Arama sonuçlarınız

1. nailasmu

Xiaomi'den bayilik almak istiyorum

İyi günler. Azerbaycanda Xiaomi adı altında resmi mağaza açmak istiyorum. Detaysız bayilik şartları 100.000 tl nakit ve 30 metrekare dükkan. Tabii bunlar minimum şartlar. Bu işlerden anlayanlardan öneri bekliyorum. Teşekkürler.
  2. nailasmu

MBA yüksek lisans okudum, sizce nerede çalışmalıyım?

Merhaba. İşletme yüksek lisans yapdıkdan sonra askerlik yapdım. Mesleğim "dijital pazarlama" ama şimdi iş konusunda sıkıntı çekdiğim için bir otomobil yedek parçası mağazasında depo sorumlusu olarak 2000 tl ye 10 saat çalışıyorum. - Hertürlü öneriye açığım. Ek olarak "camtasia studio"...
  3. nailasmu

Paten hakkında her şey; Nasıl kayılır, paten önerisi

2017 Paten dunyası Bir süredir Paten sürdüğüm ve bu konuda tecrübeler edindiğim için bunları merak edenler ile paylaşmak istedim. Bu konuda paten ile ilgili her şeyi bulacağınıza inanıyorum.. Öncelikle paten sporuna başlamak istiyorsanız etrafınızda en az bir kişinin bu konuda bilgili olması...
  4. nailasmu

Mozilla "unity web player'i" çalıştırmayı durdurdu mu?

Merhaba, az önce Firefox ile 3d oyunlara girerken unity player indir uyarısı aldım, halbuki yüklü ve Explorer ile denedim açıldı, acaba Chrome gibi Mozilla da unity çalışdırmayı bıraktı mı?
  5. nailasmu

En iyi siyah t-shirt markası hangisidir?

Merhaba, bu konuda yardıma ihtiyacım var, sade siyah t-shirt herzaman tercihim ama aldığım markaları beğenmiyorum kalite olarak, mesela "smog" marka yıkamalar sonrası delikler oldu bazı yerleri yıpranma çabuk oldu, "virage" marka da rengi solmaya başlıyor ilk yıkamadan sonra. Model olarak sade O...
  6. nailasmu

4 Büyükler Salon Turnuvası:TV8 ve NTVSpor (skor 11:3)

Az önce Tv8 ve Ntvspor arasında geçen dostluk maçında TV8 adeta show yapdı, Goller: Murat B. (6 gol) İbrahim B. (4 gol) Acun I. (son gol çok asist ;) ) Detaylar: TV8 11 - 3 NTVSpor (Gol Acun Ilıcalı) TV8 10 - 3 NTVSpor (Gol Murat Boz) TV8 9 - 3 NTVSpor (Gol Emek Ege) TV8 9 - 2 NTVSpor (Gol...
  7. nailasmu

Applock kilidini nasıl aça bilirim? Samsung

Merhaba, samsung olduğu için ayarlara girmeden aplocku kaldıramıyorum, internet paketi yok, wifi de ayarlardan kapalı, aplocku kaldırmamın herhangi yolu varmı veya ayarlara erişmemin, wifini açmak lazım... Pc bağlamakla da olabilir çözüm varsa
  8. nailasmu

(SaTılık) Boom Beach 53 lvl... max 800 zp...

Selam, artık zaman ayıramadığım için satıyorum, 1 yıldan fazladır oynuyordum, zafer puanı max 800 e kadar çıkıyor şimdi, level 53.. Savunmada roketler, şoklar, makşnalılar max level... Tüm heykeller füll güçlü,, 60 toz... 80 mavi kristal geleceğe yatırım... Tüm önemli askerler max.. Zooka...
  9. nailasmu

ÜTOPYA Turkiye şampiyonu TuncaY KeS!

TV8 Ekranlarından yayınlanan ve tam 330 günlük maceranın finali dün gece canlı yayında gerçekleşdi. Finalde eski cafe grubundan Tuncay KES ve Semih Öztürk karşılaşdı. 3 aşamalı oylamanın ikisini kazanan şampiyon olacakdı ve ilk aşamada eski yarışmacılar oy kullandı. Bunun sonucunda 14-12...
  10. nailasmu

Aliexpress t-shirt ölçümünü nasıl seçmeli

Merhaba, aliexpressde ürünlerdeki M L XL 2XL beden ölçülerinin farklı olduğunu duydum. Şimdi normal L çinde daha büyükmü oluyo? Bunu nasıl hesaplaya bilirim boya ve kiloya göre?
  11. nailasmu

41 numara ayakkabı kaç US size?

Selam, Google'da her site farklı sonuçlar gösteriyor, şimdi 41 EU siz bazı siteler 7.5 US size gösteriyo bazıları 8 US size,. Ayakabı farkı varsa, orijinal airmax için soruyorum şimdiden teşekkürler
  12. nailasmu

Yetenek Sizsiniz Turkiye şampiyonu: Yunus Karaca!

Yetenek Sizsiniz'de bu akşam canlı yayınlanan büyük final bölümünde yarışmacılar inanılmaz gösteriler sergiledi. Son 2'li Finale kalan isimler ise rap grubu Toprak kardeşler ve stand up yaparak farklı mizah anlayışı olan Yunus oldu. Son oylamada halk Yunus Karaca'yı daha çok destekleyerek...
  13. nailasmu

Survivor All Star 10 Yılın şampiyonu TURABİ ÇAMKIRAN!

