Arama sonuçlarınız

1. F

Çok Kritik Bir Soru

merhabalar, rizeden canlı bağlanıyorum şu anda :) size bir soru soracağım. bir arkadaşınızı sevgilisi aldatsa hatta öyle böyle değil başka bir sevgilisi daha olsa ve siz bunu bilseniz ne yaparsınız?
  2. F

Dövme Yaptırcam

arkadaşlar malumunuz üzere yaz geliyor. yazlıklar şortlar bikiniler giyilecek. belime ve ayak bileğime dövme yaptırmak istiyorum ama nasıl bir şey yaptırayım karar veremiyorum. kalıcı yaptıracağımdan beğendiğim bir şey olsun istiyorum. ayak bileğime kedi gibi bir şey yaptırsam diyorum da...
  3. F

Jinekolojik muayene Türkiyeyi mahkûm ettirdi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), ergen olmayan bir yaşta gözaltına alınan bir genç bir kızın rızası alınmadan jinekolojik muayeneye tabi tutulması nedeniyle Türkiye’yi mahkum etti. AİHM Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin kötü muamele ve işkencenin...
  4. F

Bu Kupon Yatar mı?

merhabalar, şimdi ben hayatımda ilk kez iddia kuponu yaptım. hem de hiç bir fikrim olmadan :) 2 lira koydum 31.70 lira alabilr miyim? tottenham-man u toplam gol 4-6 napoli-fiorentina maç sonucu 1 villa real-osasuna ilk yarı 1 barcelona-malaga toplam gol 4-6
  5. F

Filmin Adını Hatırlayana Çİkolatalı Gofret

ismini hatırlamaya çalıştığım bir film var bana yardımcı olana çok dua ederim. eski zamanları anlatıyor film ama hangi ülke hangi çağ bilemeyeceğim orta çağ falan sanırım engizisyon mahkemeleri var. genç ve güzel bir kadın sırf domuz eti yemediği gerekçesiyle yahudi diyerek zindana atılıyor...
  6. F

Çiçek Sepeti

http://www.ciceksepeti.com/ Böyle bir site var arkadaşlar bu siteden ülkemizin her yerine internetten taze canlı çiçek sipariş edebiliyorsunuz. gitmesini istediğiniz günü saati de belirleyebiliyorsunuz. not bile yazabiliyorsunuz. böylelikle sevgilinizin eşinizin annenizin yeni işe başlamış...
  7. F

Tavuk Dolması Bile Yaptık

merhabalar :) pazar günü yurtta kızlarla tavuk dolması yaptık yedik :) gerçi ben iş bölümünün bulaşık kısmına müdahildim ama olsun :) tarifini vereyim dedim. şimdi iki büyük tavuk aldık içini temizledik yıkadık limonlu suyla terbiyeleyip biraz beklettik :) iç pilavı için pirinç tuz salça...
  8. F

Usta

aradım ben de her üye gibi ama bulamadım :) çok güzel bir şiir :) BUYUR USTA Oğlum, onüç-ondört anahtarı ver Al usta Oğlum, yat motorun altına Nesi var bir bakıver Olur usta Oğlum, iyi sık civatayı Sonra sahibi neder? Sıkıyorum usta Bileğim yettiğince Yüreğim yettiğince...
  9. F

Mail Kutum Aldı Başını Gidiyor

Merhabalar şimdi bir sorunum var :) mail kutumu kontrol edemiyorum :D yani maillere giriyorum. okumak üzere tekini tıklıyorum ya açılmıyor yada açıldığı gibi jet hızıyla kapanıyor. tümünü seç diyemiyorum komutlarımı zor alıyor :) okumak istediğim maili açmadan hiç okunmuş gibi gösteriyor vs :)...
  10. F

