Arama sonuçlarınız

1. Z

Clash Royale oyun açığı... İki kalenin aynı anda yıkılması...

Merhaba arkadaşlar Clash Royale oynayanlar bilir. Youtubede bir video izledim. Bu gerçek mi yalan mı çözemedi Video: CLASH ROYALE - İKİ KALENİN AYNI ANDA YIKILMASI (İNANILMAZ)
  2. Z

Yotube kanalı hakkımda bir kaç soru? Cevabını günlerce bulamadım... :(

Arkadaşlar günlerdir sorumun cevabını arıyorum ama bulamıyorum. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi? Aklımdaki soru işaretleri şu şekilde.... 1) Youtube kanalı açarken iki seçenek sunıyor. Birisi kişisel kanal diğeri marka kanalı. Ben marka kanalı açsam para kazanma durumunu aktif...
  3. Z

Bütün klasörümlerimde birbirine bakan iki ok simgesi çıkıyor? Yardım.

Merhaba, disk temizleme penceresinde "İşletim sistemi sürücünüzü sıkıştırın" diye bir seçenek var. Ben bunu yaptıktan sonra klasörlerimin üstünde birbirine bakan iki mavi ok çıkıyor. Bu sıkıştırmayı yapmama rağmen Bilgisayarımda C sürücüsüne sağ tıklayıp özellikler dediğimde "Disk alanından...
  4. Z

Vodafone'de belirlediğümiz numarayı alabiliyor muyuz?

Vodafone'da bizim kendi belirlediğimiz numarayı alabiliyor muyuz? Böyle bir şey vat mı?
  5. Z

Ses düzenleme programı önerisi?

Merhaba, ben eğitim videoları hazırlamak istiyorum fakat bu ses olayını çözemedim. Youtubede paylaşabilirim belki. Telefondan ses kaydı yaptığımda çok cızırtılı çıkıyor. Sesleri netleştirme ve temizleme gibi ya da ses üzerinde kalınlaştırma sesi değiştirme gibi özellikleri kullanaibilceğim bir...
  6. Z

Hem laptoptan hem kulaklıktan aynı anda ses geliyor

Msi GF63 laptop var. Kulaklığı takınca hem kulaklıktan hemde laptoptan ses çıkışı oluyor. Bunun ayarlarını yapamadım bir türlü. Neyi nasıl değiştreceğimi bilemedim. Kulaklığı takınca bazen sadece kulaklıktan bazen ise hem kulaklık hem hapörlerden geliyor. Ben hiç bir ayarına dokınmadan kendisi...
  7. Z

Eve internet bağlatacağım ama bilmiyorum!

Selam, ben neredeyse 10 yıldır internet bağlatmadım hep komşulardan kullanmıştım. Şimdi eve kablosuz internet baplatmayı düşünüyorum fakat çok bilgim yok. Hız önenli benim için. Hangi internet swrvisinden yararlanmalıyım önerilerinizi istiyorum. Hangisi sağlıklı bilmiyorım hiç.
  8. Z

Bilgisayardan ses gelmiyor.

Arkdaşlar hem bilgisayardan hemde kuşaklıktan ayno anda ses gelmeye başladı kullaklık takılıyken . Bende birşeyler kurcaladım fakat daha sonra bikgisayarı açıp kapattım ses gelmiyor. Realteği açtığımda ise bu makineyi desteklemiyor diyor. Sorun gider dediğimde ses aygıt sürücüleri bulubamadı...
  9. Z

Youtube kanalı için farklı bir ülke mi seçeceğiz?

Merhaba, Youtube kanalı ile ilgili bir kaç sorum olacak. Kimseden net bir cevap alamadım malesef.. 1) Youtube'den para kazanmak için kanal açarken ülke seçimini Türkiye yaparsak olmuyor mu? Yani yabancı bir ülke mi seçmemiz gerekiyor. 2) Pc ekran kaydedici program ne önerirsiniz? Kolay...
  10. Z

MSI Dragon Center Programı Hakkında

Merhaba bende MSI GF63 var. Dragon Center yüklü. Programda bazı uygulamaları ekleyebiliyoruz. Eklediğim programları kaldıramadım malesef. Bu programı varsayılan ayarlarına nasıl döndürebilirim?
  11. Z

Gökyüzünde beliren bir ışık gördüm arkadaşlar... Düşüncelerinizi alayım...

Arkadaşlar biraz gülünç gelebilir size ama ben bir şey söylemek istiyorum. Bazılarımız saçma olarak algılayabilir bu ufo saçmalıklarından dolayı. Kesinlikle gerçtek bir olay. Akşam vakti balkondan baktığımda ileride hızlı hareket eden ve bir yıldız gibi parlayan cisim gördüm. Ve bu cisim kendi...
  12. Z

Metni Sese Çeviren Program Lazım

Merhaba arkadaşlar, Bir video sunumu hazırlayacağım ve bu video sunumları bir kaç tane olacağı için tekrar tekrar ses kaydı yapmak istemiyorum. Acaba metni kaliteli bir şekilde sese çeviren program ne var?
  13. Z

Resmi konuşturmak için program lazım?

Arkadaşlar ben bir çizgi karakter tasarımı yaptım. Bu tasarım JPG formatında iki boyutlu yani. Ben bunu seslendirmek istiyorum. Yani ben konuşurken ağzının oynamasını ben sustuğumda ağzının oynamamasını istiyorum. Yani benim konuşmama göre ağzı hareket etsin. Bunu sağlayacak basitleştirecek bir...
  14. Z

Laptopta Cayma Hakkı

Arkadaşlar acil bakabilir misiniz? Ben Hepsiburda ya da n11'den laptop almayı düşünüyorum. Fakat laptoplarda cayma hakkı nasıl oluyor? Bana iki haftalık süreç veriliyor. Ben memnun kalmadım diyelim. Paketini açtım ve 2 gün kullandım. Ben bu durumda cayma hakkını kullanamıyor muyum? Bana verilen...
  15. Z

Hepsiburda? N11? Laptop satın almak için hangisini önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar, laptop bilgisayar alacağım fakat iki sitede var sadece hepsiburda ve n11'de var. Hangi sitede bir sıkıntınçılarsa iade süreci daha hızlı oluyor. Yani müşterisinin arkasında duran iletişimimi kolay sağlayabileceğim, iade konuaında sorun yaşamayacağım hangisi? Birde bu...
  16. Z

Webdenal, İntegra Teknoloji/gamers.arena, Ebrar Bilgisayar'dan alışveriş yapacaklar izlenimler....

Evet arkadaşlar, şu an bir laptop ihtiyacım sonucu iletişime geçtiğim firmalar hakkindaki ilenimlerimi aktarıyorum. gittigidiyor.com, hepsiburda.com gibi alışveriş siteleri üzerinden satış yapan firmalar vardır. Bu firmaların güvenirliği (genel anlamda) ve ürün kalitesi herkesi...
  17. Z

Webdenal.com'dan alışveriş yapacaklar dikkatli olsun!

Evet arkadaşlar bütün firmaları tek tek arayıp tek tek hepsini buraya yazacağım. Yazacağım ki kimse mâdur olmasın. Herkes hak ettiğini kazansın arkadaşlar. Bu konuda canım yandığı için baya bilgilendim. İnternet üzerinden "gittigidiyor" ve "hepsiburda" gibi sitelerden elektronik cihaz ve laptop...
  18. Z

Ebrar bilgisayar, Tekramarket, İntegra Bilgisayar, Teknorya hangisi güvenilir?

Ebrar bilgisayar, Tekramarket, İntegra Bilgisayar. Teknorya birde İntegra Teknoloji var fakat İntegra Teknolojiyi eledim sevmedim. İntegra Bilgisayarla karıştırmayın. Bu firmalar gittigiyor, hepsi burda, n11 gibi sitelerde satışlar yapan firmalardır Sizce hangisi daha sağlam ve daha güvenilir...
  19. Z

Laptop sabit batarya için çözüm?

Merhaba MSI GF63 laptopun pili çıkmamaktadır. Sabittir. Mesela benim şarjım %50de fakat ben prize takılı olarak çalışmak istiyorum ama %50 olan pilin şarj etmemesini yani prizle pilin bağıntıyı kesmesini istiyorum. Bu mümkün mü? Yoksa pilin ömrü çok dayanmaz ki.
  20. Z

TouchPad ve Maus'tan işlem yaptığımda klavyenin arkasından cızırtı sesi geliyor?