Survivor All Star büyük finalde Merve ve Turabi arasından daha fazla oy alarak büyük bir sezonu birinci olarak bitiren ve şampiyon olan isim TURABİ oldu.. Bütün bir sezon müthiş başarı sergileyen ve istatistiklerde lider olan TURBO TURABİ şampiyon olmayı başardı. Geçen sene de şampiyon olan...
  14. nailasmu

Survivor All Star: FİNAL devam ediyor.

Survivor'da her sene Kıbrısda düzenlenen final oylaması devam ediyor. Finalde gönüllüler takımından Turabi ve ünlüler takımından Merve'nin halk tarafından oylaması devam etmekde. Şu an açıklanan bilgilere göre oylamada 51-49 % oran var. Oylama şuan yeni başladı ve devam etmekde. Survivorda...
  15. nailasmu

Survivor All Star finalde Turabi ve Merve karşı karşıya!

Survivor'da bu akşam yani dakikalar önce finalistler belirlendi. Turabi finale çıkmayı dominikde son oyunu alarak garantilemişdi, Kıbrıs'da üçlü oylamada Merve Begüm ve Hilmicem arasından en çok oyu alan isim Merve Aydın oldu ve finale adını yazdırdı. Bu akşamkı canlı yayında son 10 yıl olan...
  16. nailasmu

Survivor All Star'da sürpriz elenme, final kadrosu belirlendi!

Survivor'a veda eden son ismin kimliği herkesi şaşkına çevirdi, haftalarca oylama birincisi olan Hasan finale bir adım kalarken elendi, ikili oylamada Merve Aydın'a göre daha az oy toplayan Hasan Kıbrısda düzenlenen finale gitmeden elenmiş oldu. İlk survivorunda olduğu ulsupda davranan Hasan...
  17. nailasmu

Survivor All Star'da Dominikde son gün ve üçüncü finalist!

Survivor All Star'da Kıbrısa katılmaya hakk kazanan üçüncü finalist de belli oldu, az önce Begüm finali garantiledi, bireysel oyunlarda mükemmel performans sergileyen Begüm ikili mucadelede Hasan'ı yenerek finala adını yazdırdı. Son finalist birazdan belli olacak, haftalar önceki oylamanın...
  18. nailasmu

Survivor All Star'da ikinci finalist belli oldu

Dün gece dokunulmazlık kolyesini kazanan Hilmicem finale adını yazdırdı, böylece finalde 4 biletden 2'ni Turabi ve Hilmicem aldı. Bügün oynanacak son oyunda Begüm, Hasan ve Merve arasından bir kişi finale gidebilmek için yarışacak. Kalan 2 kişi arasından en az ses toplayan ise konseyde...
  19. nailasmu

Survivor All star'a veda eden isim belli oldu 22.06.15

Survivor All Star Dominik'de mücadelenin bitmesine 8 gün kala elenen isim şimdi belli oldu. Ünlüler takımı dokunulmazlık oyunlarını kaybedince 2 aday çıkarmalı oldu. İlk aday Hakan Hatipoğlu bu oylamada belirleyici isim oldu ve Doğukan Manço'nu aday çıkardı. Hatfalar önceki oylama sonuçlarına...
  20. nailasmu

Survivor All Star'da bu hafta kim elendi?

Survivor All Star'da elenen isim belli oldu. Kıyasıya mücadelenin devam ettiği Survivor All Star'da gergin eleme gecesi sonucunda adaya veda eden isim herkesi şaşırttı. Survivor All Star'da elenen isim Bozok oldu... Survivor All Star’da SMS oyları sonucu 1. olan Hasan Bozok’un adını söylerken...
  21. nailasmu

Survivor All Star 59. bölüm fragmanında Bozok, Hakan'a kafa atıyor!

Survivor All Star yeni bölümü ile bu akşam ekrana gelecek. Survivor’da yarışmalardaki agresif tavırlarıyla dikkat çeken gönüllüler takımından Bozok, Hakan'a kafa atması gündeme bomba gibi düştü.* Son iki haftadır dokunulmazlık oyununu kaybeden gönüllülerde bu haftaki oyun çok büyük önem...
  22. nailasmu

Survivor All Star'da Sahra Işık'tan şoke eden Turabi itirafı!*

Survivor All Star’a 20 Mayıs günü elenen ve adaya veda eden isim Gönüllüler takımından Sahra oldu. Survivor All Star'dan elenen isim olan Sahra'nın Turabi ile iligli söyledikleri çok konuşulacağa benziyor... Survivor All Star'ın elenen yarışmacısı Sahra, Turabi'nin canını acıttığı için onun da...
  23. nailasmu

Acun Ilıcalı'dan Kerem Bursin'e sürpriz teklif!

Genç kızların gözde oyuncularından Kerem Bursin, Acun Ilıcalı'nın Survivor kıskacında. Şeref Meselesi'yle oyunculuk kariyerindeki başarısını sürdürmeye devam eden ve dizinin final yapması sonrası boşa çıkan Kerem Bursin'e Acun Ilıcalı'dan 'Survivor' kancası geldi. Dizinin bitimi ardından...
  24. nailasmu

Sakal tuvaletten daha fazla bakteri tutabiliyor

Mikrobiyologların yaptığı son araştırmalar, sakalın tuvaletten daha fazla bakteri tutabildiğini ortaya koydu. ABD'deki Quest Diagnostics adlı şirketin yaptığı araştırmada, sakalın tuvaletten daha fazla bakteri tutabildiği ortaya çıktı. Şirketten Dr. John Golobic'in yaptığı çalışma kapsamında...
  25. nailasmu

Periscope'un başı dertte

ABD'de yapılan profesyonel boks dünyasının "asrın müsabakası" olarak ilan ettiği Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao arasındaki yarı orta sıklet unvan maçını, 12. rauntta puanla ABD'li Mayweather kazandı. Ancak Twitter'ın CEO'su Dick Costolo'ya göre, gecenin kazananı Twitter'ın yeni mobil...
  26. nailasmu

Survivor Merve Oflaz Elenme Ertesi Adeta Bombaladı!