Bugün Vişneli Elmalı Tatlı da Yaptım Capssli :)

sevgilimin okulunu bitirip ankaraya göç etmesi ile ben trabzonda yalnız kaldım. depresyona girmiş olacam ki mutfağa girip yeni yeni tarifler deniyorum.kürdan kebabının ardından bugün de değişik bir tatlı denedim. vişneli elmalı tatlı biz yazın annemle buzluğa koymak için vişne...
  11. F

Kürdan Kebabı Yaptım Bugün capssli :)

Bugün dedim ki akşam yemeğine değişik bir şey yapayım. ne yapayım ne yapayım diye düşünürken kürdan kebabı yapmaya karar verdim capsler birazdan gelecek fotoları bilgisayara atabileceğim bir aparat bulayım :) önce normal kuru köfte yaptım :) köfteyi kendim yapmadım annem göndermişti buzluktan...
  12. F

Havvanın 7 Kızı ve Cem Sultan

bugün bu iki kitabı satın aldım. var mıdır acaba okuyan duayn bilen? :) Bryan Sykes ÇİTLEMBİK YAYINLARI En yaşlı akrabanız kaç yaşında? Profesör Bryan Sykes’ın yaptığı...
  13. F

Para Karşılığı Program Yazabilen Var mı?

proglamadan hiç anlamam detay sormayın. sevgilim dedi ki basit bir program yazacak birisi varsa sdnyde benimle iritbata geçsin dedi.kendisi d eforuma üye zaten bilenler vardır. sevgilim ankarada eğer yapabilecek olan varsa lütfen bana söylesin. ben şimdi gidiyorum 1-2 saate gelir bakarım konuya...
  14. F

Volkan Evlendi

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel dünyaevine girdi. Sarı-lacivertli futbolcu, Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen düğün töreninde, Zeynep Kübra Sever ile yaşamını birleştirdi. Volkan-Zeynep çiftinin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyarken, Fenerbahçe...
  15. F

Bir Doktor Vardı Forumda?

merhaba arkadaşlar. forumda ben dahiliye uzmanıyım diyen birisi vardı. kullanıcı adını unuttum. telefonla ulaşabileceğim gastroenterolojiden anlayabileceğini düşündüğüm bir doktor tanıdığım olmadığını farkettim. kendisine hastam ve ayırıcı tanısıyla ilgili bir şey soracağım ve bu gerçekten...
  16. F

Yün Yastık Nasıl Yıkanır?

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. içi yün olduğunu tahmin ettiğim bir yastık küf kokuyor :) küflenme yok sadece okuyor. kılıfını yıkadım ama kendisi de kokuyor. çamaşır makinesine atsam yastığı nolur. yoksa bu kokuyu nasıl giderebilirim. parfüm kokusuyla bastırmak istemiyorum. elimde...
  17. F

4 Eylül Dünya Cinsel Sağlık Günü

4 Eylül - Dünya Cinsel Sağlık Günü 1978 yılında kurulan Dünya Cinsel Sağlık Birliği (WAS) bu yıl birincisi düzenlenen Dünya Cinsel Sağlık Günü'nü(World Sexual Health Day) kutluyor. Dünya çapında farklı ülke ve şehirlerde ki etkinlikler ile kutlanmakta olan güne 25 e yakın ülke ev sahipliği...
  18. F

Nefes Alma Efes Al

Manisa'da taze çektim bu fotoğrafı.
  19. F

Buhranlardayım

Buhranlardayım ciddi ciddi.Acaba havalardan mı diyorum ama yok havaya suç bulmayım hemen. Değişen hormonlarımdan belki de :) Benim çok sevgili sevgilim inşaat mühendisi oldu işe başladı ilk maaşını aldı ve bütün parasını sağda solda yemeye de başladı. Çok geziyor çok eğleniyor ve bu da benm...
  20. F

Yepyeni Bir Tavla Turnuvası

evet arkadaşlar talep üzerine tavla turnuvası başlatıyorum isteyenler bana ya da Darknes$ arkadaşımıza ulaşabilr mi? elmalisoda ---mr_rain42 eray045 ---CAMBAZ bloodthirsty ---NETWORK yaseta ---excell38660 spybot ---REDFOKS no comment ---findukfaresi
  21. F

