Webdenal, İntegra Teknoloji/gamers.arena, Ebrar Bilgisayar'dan alışveriş yapacaklar izlenimler....

Zee

Asistan
Evet arkadaşlar, şu an bir laptop ihtiyacım sonucu iletişime geçtiğim firmalar hakkindaki ilenimlerimi aktarıyorum. gittigidiyor.com, hepsiburda.com gibi alışveriş siteleri üzerinden satış yapan firmalar vardır. Bu firmaların güvenirliği (genel anlamda) ve ürün kalitesi herkesi düşündürmektedir. Sonuçta tüketici aldığı firma hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığı için bir güvensizlik söz konusudur. Bu güvensiz ortamı yaratanlar tüketiciler değil gönderilen cihazların ya hasarlı ya da hatalı ya da yanlış ürün yollamalarından kaynaklanmaktadır ve üzerine yapılan internet yorumlarıda tükeciyi etkilemektedir. Benim teknoloji yüzünden canım yandığı için başkaları yanmasın diye her firmayı tek tek arayıp(laptop ihtiyacım için) izlenimlerimi paylaşacağım. Paylaşayım ki teknolojinin şans işi olmadığını ve tüketicilerde paralarını şansa yatırmamalarının farkına varsınlar, ona göre seçim yapsınlar. Çünkü öyle bir sistem kurulu ki herkes topu kayıt olmadığı sürece birbirine atmaktadır. Bu firmalar aracılığı ile laptop alacak arkadaşlara bilgi olsun. Bu tarz sitelerden alışveriş yapacak arkadaşlar bilmelidir ki kesinlikle muhattabınız aracı site değildir. Ürünü nereden aldıysanız, faturada hangi firmanın ismi yazıyorsa sizin muhattabınız orasıdır. Aracaı sitelerin tek bir avantajı var. Baskı uygulayıp sizin arkanızda durmaktır.


WEBDENAL

İlk aradığım firma WEBDENAL firması:

Web sitesi: Webdenal - 2004'ten Bugüne Güvenli Online Elektronik Alışverişi Sitesi

Aldığım izlenim:

Firmayı ilk aradığımda ulaşamadım. Belki yoğunluktan dolayı olabilir. Ulaşamama gibi probleminiz olabilir. Bir an bunu hissettirdiler bana. Aldığınız laptop ürünlerinde kesinlikle değişim yapmıyorlar. Yani arızalı gelse bile o laptopu ilk garantiye gönderip garanti onaylı değişim istenilirse anca u işlemi gerçekleştirebiliyorlarmış. Yani sana şunu demek istiyor bu firma; ben sana ürünü gönderirim. Fakat bozuk çıkarsa garantiye göndermek zorundasın. Garanti onay verdiğinde anca ben sana değişim yapabilirim diyor. Yani sen yeni aldığın bir ürünü garantiye göndermesine izin verecek kadar ürünlerinin arkasında durmayan bir firma olduğunu gördüm. Sizi bu konuda yarı yolda bırakacaktır.


İNTEGRA TEKNOLOJİ / gamers.arena (İntegraBilgisayar ile karıştırılmasın)

Web sitesi: Integra Teknoloji

Aldığım izlenim:

Firmayı ilk açtığımda ulaşabildim. Müşteri hizmetleri idare eder. Muhattap olabileceğiniz birileri var. Ama aldığım ürünün kargosunu geç gönderilmiştir. Bunun üzerine o gün defalarca aramama rağmen ulaşılamamıştır. Belki numara kayıtlarından belkide işleri olduğu için açmamışlarda olabilirler bilemicem. Ürün gecikmeli olarak elime ulaşmıştır. Fakat aldığım ürün kusurlu çıktı ve geri iade etmek zorunda kaldım. Bunun üzerine yaptığım konuşmalarda malesef tatmin edici cevaplar veremediler. "Bu süreçten kendilerinin değil aracı sitelerin kazandığını" öne sürerek sanki kendileri hiç kazanmıyormuş gibi cümleler kurmaları ve üzerindeki topları aracı siteye atmaları saçmalıktı... Neyseki en azından ulaşılabiliyor, muhattap bulabiliyorsunuz. Fakat yeteri kadar önememektedirler. Geçiştiyor gibi bir izlenim söz konusu oldu bende.EBRAR BİLGİSAYAR

Web sitesi: Laptop, Gaming Notebook, Toplama Pc, Oem Parçalar | Ebrar Bilgisayar

Arkadaşlar firmayı defalarca aramama rağmen kesinlikle ulaşamadım. Mail atmama rağmen yinede dönüş yapılmamıştır. Ebrar bilgisayardan bir ürün alırsanız muhattap bulamama ihtimaliniz çok yüksek. Bunun için kararınızı iyi vermeniz lazım.


Diğer kalan firmaları daha sonra yazacağım...
 
Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Bilgilendirme için teşekkür ederiz ama forum kuralları gereği kalın harfler kullanmayalım lütfen. Ayrıca Ebrar bilgisayardan yakınım ve ben alışveriş yaptık ve muhattap bulduk ayrıca maillerime de cevap verdiler size öyle denk gelmiş olabilir belki.
 
Üst