Survivor All Star mücadelesini bitiren Merve Oflaz takım arkadaşlarına ağır göndermelerde bulundu. Oflaz yakın arkadaşı Hakan'ı da es geçmedi. Survivor Merve Oflaz'dan ağır gönderme! Survivor All Star yarışması 18 Nisan Cumartesi akşamı neler olacak? Survivor All Star'ın yeni bölüm fragmanı...
  27. nailasmu

Powerbank önerisi, aliexpressden

Hayırlı günler, aliexpressden powerbank aldım ama bataryalı çıktı, şarjlı olanından istiyorum hangi ürünü önerirsiniz? Bi tane deneme için alıp sonra toplu alacağım o yüzden fiyatı da uygun olmalı ve 5600 12000 ve başka mah güçte olanlar var bunların telefonu hızlı şarj etmeyle alakası varmı?
  28. nailasmu

Engin başkomiser geri döndü (Arka sokaklar)

Kanal D’nin başrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Müge Boz, Can Nergiz, Alp Korkmaz ve Beril Kayar’ın oynadıkları sevilen dizisi “Arka Sokaklar”a İlker İnanoğlu geri döndü. İlker İnanoğlu Yeniden Ekibe Katılıyor. Kanal D’nin başrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan...
  29. nailasmu

Özgecan Aslan'ın cinayet zanlısı yakalandı

Özgecan Arslan cinayetiyle ilgili araştırmasını sürdüren polis ve jandarma ekipleri, akşam saatlerinde firari Suphi A.'yı, saat 21.00 sıralarında Fatih Mahallesi'nde bir alış veriş merkezinin yakınlarında saklanırken yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli önce sorgulanlak için emniyete götürüldü...
  30. nailasmu

Boom Beach oynayan kaç kişiyiz?

Açıklama Boom Beach'e hoş geldiniz: Bir planla gelin, yoksa yenilgiyle gidersiniz! Bu efsanevi savaş strateji oyununda korkunç Kara Muhafız'a karşı hem beyin hem de kas gücünüzü kullanın. Tutuklu adalıları serbest bırakmak ve bu tropik cennetin sırlarını ortaya çıkarmak için düşman üslerine...
  31. nailasmu

SpaceX uzaya gözlem uydusu gönderdi

Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, güneşteki fırtınaları izlemek için uzaya gözlem aracı gönderdi. Derin Uzay İklim Gözlem Uydusu'nu (DSCOVR) taşıyan Falcon roketi, Florida'daki Cape Canaveral Üssü'nden fırlatıldı. SpaceX, DSCOVR'yi yörüngeye yerleştirebilmek için daha önce iki...
  32. nailasmu

Bu Keşif Dünyanın Tarihini Aydınlatabilir

Çinli ve ABD’li bilim adamları tarafından yapılan bir araştuırma dünya tarihini aydınlatabilir. 4300 DERECE SICAKLIKTA Yoğunluk ve ağırlık itibariyle en ağır elementlerin yer almış olduğu çekirdekteki demirnikel karışımı, oldukça yüksek tazyik ve ısı tesiriyle kristal çekirdeğin 4300 aşama...
  33. nailasmu

Hangi marka deri mont önerirsiniz?

Kaliteli bildiğiniz veya kullandığınız hangi markayı önerirsiniz, spor tarz siyah renk olmalı Fiyat max 400 $
  34. nailasmu

GTA V online bakıma alındı (2 şubat 2015)

Rockstargames'den yapılan açıklamada bir çok online oyunun 2 şübat tarihinde bakıma alındığı açıklandı, 3 şübat'da yeniden oyunlara gire bilinecek, bu haberle birlikde yeni gelecek güncellemede nelerin olacağı sorusu ortaya çıkıyor, zira daha önce yeni soygun görevlerinin ekleneceği söylenmişdi...
  35. nailasmu

2015'in üst sınıf telefonlarının arkasında Qualcomm Snapdragon 810 işlemci var!

Aralarında LG G Flex2 ve Xiaomi Mi Note Pro'nun da bulunduğu Snapdragon 810 tabanlı yeni cihazların önümüzdeki hafta ve aylarda satışa sunulmaları bekleniyor. Qualcomm, Snapdragon*810 tabanlı 60’tan fazla üst sınıf mobil cihazın tasarım süreçlerinin devam etmesiyle birlikte müşteri tabanını...
  36. nailasmu

B12 Vitaminini Sağlıklı Bir Yaşam için Tüketmelisiniz

Memorial Dicle Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Deniz Gökalp, vücutta B12 vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkan şikayetlerin ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu ifade etti. B12 vitamin eksikliğine karşı zamanında önlem alınmadığı takdirde nörolojik ve...
  37. nailasmu

Başınız ağrıyorsa bu belirtilere dikkat!

Yüksek ses, uykusuzluk, soğukta veya sıcakta kalma, hava durumu ve kişinin aç durması gibi birden fazla sebebin geçici baş ağrısına sebep olduğunu ifade eden Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Murat*Terzi, "Kişide bundan önce yaşamadığı kadar şiddetli baş ağrısı bulguları varsa kesinlikle beyin...
  38. nailasmu

Apple 'Sevgililer Günü'nü 2 Şubat sandı, sosyal medya karıştı!