Mavi Cennet

Uploaded with ImageShack.us Arka Kapak Her şey on iki yaşındaki Annie ile küçük kardeşi William'ın balık tutmak için tek başlarına Kuzey Idaho ormanlarına gitmesiyle başlar. İki çocuk burada bir cinayete tanık olur. Onlar katilleri katiller de onları görmüştür. Derken iki küçük çocuk ve...
  22. F

3 Temmuz 2010 Ehliyet Sınavına Girdiniz Mi?

merhabalar arkadaşlar, 3 temmuz 2010 tarihli ehliyet sınavına girdiniz mi? girdiyseniz nasıl geçti? benim motor çok kötüydü kalırsam çok gülerim halime
  23. F

Bu arabanın direksiyonu yok

http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-snc4/32829/967/421732988242_35467.mp4
  24. F

Kıbrıs Fotoğrafları

burası girne ve biz de geri dönüşüm işareti yapıyoruz Uploaded with ImageShack.us burası mağusa kapalı maraş bölgesi Uploaded with ImageShack.us buralar girne Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us...
  25. F

SDN Tavla Turnuvası

SDN de dama ve mayın tarlası turnuvası olur da tavla turnuvası olamaz mı? Bana olur gibi geldi ve turnuvayı başlatıyorum. 8 kişi lazım ama talep çok olursa 16 da olabilir. bana özel msj atın ya da değişiklik olsun buradan da varım derseniz olur. ben eşleştiririm sizi siz de özel mesajla...
  26. F

Benim de İtirafım Var

Nedendir bilinmez içimde bir sıkıntı bir dert var. -30 hazirandaki büyük sınavım ve benim hiç bir hazırlık yapmamış olmam mı -yarın akşam sevgilim calvarianın ankaraya gidiyor olması mı -seneye benim yanımda olmayacak olması mı -evde bir sürü temizlik ve eşya kolileme vs işlerinin beni beklediği...
  27. F

Ketchup Style

facebookta her gün yeni bir apachi sayfası var ya işte fotolar ordan :) Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
  28. F

Antivirüsüm ve Ağ Bağlantılarım Kayboldu

merhaba arkadaşlar, sanırım çok kötü bir virüs yedim. sabah bilgisayrımı açtığımda görev çubuğunda sağ alt köşede yer alan antivir ve ağ bağlantılarım hiç çıkmadı. ağ bağlatılarıma girip bağlantılarımı görmek istiyorum ama sıfır hiç bir şey yok :) dolayısıyla interneti de kullanamıyorum...
  29. F

5 Haziran Dünya Çevre Günü

5 Haziran Dünya Çevre Günü Birçok Tür Bir Tek Gezegen, Bir Tek Gelecek Birleşmiş Milletler, 2010 yılını Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Yılı ilan etti. Dünya üzerindeki biyoçeşitliliğin korunmasının önemine dikkat çekmek üzere 2010 yılı Dünya Çevre...
  30. F

HIV/AIDS Nedir,Nasıl Korunulur?

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (cybe) cinsel ilişki ile hasta veya mikrobu taşıyan kişiden sağlıklı ve/veya mevcut enfeksiyonu olan kişiye bulaşan hastalık yapıcı etkenlerdir. (virus,bakteri,parazit,mantar). işin kötü tarafı bireylerin üçte ikisi bulgu vermemektedir. Her gün yaklaşık bir...
  31. F

Dismenore

Sancılı Regl (dismenore) Regl kanaması süresince ağrı hissedilmesine dismenore,yani ağrılı adet görme denir. Dismenore kadınların yarısından fazlasında az ya da çok görülmektedir. Aslında bu durum, kanamayı kontrol altında tutmak için ortaya çıkan uterus (rahim) kasılmalarının ağrı olarak...
  32. F