Msi GF63 modelini aldım daha bu gün kullanmaya başladım. Maus ve TouchPad'den işlem yaptığım ve bazen klavyede bazı tuşlara bastığımda klavyenin altından cızırtı sesi gelmektedir. Bu ses bir işlemcinin işlem yapması gibi ya da HDD diskin durağandan hareketli olma anına geçtiğinde çıkartığı...
  21. Z

Msi GF63 vs GS63 sizce hangisi?

Msi GF63 almayı düşünüyordum. GS63 sizce nasıl? Yani değer mi almaya... GS63'ün fanları yan taraflarda ve kapatma dümeside yan tarafta dşarıda bulunuyor. Tasarım olarak yorum yapamadım pek... Özellik konusunda GS63 daha iyi fakat kapatma tuşunun yanlarda olması ve faların yanlarda olaması sinir...
  22. Z

2d animasyon neden 12 kare ile çiziliyor?

2d animasyon neden 12 kare ile çiziliyor? Bununla alaklı bir bilgi var mı? Geniş bir bilgi?
  23. Z

Xioami Pro Laptop i7-GTX 1050

Xioami Pro Laptop (i7 işlemcili, 1050 gtx ekran kartlınolanı) Türkşyede ne zaman satışa sunulur. Bilgisi olan var mı?
  24. Z

Amazondan Laptop alınır mı?

Amazon'dan diz üstü bilgisayar alınabilir mi? Dış bağlantılı olduğu için bir sorun yaşar mıyım? Sağlıklı mıdır? Yani sitede ödediğim fiyat dışında başka bir ücretlendirme yapılabilir mi? Eksileri nelerdir?
  25. Z

3D çizimler için Msi GF63 8RC modeli yeterli midir?

3D modelleme yapıyorum. Laptopu sürekli yanımda taşıyan birisiyim. Render alma durumlarım var. Formdada bir kaç konu gördüm. Gözüme Msi GF63 8RC modeli gözüme çarptı. Hafif ve ince olması cezbetti beni. Tek aklıma takılan soru 3D modelleme için yeterli kalır mı? GTX1050 ekran kartı var, i7-8750H...
  26. Z

Amazondan Türkiye'de olmayan bir bilgisayar alınır mı?

Msi GF63 8RD almak istiyorum sanırım bizim ülkede yok. Amozondan alsam Türkiyede bu bilgisayar olmadığı için acaba bana ulaşmama durumu nedir? Sağlıklı mıdır? Ve ülkede olmadığı için vergi gümrük vs bu tür şeyler nasıl oluyor bu konuda?
  27. Z

Yansımasız Mat Ekran, LED (IPS) midir?

Laptoparda "Yansımasız Mat Ekran" olduğunu nasıl anlarız? Bazı özelliklerde LED (IPS) yazması bunu yansımasız mat ekran olduğunu mu gösterir? -- Mesela Msi GF63 8RC'de at ekran var mı? Ürün linki: MSI GF63 – Thin Bezel Gaming
  28. Z

SDN Moderatorleri tema konusunda yardım istiyorum!

SDN Forumda temayı değiştiremiyorum. Yani SDN- Mavi akışkan temayı bulamıyorum eski haline getiremiyorum. Aynı değiştirdiğim yere gidiyorum fakat o seçenekler gelmiyor. Sdn temasıı eski hline nasıl getirebilirim? Biçim seçte hiç bir seçenek çıkmıyor.
  29. Z

Indesign'de A-Master sayfası için yardım...Indesgn kullanan arkdaşlar

Indesign programını kullanan arkdaşlar var mı? Bir sorum olcak... A-Master sayfasına konulan bir ögenin düz sayfalarda konulan bir ögenin altında kalıyor... A-Master sayfasındaki ögelerin, düz sayfalarda üstte kalmasını nasıl sağladım?
  30. Z

Google'ye tüm tarayıcılarda giremiyorum... :D

Selam acil yardıma ihtiyacım var... :D Pcyi açtım fakat sadece google ye girmiyor tüm tarayıcılar... Regeditten bir kaç bir şey kurcalamıştım kaç defa açtım kapadım bir şey yoktu şimdi bir açtım google.com internet sitesine girmiyor. Bu durumu nasıl düzltebilirim???? :D - - - Mesaj Güncellendi...
  31. Z

Mystart.incredibar virüsü için kesin ve temiz bir çözüm. İlk SDN'de... :D

Çoğumuzun başına gelmiştir. Tarayıcımızı açtığımızda Mystart.incredibar arama motorunun karşımıza gelmesinden ve bundan bir türlü kurtulamayaşımız insana bir off çektirmiştir belki. :) Özellikle Google Chrome bu virüsü yemekte başı çekmektedir. Çoğu yer ya casus programıyla taratmamı ya da bir...
  32. Z

Mystart.incredibar virüsü için yardım. :((

Chrome tarayıcımı her açışımda http://mystart.incredibar.com/mb203?a=6R8T65v9zh&i=26 barese gidiyor bir türlü kaldıramadım. Her yolu denedim. Chorum eklentilerine baktım program ekle kaldıra baktım bir ip ucu bulamadım. yani bu bar ile ilgili birşey yok. en sonunda regeditden arattırdım ve bu...
  33. Z

Harddiske antivürusu nasıl kurarım?

Elimde 600 GB bir tane harddisk var bilgileri depolamak için aldım taşınabilir disk. Buhardsikin içine anti vürüs programı kurabilir miyim? USB den taktğımda aktif olmasını istiyorum?
  34. Z

Windows 7'de font problemini çözemedim... Yardım istiyorum...

Arkadaşlar iki sorum var. 1.sorumu hala çözemedim... Bu iki soryu çözebilecek var mı kaç aydır bunun cevabını arıyorum ve kimsede bilmiyor... 1) Dizüstü bilgsayarımda yüklü olan fontları '' Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Yazı Tipleri '' klasöründe göremiyorum. Bu klasöre...
  35. Z

Windows 8.1 için bir kaç yorum istiyorum.

Şu an windows 7 olan işletim sistemimi windows 8.1 olarak dğeiştirmek istiyorum. Şimdi benim aklımı karıştıran olay şu... Windows 8.1 bir deneme sürmü falan mı? Yani başlat menüsü windows 8 de yoktu 8,1 de geri geldi hala yapıpta sunamıyorlar windowsu bu konuda çok başarısız ve yeteneksiz...
  36. Z

Nokia Lumia'mı yoksa Sony Xperia' mı?

Telefonlardan Nokia lumia 'mı yok sa Sony xperia mı alsam karar veremedim? Bu android uygulamaları falan lumia da falan bir problem yaratrmı ya da siz hangisiniz tercih ederdiniz?
  37. Z

Tablet ile çizimlerin ekranda geç algılaması sorunu ?

Merhaba; ben grafik tablet almıştım. Tabletim bu: http://www.bimeks.com.tr/urun/121826/wacom-bamboo-pen--touch-grafik-tablet-.aspx Bazen photohop'ta çizim yaparken kalemi tablet üzerinde gezdirğim sürenin ekranda daha geç oluyor bazen. Yani tablette çiziyosun fakat ekranda 1 sn ye falan geç...
  38. Z

Bemboo tablette boyama sorunu?

:Bemboo tablette boyama yapacağım fakat bir renk seçtikten sonra o rengin üstündne ikinci kez tkrar gidince böyle sarımsı renkler çıakryor bunun nedeni nedir?
  39. Z

Not ortalaması..

Selam herkese. Bir sorum olarak. Yatay geçiş yapan öğrencilerin geldiği okulda yaptığı not ortalamaları çöpe mi atılıyor?
  40. Z

Sipariş verdiğim grafik tablet yanlış adrese gitmiş

Arkadaşlar acil ... Lütfen bimeksten sipariş vermiştim fakat grafik tableti yanlış adrese gitmiş açıldığını düşündüm ve almadım. Tabletim bu: http://www.bimeks.com.tr/urun/121826/wacom-bamboo-pen--touch-grafik-tablet-.aspx Bu tablete sahip olan varsa kutunun içinde neler olduğunu acil...
  41. Z

Fotoğraf taratma var mı?