Bu sabah iPhone'larında takvimine bakanlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. Dünya devi Apple, bugünü 'Sevgililer Günü' ilan etti. Apple'ın Mac ve iPhone cihazlarının iOS 7 sürümünü kullananlar bugün beklemedikleri bir durumla karşılaştı. Yazılımsal olduğu tahmin edilen bir hata sonucunda 2 Şubat...
  39. nailasmu

Shakira ve Pique'nin ikinci oğlu dünyaya geldi

Dünyaca ünlü çift Shakira ve Pique'nin ikinci çocukları dünyaya geldi.Barcelona'nın yıldızı Gerard Pique ile dünyaca ünlü şarkıcı Shakira, ikinci kez çocuk sevinci yaşadı.Ünlü şarkıcı Shakira ikinci kez anne oluyor. Gerard Pique Shakira çifti ikinci çocuğun heyecanını yaşıyor. Dünyaya yeni gelen...
  40. nailasmu

Canavarın Ağzı İlk Kez Görüntülendi!

Esrarengiz nebula CG4 gökbilimcikler tarafından ilk kez bu kadar ayrıntılı görüntülendi. 1300 ışık yılı ötede yatan ve kökeni halen bilinmeyen nebula CG4 Canavarın Ağzı' olarak da adlandırılıyor. Esrarengiz nebula CG4 gökbilimcikler tarafından*ilk kez*bu kadar ayrıntılı görüntülendi. 1300 ışık...
  41. nailasmu

Favori oyunlarınızı nasıl oynarsınız?

Oyunseverlerle soruları cevaplıyoruz.. Bir sürü favori oyununuz var, hepsini oynamak isdiyorsunuz, peki bunu nasıl yapmayı seversiniz? Bir oyunu bitirdikden sonra diğerine geçmeyi yoksa hergün başka oyunu oynamayımı tercih edersiniz? Şimdiye kadar aklınızdan silinmeyen bir oyun anı varmı ve...
  42. nailasmu

Xperia Z rootlayamadım, error hatası veriyor

Merhaba, flashtool ile yapdım, driverleri yuklerken sadece xperia z olan bölumu mu seçmeliyim? Sadece onu seçdim, diğer işleri yapdım ama ses kısma butonuna basıp usb takdığımda pc ekranda error yazısı felan çıkıyor neden kaynaklı? Telefonu açdığımda wifi hala açık towelroot da olumsuz...
  43. nailasmu

Uzay meraklıları yarın gökyüzüne dikkat!

2027'ye kadar bir daha görme şansı bulamayacağımız göktaşı yarın Türkiye saatiyle 17.20'de Dünya'ya çok yaklaşacak. Göktaşı küçük teleskoplarla bile gözlemlenebilecek. Detaylar haberde.... Dünya'ya 1.2 milyon kilometre uzaklıktan geçecek olan 2004 BL86 adlı göktaşı uzay meraklılarını...
  44. nailasmu

Hangi eti ne kadar tüketmeli?

Bir insanın günlük ne kadar miktarda et tüketmesi gerektiği konusunda uzmanlardan açıklama geldi. Bir günde protein ağırlıklı beslenme takvimine sahipsek en fazla ne kadar kırmızı et tüketilebilir? Uzmanların bir kısmı tamamen et ağırlıklı beslenmemiz gerektiğini söylerken bir kısmı ise etten...
  45. nailasmu

Telefonumla modeme bağlanamıyorum

An itibari ile tp link modeme bağlanamıyorum, şifreyi girsemde bağlanıp 2 saniye sonra atıyor, diğer modemlere bağlanıyorum ve diğer cihazlar benim bağlanamadığım modeme bağlanıyor. Telefonum xperia z Başka yerde modeme bağlanmışdım eve geldiğimde kendi modemime bağlandığımda sorun oluşdu...
  46. nailasmu

Yunuslara özgürlük kampanyasına destek verelim!

2015'i insan sömürüsüne ve işkencesine maruz kalan tüm canlıların daha fazla özgürleştiği bir yıl olarak kutlama umuduyla, Yunuslara Özgürlük Platformu olarak http://yunuslaraozgurluk.com sitesine destek verelim, son olarak site "Benim bir dostum var" adı ile yola çıkmış, ilgili videoları hem...
  47. nailasmu

Zayıflamak İsteyenler Kahve İçsin!

Günümüzde pek çok kişinin sorunu olan obeziteye karşı bir engel daha ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre kahve zayıflatıyor. Konu ile ilgili İç hastalıklar uzmanı Ayça Kaya kahvenin içinde bulunan kafein, niasin, mikroelemntler ve anti oksidanlarla zayıflamaya yardımcı olduğunu söyledi.*...
  48. nailasmu

"Mucize" gişede "Son Umut"u solladı!

Russell Crowe, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz'lı 'Son Umut', Kırmızıgül'e yenildi. 1 Ocak'ta vizyona giren Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği ve oynadığı dördüncü filmi 'Mucize'nin Hollywood yıldızı Russell Crowe, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz'lı 'Son Umut' karşısında nasıl bir gişe yapacağı...
  49. nailasmu

11.500 yıl sonra Dünya'ya dönüyor! YeşilKuyruklu Yıldız

Bundan tam 11.500 yıl önce Dünya'ya gelen bu cisim tekrar Dünya'yı ziyaret edecek. Buz ve toz bulutlarından oluşan Levejoy kuyruklu yıldızı 14 ocak çarşamba günü Dünya ya en yakın noktadan geçecek . 11.500 yılda bir ele geçecek bu fırsatı değerlendirmenizi öneririz. Yakın zamanda*17 Ağustos...
  50. nailasmu

Carlo Ancelotti: Ronaldo yorgundu...