Zorhak Abiniz Aslında Zorhak Değil

merhabalar arkadaşlar, elçiye zeval olmaz demişler ben bir şey ileteceğim. bir kaç gündür yurt dışındaydım ben yokken zorhak banlanmış zorhak abiniz diye birisi üye olmuş ama aslında o zorhakın ikinci hesabı değilmiş. http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=105355 bu kişi çakma zorhakmış...
  33. F

Kaos GL ve Pembe Hayat'tan Meclis Ziyareti

Pembe Hayat ve Kaos GL dernek temsilcileri Sevigen'i TBMM'deki odasında ziyaret ederek, kendisine teşekkür ettiler. Sevigen, yaptığı açıklamada, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın ''eşcinsellik bir hastalıktır, tedavi edilmelidir'' dediğini ifade ederek, şöyle konuştu...
  34. F

Kıyafet ve Ayakkabıya Ayrılan Para

alia gereksiz bulup bu konuyu da kilitlermiş :):) şimdi benim merak ettiğim bir husus var. acaba kıyafet ayakkabı çanta gözlük saat vs vs bunlara ne kadar bütçe ayırıyoruz. marka mı tercihimiz yoksa herhangi bir yerden mi alıyoruz bi ayakkabıya 200 lirayı acımadan verebiliyor muyuz mesela ya da...
  35. F

Calvaria Seni Çok Seviyorum

Bir 27 aralık günüydü yıl 2005... ne kadar da çabuk geçti yıllar bu gece itibariyle sevgilim Calvaria ile 3.yıl dönümümüzü kutluyoruz... aşkım benim canım sevgilim biliyorum ordasın. seninle olduğum için çok mutluyum seni çok seviyorum seniinle daha hayırlı uzun yıllar geçirmek dileğiyle...
  36. F

Calvaria Seni Çok Seviyorum

37. F

Dünya AIDS Günü

AIDS AIDS, tedavi alınmadığı takdirde 'HIV' virüsünün bağışıklık sistemini zayıflatarak yol açtığı bir sendromdur. AIDS tablosuna gelen kişiler; cilt kanseri ve bunun gibi ciddi enfeksiyonlara yakalanırlar. Açılımı "Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromu"dur. HIV virüsünü taşıyan kişiye HIV...
  38. F

Bana Komik Geldi

Bu yazıyı bizim fakültenin kapısına asmışlar. Yaz tatilinde kapının kapalı olacağına dair bi bilgi. Ama neden 1 rakamını bir de parantez içinde yazılmış ki...
  39. F

Gölge Oyunları

40. F

Kendime Bile İtiraf Edemiyordum

Ben nasıl bir insanım hala çözemedim. Tıpçılar nasıl olur? gece gündüz ders çalışan hiç bir sosyal aktivitesi olmayan inek tiplerdir değil mi? Ben nasıl tıpçıyım peki? ne ders çalışırım ne derse giderim.şu anda bile yarınki komiteme çalışmam gerekirken ben burada internet başında sizlere günah...
  41. F

Büyük İddia Var..

sevgili forum sakinleri... besteyle ikimiz önümüzdeki fenerbahçe Galatasaray maçına iddiaya girmek istiyoruzz.... sorarım size sizce kaybeden ne yapsın? ama forumla alakalı bir şey olcak... önerilerinizi bekleriz beste&corpus
  42. F

Mozilla'ma Birşey Oldu

arkadaşlar ben bugün kendi bilgisayarımdan firofoxa girmek istedm.ama açtığımda böyle bir şeyle karşılaştım. ctrl+alt+delete yapmadan kapatamıyorum. bir de küçük pencereyi neteye sürüklersem orada bir tane daha çıkıyor.bakteri amip gibi çoğalıyor... ne yapmam lazım?
  43. F

Bu Viruse Dikkat!

merhaba arkadaşlar ben salı günü hepatit b aşısı oldum... ama o günden beri kime hepatit aşısı oldum dediysem (yanlış anlamayın tıptan arkadaşlarım dışında birilerine babam dahil) şöyle bir durdular kalakaldılar bir baktılar bana.... çok sinirlendim bu duruma sizce hepatit b yada bir aids...
  44. F

