Arama sonuçlarınız

1. B

Nijeryalı Müslümanlardan yardım çığlığı(+13)

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce Müslümanın katledildiği Nijerya'da, Müslümanlar yardım çağrısında bulunuyor. İşte, Timeturk'e ulaşan Nijeryalı Müslümanların çağrısı... Mehmet S. Direk / TİMETURK Nijeryalı Müslümanlar, Müslüman ülkelerden acil yardım talep ediyor. ABD...
  2. B

Bunu biliyor(hatırlıyor) musunuz?

Kanuni Sultan Süleyman’ın François’a mektubu: Dans, ilk defa Kanuni zamanında Fransa'da yapılmaya başlanmıştı. O zaman Osmanlı İmparatorluğunun sınırları Avrupa’nın ortalarında idi ve Fransa'ya dayanıyordu. Bu dans denen “melanetin” ilk yapılmaya başlandığını duyan...
  3. B

Onay sistemi kaldırılsın

Selamlar, Bildiğiniz üzere Gündem bölümünde açılan konulara ve yapılan yorumlara filtre uygulaması yapılıyor.Bunun başlıca sebeplerinden biri ve bir türlü tartışmasını bilemediğimiz şu Siyasi konulardı ve artık yasak getirildi. Bundan sonra bu bölümde istenmeyen içerik olacağını sanmıyorum...
  4. B

Devlerin yeni kabusu: Sibernetik silahlar

İnternet ağının güvenliği konusunda uzman Amerikan şirketi McAfee, Çin, Fransa, İsrail, Rusya ve ABD'nin düşmanlarının internet ağlarına saldırmaya yönelik ''sibernetik silahları'' olduğunu bildirdi. İnternet ağının güvenliği konusunda uzman Amerikan şirketi McAfee, olası bir çatışma...
  5. B

İnsanlık üzerine oynanan kumar

Domuz gribi ve GDO tartışmalarında gelinen nokta oldukça sevindirici. Çünkü toplum tedirgin! Kimilerine göre bu tedirginlik iyi değil. Kesinlikle yanılıyorlar! Bir toplum, tedirgin olmuş ve bir konuda endişe taşıyorsa artık o toplum kolay kolay aldatılamaz. Domuz gribi konusunda...
  6. B

1 milyon kişinin özel bilgisi çalındı

Almanya'da sosyal içerikli sitelere üye olan yaklaşık bir milyon kişinin özel bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Almanya'nın VZ-Netwerke, MeinVZ, StudiVZ ve SchuelerVZ gibi sosyal ağ içerikli sitelerinin en büyük sunucusu VZ-Netwerke ise bu sayının on binlerce olduğunu savundu...
  7. B

İzmir'de Güzel Mekanlar

Merhaba Arkadaşlar, İzmir'de güzel yemek ve kahvaltı veren aile yerleri ve güzel mekanlar hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var. Sessiz, sakin ve aile yerleri bakıyorum. İzmir'de daha önceden kalmış biri olarak çok az yer biliyorum ama gitmeyeli çok uzun zaman oldu.Eğer İzmir'de yaşayan veya...
  8. B

Tam 2 bin kişiye ayak işi

Çorum a dev üretim tesisi kuracak olan Türkiye nin en büyük ayakkabı üreticilerinden Hangar 2 bin kişiye istihdam sağlayacak... Yıllık 7 milyon çift ile Türkiye nin en büyük ayakkabı üreticilerinden Hangar Ayakkabı, Çorum a dev üretim tesisi kuruyor. Hangar Ayakkabı Çorum a dev tesis kuruyor...
  9. B

Bankaların kredi yarışına aldanmayın!