İtalyan teknik adam, Kral Kupası'nda Atletico Madrid karşısında aldıkları yenilgiyi değerlendirirken, Ronaldo'yu ilk 11'de oynatmamasının sebebini de açıkladı. Real Madrid*Teknik Direktörü*Carlo*Ancelotti, 2-0'lık*Atletico*Madrid*iyenilgisinin ardından yaptığı açıklamalarda*Cristiano*Ronaldo'yu...
  51. nailasmu

Herhangi fotorafın kime ait olduğunu nasıl bulurum?

Merhaba, cevaplar için teşekkürler Mesela telefonumda bir fotoraf var ünlü biri ama kim olduğumu bilmiyorum, nasıl kimliğini bulabilirim? Yani fotorafı internetde arama yolum varmı google kelime arama gibi, programsa mümkünse android link
  52. nailasmu

Real Madrid seriyi Valencia'da bozdu (Valencia 2-1 R.Madrid)

La Liga'da 17. hafta mücadelesinde lider Real Madrid, zorlu Valencia deplasmanından çıkamadı. Yarasalar, 1-0 geriye düştükleri maçta ikinci yarıda buldukları gollerle galibiyete uzandılar ve Real'in 22 maçlık galibiyet serisine son verdiler. Real Madrid seriyi Valencia'da bozdu (Valencia 2-1...
  53. nailasmu

Kanser hakkında inanılması çok güç yeni açıklama

İngiliz bilim adamı Dr. Richard Smith, kanserin ‘iyi bir ölüm biçimi’ olduğunu savunarak, “Onu yenmek için milyarlar harcamaktan vazgeçin. Zira kanseri yenerseniz, kendinizi korkunç ölümlere mahkûm edersiniz” diye belirtti . Tıp dünyasının saygın yayınlarından British Medical Journal’ın (BMJ)...
  54. nailasmu

Gripte diş bakımına dikkat!

Eralp, "Grip olduğunuzda ağzınıza soktuğunuz her şey tam olarak virüs taşımaktadır. Dolayısıyla öncelikli olarak diş fırçanızın hijyenine ekstra dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde diş fırçası ile hastalık kısır döngü halinde size geri dönecek ve iyileşmeyi geciktirecektir" dedi. Uzman Diş...
  55. nailasmu

Çekirdek hafıza kaybını önlüyor

Hafıza kaybı Türk nüfusu içinde öyle yaygın görülüyor ki, pek çok kişi bunu yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçası olarak geçiştiriyor. Alzheimer hastalığı da Türkiye’de yükselişte; bugün tahminen yarım milyon vatandaşı etkiliyor. Mevcut nüfusun devamlı yaşlanması nedeniyle, bu rakamların 2030 yılı...
  56. nailasmu

BMW 140 Bin Aracını Geri Çağırdı

Otomobil devi BMW, Takata marka hava yastıklarındaki şişme probleminden ötürü BMW 3 serisi 140 bin otomobili geri çağırdı. Yapılan açıklamaya göre BMW‘nin Takata imzalı bazı hava yastıkları, yüksek bir darbe aldığında bozulabiliyor ve kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu da kaza sırasında...
  57. nailasmu

Güdük Necmi felç oldu!

Hababamın haylaz çocuğu olarak bilinen ünlü oyuncu Halit Akçatepe nam-ı değer Güdük Necmi geçtiğimiz gün aniden rahatsızlanmış ve apar topar hastaneye kaldırılmıştı.Ünlü oyuncunun sağlık durumu ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Ünlü oyuncu Halit Akçatepe’nin doktoru Profesör Dr. Serdar...
  58. nailasmu

Alp Kırşan evlendi

Ve Alp Kırşan oyuncu Zeynep Dörtkardeşler ile dünyaevine girdi. ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ ve ‘Survivor Ünlüler-Gönüllüler’ yarışmasında sunuculuk yapan Alp Kırşan, oyuncu Zeynep Dörtkardeşler ile*Muğla’da dünya evine girdi. Ekim ayının sonunda*İzmir’de nişan yapan genç çift, ‘Yetenek...
  59. nailasmu

Suudi prensten Kardashian'a 1 milyon dolar

Suudi Arabistan kraliyet ailesinden bir prensin, ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian'a yaptığı 1 milyon dolarlık teklif konuşuluyor. Suudi Arabistan kraliyet ailesinden bir prensin, ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian'a geceyi kendisiyle geçirmesi için 1 milyon dolar teklif ettiği...
  60. nailasmu

Süper Mario filmiyle bu sefer güldürecek

Bizim çocukluğumuzun ve tüm çocukları kahramanı su tesisatçısı Süper Mario bu seferde filmiyle ekranlara gelecek. Yeni filminde herkesi güldürmeyi hedefliyor ve yeni kahramanlıklar yapacak. Geçtiğimiz haftalarda, Sony Pictures'un hack saldırısına maruz kaldığından söz etmiştik. Bu saldırının...
  61. nailasmu

Apple Sonunda iPhone 7 Üretimine Başlayacak

Dünyanın en büyük Akıllı telefon üreticisi şirketlerinden olan Apple hakkında çok önemli iddialar ortaya atıldı. Apple'ın iPhone 7 isimli telefon modelini üreteceği geçtiğimiz günlerde duyulmuştu. Şimdi ise iPhone 7 modeli akıllı telefonun teknik özellikleri hakkında önemli bir bilgi...
  62. nailasmu

Yıldırım uyarısı cep telefonlarına gelecek

Yıldırım düşmesi önceden tespit edilerek, cep telefonlarından vatandaş uyarılacak. SON TVMeteoroloji Genel Müdürlüğü şimdiye kadar 20 yıldırım tespit sistemi kurdu. NTV'nin haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü yıldırım tespit sistemi sayısını 35'e çıkarmayı hedefliyor. ÖNCEDEN TEDBİR...
  63. nailasmu