66. Sonet By William Shakespeare

Vazgeçtim bu dünyadan Tek ölüm paklar beni Değmez bu yangın yeri Avuç açmaya değmez Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz Ezilmiş hor görülmüş el emeği göz nuru Ödlekler geçmiş başa derken mertlik bozulmuş Değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın...
  45. F

Baba

Bana bir masal anlat baba İçinde tüm oyunların Kurtla kuzu olsun, şekerle bal Anlattığın masallar hala aklımda baba Belki birgün bir daha karşılaşma şansımız var mı acaba Çocukluğumda olduğu gibi el ele Hayalinle beni götürür müsün yine uzak diyarlara Babam sensin benim en temiz rüyam Beni çok...
  46. F

Kardeşimden Duygulu Anlar

bu şiirleri 4 sene önce ben üniversiteyi kazanıp da ilk şehir dışına çıktığımda kardeşim bana yazmış.o zamanlar ilköğretim 4. sınıf öğrencisiydi.okuduğumda ben çok duygulanmıştım sizinle de paylaşmak istedim: OLSAYDIN YANIMDA olsaydın yanımda tutardım ellerinden olsaydın yanımda bakardım...
  47. F

Son 24 Saat

geçen gece arkadaşlarla sohbet ederken böyle bi konu açıldı ben de merak ediyorum acaba 24 saat onra öleceğimizi bilsek bu 24 saat içinde neler yapardık nasıl geçirirdik? sevdiğimizin yanına mı giderdk,hayır işleri mi yapardık yoksa sessizce bekler miydik?
  48. F

Doğumgünün Kutlu Olsun Aşkım Calvaria

aşkımmm benim doğumgünün kutlu olsun iyiki doğdun iyiki varsın iyiki benim sevgilim oldun. bugün senin doğumgünün ve bugüne senn yanında girmek ve senn yanında uyanmak ne kadar güzellll
  49. F

Zaman Makinesi Olsaydı

eğer şu an da bi zaman makinemiz olsaydı nereye giderdik acaba hangi devirlere? ben mesela çanakkale savaşlarına giderdim o ruhu orda canlı canlı yaşamak isterdim o günlerden az bişeyler kapalım isterdim
  50. F

Organ Bağışı (önemli)

bir şey sormak istiyorumm.organlarımı bağışlamak istiyorum ama çok kararsızım biraz korkuyorum aslında.sizce ne yapmalıyım?ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
  51. F

Scrabble ve Daha Birçok Kelime Oyunu Burda

http://www.oyunus.com/wordabula.htm arkadaşlar tavsiye ederim bi girin bakın derim.belki bi gün scrabble da karşıma çıkarsnz
  52. F

Ne Yapacağımı Bilemedim

aranızda öğrenci yurtlarında kalmış varsa bilirler.ben özel kız yurdunda kalıyorum 7 kız bi daireyi paylaşıyoruz hemcinslerimden özür dileyerek sölüyorum kızlar çok geçmsiz kavgacı kıskanç alıngan ve dedikoducu oluruz (istisnalardan özür dierim) benim bi oda arkadaşım var adı ahu geçen sene de...
  53. F

2008 Yılında Yaşamak

2008 Yılında Yaşamak 1. Şifrelerinizi hangileri için olduğunu artık bilmiyor veya yanlışlıkla çamaşır, bulaşık makinesi programlarken kullanmaya çalışıyorsanız, 2. Gerçek iskambil kâğıtlarıyla yıllardır fal bakmadığınızı fark ettiyseniz 3. 3 kişilik ailenize ait 15 adet telefon numaranız...
  54. F