Mesela elimde bir fotoğraf var ? Bu fotoğrafın internet üzerinde aynılarının nerede olduğunu bulmam mümkünmü yani bir nevi fotoğrafı taratım tüm sanal ortamda o fotoğrafın olup olmadığını bulaiblir miyim internet üzerinden?
  42. Z

Grafik tablet için bir kaç sorumn olacak.

Bu tableti almaya karar verdim verdim fakat özelliklerinde windows 7 uyumlu yazıyor. Peki windows 8 yükledğim zaman bir uyumsuzluk olur mu? http://www.bimeks.com.tr/urun/121826/wacom-bamboo-pen--touch-grafik-tablet-.aspx Bird ebu tablet var ...
  43. Z

Web Templates lerde sorun yaşıyorum....?

Tarayaıcalrımın hiç birinde indirmiş olduğum html - css web template index dosyalarını açmıyor. Açıyor ama görseller falan gözükmyor sadece bozuk bir şeklde sadece yazılar çıkıyor. Bunun nedeni nedir acaba?
  44. Z

Renk paleti oluşturmak için yardım.

Merhaba, ben renk palewti oluşturmak istiyorum bunu nasıl yapanbilirm illustrator programında? Bunu gibi... Mavi ve kırmızı(turuncu) cmyk renk paleti lazım. Pastel renkler olmayacak. Biraz canlı renkler..
  45. Z

Yoğurt kabı çizimi?

Yoğurt kabının açıldığındaki çizimi gerekiyor biraz aşağı doğru daraldığı için kutuyu açtığımzdaki stroke çizgileri gerekiyor. Bulamadım yardımcı olur musnuz? Örn: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTc9v_fkvZEW35gsncvPZwEdFvH2_624Vs1HmOekmOGb5Y_-DMp
  46. Z

Şekiller arıyorum?

Bu tarz şekiller arıyorum faka tbulamadım ne diye aratacağımıda bilmyorum yardımcı olan olursa sewvinirim.
  47. Z

FUTBOL: PFDK'ya güvenim kalmadı diyenler? Zaten adamdan saymıyoruz diyenler? İçeri...

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 9 maç ceza verdi PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Mersin İY maçındaki davranışlarından dolayı 9 maç ceza verdi! Ayrıca antrenörler Hasan Şaş'a 2, Ümit Davala'ya 1, futbolculardan Sabri...
  48. Z

Fatih terime destek !

Anlaşılan hala futbolda birşeyler dönüyor. Bazen görüyorum ki resmen takım futbolcularından mafya kuranlar var. :D Şimdi Fatih Terim büyük tekniktrktör ya hani birde GALATASARAYLI yaa Allahhh günlerce artık ayıplanır Fatih Terim. Mesela fenerbahçe büyük takım olmasına rağmamen kendi sahasında...
  49. Z

Text kutusu ile içindeki yazı arasındaki boşluğu naısl ayarlayabilirim?

İndesign programında text kutusu ile içindeki yazı arasındaki boşluğu nasıl ayarlayaibilirim?
  50. Z

Indesign baseline çizgileri nasıl konuyor?

Indesign programında baseline yani satır çizgileri nasıl konuyor?
  51. Z

AI programı için yardım!

illustrator programında bu şekli yuvarlak bir şekilde nasıl çizebileirim?
  52. Z

Bu efekti Türkçe anlatabilecek var mı?

Bu efekti Türkçe anlatabilecek var mı? Güzel bir şey... Fakat yapamadım :D http://psd.tutsplus.com/tutorials/tutorials-effects/creating-a-vector-composite-effect-from-a-photo/
  53. Z

Asuus'un sorunları bitmiyor? Yardım lütfen!

1) Masaüstü > Sağ tuş > Grafik özellikleri dediğimde şöyle bir ekran çıkıyor. Yani yazılar bu şekilde çıkıyor. Bunu nasıl Düzeltebilirim? 2) Bilgisayarı açtığımda belirli bir üsre geçtikten sonra windows gezgini hatası alıyorum. Görev yyöneticisinden 'explorer.exe' yi sonlandırıp tekrar...
  54. Z

Müzik gruplarının roportajları lazım!

HErhangi bir müzik grubunun roportajları olan bir yer var mı? Roportajaları gerkyor.
  55. Z

Illustrator programında hizalamak.. yardım..

Illustrator programında yuvarlak şekilde nesneleri eşit aralıklarla nasıl hizalayabiliriz? Resimdeki gibi, tabi resimdeki bozuk.
  56. Z

ACMON Hatası? Acil yardım. :(

ACMON error hatası aldım. İnternette araştırdım. '' Splendid Video Intellient Technolog '' ile ilgiliymiş... Asus N53SN kullanıyorum. Şimdi hatayı yok ettim fakat bu Splendid Fn + C komutu ile çalıyordu. Şimdi bu deaktif olmuş. Diğer fn tuşu ile birlkte çalışanlarda bir sorun yok. Bunu...
  57. Z

Indesgn resim ve yazı arasındaki boşluğu ayarlamak?

İndesgin programında yazı ve resim arasındaki boşluğu nasıl ayarlayabilirim? Rasimle yazı yan yana... Design ||| kırmızı ile gösterdiğim alan... Resmi yazının içine gömdüm fakat çeversindeki yazılarla boşluğunu ayarlayamadım
  58. Z

Copy-Paste sorunu!

Photoshop'tan Illustrator'e png şeklinde bir resim kopyalayım yapıştırdığımızda o resim jpg olrak atıyor. Yani ayıkladığım resimn çevresi beyaz şekilde çıkıyor. Copy-paste yapıldığında... Önceden böyle olmuyordu.
  59. Z

Flash programı ile ilgili?

3D uygularken burda nesneyi 3 boyutlu hareket ettirecek x ve y eksenlerini göremiyorum. Nasıl ortaya çıkabilirm bu yuvarlak grdleri?
  60. Z

Flash ile ilgili dersler?

Aslında filash cs5-6 için ileri seviye videolu free bir eğitim veren bir yer biliyor musunuz? Ben biraz araştırdım fakat pek beğenmedim. Temel eğitimin dışında dersler istiyorum.
  61. Z

Chrome'deki çeviri özelliği ve mozilla...

Selam herkese.... Chromede yabancı bir vew sayfasını açınca üstte translate ile çevir seçeneği otomatik olaak çıkıyor. Peki mozillada bunu etkileştirmem mümkün mü? Mümkünse nasıl olcak bu?
  62. Z

PDF Dosyaları neden açılmıyor?

PDF dosyalarına tıklıyorum bekliyorum fakat karşıma hiç birşey gelmiypor.. Adobe readrı bi kaç defa tekrardan kaldırdım yükledim yine olmadı.... Bunun yanında bir de sadece Google Chrome tarayıcısıda böyle yapıoyr tıklıyorum fakat hiç bir şekilde kaşıma bir şey çıkmıyor? Çözümüvarmı bunun?
  63. Z

Google Chrome açılmıyor, neden? [Çözüldü]

Google Chrome açılmıyor arkadaşlar. Neden olduğunu bilen var mı? kurdum fakat iconuna tıkladığımda tarayıcı açılmıyor. Kurlulduğu konuma gttim ordan açmayı denedim yine açılmadı. Kaldırdım tekrar kurdum kaç defa ilk kurlumunda açılıyor kapattıktan sonra chrome simgesine tıkladığımda tarayıcı...
  64. Z

Adobe cs6 master collection?? yardım

adobe cs6 master collection Setup dosyasını parçalı ve hızlı bir inderebileceğim yer var mı? Sorunsuz olacak? Diğer türlü indremedim trialini
  65. Z

C disk temizleme!

Bilgisayarım > C > Sağ tık > Özellikler > disk Temizle burdaki disk temzle bölümünde çıkan seçenekelerde geçici dosyalar çok fazla yer kaplıyor bu geçici dosyalar neler oluyor? ve temzlediğimde bu seçneği seçip bir sorun çıkarır mı? Bunlarda neleri temzilemem gerkiyor?
  66. Z

C disk temizleme yardım

Bilgisayarım > C > Sağ tık > Özellikler > disk Temizle burdaki disk temzle bölümünde çıkan seçenekelerde geçici dosyalar çok fazla yer kaplıyor bu geçici dosyalar neler oluyor? ve temzlediğimde bu seçneği seçip bir sorun çıkarır mı? Bunlarda neleri temzilemem gerkiyor?
  67. Z

Spider Man Mazing sorun! Yardım

Oyunu açtığımda ilk bu açılıyor ve oyuna girmiyor nedeni nedir acaba? yazılarda çıkmıyor
  68. Z

Buruşuk kağıt üzerine bir metni nasıl koyabiliriz?