Real seriyi bozmadı, Ronaldo rekor kırdı

? Madrid cephesinde değişen bir şey yok: 3-0 Cristiano Ronaldo'nun hat-trick yaparak La Liga'daki 200. golüne ulaştığı karşılaşmanın sonucunda Carlo Ancelotti'nin ekibi galibiyet serisini 18 maça çıkardı La Liga'nın 14. hafta mücadelesinde Real Madrid, Celta Vigo'yu konuk etti. Ev sahibi ekip...
  64. nailasmu

Götze nin Kramponuna 2 Milyon Avro

Almanya Milli Takımı'na*2014 FIFA Dünya kupasını kazandıran*krampon, 2 milyon avroya alıcı buldu. FIFA'nın internet sitesinde bulunan habere göre, Almanya ile Arjantin arasında oynanan 2014 Dünya Kupası finalinin uzatma dakikalarında Mario Götze'nin gol atarak*takımını dünya şampiyonluğuna...
  65. nailasmu

Suyun içinden çıkan cisim şok etti!

Adana’da bakkaldan hazır su alan bir vatandaş, şişenin içindeki metal cismi görünce büyük şok yaşadı.* Muhasebeci Ahmet Hatipoğlu, işe giderken su almak için bakkala girdi. Hazır suyu dolaptan çıkartan Hatipoğlu, kasaya giderken şişenin içinde bir cisim olduğunu fark etti. Hatipoğlu, şişenin...
  66. nailasmu

Soğuk hava gözü kurutuyor

Kuru ve soğuk havalar, göz kuruluğunu artırıyor. Özellikle soğuk hava koşullarında spor yapan kişilerde gözde yanma, batma, kızarıklık ve bulanık görme gibi semptomlar ortaya çıkabileceğini söyleyen Dünyagöz Etiler'den Opr. Dr. Alp Kayıran, “Bu belirtiler çok yaygın olduğu halde farkında...
  67. nailasmu

Grammy adayları açıklandı

Müzik dünyasının saygın ödülleri arasında bulunan ve bu yıl 57'ncisi düzenlenen Grammy ödülleri için yarışacak adaylar açıklandı. Beyonce, Sam Smith ve Pharrell Williams, bu yıl en fazla dalda yarışacak adaylar arasında yer aldı.* Adaylar, merkezi California'nın Santa Monica kentinde bulunan...
  68. nailasmu

ABD'de rakamlar açıklandı; dolar fırladı

ABD'de açıklanan verilerin ekonomi açısından olumlu gelmesi üzerine dolar yeniden yükselmeye başladı, borsa düştü. Dolar 2.2350 düzeylerinden 2.24 lirayı da aşarak, 2.25 liraya kadar çıkarken, Borsa İstanbul Endeksi de yüzde 0.36 artışla 86 bin 550 puandayken, yüzde 0.6 eksiye geçerek 85 bin...
  69. nailasmu

Kızgın insanlar kansere daha kolay yakalanıyor

Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, bedende oluşan pek çok hastalığı aslında kişinin kendisinin çağırdığını belirtti Ateşsaçan, "Neden Açım Neden Şişmanım" kitabında da belirttiği gibi, kendisini kurban olarak görenlerin tiroide, kızgınlık duyanların*kansere, karşı cinse karşı biriktirilmiş...
  70. nailasmu

Zehirli ayakkabılardan korunmak için bunları yapın

Son zamanlarda gündemden düşmeyen konu; içerisinde zehirli kimyasallar bulunan ayakkabıların ayaklarımızda kalıcı sağlık problemlerine yol açması oldu. Bu ayakkabılar ayak sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ediyor.* Son günlerde birçok insanımızın ayak sağlığı ile ilgili tehlike altında olduğuna...
  71. nailasmu

Sylvester Stallone'a hacker şoku

Sony'nin hack'lenmesiyle birlikte vizyone yeni giren ve hatta henüz girmemiş filmlerin yüksek çözünürlükteki görüntülerinin olduğu gibi internete düşmesinin yankıları sürerken, hack olayının ayrıntıları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Sony'nin veritabanına sızan hacker'ların sadece filmleri...
  72. nailasmu

iPhone 6 kopyası özellikleri ile görenleri şaşırtıyor

Şimdiye kadar birçok Apple iPhone 6 klonu gördük ancak, özellik olarak çok fazla iyi oldukları söylenemezdi. Hatta bunlardan bazıları, Apple iPhone 6'yı tanıtmadan önce piyasaya sürüldü. Şimdi bu klonlara bir yenisi eklendi ancak bu klon diğerlerine göre oldukça iyi özellikleriyle ilgi çekiyor...
  73. nailasmu

Çinliler iphone 6'yi kopyaladilar

ÇİNLİLER İPHONE 6'YI KOPYALADILAR Kopyalama konusunda Çinliler her zaman öndedir. Çinliler yine yaptı yapacağını İphone 6 yı kopyaladılar. Çinliler bilindiği üzere kopyalama konusunda oldukça başarılılar. Merakla beklenen Iphone 6 piyasaya sürüldü ancak Çinliler onu da taklit ettiler. Hem...
  74. nailasmu

Whatsapp plus+ profile gireni göre bilmek

Ola bildiğini duydum, nasıl yapılır çözemedim ayarlardan, contactda adınıza giren varsa size bildirim olarak geliyormuş, tam bilemiyorum
  75. nailasmu