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bankalar, ramazan bayramına yönelik sunduğu ''Bayram Kredisi'' rekabetinde faizleri yüzde 1'in oldukça altına çekti. Bazı bankalar, komisyon ve masraflar peşin ödenmek şartıyla faizsiz kredi imkanı sunarken, bazıları masrafsız ve kesintisiz krediyi...
  10. B

Kanal D ahlaksızlığına büyük tepki

Her iki dizinin ortak özelliği klasik eserlerde kötülenen ahlaksızlıkların Kanal D’de özendirici tarzda sunulması. Diziye Adana’dan büyük tepki var. Adana’nın Karataş ilçesinde çekimleri yapılan ve iki haftadan bu yana Kanal D’de yayınlanan “Hanımın Çiftliği&#8221...
  11. B

Alın verin ekonomiye can verin

Radyo ve televizyonlarda bir reklam “dönüyor”. Her biri sahasında isim sahibi kişilerin rol aldığı bir reklam. Ekonomi profesörü Deniz Gökçe bakkal amca; gazeteci-ekonomi köşe yazarı Meliha Okur çiçekçi; Merkez Bankası'nın eski Başkanı Yaman Törüner oyuncakçı; eski bankacı WWF-Doğal...
  12. B

Şehit kardeşinden şok iddia!

Elazığ'da bir teğmenin akıl almaz hatası sonucu 4 askerin şehit olmasının yankıları devam ederken Newsweek Türkiye dergisinde ilginç bir haber yer aldı. Dergi, çocuklarının ölüm nedenlerini araştırmak isteyen ailelerin tehdit edildiklerini yazdı. Derginin haberine göre Dağlıca...
  13. B

Akla gelmeyecek gıda hileleri Türkiyede

Her gün soframıza gelen gıdalar üzerine oynanan oyunlar ve yapılan hileler insanların sağlığını tehdit ediyor. Üreticiler daha fazla kâr elde etmek için binbir türlü gıda hilesine başvuruyor. "Kırmızıbibere kiremit tozu, zeytine tekstil boyası, bayat tavuk ise çamaşır suyuyla beyazlatılarak...
  14. B

Böyle yuvarlanırsın işte :)

YouTube - Sheep Vs. Dog
  15. B

Askere Alım İşlemleri Artık İnternetten Yapılacak

Seferberlik ve asker alımlarıyla ilgili işlemlerin artık internet üzerinden yapılabileceği bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarınca yürütülen faaliyetlerin modern bir bilgi sistem otomasyonu ile yerine...
  16. B

Kredi kartı felakete sürüklüyor

Kredi kartlarıyla ödeme gücünün üzerinde alışveriş yapan ABD'liler, hem kendilerini hem de bankaları çıkmaza soktu. Kredi kartları, ABD'de yıllarca rahat bir alışverişin olmazsa olmazıydı. Ay boyunca istenen her şey satın alınıp, ay sonunda belli bir miktarda ödeme yapılıyordu. Bu, yıllardır...
  17. B

Kredi kartı felakete sürüklüyor

18. B

Boston Dynamic'ten "Big Dog" Gösterisi

İleri düzey teknolojilerin kullanıldığı ve gelişmiş teknik alt yapılar ile yapılan robotlar."Big Dog" ismini verdikleri robotta bunlarda bir tanesi. Normal köpeklerden iki kat büyük olan bu robotun, hareket kabiliyeti çok iyi şekilde geliştirilmiş. Öyle ki, buzun üzerinde yaptığı gösteri manevra...
  19. B

Sigaraya Büyük Zam Geliyor

Dumansız hava sahası ile ağır darbe alan sigaracılara, asıl şoku fiyatı en az 10 liraya çekmek için hazırlık yapan Maliye yaşatacak 19 Temmuz'dan itibaren sigara içecek alan bulmakta zorlanan tiryakiler, eylül ayından itibaren sigaraya ulaşma konusunda büyük zorluklar yaşayacak. Sağlık...
  20. B

Filmler, Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor

Son dönemlerde artan büyülü dizi furyası alttan alta çocuklara pagan kültürü işliyor. Psikiyatrist Prof. Dr. Sayar, çocuklar eğlensin diye seyrettirilen sihir ve büyü içerikli filmlerin onlara doğadaki varlıkları kutsal sayan pagan kültürünü aşıladığını söyledi. Çocuğunuz ya da yeni...
  21. B

2008 Pekin Olimpiyatları

ya da
  22. B

Konuların onaylama şekli

Merhaba değerli mod. arkadaşlarım, Bugün, Gündem (Dünya/Türkiye) bölümü içersinde bir konuya uygunsuz şekilde 2 mesaj atıldığına rast geldim. Tabi anında mesajlar silindi. Moderatör arkadaşımızın bir anlık dikkatinden kaçmış olacağını düşündüm ama bir değil iki adet mesaj onaydan geçmiş. Ayrıca...
  23. B

100 bin bekar Uygur kızı nereye götürüldü?