Buruşuk bir kağıdın üzerine bir yazıyı nasıl koyainbliriz? meslela böyle bir buruşuk kağıt http://fc08.deviantart.net/fs71/i/2012/192/a/c/crumpled_paper_stock_by_eternal_polaroid-d56t1pb.jpg üzer,ne b,r metni kıvrımlara göre nasıl üstüne koyabiliriz? sanki çinde yazı varken buruşturulmnuş...
  69. Z

Yazı karakteri için yardım...

Bu yazı karakterini bilen var mı? Acil lazım.. http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/s480x480/313954_10151931593455164_346587783_n.jpg
  70. Z

Bir tasarım hakkında yardım

Selam, Le Corbusier 'in tasarladığı LC4 Chair (sandalye) tasaımı hakkında bilgi gerekiyor. Nette sadece satış noktalarını buldum fakat bu tasarım hakkında geniş bir bilgi bulamadım. ingilizce-türkçe kaynak farketmiyor. Tasarım hakkında bilgi olsn yeter. Yardım ederseniz sevinirim.
  71. Z

Bitmap-Tram oluşturma ! Yardım.

Image > Mode > Bitmap yani tram yaparken tramların büyüklüğünü nereden değiştiryoruz? Ne kadar sıklıkt olacağını ayarlıyoruz fakat ben büyüklüklerinide sayarlamak sityorum ve birazdaha iri olmasını istyiroum?
  72. Z

Kitap serisi için yardım.

Düzgün en az 5 serisi olan Bilim,sanat,felsefe vs serisi olan veYKY, kitap,sel,alfa,iletişim,helikopter,metis,nisan,nergün yayn evletrinden olan seriler varsa bildiğiniz burada paylaşabilirmisiniz?
  73. Z

Yazı alanında yazıyı ortalamak !

Indesginde bir yazıyı, yazının özel kutusu içinde nasıl ortya getirebilirm? kutuda üst kısımda gözükyor ben ortalamk istyorum
  74. Z

Geometrik şekiller

Bu tarz gelişmiş geometrik şekiller lazım çizgisel... Ama ilginç gözehoş gelebilecek geometri şekilleri nette ben pek bulmaadım yardımcı olurmsnuz?
  75. Z

Bir yazı karakteri hakkında geniş bir dökümana ihtiyacım var !

Bana 25 sayfaya yakın bir A5 sayfasını dolduracak kadar bir yazı tipi karakterinin tanıtımı onun hakkında yazılı döküman gerekiyor. Yazı karakteri sınırlaması koymuyorum. Bunlar arial, futura ya da bitmap fontlardan biri yani bana herhangi bir yazı tipiyle ilgili geniş hazır bir döküman...
  76. Z

Bir yazı karakteri hakkında geniş bir dökümana ihtiyacım var !

Bana 25 sayfaya yakın bir A5 sayfasını dolduracak kadar bir yazı tipi karakterinin tanıtımı onun hakkında yazılı döküman gerekiyor. Yazı karakteri sınırlaması koymuyorum. Bunlar arial, futura ya da bitmap fontlardan biri yani bana herhangi bir yazı tipiyle ilgili geniş hazır bir döküman...
  77. Z

Windows 7 font sorunu !!!!!!!

Nettw araştırıken bu yazıyı buldum fontlarım gözükmüyor 5000 adet font yüklü ama fonts klosrünün içinde gözükmüyor... ''' Font klasörünün standart bir klasör gibi gözükmesinin sebebi "sistem klasörü" özelliğini kaybetmiş olmasından kaynaklanıyor. Windows\Fonts klasörünün Attrib'ini Sistem...
  78. Z

Bilgisayarımda yüklü olan 5000 YAZI FONTU Bilgisayarımda gözükmüyor, bulamıyorum !!!

Arkadaşlar fontlarımı bulamıyorum yardım edin... :D Her yöntemi denedim.... Aşağıda resimde gördüğünüz NexusFont adlı font yönetim programında bütün fontlar göxzüküyor. Bu programdan ibldisayarda göremediğim bütün foFONTntların klasör yollarına baktım C:Windows\Fonts klasöründe...
  79. Z

Adobe Illustrator eklentiyi nasıl kaldırabilirim?

Resimde gördüğünüz fopnt yönetim programını kaldırmadan programdan nasıl kaldıraiblirim? Suitcase Fusion 4 programını kaldırınca hata veriyor illustratör.
  80. Z

Font-Yazı klasörü Sorunu!

Yazı itpi klasöründe toplam 10 tane yazı karakteri var fakat photoshop,illustrator gibi adobe programlarında Text'e tıkladığımda yazı tipi klasörlerinde yüklü olmayan yazı tipleri çıkıyor ve bunlar çok fazla..Font yönetim programı yüklemiştim onunla alakalı bir durm olduğunu zannedyordum fakat...
  81. Z

Diş doktoru olan var mı?

Diş doktoru (cerrah) olan var mı yardımcı olabilir mi? Bir kaç sorum olacak sadece... Önemli.. :(
  82. Z

Bu dosyanın kurulumunu nasıl yapacağım?

Bir program insdirdim fakat kurulumunu yapamıyorm :D .rar uzantılı fakat yüklemeyi beceremedim? ISO falanda yüklü. Çalıştrmayo nasıl becerecğim? 4 part halinde..
  83. Z

3D programlarından hangisini önerirsiniz? Modo, Houdini, Zbrus, Maya?

3 boyut programlarla ilgilenen arkadaşlar, sizce hangi program daha iyi... ? Animasyon ve kaakter tasarımına yönelmek istiyorum. Modo, Houdini, Zbrush ve Maya.. Hangisini öğrensen daha iyi? Okulda modo'yu öğretiyorlar belki kolay diye bende merk ettim baktım 3-4 gündr bakıyorum programa.. Maya...
  84. Z

Animasyon karakter tasarlama....

3 boyutlu karakter tasarlayabileceğim bir animasyon programı var mı? Orta düzey ... Kullanışlı ve gerçekçi bir renderıolacak..
  85. Z

Grafik Çizim Tableti önerisi yardım lütfen....!

Öncelikli aradığım özellik tabletin üzerinde brushların yönlerini otomatik değiştirebileceğim bir tuş istiyorum. Kalem basıncı min. 1024 olsun. a5 ya da a4 boyutunda bir şey istiyorum. Ama ne kadar küçük olursa kapladığı alan benim için o kadar iyi olur. Fiyat aralığı ise 300-500 TL arası olsun...
  86. Z

ASUS N53S de ses açma kapama tuşu aktif değil?

Asus N53S Serisi Ses açma kapama tuşları çalışmıyor. Ne yapmam lazım? Fn Tuşlarına bağlı f11 ve f12 ses açma kapama tuşları çalıyor ama sadece resimde gösterdğim yerdeki tuşlar aktif değil.Fn tuşlarınıda bozmak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Burdan neyi indrimem gerekiyor? ...
  87. Z

Photoshopta Tekrar gösterme kutucuğu yardım...!

Photoshopta bazenbir uyaru gelir ve altında küçük bir utucuk olur '' Tekrar gösterme' diye. Böyle işqaretledğimiz açılan pencereleri geri çıkrartmak için ne yapmam gerekiyor?
  88. Z

Yazı karakterlerinin çok olması nedeniyle Photoshop donma yapıyor?

Arkadaşlar yazı karakterim çok olduğu için photoshop'ta text'ti kullandığımda donma yapıyor. Bu donmayı çözebilirmiyim bir bilginiz var mı?
  89. Z

PS'de resim tekrarı nasıl yapılır?

Arkadaşlar Photoshopta resim tekrarı nasıl yapabiliyoruz? Bir yöndtemi vardı bunun?Örnekteki gibi
  90. Z

Çizim tableti için önerileriniz?

Çizim tableti alacağım (ekransız kalemli), bu konuda pek bilgim yok sizinde bilgilerinizi almak istyorum. Sizce hangi tableti alayyım. ? Öneriniz var mı? Biçtiğim fiyat 0-500 TL arası...
  91. Z

Photoshop water brush..