Facebook sayfada kendi adımla yazamamak sorunu

iyi gunler, yaklaşık 1 ay önce fb hesabımı dondurdum ve 3 saat sonra açdım. Ama bundan sonra sayfamda kendi adıma geçiş linki vardı yukarda ona geçdiğimde sayfada kendi adımla yorum yaza biliyodum, o yok olmuş. Böyle oluncada sadece sayfa adıyla yaza biliyorum hiçkimseyi tag edemiyorum. Ustelik...
  76. nailasmu

Facebook ses yollamak başarısız: Xperia Z ile

Xperia telefonuyla messengerden ses yollayamıyorum. Xperialarda sorunlu olduğunu duydum, bunu nasıl çöze bilirim? Lütfen başka program felan varsa öneriniz, PC ile de olursa alabilirim öneriyi. Ses yollamam önemli 1-2 gün dahilinde,, yardım edenlere sonsuz teşekkürler
  77. nailasmu

En iyi android fb uygulaması

Merhaba, normal fb mobil app ile yazıları kopyalamak olmuyor, ama toplu mesaj (mesela 3 kişiyle ortak mesajlaşma) oluyo. Friendcaster adlı app buldum onunla kopyalama işlemi olsa da, toplu mesajlaşmayı bulamadım. Önereceğiniz uygulama varmı hem copy yapma hemde toplu mesaj olsun, teşekkurler
  78. nailasmu

Sony XPeria Z dahili höparlör çalışmıyor

Bugun arama yaptım arama yaptığım andan itibaren ses alamıyorum ve aynı zamanda karşı taraf da ses alamıyor. Höparlör açtığımda ise sorun yok herşey çalışıyor. Acama içerden kapatıla bilir mi? Ve ya höparlörlere ve mikrofona toz gire bilirmi?
  79. nailasmu

Android montaj uygulaması

Telefonda video studio uygulaması var onunla videoya muzik atıyorum,ama videonun orijinal müziği de kalıyor. Öyle bir uygulama varmı daha geniş özellikli olsun, videonun kendi müziğini sile bileğim en azından
  80. nailasmu

Bir fotorafı diğer fotorafta yapıştırmak lazım

Selam, mesela bir fotoraf var otobus durmuş sol taraf reklam afişi, o afişe başka fotoraf eklemek istiyorum bunu nasıl yaparım? Boyle bir program veya site varmı? Telefonla yapılabilse daha iyi olur. Ya da yoksa koloy bişey ben fotorafı atıyım siz yapın bi tane foto zaten, teşekkürler
  81. nailasmu

Xperia Z 12 metreden beton yere düştü

Evet telefon bir arkadaşta, telefondan eser kalmamış, kasa ekran hiç olmuş, şimdi soracağım o telefonu parça için telefoncuya satmak olurmu? Olursada en fazla kaç paraya gider? Mobil olduğumdan foto ekleyemedim ama gördüm ve bence telefon tam mahv bir para etmez, yinede rica için sormak istedim
  82. nailasmu

Çin malı S3 kilitlenmiş, ne yapmalıyım?

Telefonda desen kaydırma limiti aşılmış, email ve şifre de unutulmuş, volume up + power+ home denedim olmadı, yada kaç saniye beklenildiğini unutmuşum, başka yapılabilir birşey varmı?
  83. nailasmu

PS3 two players oyunlar arıyorum

Ps3 çoğu oyunu araştırdım ama siz yeni 2 kişi offline( aynı konsolda) oynanılabilecek oyunlar biliyorsanız lütfen paylaşın. Futbol ve araba oyunları hariç. Kılıçlı oyun biliyormusunuz mesela king artur gibi
  84. nailasmu

GTA-5 oynayanlarlar (PS3 ana konu)

Merhaba. GTA 5 story ve online oynayanlar takıldıkları ne varsa paylaşabilir, ayrıca online oynamaya yeni başlayanlara bazı fikirler vere bilirim. Ve psn yazın oyunda aynı crewde oynayabiliriz. Benimde bazı takıntılarım var oyunda, konuya ilgi olursa sorarım
  85. nailasmu

Ps3 fifa14 oynanış tuşları değiştirmek

Oyunda oyuncular rolikle hareket ediyor sağa-sola, ama ben tuşlarla etdirmek istiyorum, nerden düzelte bilirim? Kontrol ayarlarında bulamadım
  86. nailasmu

Sanches gitarın fiyatı kaç tl?

Sanches 040mb39 elektro klasik ispanyol gitarının fiyatı kaç tl?
  87. nailasmu

PS_3 kırdırayım mı? kalsın mı...

Bugun GTA 5 almaya gittim, sonra oralarda ps ustası dedi ki, bu kadar parayı vermektense gel kırdıralım ps yı, vereceğim parayla hem kırıyım, hem de 200 gb hdd koyayım. Kırdırmak aklımda hiç yokdu online oyunlar için. Ama kırdırınca da baya oyun indiririm. Bende super slim 40 gb. Sizce değermi...
  88. nailasmu

En sevdiğiniz atıştırmalık hangisi?

İştahı olmayanlara bir türlü destek. Benim en sevdiğim Eti kızarmış ekmek. Mümkünse görsel ile atınız
  89. nailasmu

Facebook'un alamadığı Google istedi!

Facebook'un teklifini geri çeviren mobil mesajlaşma servisi Snapchat için yeni bir teklif var. Satın almak için fiyatı yükselten Facebook'un stratejisini fark eden dev arama motoru Google da Snapchat'e talip oldu. Geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar ödeyerek fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ı...
  90. nailasmu

İspanya'da fındık yasağı!