Doğu Türkistan’ı ziyaret eden ünlü Arap yazar Fehmi Huveydi’den çarpıcı bir makale. İşte, Kur’an-ı görüp ağlayan insanlar ve 100 bin bekâr Türkistanlı kızın dramı… Fehmi Hüveydi* Son Çin hadiselerinde dünyanın dört bir yanında eziyet gören, unutulmuş, meseleleriyle...
  24. B

Aydın Doğan'ın dev vurgunu ortaya çıktı!

SPK, Doğan Grubu'nun 'vergi cennetleri'nde kurduğu tabela şirketler üzerinden kağıt ithalatı yaparak nasıl haksız kazanç sağladığını gözler önüne serdi. 36.5 milyon lira haksız kazanç SPK, Doğan Grubu'nun "vergi cennetleri"nde kurduğu tabela şirketler üzerinden kağıt ithalatı yaparak nasıl...
  25. B

Gülümseyin..Çekiyoruz :)

Sakarca Çekim: :) Enteresan Çekim: :) Cesurca Çekim: :) Yakın Çekim: :) Çeken çekene Çekim: :P İlk Çekim: :) Seri Çekim: :) Racon Çekim: :P Ölümüne Çekim: :) Ölümüne Çekim -2: :) Oha Çekim: :)
  26. B

ADSL kullanıcılarına müjdeli haber

Konya Tüketici Mahkemesi, sabit telefon hizmeti olmadan, ADSL hizmetinin sunulabileceği yönünde karar aldı. Konya'da bir ADSL kullanıcısı 3 Ağustos 2007 tarihinde sabit telefon olmadan, ADSL hizmetinden faydalanmak için Selçuklu Kaymakamlığı...
  27. B

Fen-Edebiyat Öğrencilerine Müjde

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yekta Saraç, gelişmiş eğitim fakültelerinin bulunduğu üniversitelerde, fen edebiyat fakültesi öğrencilerine, öğretmenlik formasyonlarının birinci yıldan sonra verilmesi hususunda üniversitelerden gelecek tekliflere olumlu yaklaşacaklarını belirterek, ''Bu da...
  28. B

Nabucco'da Ortak Bildirinin Ayrıntıları

Bugün imzalanan anlaşma ile beraber yayınlanan ortak bildirinin detayları belli oldu. Nabucco'da bugün imzalanan hükümetlerarası anlaşma ile beraber imza koyan taraflar bir de ortak bildiri yayınladı. Nabucco Anlaşması'na taraf ülkelerin yükümlülüklerini bildiren ortak bildiri, anlaşma imza...
  29. B

Parolayı Söyle :)

(not:içlerinden daha önceden verilmiş olanlar varsa şimdiden özür..)
  30. B

Tüketiciler, Çin mallarına boykot hazırlığında

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan olayların hesabını, Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla sormaya hazırlandıklarını söyledi. Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'de patlak...
  31. B

ÖSS'si kötü geçenlere alternatif!

ÖSS sınavı iyi geçmeyen öğrencilere, üniversite okumaları için yeni bir kapı açılıyor. Pazar günü yapılan ÖSS sınavında yaklaşık bir buçuk milyon öğrenci ter akıttı. Sınavı kötü geçen öğrencilere yeni bir kapı daha var: Yetenek sınavları... ÖSS'Sİ KÖTÜ GEÇENLERE YENİ BİR KAPI! Bu noktada...
  32. B

GDO İçin Süren Kirli Lobi Faaliyeti Ortaya Çıktı

GDO tohumları serbest bırakacak yasa için ABD'nin ikna listesinde kimler yok ki.... ABD Tarım Bakanlığı'nın, TBMM milletvekillerini, GDO'ların önünü açacak Biyogüvenlik Yasası'na onay vermesi için ABD'de ağırlamalarıyla ortaya çıkan lobi faaliyetinin tek olmadığı anlaşıldı. 2005 yılında yazılan...
  33. B