Water brush lazım... Sabahtan beri aryorum fakat bulamadım isteğim gibi. Bunun gibi bşey istyorum.. http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2010/323/d/7/pro_water_illustrator_brush_by_grasycho-d335ths.jpg Photoshop brush.. YAda bu tarz png boya res,imler lazım...
  92. Z

Hangi yazı karakteri?

Luwit yazısının' yazı karakterinin adını bilen var mı? http://www.luwit.com
  93. Z

Foruma diğer tarayıclardan giremiyorum !

Foruma sadece Opera tarayısı ile girebiliyorum. Explorer, Firefox ve Chrome ile foruma giremiyorum ve böyle bir hata veriyor? Sebebi nedir?
  94. Z

Foruma diğer tarayıcılarla giremiyorum?

Foruma sadece Opera tarayısı ile girebiliyorum. Explorer, Firefox ve Chrome ile foruma giremiyorum ve böyle bir hata veriyor? Sebebi nedir?
  95. Z

Dreamweaver-CSS de yazılara açı verebiliyor muyuz?

Dreamweaverda CSStasarımda de yazılara açı verebiliyor muyuz? harfleri karakterleri 30-45-90 derece çevirebilir muyuz?
  96. Z

CSS'de Facebook hesabı ile üyelik sistemini nasıl yapabilirim?

Domainli bir siteye CSS tasarım koycam fakat kişilerin mevcut olan facebook hesabı ile üyelik sistemini nasıl yapabilirim? Ayrıntılı anlatabilecek olursa sevinirim.
  97. Z

<span>...</span> komutunda sorun var?

Bir class açtım <p>...</p> ve <span>...</span> komutlarınıda aynı sınıfa aktardım fakat span'da center komutu işlemiyor? Span 'nın ne işe yaraıdğını ve neden text-align:center; komutunun işlemediğini anlatabilir mi...
  98. Z

Bu kadar utançlık olmaz...! fbde tffde bdur işte!! Bu kadar küçük!!

FB budur Tff'de budur işte...fb İLE TFF Yİ EVLENDİRMEK LAZM.. bu kadar bariz belli edilmez kardeşi,m ya... tff'de bile şike yaptılar ya helal FENERBAHÇEYEEEEEEEEEE..... Vermiyeceklerdi kupayı, neyseki şimdi KADIKÖYDE ŞÜKRÜ SARAÇ OĞLUNDA alıyoruz şimdi.. :D
  99. Z

Tarayıcı sayfasını büyltüp küçültmek sitemin içeriğini neden bozuyor?

Tarayıcı sayfasını %150 vs.. yapınca sitemdeki menü ve içerik bir birine giriyor. Yazılar karışıyor. % 100 sayfada tam gösteryor.. Bunu nasıl halledebilirm??? CSS kullanıyorum..
  100. Z

Teknoloji bağımlılığı ile ilgili fotoğraf

teknoloji bğımlılığı le ilgili resim çekemem lazım ama farklı olması gerekiyor... sizlerinde düşüncesini alayım dedim nasıl bir foto çekebilirim? düşünce verirseniz sevinirim.
  101. Z

CSS tasarım ... <br /> komutunda sitedeki tasarım bozuluyor?

Bir tane css tasarımım var fakat sayfada içeriğimde bir alt satıra geçtiğimde yani <br /> kodunu kulandığımda tasaırmın alt tarafı bozuluyor. Ne yaptıysam halledemedim. Css tasarım bilen varsa YArdım edebilir mi bana?
  102. Z

İndesign satır arası espas nasıl ayarlanıyor?

İndesign satır arası espas nasıl ayarlanıyor? Milimi milimine? Ayarlarını nerden ayarlayabiliyoruz?
  103. Z

Yazı fontunda Türkçe karakter sorunu

Bir yazı fontunda bazen türkçe karakterler olmuyor.. Örneğin Ğ harfi... Ben ordaki .tff dosyasına Kendime göre Ğ harifni ayarlayıp o fontun içine nasıl yükleyebilirim. Tuş ayarları vs... ? Ğ tuşuna basıncada Ğ harfi vs çıkcak bu tür ayarlamaları nasıl yapabilirim?
  104. Z

Tumblr bilen var mı?

tumblr kullananan var mı aacaba? Ben düzenleme yapamıyorum :S bir sorun var sanırım... Bilgisi olan var mı? DHTML düznleme ksmndan gerkli yerleri deüştyorum fakat olmayor bir türlü kullanamadım bloğumu... html bilgimde var...
  105. Z

Indesign columns ayarını nasılyaparız?

Indesign programında açılan bir döküman üzerindeki seçtiğimiz sayfanın sonradan Columns yani bölmelerini nasıl değiştirebiliriz bir sayfanın? Yeni bir döküman açarken karşıımıza çıkan sayfa ayarları vs. onu demiyorum. Açtıktan sonra dökümanı o sayfanın bölmeleriyle nasıl oynarız?
  106. Z

Helvetica Condensed Türkçesini nereden bulurum

Helvetica Condensed 'in türkçe versiyonunu nerde aradıysam bulamadım :S Yardım olabilecek birisi var mı? Ş,İ ve Ğ harflerini yutuyor.. :S Bold-regular- light i lazım. :(
  107. Z

Fifa 12 E-D atağı nasıl ayarlayacağız?

Fifanın eski oyunlarında E-D ile adamın üstüne gidyordu formasındna falan çekiyordu.. Fakat fifa 12de bunu yapamıyorum? Ayarlarından bütün tuşları denedim fakat bualamdım..
  108. Z

Corel painter11 ayarları nasıl sıfırlayabilirim?

Corel Painter 11 ayarlarını nasıl sıfırlayabiliriym? Çalışma alanını ilk düzenine getirmek istiyorum?
  109. Z

Laptopta wireless açık olduğu halde neden devre dışı?

Laptop: Asus N53 serisi... Laptopta wireless ten internete giriyordu düne kadar ama bu gün ise wireless baplanamıyorum çinki küçük çarpı işareti var yanında yani devre dışı... Ağ bağıntalarımdan devradışı olup olmadığına baktım fakat wireless açık... Ağları bumuyor gözükmüyor hiç.. Açıp...
  110. Z

Asus N53s oyun oynanmıyor !!!!!!!!!!!!!1

Asus n53 serilerinde oyun oynanmıyor yaa??? Bir b.k yapılmnıyor .... Her bir şeyi denedima ama malesef oyun oynanmıyorrrr bende sorun yok... arkdasmdada öyle :S napmam lazım atmamı lazm
  111. Z

İntel Turbo Boost Teknolojisi Gözleyicisi 2.0 !!!!

İntel Turbo Boost Teknolojisi Gözleyicisi 2.0 çalışmıyor. Sorun ne olabilir? Hiç artıp yada azalmıyor...
  112. Z

Açtığım tüm konuları neden göremiyorum?

Açtığım tüm konularımı göremiyorum? Önceden görebiliyordum?
  113. Z

AFTER EFECT kullnırken Windows Kernel Mode Driver HATASINI NEDEN ALIYORUM? YARDIM !

After Effect cs5.5 i kullanırken 2 hata alıyorum nedendir bu acaba? Öncelikle PC Özelliklerini vereyim Asus N53S 6GB RAM 2GB EKRAN KARTI DİRECTX11 WİNDOWS 7 iNTEL CORE İ7 640 GB HARDDSK İlk hatayı bu şekilde aldım.. ' Nvidia Windows Kernel Mode Driver ,Version 267.54 görüntü sürücüsü yanıt...
  114. Z

Nvidia Windows Kernel Mode Drive HATASINI NEDEN ALIYORUM? YARDIM !

After Effect cs5.5 i kullanırken 2 hata alıyorum nedendir bu acaba? Öncelikle PC Özelliklerini vereyim Asus N53S 6GB RAM 2GB EKRAN KARTI DİRECTX11 WİNDOWS 7 iNTEL CORE İ7 640 GB HARDDSK İlk hatayı bu şekilde aldım.. ' Nvidia Windows Kernel Mode Driver ,Version 267.54 görüntü sürücüsü yanıt...
  115. Z

Bilgisayar ve internet ile ilgili komplo teorileri ile ilgili video ve yazı lazım?

