük yanmaya sen...
  27. CZC

Adınızı Didikleyin :)

;)Adı üstünde.. Belki çok önemli bir mevzu değil, ama bana ilginç geldi.. http://www.ismididikle.com
  28. CZC

Bir Kez Olsun..

Şu portakal kılıklı dünyaya gölgen düştüyse Bir kez olsun sevmen lazım geceyi.. Karşıyaka'dan selam çakman lazım Kordon'a, eli elinde olmalı sevdiğinin veya en azından el sallaman lazım oradan ona.. Bir gece ansızın kalbine uyup sabah güneşini görmen lazım Kız kulesine karşı bir kez olsun...
  29. CZC

Gelme Bu Şehre Nolur..

Bir müjde cümlesiydi "bu pazar bekle beni" deyişin.. Şimdiden yüzümde tebessüm içimde hüzün gelişin.. Keşke yerle bir olsaydı bu şehir yıkılmış bir tabela önünde olsaydı ilk merhaban.. Çünkü hep sonbahar oldu bu şehirde sensizlik hep karakışı müjdeledi hatıran, dualar bile ilacı olamadı...
  30. CZC

Kötümüyüm Çok Kötümüyüm?

2 yıla yakındır beraber çalıştığımız bir arkadaşım işten ayrılmaya karar verdi.. Kendine göre farklı bir kariyer yolu.. Diğer arkadaşlar ona sürpriz bir veda gecesi yapmaya karar verdi. Hani olur ya finansman ortaktır, herkes onunla olan anılarını konuşur, hediyelerini verir, başarılar diler...
  31. CZC

Hani !!?

Hani güzeldi yaşamak dedikleri güzeldi dalında tomurcuk? Hani sevmekti insanı yaşatan, hani güzeldi ağlasa da her çocuk? Sabahları erken uyanmak güzeldi hani? Tanımasan da selam vermek köşedeki piyangocuya; Sabretmek güzeldi hani canına kasdetse bile her acıya? Ve umud etmek güzeldi hani Bir...
  32. CZC

Necip Fazıl ve Nazım Hikmet Eskişehir'de Aynı Sahnede !

Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları Merkezi tiyatro topluluğu her hafta Türk ve Dünya edebiyatının büyük ustalarını Eskişehirlilerle buluşturmaya devam ediyor.Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nin etkileyici atmosferinde ünlü edebiyatçıların birbirinden...
  33. CZC

Veda..

Bir eski şarkıyı dinlerken dudağımdaki acıydı vedan, başa bela hüznünde İzmirin içime çektiğim geceydi vedan.. Gidiyorum demeyişindi suskunluğundu, Onikiyi bir geçe beyaz bir otobüsle yokoluşundu.. Kâbusumdu, düşümdü, tam yirmibeş yaşımdı vedan.. Beyazı sevmendi gelinlik yerine can...
  34. CZC

Gidin; hepiniz gidin! - Zaman'dan ilginç bir yazı..

Saldırının hesabı sorulacak", "Ayrım gözetmeden terörü lanetlemeyiz", "Etkili mücadele için siyasi irade ve kararlılık sergilenmeli", "Kanları yerde kalmayacak", "Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan şu günlerde..." Vesaire, vesaire, vesaire... Lâf bunlar lâf; fukara elbisesi gibi...
  35. CZC

Bir Rivayete Göre Yaşanan Bayramlar..

Mavi bulutlar firari Yağmura çeyrek gökyüzü, ağlayamayan çocuk misali.. Ve burada hüzün sarmış her yeri, burası şehitlik, hiç ölmeyeceklerin ve onları hiç göremeyeceklerin buluşma yeri.. Yetmişinde bir anne gözlerinde yağmur yüklü bir bulut kıpır kıpır dudaklarda dualar; sağlığında...
  36. CZC

Bir Cemal Safi de bizden olsun : Birlik Şiiri

Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan Gelin dirlik bulalım,vazgeçin öç almadan Nefreti yok edelim gel sende katıl bize İntikam eşkiyası sevgiyle gelir dize Yedi düvel elinden kim kurtardı bu yurdu Mehmetçik değilmiydi LAZI ÇERKEZİ KÜRDÜ Hangimizin ecdadı feda olmadı yurda? Hangi bahçeden...
  37. CZC

Yas !

Gecenin eşref saati telefonun yaban saatleri çalmaya bu saatte iyi haber umulmaz; demek ki kara haber, demek ki kara yas.. "Annem" diyor on yaşında bir çocuk, "abi benim anneciğim yok artık!" susuyorum bütün çareler meçhul, ve susuyor içimdeki son soluk.. Ne denir ki on yaşında kırılmış o...
  38. CZC

Gidelim Haydi ! (2003 e devam)

İğde kokulu bahçesinde olmayan evimizin izini bırakamadık adımlarımızın, ne şarkıların hoş sedası düştü hayata ne de bir ince belli bardağa demli çay kokulu akşam tadında yudumlarımızın.. Yine karaya vurdu umutlar deli çocuk, umut ki ekmekti, suydu boşver , gidelim haydi.. Sabah ezanlarında...
  39. CZC

Nasılsa Yoksun !

Yarın erkenden uyanma telaşım olmayacak, kimseler beklemeyecek otobüsten önce benim gelmemi cam çerçeve yerle bir otobüs durağında; ve ben bayramlık elbiseler misali tebessümümü alıp çıkmayacağım evden gerek kalmayacaksa: yoksun nasılsa... Bu gece uykum yine kaçacak belki ama yarına dair...
  40. CZC

Ve düşer yaşamanın tetiği..

Kan rengi akşamlarda açarsın gözünü hüznüne Teselliler firaridir yenilirsin Yalnızlıktır geceyle gelen en iyi sen bilirsin yalnızlıklar yalnız gelmez bi kez olsun Unutulmuş hüzünleri de alır getirir yanında her hüzne diyet ve canına eziyet el değmemiş bir umudu verirsin.. Ölümü yaşarsın yaşarken...
  41. CZC

Öldür Beni..

Gecenin katranına meze etmişim sigaramı, bir sessiz infazın zamanı bekliyorum sıramı.. Penceremde yorgun bir çocuk gibi telaşlı uykuda bir şehir, havada gitmelerin kokusu gidenden yadigar bu zehir.. Takvimler yerinde sayıyor akreple yelkovan son nefes, belki yarınım yaz bahar ama bu can bu...
  42. CZC

Geceyle gelen..

Saat; şairin "beni unutma" zamanı.. Yaprak oynamıyor penceremde, Suskun yalnızlıkların isyanı esir almış her yanı.. Yokum.. Dilimde nerden yadigardır bilinmez bir sahipsiz türkü, buz kesmiş kahvem sönmüş sigaram ve ateşe kanatlı kelebek misali faili meçhul bir korku.. Yokum.. Kimsenin...
  43. CZC

Bir adet merhaba da benden..

Kıssacık, hatta kısaadan hissecik bir giriş olsun.. İnsanın kendini anlatması zordur, hatta bu sıcak havalarda hem anlatanda hem o satırları okuyanda zorlanmalar yapabilir bedensel,ruhsal vesairesel.. :wacko: Burada güzel şeyler paylaşılacağına dair bir his var içimde.. Bir kez daha MERHABA...