Annenizin kızlık soyadı, internette sadece 15 dolara satılıyor

Günümüzde 'online işlemler' dendiğinde akla hemen 'annenin kızlık soyadı' gelir. Bu öylesine kritik bir sorudur ki tüm engeller bu cevapla ortadan kalkıverir. Peki hackerlerin türlü hilelerle bu bilgileri ele geçirdiğini ve yanına kredi kartı numarası, kredi kartı güvenlik numarası ve iletişim...
  34. B

Onaylanacak Konular

Bildiğiniz gibi bazı bölümlerde açılan konular veya yorumlar moderatör onayına gönderiliyor ve onaydan geçtiğinde yayımlanıyor. Yani onay sistemi mevcut. Otomatik veya Mod. onayı ile yayımlanmış konuların/yorumların takibi kullanıcının profil sayfasında listeleniyor. Önerim, kullanıcıların...
  35. B

Kurtlar Vadisinin imajı kirletilecek!

AKP ve Gülen'i bitirme planı çerçevesinde üç diziyi bitirme planı yapılıyor. Ordunun eylem planında Kurtlar Vadisi, Kollama ve Tek Türkiye benzeri dizilerin kamuoyunu yanlış yönlendirdiği ifade ediliyor: “Bu diziler hakkında olumsuz haberler yaptırılarak her üçünün de kamuoyundaki...
  36. B

Sakıncalı kelimeler

Forum ayarlarındanmı bilmiyorum ama "IMF" kelimesini arattığımda şöyle bir ekranla karşılaşıyorum. Neden IMF sakıncalı olsun ki?
  37. B

IMF Artık Kredi alıyor!

Brezilya, Uluslararası Para Fonu IMF'ye 10 milyar dolar kredi vereceğini açıkladı. IMF'ye Çin de 50 milyar dolar kredi açacak. Amaç, kuruluşun gelişmekte olan ülkelere kredi vermesini kolaylaştırmak. Cumhurbaşkanı Luis Inacio Lula de Silva, bu sayede IMF'nin yapısının değişmesi taleplerinde...
  38. B

Konuşturma sanatı

- Sen üzülme buluruz bi çaresini - Hadi ne zaman gidiyoruz, dondum burada - Yakışıklılığıma hayran kaldın değil mi? itiraf et.. - O kadar diyorum esnerken ağzını kapa diye, bu tokat aklını başına getirir! - Yahu bi yalnız fotoğraf çekilelim dedik hemen çullandı üstüme...
  39. B

Biyoteknoloji araştırmasında 12. olduk

Amerika Birleşik Devletleri'nin tanınmış bilim dergilerinden Scientific American'ın çeşitli ülkelerdeki yenilikçi ilaç araştırmalarını belirli kriterlere göre değerlendirerek hazırladığı endekste Türkiye 1,8 puanla 12. sırada yer aldı. Verilen bilgiye göre ülkelerin, yenilikçiliğin gelişimini...
  40. B

'İtici güç' demek, ne büyük 'ayıpmış'!

'Evrim-yaratıcı zeka' yazılarımı bitirdim ama sağolsunlar 'köşe yazarı arkadaşlarım ve mail grupları' devam ettiriyorlar. Bazı dostlarım yazmışlar 'milliyetçi bir çizgi, okyanus ötesinde icat edilen Darwin karşıtı bir çizgi ile nasıl uyuşur'! Bazıları daha da ileri gitmişler ve beni 'kara...
  41. B

Domuz gribi ABD'nin yok etme projesidir

Rus Jeopolitik Araştırma Merkezi'nden General Ivachov, domuz gribinin hızla artan dünya nüfusunu azaltmak için ABD tarafından laboratuvarda üretildiğini iddia etti Rus Jeopolitik Araştırmalar Merkezi Başkanı General Leonid Ivachov, domuz gribine yol açan virüsün ABD tarafından laboratuvarda...
  42. B

İş adamının hesabını 'cep'ten boşalttılar

İş adamının, internet bankası şifrelerini ele geçirerek, cep telefonunun yedek sim kartını çıkartan kişiler, 28 bin lirasını başka hesaba transfer ettiler Konya'da bir iş adamının, internet bankası şifrelerini ele geçirerek, cep telefonunun yedek sim kartını çıkartan kişiler, 28 bin lirasını...
  43. B

Gün Bugündür

Hani o Google'da karşılaştığımız ilk gün var ya Hani teknolojiks olarak aradığım Sonra seni tanımaya başladım Bir iki derken üye ettin kendine var ya Helal olsun sana Biliyorum bu kadar abartmaya ne gerek? Ama böyle değerli bir ortamı da Usulünce terk etmek gerek Yaa SDN işte o gün bu...
  44. B

Hazera Bizi Neden Öptü?