Bilgisayar ve internet ile ilgili komplo teorileri ile ilgili video ve yazı lazım? Video olursa daha iyi olur bulamadım..Yazı bulan varsa oda olur
  116. Z

Fotoğrafı canlandırmak (Animasyon)

Bu videodaki fotoğrafları canlandırma işini nasıl yapıyorlar..? Bilgisi olan va rmı? http://vimeo.com/31805551
  117. Z

Adobe Flash (Fl) Progamı Neden kasıyor?

Laptopun özellikleri çok iyi olmasına rağmen Adobe flash programı bilgisayarımı kasıyor. Nedeni nedir? Animasyon yapamıyorum.... Bİr çözüm yolu yok mu? 2.00 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz Intel® Smart Cache 6 MB 2 GB Paylaşımsız Grafik Belleği GeForce GT 550M 5400 Rpm 640 GB 6 GB RAM
  118. Z

Flash için güzel uygulamalar öğretecek bir site?

mrb arkdaslar. bu videodaki gibi ve buna benzer flash dersleri için güzel bir site var mı?videodaki resim canlandırma vs. vs.. gibi ... http://vimeo.com/31805551 Güzel ugulamalar öğretecek bir sitE?
  119. Z

Futura extended ..?

Nette baktım fakat Futuranın extendedini bulamadım... YArdım istiyorum... :( Futura extended (Bold-medium-light) lazım..
  120. Z

1-Beatles Grubunun topluma etkisi nedir?

1-Beatles Grubu hangi dönemde ortaya çıkmıştır ve bu dönemin özelliği nedir? 2-Beatles Grubu toplumun hangi acısını kapatmıştır? 3-Geçmişten günümüze hangi etkileri olmuştur? 4-20.yy etkileri nasıl yansımıştır?
  121. Z

Beatles Grubu etkileri nelerdir? 4 soru...!!!

1-Beatles Grubu hangi dönemde ortaya çıkmıştır ve bu dönemin özelliği nedir? 2-Beatles Grubu toplumun hangi acısını kapatmıştır? 3-Geçmişten günümüze hangi etkileri olmuştur? 4-20.yy etkileri nasıl yansımıştır?
  122. Z

TİPOGRAFi web site Tasarımları

İlham labileceğim ya da üzerinde oynayabileceğim html yada css TİPOGRAFi Tasarımlar bulunan bir site varmı acaba.. Araştırım fakat fazla bulamadım. Olanlarda çok dandig. =/ Tipografik
  123. Z

Yabancı pop müzik grupları için yardım...

Güznümüzde yada eski olan ''YABANCI POP MÜZİK'' gruplarının bizlere neler empoze etmek istedikleri iyi ya da kötü bütün özellikleriyle ilgili bilgi istiyorum. Nette aradım fakat bulamadım.'' Sadece bir gurubu araştırmam gerek ama pek bilgim yok..'' müzikle aram pek iyi dğeildir tanımıyorum pek...
  124. Z

Çizgi karakter boyamak için cmyk mı rgb imi?

Arkdaslar çizgi karakter boyamayı cmyk modundamı yoksa rgb modundamı yapayım? En doğru hangisi olur
  125. Z

Nvidia Geforce GT güncellemesi

nVIDIA GEFORCE GT 550M CUDA 2GB... Arkadaşlar ekran kartım bu ... Benim ekran kartı drive'rini güncellemem lazım.. Anlamıyorum pek bu olaylardan .. Bana bu ekran kartının güncelleştirmesini bulup nvidia sitesnden link olarak atabalirmi? :(
  126. Z

Oyunlarrın görüntülerinde sorun var...!

Oynadığım bir oyunda sorun yaşıyorum hatta bütün oyunlarda... önceden olması gereken ebatlarda gösterirkenn şimdi oyunlar üstten az basık bir şekilde gösteriyor... bu sorunu nasıl çözebilirm?? Acil yardım...
  127. Z

Oyunlar üstten basık şekilde gösteriyor..yardım

Oynadığım bir oyunda sorun yaşıyorum hatta bütün oyunlarda... önceden olması gereken ebatlarda gösterirkenn şimdi oyunlar üstten az basık bir şekilde gösteriyor... bu sorunu nasıl çözebilirm?? Acil yardım...
  128. Z

Oyunlar üstten basık şekilde gösteriyor..

129. Z

Etinin üretmediği bir ürün...

Etinin üretmediği ama üretebileceği doğrultuda bir ürün? Ambalaj tasarımı ve makti için... Sizce ne olabilir? Değişik fikirler bekliyorum...
  130. Z

Wanted Yazı Stili

Arkadaşlar acil wanted yazı siili lazım bana... Bu ambalajdaki gibi... Çok acil... ----------------------------------------------------- Ambalaj tasaırmı yapıyoruzda vektörel çizimi falan varsa ambalajdaki çikolata vs.vss hazır onlarıda yaynlayablrsnz... ---------- Post added at 15:01...
  131. Z

Bazı üniversiteler kendini tanrı sanıyor sanırım....

Bazı üniversiteler kenini tanrı sanıyor sanırım... Bu kadar saçmalık olabilir mi??? Resmen ''sen yatay geçiş yaptın sana ceza....'' diyor üniversite... Vakıf ve Özel Üniversitelerden veya Yatay Geçiş Yapan Öğrencilerin Dikkatine!!! 26 Ağustos 2011 tarih ve 28037 sayılı Resmi Gazetede...
  132. Z

Destklenemeye 16 BiT .. HATA..Acil yardım....

İlk defa başıma gelen bir olay var...bu hata nedir? Virüs mü?? Ve bu sorunu nasıl çözebilirim? 1.exe 2.exe 3.exe 4.exe diye devam ediyor her defasında.....bu hatayı veriyor..
  133. Z

Java script dosyaları için site lazım?

Bana .js dosyalarını yükleyip çalıştırabileceğim bir site lazım... Bu site gibi: http://www.yourjavascript.com/ ücretsiz... http://www.yourjavascript.com/ adresinden yükleyince sorun yaratıyor mozilliada çalısıyor ama explorerde çalışmıyor bu sorunu nasıl çöze bilirim? ---------- Post added at...
  134. Z

Harç paraları! Bu konuyu bilenler açıklığa kavuşturabilir mi?

Arkadaşlar çıldırmak üzereyim herkes farklı şey diyor bu konuda...Bilgisi olan bu konuyu açıklığa kavustrsun lütfen..Ünverstlerin öğrnci işleri bile bilmyor.. :D :S 2 öğretimden birisi başka bir üniversteye geçiş yapyor ve kendi bölümünün 2.öğreitmi o üniversitede yok.yani 1.öğretim var...
  135. Z

İllsitrator'de hata..!

İllsitratör programın hep bu hatayı alıyorum...Tekrar bastan kurmak kalıyorum programı...Bunu naısl çözebilirim..?
  136. Z

Yatay geçiş...ve harç parası..?

ünversitede 2. öğretim grafik okuyorum 4 yıllık... 2ci öğretimim normalde..Bu sene %10 luk bölüme girdim yani birinci öğretm harc parası yatracğım..Geçiş yapmak istiyorum.Geçiş yapacğım ünvrstede 2ci öğretim yok.. Şu an ben 1 öğretme geçtim 1 sene boyunca.yani 1 bütün dönem birinci öğrtm harc...
  137. Z

Marmara mı Mimar Sinan mı?

Güzel sanatlar fakültesi için Marmara üniversitesimi yoksa Mimar Sinan mı daha iyi?
  138. Z

Asus live update nedir? Ne işe yarar??

Asus laptop'um var.2 gündür Asus live update çıkıyor ne olduğunu anlamadım. Nedir bu? Yükleyin falan diyor biosla ilgili..bios olunca kurcalamadım.
  139. Z

Wmf uzantısı yardım?

illistratörde .wmf uzantısıyla çalışmamı kayıt ettiğimde ve wmf olarak açtığımda bozuk çıkıyor..Bozuk açıyor.Önceden böyle dğeildi daha bu gün oldu böyle bir şey?nedne acab?
  140. Z

Layer'ları nasıl birleştiririz?

illistrator cs5 te layer ve patch ları nasıl bileştirebiliriz?
  141. Z

Vektörel üssten görünümlü çatı,ağaç ve çim lazım..