Dünya fındık üretiminde önemli bir konumu sahip olan İspanyollar, Türk fındığının zararlı toksin maddeler içerdiğini ileri sürerek Avrupa Birliği'ne ihracatının derhal yasaklanmasını istedi. İspanya Tarım Ürünleri Kooperatifler Birliği tarafından yapılan açıklamada, Avrupa Birliği'ne yapılan...
  91. nailasmu

En iyi Android TV izleme programı?

Play Store da olan bir çoğunu denedim ama hepsi donup kalıyor veya kesinti oluyor. İnternet hızı 2 ve onun için çözünürlüyu kötü olsa da kesintisiz pr. olsun. Sizin önereceyiniz iyi bir program bekliyorum
  92. nailasmu

Xperia Z bluetooth sorunu

Dosya gönderiyorum ama gönderiliyor diyor ve karşı tarafa gitmiyor hiçbirşey. Ama bana gönderilince geliyor. Sadece göndermede sorun var. bunu nasıl duzelte bilirim?
  93. nailasmu

Kendinize özel saç stiliniz varmı?

Merhaba arkadaşlar, forumda dolaşırken bu kategorini gördüm, vakit bol yapılası bişey yok, kendinize has saç stiliniz varmı? Yada yapmak istediğiniz ama yapmağa çekindiğiniz stil varsa yaylaşın. Ve saçınıza günlük kaç dakka ayırırsınız?
  94. nailasmu

Instagram takipçi limiti

Merhaba, instagramda takipçi olmak limiti olduğunu biliyoruz, yani aynı anda sınırlı sayıda takip ede biliyoruz. Peki bunu limitsiz yapmak mumkunmu? Böyle bir android uygulama varmı veya site. Bir de instagramda takipçi ve takip edilenlerde sadece son 200 kişiyi görmek mumkun. Onların hepsini...
  95. nailasmu

Sade forum kurmak istiyorum ama

Nekadar para çıkar domain hosting dahil. Forum azerice olacak, malum azerice iyi forum yok, hatta hiç tekno forum yok. Ama meraklı olanlar çok :) . Yardım edebilecekler buyurun
  96. nailasmu

Sorun 64 biit olabilir mi?

leptopda hız yavaş. yani hem internetde hem oyunlarda hız düşük kalıyor. sorun 64 bitden olabilir. işlemci: AMD E1-1200 APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.40 GHz ram: 4,00 GB sistem: 64 bit eğer sorun 64 bitdeyse 32 bit sistemi kendim indirebilirmiyim internetden?
  97. nailasmu

Klavye Mouse uyumsuzluğu (yardım)

notebookda klavyeden bir tusa basili tutudugumda mauseyi hareket etdiremiyorum. tuşu bıraktığımda hareket ediyo mause. bunu ayarlardan nereden duzelte bilirim? tusa bastığimda mause de hareket etsin istiyorum. notebooku yeni aldım eskisinde böyle diyildi yani. windows 7 sp1 ve dil turkce. yardm...
  98. nailasmu

Video indirme programı

Youtubeden hangi programla android telefona video indiririm? Youtube olmuyorsa başka sitelerden videoyu nasıl indiririm? Video downloader programı var ama nasıl kullanılmasını bilemedim. Video linkini kopyalayıp yapıştırıyorum ama yuklemiyor. Linklerin sonu .html ile bitiyor
  99. nailasmu

Samsung Galaxy Mega 6.3 beğenenler

Telefonun en sevdiyim yanı buyuk ekranı. Ama bunun yanı sıra bazı beğenilmeyen yanları var: 1. Hafıza. Sadece 8 gb hafıza var ve bu çox eksi bir yanı. 2. Ram. Nedense bu telefonda 1,5 gb rama yer verilmiş 3. Batarya. Tam hd 6.3 ekran için 3200 mah bataryanın az olabileceği söyleniyor. 4...
  100. nailasmu

Xperia Z kulaklık kapağı sorunu

İyi günler arkadaşlar. Xperia z de kulaklık kapağında içerden kuçuk bir kopma oluşmuş. Dışardan fark edilmiyo ama açınca içerde gözukuyo kapakda. sizce bu su geçirmezliyi bozarmı? Ve kapağı servisde değiştirmek olurmu?
  101. nailasmu

Acer aspire one ao756-1007ckk

SELAM. Acer aspire one ao756-1007ckk NOTEBOOKu 709 TL ye iyimi? ve 3d oyunlari kaldirirmi sizce...
  102. nailasmu

Xperia Z kamera sorunu

Fotoraf ve ya video çekiyorum ama sonra kaydelimedi yazıyor. Surekli çekdim ekranda bişey daha yazdı: bellek sorunu, bellek YOK. Önceden böyle diyildi ama telefonda fayl managerde bazı kısayolları sildim dün. Ondan ola bilir. Bunu duzelte bilirmiyim??
  103. nailasmu

Bazi online oyunlar acilmiyor ... 3d

Selam... Bilgisayarda bazi oyunlar acilmiyor,,,, bence sadece 3d oyunlar acilmiyor ama tam bilemedim sorunu...... Mesela: Cs portable beta (online counter strike) oyununda yuklenme oluyor sonra ise :( oyun acmiyor .... Oncelerde hic yuklenme de olmazdi ama directx 9 ve video kart driver...
  104. nailasmu

Galaxy S_IV mü yoksa XPeria Z mi?

Selam... Galaxy s4 ve xperia z modellerinden birini almak istiyorum....ama kafamda olan az bi kisim soruyu yorumlarinizla doldurmak istiyorum..... Telefondan olan beklentilerim bunlar arkadaslar: --daha iyi kamera --daha iyi hiz --daha iyi dogallik --daha iyi mazeme kalitesi --cizilmemek...