Bir yabancı şirket, atadan kalma doğal tohumlarımızın peşine düştü. Bir yarışma ile ziraat mühendisliği öğrencilerine geleneksel tohumlarımızı toplatacak. Peki, ya sonra? 13 Mayıs tarihli Gaste’de yer alan habere göre tohum avının detayları şöyle: “Geleceğin potansiyel tarım ambarı...
  45. B

Bu yasaklar nereye kadar?

Son zamanlarda üst üste gelen bazı web sayfalarının yasaklanması olayı, bir çok internet kullanıcısını rahatsız etti. İşte bu konudaki tepkilerin dile getirildiği, sesinizi duyurmanıza yardımcı olabilecek bir site, SansureHayir.org
  46. B

Bunu biliyor muydunuz?

Eski bir yazı olmasına rağmen forumda arattırdım çıkmayınca paylaşmakta fayda gördüm. Deniz suyundan içme suyu üretme gibi konulara dalmışken bu yazıya rastladım. Gerçekten ben de bilmiyordum.Neyi mi? Buyrun okuyun... No Sör, düzeltiniz, ilk Osmanlı yaptı… Yıl 1976. Suudi...
  47. B

Kış Sert Olacak

Sonbaharda, Kızılderililer şeflerine kışın soğuk geçip geçmeyeceğini sormuşlar. Herhangi bir fikri olmayan şef, kışın soğuk geçeceğini ve hazırlanmak için odun toplamaları gerektiğini söylemiş. İyi bir önder olan şef, en yakın telefon kulübesine gittikten sonra Ulusal Hava Durumu Servisini...
  48. B

Yamyam ve Yönetici

Bir firmada 5 tane yamyam, programcı olarak görevlendirilir. Müdürleri onlara hitaben: — "Şimdi burada çalışabilirsiniz. Burada iyi para kazanabilirsiniz, ama yemek yemek için firmanın kafeteryasına gideceksiniz ve diğer çalışanları rahat bırakacaksınız" der. Yamyamlar hiç bir...
  49. B

Bir hukukçu aranıyor...

Cok güzel konuşuyorlar... Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu da çok güzel konuştu ve her zaman olduğu gibi güzel mesajlar verdi. Neler mi söyledi? Önce Avrupalı parlamenterlere çaktı. İktidar partisi hakkındaki kapatma davasını eleştiren AB’li parlamenterleri ‘Türk yargısına saygılı...
  50. B

Google çalışanlarını kaybediyor

Günde ortalama bin 300 başvuru alan dünyanın en ünlü arama motoru Google, çalışanlarını kaybetmeye başladı. Çalışma ortamı ve çalışanlarına sağladığı olanaklarla gözleri üzerine çeken Google, artık insanlar için çekiciliğini kaybetmeye başladı. Google'un üstdüzey isimleri şirketten...
  51. B

Google ifrenizi aldrmayn!

Internet üzerinden yayılmakta olan bir SPAM posta tek hatada Google hesabınızı ele geçirebilir! Google Adwords ve Adsense, dünya çapında Internet reklamlarında büyük bir Pazar payına ve buna paralel olarak da büyük bir...
  52. B

Türk araştırmacının büyük başarısı

Arizona Üniversitesi’nden Yrd. Prof. Ali Akoğlu ve öğrencileri, uzay mekikleri için kendi kendini onaran bilgisayar sistemleri geliştiriyor. Arizona Üniversitesi’nden Ali Akoğlu ve öğrencileri, günün birinde uzay mekiklerinin kendi kendilerini onarabilmesine olanak tanıyacak hibrid...
  53. B

Yüzyılın tehdidi

Her ne kadar bu tehlikenin yanı başında olsamda en azından bilgimiz olsun ve aklınızın bir köşesinde bulunsun belki faydası olur düşüncesiyle sizi, paylaştığım yazıyla başbaşa bırakıyorum. ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK İnsan yaşamını kolaylaştırmak için geliştirilen teknoloji ürünü cihaz ve...
  54. B