Vektörel üssten görünümlü çatı,ağaç ve çim lazım..Nette aradım fakat bulamadm...
  142. Z

Resmi vektörel nasıl yapabilriz? Acil bir durum..

Autocad'dan bir çizimi boyamak için photoshopta açmak iştedik fakat yapamadık.Çünkü pixel olarak karşımıza geldi.Buda bizim işimize yaramadı.Planın boyalı bir şekilde çıktısı alınacak.Bizim düşüncemizde resmi illistratörde vektörel hale getirip boyutlandırıp png formatında photoshopla boyamaktı...
  143. Z

Yazıya persfektif uygulamak?

İllistrator'de yazıya persfektif nasıl veriliyor? Photoshoptaki gibi?
  144. Z

İllistratör'de arkplan rengini nasıl değiştirebiliriz?Acil!

İllistratör programında arkplan rengi hep beyaz oluyor.Bir kartvizit yapacağımda ya logo yapacağımda ben nasıl değiştrebilirim o tüm sayfanın rengini? Document Satup'dan değiştiriliyormuş ama akplan değiştiği için renkler aslını göstermiyor... PS deki gibi dğeiştiremyormuyuz???
  145. Z

İllistratör cizgilerde ovallik?

Kırmızı ile gösterdğim yerdeki ovaliği nasıl verebilirim illistratör programında? C harfinin ovalini nasıl yapabilirim. VTEC yazısını yazdım ama köşeli oldu çizgiler.. Oval yapamadım... ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:15 ---------- Resmi koymamışım... x)
  146. Z

İllistratör çalışmasını Corelde nasıl açarız?

İllistratör'de çalıştığım bir çalışmayı Corel'de nasıl açabiliyoruz vektörel olarak? ve... İllistitör'de çalışmları direk baskı makinlerine yönlendirebliyormuyuz çalışmayı?? Ayrıntılı bilgi lazım...
  147. Z

Resimlerde obje ayırmak?

Photoshopta bu özelliği resme nasıl uygularız? İmage sekmesindne oluyormuş sanrm ama çözemedim. Video ingilizce oldğu için pek çözemedm :D Yada videoyu kısaca anlatabilecek ar mı? kısa ve öz.. Video: http://layersmagazine.com/planet-photoshop-masking-with-channels.html Aşağıdakini nasıl resme...
  148. Z

Doğrulama metni hatası..

Bir sisteme giriş için doğrulama metni girmem gerekiyor.Doğrulama metni çıkmıyor arkdaşlar.Ne yapmam lazım..Hep yükleniyor fakat yazı çıkmıyor..Java falan hepsi yüklü...Explorer 9 ve mozilladada denedim..
  149. Z

Microsoft ofis 2010 lisansı?

yeni laptop aldım windows 7 kurulumunu yaptım. fakat microsoft ofis 2010 kurulumu önüme geldi ve lisans istedi...laptopu alırken lisansı vermek zorundalarmı yoksa satın almammı gerekiyor?
  150. Z

Splash Efekt..

Bu efektin yapılışını ayrıntılı olarak anlatabilicek var mı acaba?
  151. Z

Full HD özellik?

Full hd 1920x1080 ... Laptoplarda full hd olup olmdığını nasıl anlarız? yani video izlerken..
  152. Z

Windows 7 SP3

windows 7'de Sp1 gördümde Sp3 varmı?varsa nerden yükleyebilirim?resmi sitesi olsn lütfen..
  153. Z

İllustrator Open ve Place....

İllustrator'de File > Open ile File > Place... 'de dosya çağırmanın ne farkı var?
  154. Z

Metro Elektronik????

Metro Elektronik güvenilebilir mi sizce??? Bİlgisi olan var mı??
  155. Z

İllustrator mü, Corel Draw mı? Sizce hangisi?

Bilgisi olan arkadaşlara konum... Sizce tasarımcı birisi hangi programın üstüne gitmeli? İllustratör mü, Corel Draw mı? Gerek kullanışı bakımıdan gerek kalitesi bakımından... İllustratör mü, Corel Draw mı?
  156. Z

ASUS N53SV-XV1 laptop'u nerden temin edebilirim?

Leptop'u bir kaç yere sordum fakat bulamadım. Aradığım laptop bu özelliklerdeki bir laptoptu kahretsinki bulunduğum yerde yok... :S Nerden temin edebilirim acaba??? Fikri olan var mı? Laptop: http://www.handingchao.com/review-on-asus-n53sv-xv1-15-6-inch-versatile-entertainment-laptop/
  157. Z

Asus n53sn-sz013v sizce nasıl?

Arkadaşlar laptop alcaktım fakat daha bir türlü alamadım... :D Gözüm ''ASUS N53SN-SZ013V'' leptopta kaldı...Bu laptopu yurtdısından ucuza getitrebilirmiyim? Biraz araştırdım fakat 999 euro diyor.Sanrım yine aynı fiyata geliyor.Türkiye deki fiyatı 2.225 TL... Sizce nasıl bir bilgisayar...
  158. Z

Sony Vaio VPC-F22S1E grafik programları için yeterli mi?

Sony Vaio VPC-F22S1E sizce nasıl? Grafik programlarını kullanmam için yeterlimi sizce? Tavsiye edermisiniz?
  159. Z

Acil...1984 George Orwell ve Gün Olur Ömre Bedel

1984 George Orwell ve Gün Olur Ömre Bedel romanların konuları ve ana düşünceleri nelerdir? Buromanların tahkiye yönünden incelenişi hakkında bilgi verebilirmisiniz?Yani bu romanların incelenişi...
  160. Z

Leptop seçiminde yarıdım istiyorum?

Leptop alacağım fakat bir öneriniz var mı? 6-8 GB arası RAM. DDR3-4 800GB Hard disk Ekran kartı: 1 - 1,5 - 2 GB Özelikleri öncelikli istiyorum.Grafik programları kullanacağım.Yardımcı olursanız sevinirm.Fiyatı 2 milayarı geçmesin... :) 2 millayara bulmazsın derseniz buna yakın özellikli...
  161. Z

D-SLR Fotoğraf Makinesi ve Lens

:confused1: Selam. 1-) D-SLR fotoğraf makinesi alacağım fakat Nikon ve Canon arasında kararsız kaldım.Arastorma yaptım fakat pek önemli bir fark bulamadım.Sizce hangisi daha iyi? ----------------- 2-) Makineyi aldıktan sonra birde lens almak istiyorum.Sizce hangi lens çeşidi daha kullanışlı olur?
  162. Z

Geçerli win32 uygulaması değildir.MSN sorunu...

Slm arkdaslar..Msn yi kuaramadım bilgisayarıma.setup dosyasına tıkladığımda geçerli bir win 32 uygulaması dğeildir yazıyor.Sorunu nasıl çözebilirim?
  163. Z

Galatasaray'ın 1 seneliğine ligden çekilme talebine nedersiniz?

Galatasaray'ın 1 seneliğine ligden çekilme talebine nedersiniz?Türkiye'de böyle bir takım görmedim.Hatta ligdende çekilse olur...
  164. Z

İnternet Explorer HATA YArdım.!!!

İnternet Explorer 8 wltcore.dll hatası veriyor.Bu sorunu nasıl halladebilirim?
  165. Z

Ps cs5 yardım !

Photshop CS5'te 3D özelliğini neden kullanamıyorum ben.Tam sürüm...Yardım edermisiniz!
  166. Z

Kitap öneri!!!

Selam..Önerebileceğiniz akılcı bir kitap var mı?Sırf akıl ve mantık üzerine kurulu bir kitap birazda bilimsel.AMa günlük hayattan....?Ama felsefi değil..Felsefide olabilir aslnda..
  167. Z

İsim-Kelime yardım...

selam arkadaşlar domain bir site açıcam ama bir türlü bir isim bulamadım. site genel içerikli... aklınızda türkçe-ingilizce ya da osmanlıca yazılışı güzel ve anlamlı kelimeler varsa yazarsanız sevinirim. 3 ya da 4 harfli olursa daha iyi olur.Photoshop,matematik terimleri olabilir vs.. ...
  168. Z

İngilizce kelimeler...?

İngilizcede 3. boyut , 5.boyutanlamında kullanılan kelime hangisi? İkiside aynı anlamda çıkıyor ama hangisi en doğrusu?? Size? dimension? hangisi? ----------------------------------------- Birde boyut sıçraması ve boyut atlama cümlelerini nasıl kurarız? Boyut sıçraması: Size jump? dimension...
  169. Z

Web Plus Starter Edition Yardım !!!!