Hristiyan Çocuğun Biri

hristiyan çocuğun biri annesinden bisiklet istemiş.annesi de sen çok yarama zbi çocuksun gnahın çok git isadan iste demiş.çocuk oturmuş mektup yazmaya başlamış beğenmemiş yırtmış bir daha yazmış bunu da beğenmemiş yırtmış yazmış yırtmış yazmış.sonra kiliseye gitmiş.annesi çok sevinmiş çocuk dine...
  55. F

Yaşasın Sonunda Oldum

bana ne kazandıracak bilmiyorum ama ben prof oldum galiba
  56. F

Zihni Sinir 3

Kaynak
  57. F

Zihni Sinir 2

Kaynak
  58. F

Profesör Zihni Sinir

Kaynak
  59. F

Yeni Telefon Tarifeleri

Muhabbetcell; "naber" yazıp 1515'e yollayın operatörünüz size "iyidir senden naber" desin. ------------------------------------------------------------------- Ahiret yaz 2222'ye yolla! Ahiret soruları cebine gelsin! Soruları doğru yanıtla ardından 5 vakit namaz kıl...
  60. F

Vehbi Koç'un Çorapları

Vehbi Koç ölmeden evvel oğlu Rahmi'yi çağırıp, "Beni mezara >mutlaka çoraplarımla gömeceksiniz, yoksa hakkımı helal etmem" diye >vasiyet etmiş ve bir de mektup vermiş. >"Bu mektubu ben öldükten sonra ilk başın sıkıştığında açarsın" demiş. > >Gün gelmiş...
  61. F

Ateş Ve Su

Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ardında sevdalanmış onun deli dalgalarına. Hırçın hırçın kayalara vuruşuna, yüreğindeki duruluğa Demiş ki suya: Gel sevdalım ol, Hayatıma anlam veren mucizem ol... Su dayanamamış ateşin gözlerindeki sıcaklığa al demiş; Yüreğim sana armağan...
  62. F

Bir Temel Fıkrası

temel bi gün arabasıyla şehir dışına çıkarken benzini bitmiş.en yakın benzin istasyonuna kadar idare edebileyim bari diye düşünmüş ve benzin deposuna işemeye başlamış.temeli gören yoldan geçen bi araba durmuş ve temele seslenmiş: "senin bu yaptığın normal mi?" temel ne cevap verdi...
  63. F

Bilgisayar Dişi mi Erkek mi?

Amerika'da kadınlar ve erkekler bilgisayarın dişi mi yoksa erkek mi olduğunu tartışıyorlarmış... Kadınlar bu aletin erkek olduğunu savunmuşlar: "Cünkü" demişler, "bilgisayarlar aslında sorunları çözmek için yaratılmış olmalarına rağmen ömürlerinin dörtte üçünü sorun...
  64. F

Sanal Gülme Efektleri

Hahahahaha : En ilkel gülüş şeklidir ; Her durum karşısında yapılabilir... Ehüehüehü : Espiri yaptı bal kabağı gülüşüdür , herkesler yapamıcağı için yapımı zordur... innnıhohohahaha : Sinsi olan bu gülüş, literatüre bizans kahkası diye geçmiştir, bir sonraki replik:"oyna Türk kızı&quot...
  65. F

İlginç Bir Buluş

Bir ignliiz üvnsertsinede ypalin arsaitramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi sridaa yzalidkilrai ömneli dgeliims. Öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaimyis. Ardakai hfraliren srisai kriaisk oslada ouknyuorums. Çnükü kleimlrei hraf hraf dgeil bri btüün oalark oykuorumusz...
  66. F

Dünyadaki Tek Ülke Kalsak?