Facebook Düzenleri Sarsıyor

Mısırlı eylemcilerin, Facebook'u kullanarak 6 Nisan'da geniş bir katılımla gerçekleştirmeyi başardıkları eylem tüm dünyada yankılanmaya devam ediyor. Facebook üyesi 66 bin Mısır'lı kullanıcının dalga dalga yayılan eylem çağrılarına Ürdünlü Facebook kullanıcılarından cevap geldi...
  55. B

Türkiye yaşlanıyor

Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip olmakla övünen Türkiye hızla yaşlanıyor. Türkiye'de yaşlı nüfus ile ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 21. yüzyılda Türkiye 'yaşlı yüzyılı' olacak. TÜİK'in yaptığı araştırmaya göre (Türkiye İstatistik Kurumu) ülkemizde yaşlı insan...
  56. B

Azınlık Raporu

Orijinal adı ‘Minority Report’ olan sinema filmini hatırlar mısınız? Memleketimizde ‘Azınlık Raporu’ adıyla gösterilmişti... Hani başrolünde Tom Cruise’un oynadığı, meşhur Steven Spielberg filmi... İkibiniki’nin mühim filmlerinden biriydi... Bu bilim-kurgu...
  57. B

Dünya üçüncüsü olmuşuz!

Chip'in haberine göre yine dünya çapında bir dereceye daha girmişiz :) Spam mail göndermede, dünya üçüncüsüyüz! Güvenlik şirketi Sophos'un yaptığı spam mail araştırmasında Türkiye üçüncü sırada yer alıyor! Güvenlik şirketlerinin önde gelenlerinden biri olan Sophos, yaptığı Spam...
  58. B

Dünyanın en güçlü lazeri

Güneş ışığından bile daha fazla göz kamaştıran, dünyanın en güçlü lazeri aktif! Dünyanın en güçlü lazeri, Texas Petawatt lazer teknolojisi, 1 katrilyon watt enerji üretebiliyor Birleşik Devletler'deki tüm elektrik santrallerinden üretilen enerji, 2000 kere kombine edildi. Texas Petawatt...
  59. B

"Fast Food"çu olduk!

Türkler de "fast food"çu oldu. Öyle ki ülkemizde artık hazır yemek şirketleriyle birlikte fast food tarzı lokanta zincirlerinin yıllık cirosu 7 miyar dolara dayandı. Bu rakam insanların evleri dışında yedikleri öğün sayısındaki artışı gösteriyor. İşte "Fast food" kültürünün...
  60. B

[Anket] - Lotus Notes programı hakkında bilginize ihtiyacım var.

Arkadaşlar sizden, Lotus Notes programı hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim? Katılan / katılmayan tüm arkadaşlara teşekkürler.
  61. B

Çanakkale savaşı nerede oldu?

Çanakkkale Savaşlarının nerede yapıldığını bilmeyen öğrenciler Adana Valisini İlhan Satış'ı şok etti. Savaşın yeri konusunda şüpheye düşen öğrenciler ikiye ayrıldı. Kars-Sarıkamış ve Erzurum-Kars arasında gidip gelen öğrenciler sonunda kararlarını verdiler: Kars ile Erzurum arasında bir...
  62. B

Dikkat Casus Fare

Star Gazetisinin internet sitesinde rastladığım güzel ve enteresan haber dikkatimi çekti. Ne kadar doğru bilinmez ama geçenlerde asker sayısının artırılması konusu aklıma gelmedi değil hani :I (Umarım 'ne alaka?' diyenlerimiz olmaz :) ) Hepimiz paranoyak olacağız. New Scientist...
  63. B

Recep İvedik ve çetesi 120 çocuğu boğazladı

Yazının içeriği neredeyse birkaç konu birden içerdiği için nereye koyacağımı şaşırıp en sonunda buraya yazmaya karar verdim ama son karar tabiki moderatör arkadaşlarındır. Bir haber sitesinde karşılaştığım bu yazıyı okuyunca içimden "valla doğru" diyesim de geldi aslında. Yazıyı...
  64. B