Selam herkese... Web Plus Starter Edition programıyla yaptığım web sitenin CSS kodlarını nasıl alabilirim?
  170. Z

Sanatçı ve Eseri-Eleştiri (Yardım ederseniz sevinirim)

Selam herkese... Sanatçı ve eserini araştırabileceğim bir yer var mı acaba?Sabahtan beri arıyorum bulamadım istedğim gibi... Sanatçı hakkında kısa bir bilgi ve özellikle sanat eserinin eleştirisi,analizi lazım... Ya da ben buraya sanatçıları yazayım burda paylaşabilirisiniz.Yardım edersenşz...
  171. Z

Yabancı şarkı.Yardım...

Selam herkese. Böyle geçmişte (90'lı yıllar ve öncesi ve sonrası)ya da şu an dünyaya damgasını vurmuş yabancı şarkıların isimlerini yazarmısınız?Bir sürü duyduğum şarkı var fakat isimlerini bilmediğim için dinleyemiyorum. :( Yardım ederseniz sevinirim. ...Aklınızda ne varsa yazarsanız...
  172. Z

5D Sinema !

5D'ye giden var mı? :D 5D Sinema hakkında biraz bahsedelim... ------------- 5D Sinema; 3 boyutlu gözlüklerle izlenen bir ekranın önünde, sanal gerçekliği yaşatmak için ekrandaki filmlerle senkronize hareketli bir platform ve tüm bunlara ek olarak rüzgar, kar, yağmur, sis, duman gibi efektler...
  173. Z

Prison Break

Slm..Prison Break 1ci bölümünden itibaren izliceyecğim bir yer yokmu? :S İlk bölümler hep ingilizce..
  174. Z

Stronghold 3 - Strateji Oyunu

Stronghold 3'te bina yapım sisteminin geliştirildiği ve gece kuşatmalarının eklendiği açıklandı. Ayrıca fizik motoru da yenilenerek oyunun daha gerçekçi olması sağlanıyormuş. Oyun hakkındaki düşüncelerinizi alalım. Ekran Görüntüleri:
  175. Z

Bir konu hakkında yardım !DOğal Obje!

selam arkdaslar...karaklem.çizgisel ve noktasal bir doğal bir obje çizeceğim. Ama obje bulmadım ilginçtir :D sizden fikir bekliyorum bu konuda.Ceviz ve istirdye hariç...şimdiden teşkkrederm herkese..
  176. Z

Dil ile ilgili bir söz.Yardım!!!

Selam arkadaşlar... Bir kompozisyon yacamda yardımcı olursanız sevinirim. Dil insanın evidir. sözünden ne anlıyorsunuz?
  177. Z

Splash...

Selam arkdaslar ya abu photoshopta splashları nasıl kullanırız? :d ne biliym bir efekt,bir örnek,bir çalısma.. anlatımlı ders gibi bir şey lazım bana.. yardımcı olursanız sevinrm ..
  178. Z

Yurtkur Belgeler...

Selam arkadaşlar...Yurtkurt kesin kayıt için istenen belgeler neler?Yardımcı olursanız sevinirim. Başvuru yapcam ayın 20sinde fakat bulunduğum şehirde yapmayacağım.Onun için şehir dışına hazırlıklı gitmek istyorum..Acaba Yurtkurt kesin kayıt için istenen belgeler nelerdir?
  179. Z

E-posta Doğrulama

e-posta nasıl doğrulayaibilriö? isminiz@isminiz.com şeklinde e-posta hesabı açtığımızda e-postanızı doğrulayın diyor nasıl doğrulayabilirm?
  180. Z

Üniversite Kayıt Işlemleri Ile Ilgi Bir Kaç Sorum Var?

Selam ben KÜtAHYA güzel sanatlar fakültesini kazandım fakat aklıma bir şey takıldı.Şimdi ben 4 yıllık açık öğretim işletme okuyorum bu sene ilk senemdi şimdi güzel sanatlar fakültesi 4 yıllık kazandım. 1) Ben bu üniversiteye kayıt yaptırcam açık öğretim sorun olur mu? 2)Hem açık öğretim hemde 4...
  181. Z

Grafik, Grafik Sanatlar, Grafik Tasarım ???

Grafik, Grafik Sanatlar, Grafik Tasarım, bunların anlamlarını söyleyebilecek varmı? grafiker olmak için hangi bölüme gitmek gerekiyor ?
  182. Z

Facebook Arkadaş Ekleme Hakkında..

Selam arkdaşlar... Facebookta birisini arkdaş ekliyeceğimde şu kutu çıkıyor karşıma... ''' Do you know this user personally? To prevent misuse of Facebook, this request can't be sent. To learn more, please visit the Help Center. If you believe you're seeing this message in error, you can...
  183. Z

Sınava Gircem Yardım Lütfen...!

Selam herkese.. Arkadaşlar selçuk üniversitesinde grafik ve içmamrlık sınavlarına girdim ikisindede yedekte kaldım... Kütahya Dumlıpınar üniversitesini denemek istiyorum fakat şöyle bir açıklama var. '2009-ÖSYS&#8217;de, ÖSS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim...
  184. Z

Işık Efektleri Yarıdm Lütfen..

linkte verdiğim ışık efektlerinin yapımlarını anlatan bir yer var mı acaba??? http://www.behance.net/Gallery/Light-Graf/132887 yada bu tarz tek tek ışık efekti anlatatan bir yer varmı?;Bana böyle değişik değişik anlatımlar lazım.
  185. Z

Web tasarım!

Arkdaşlar bu tasarımları bulabilecek varmı acaba?Çok istiyorum...1. tasarımı yayınlamıslar nettede linklerin hepsi kırık...yardım ederseniz sevnrm.. =) 2.ciyi bulablrseniz daha iyi olur 1.tasarım... http://www.ozzu.com/designs/website_templates/css_static_full_site/template_number/28221/...
  186. Z

CSS kodlama..Başlık resmi olmuyor !!!

Selam..Yaa css tasarım kodluyorum..fakat başlık resmi ekleyemedim ya.Hep yarım çıkıyor baslık resmi...Boyunu ve yüksekliğini belirlememe rağmen baslık resmi hala böyle çıkıyor... .body{ font:16px arial; color:#999; } #baslik{ background-image:url(logo.png); width:190px; height:135px; } Şu an...
  187. Z

CSS tasarım.. ??

Selam..CSS dersleri veren bir site biliyormusunuz???Kaliteli bir site olsun..?
  188. Z

Metin belgesi Hakkında...

Selam...Arkadaşlar masaüstüne sağtuş metin belgesi oluştur diyorum ismini xxxx.hmliyani uzantıasını html olarak kaydediyorum ama hala metn belgesi olarak kalıyor indexe çevrilmiyor?Neden?Nasıl düzeltebilirim bu durumu?
  189. Z

CSS Tasarım lazım..

Arkadaşlar güzel free css (html) tasarım veren site istiyorum.Netten nerde araştırdıysam hep aynı tasarımlar var. Hepsde klasik.Diyeceksiniz free ler böyle diye..ama .Bİldiğiniz güzel bir site varsa burd apaylasırsanız sevnrm.çok lazım. Kimse yazmamış.. :(
  190. Z

SDN videoların....

Sitede yaynlanan SDN videoların ' EMBED ' kodu olsa çok süper olcak...Forumda paylaşılıyor.Paylaşılan her SDN videosunun altında embed kodu süper olurdu..
  191. Z

ACİL YARDIM.Ağda sOrun var !

Selam herkese... Fifa 2008 atmak için arkaşla oyun kurduk, ağımızda var.Önceden oynardık ama şimdi birimiz kurduğumuzda ağda göremiyoruz birbirmizi...Sorundan anlayan yardımcı olursa sevinrm.. ---------- saat 02:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:03 eklenmişti ---------- yardım...
  192. Z

İnternet ağında sorun var.. :( !!

Selam herkese... Fifa 2008 atmak için arkaşla oyun kurduk, ağımızda var.Önceden oynardık ama şimdi birimiz kurduğumuzda ağda göremiyoruz birbirmizi...Sorundan anlayan yardımcı olursa sevinrm..