Bir sabah uyanıyoruz ve bir bakıyoruz ki dünya sular altında kalmış. Su üstünde kalan tek kara parçası var; o da Türkiye. Koca gezegende 70 milyon Türk'ten başka kimse kalmamış. İlk tepkiler ne olurdu dersiniz?.. * Amma balık yeriz artık be! * "Türk'ün Türk'ten başka...
  67. F

Çocuklar Çok Akıllı

Anne bu ne ? - Buzdolabı yavrum . - Neden ? - Anne balıklar su içer mi ? -Enişte bu ne? -Çakmak (1 dakka sonra) -Enişte bu ne? -Çakmak ... -Enişte bu ne? -Çakmak bahadir ... -Enişte bu ne? -Gazoz kapaği -Olur mu o çakmak! Balıklar terler mi ? Anne ben kurt olsam ablam da...
  68. F

Geyiğin Böylesi

Hande mi yener, Funda mı arar, hayır Seray sever. Bu üçüne önce Nejat işler sonra da Ahmet çakar. Bu geyik Celal'i bayar, bu geyiğe dayanamayan Ferhat göçer. Yıllar sonra bunlar tarih olur, o tarihi de Gönül yazar, Mehmet okur. Bu mesajı 10 kişiye gönderirsen dileklerin kabul olur...
  69. F

Reha Muhtardan İnciler

Bir yüzücü 350 tonluk bir gemiyi çekmiştir. Muhtar sorar: - Nasıl çekiyorsunuz gemiyi? - İnanç meselesi. İçinizde bunu hissetmeniz gerekir. - Neyi hissetmem gerekir? Gemiyi mi? Muhtar bazen anlamakta zorlanır: -Doğuştan kör olduğunuzu anladım da beyfendi, küçükken de gözleriniz görmüyor...
  70. F

Empatik Dinleme

Karşımızdakini dinleme biçimlerimiz çok çeşitlidir. Bu çeşitleri tanımlayan deyimler dilimizde yer almıştır. ‘Can kulağı ile dinlemek’, empatik dinlemenin tanımıdır. ‘Can kulağı’, yüreğimizin, gönlümüzün kulağıdır ve ‘anlamak için dinlediğimizi’ belirtir...
  71. F

Garip Ama Gerçek Hurafeler

Diyanet isleri baskanligi, diyanet vakfi tarafindan cikarilan "yaşayan hurafeler" isimli kitaptan ... *zifaf gecesi gelin ve damat sabunla yikanirsa, sabun aci oldugundan, sonra, aralarina aci ve ayrilik girer..(EN İİSİ ARAP SABUNU) *cenaze yikanirken tenesirin altina dokulen su...
  72. F

Türklere Has Mekan İsimleri

Marlon Branda ( brandacı ) Kıllıoğlu Ekmek Fırını Cafer Cafe Ananın Yeri Shark Sofrası Bakkal Gazi Çotanak İletişim Kalpazan Emlak Barbar Bar & Cafe Fotosentez ( fotoğraf stüdyosu ) Des-Tur GIpta Et ( Kasap ) Yasemine Döşemecilik ( Ankara - Bahçelievler ) Totoş...
  73. F

Bu 1ytl Nerde?

3 arkadaş 30 milyona bi tane radyo almaya karar veriyolar.Herkes 10 milyon koyuyo ve dükkana gidip radyoyu alıolar.Adamlar gittikten sonra dükkan sahibinin aklına radyonun fiyatının indirim sonucu 25 milyon olduğu geliyo ve çırağına 5 milyonu verip o giden 3 kişi arasında paylaştırmasını...
  74. F

Ezberci Zihniyet

pek cok universite ogrencisine "iki kere iki kac eder?" sorusu yoneltilmiş.. alinan cevaplar: muhendis hesap makinesiyle kasmiş durmuş ve cevaplamiş: "3.99" fizik ogrencisi bilgisayarinda ceşitli programlarla ugraşmiş ve cevabi "3.98 ile 4.02 arasinda bir şey&quot...
  75. F

Herkes Nerde Bu Gece?

ya herkes nerede gerçekten çok merak ettim.hiç kimsecikler yok
  76. F

Bunu Yapmak Sabır İster!!!

Bu insanların yaptıklarını takdir etmemek elde deil. Yumurta kabuğundan bi şaheser yaratmak sizce basit bi olaymıdır? içindeki küçük yumurta bıldırcın yumurtası.