Bölüm / Konu isimlerinin adreste çıkmaması

Bazı iş yerlerinde engelleme kuralları yüzünden burada bazı konulara giremiyoruz (Örn. 'video', yasaklı kelimelerden olduğu için, içinde video geçen tüm konuları adres satırında çıktığı için açamıyoruz :( ). Konulara girerken adres satırına konu isimleri yerine, neden daha kısaları...
  65. B

TÜBİTAK'ı Terleten Sorular

TÜBİTAK web sitesindeki Merak Ettikleriniz bölümünde çeşitli sorular bulunmakta. Yalnız bazı sorular varki terletir mi , yoksa güldürür mü bilinmez :) İşte Mynet'den okuduğum habere göre o sorulardan bazıları : (Cevabını bildikleriniz varsa paylaşın biz de bilelim :) ) -Leyleklerde...
  66. B

Hazır Cevaplar

Bazı cevaplar vardır insanı hem güldürür hemde ibret verir. Bende bunlardan bazılarını paylaşmak istedim.(aynı konu varmı diye arattım bulamadım) AT NALI UĞUR GETİRİR Mİ? Kadıköy Camiinde vaaz vermekte olan Osman Demirci Hoca'ya: - Hocam, diye sormuşlar. At nalını evimizin kapısına...
  67. B

Vestel'den yeni bir teknoloji atağı daha

Türkiye’de Türk mühendislerle AR-GE çalışmaları yürüten Vestel, Türkiye’nin tüketici elektroniği alanında geliştirdiği son teknolojileri temsil ederek, Las Vegas Convention Center’daki fuarın 1 no’lu salonunda yüksek çözünürlüklü LCD ve plazma TV’lerini, LCD...
  68. B

Trende Yolculuk

Trende yanyana oturduğumuz adam, karşımızdaki deliklanlıya nutuk çekiyor ve: - Sigara efkar dağıtır, diyordu. Yak bi tane. Çocuk adamın kendisine uzattığıu sigarayı kibarca reddederek: - Sağ olun, diye cevap verdi. Kullanmıyorum. - Amma yaptın ha, dedi adam. Yoksa annen mi kızar? Bu laflar...
  69. B

Sahibini şaşkına çeviren kurbanlık

Osmaniye'de kestiği kurbanlık koyunun dişlerini gören sahibi gözlerine inanmakta güçlük çekti. Osmaniye'de bir kişinin kestiği kurbanlık koyunun dişleri altın kaplama çıktı. Koyunu kesen Mustafa Güler'in eşi Gülay Güler (37), kurbanlığın kellesini pişirirken ilginç bir şeyle...
  70. B

Kim Kimdir

Merhaba SDN, Şöyle bir web gezintisi yaparken, ünlü bir kişiyi merak edip araştırmaya başladım.O anda aklıma geldi: - Neden SDN'de böyle bir paylaşım olmasın? şeklinde kendime bir soru yönelttim ama cevabını öğrenmek için buradaki kurmaylarımızın cevabını almam gerektiğini hatırlayıp bi...
  71. B

Kim demiş Türkler uzaya çıkamaz diye :)

(Forumda arattırdım bulamayınca ekledim, şansımıza :) ...) Bugüne kadar neden bir Türk acaba uzaya gönderilmedi ? Amerikalılar akıllı değildir. Sadece her söyleneni yaparlar ve kendilerinden üstün zannettikleri kişiler tarafından yönetilirler ve onlara inanırlar. Akıl ve mantık çalışma...
  72. B

ABD'nin sinsi planı

ABD sinsi planını devreye mi soktu? Kandil'den İran'a firar, ABD'nin sinsi planı başladı...Hedef dehşet verici: "İşte terörist" diyerek, Türkiye'yi K.Irak'a sokup İran topraklarında cephe açtırmak ABD sinsi planını devreye mi soktu? Başbakan...
  73. B

Resimler gelmiyor!!

arkadaşlar forumdaki arkadaşların yükledikleri bazı resimler geliyor bazıları gelmiyor? i.explorer da hata veriyor firefox da hiçbir tepki yok ne yapmam gerekiyor? böyle bir sorunla karşılaşan var mı?(konuyu nereye açacağımı bilemedim, teknik destek yazısını görünce buraya yazdım) Mod. Not...