Haber Olympiakos UEFA Konferans Ligi'nde Finale Yükseldi.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,384
images

UEFA Avrupa Konferans Ligi yarı final rövanş maçında Olympiakos, Aston Villa'yı konuk etti.

İlk maçta deplasmanda iki farklı galip gelen Yunan ekibi evinde de 2-0 kazandı ve finale uzandı.

İlk maçta hat-trick yapan Ayoub El Kaabi'nin kaydettiği iki golle evinde de gülen Olympiakos final biletini cebine koyarken Faslı futbolcu da bu başarının ana kahramanlarından oldu.

Böylece Olympiakos tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında finale yükselme başarısı gösterdi.

Final maçı 29 Mayıs Çarşamba günü oynanacak.

Olympiakos'un finalde rakibi Fiorentina

Olympiakos, UEFA Avrupa Konferans Ligi finalinde İtalyan ekibi Fiorentina ile kozlarını paylaşacak.

(Maçkolik)

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,384

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,660
Aston Villa çok şaşırttı, tüm dünya Aston Villa finale çıkar diye bekliyordu.
Şahsen ben beklemiyordum büyük takımlar ligten kopunca böyle kupalardada baya bi afallıyor. Çeyrek finalde son dakika ve uzatmalarla geçmişlerdi yarı finalde kaçınılmaz oldu

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,384
Şahsen ben beklemiyordum büyük takımlar ligten kopunca böyle kupalardada baya bi afallıyor. Çeyrek finalde son dakika ve uzatmalarla geçmişlerdi yarı finalde kaçınılmaz oldu
Doğru hocam Lille maçında son dakikalarda buldukları gol ve kalecileri Emiliano Martinez çok iyiydi o gün, aslında orada da sallanmıştı Aston Villa.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,660
Kaderin cilvesi işte Fenerbahçenin elinden kıl payı kurtulanlar şampiyon oluyor :D

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
596
Bazı arkadaşlar diyor Fenerbahçe olsaydı Aston Villa'yı elerdi falan. Ama o da çok zor. İngiltere liginde üst sıraları zorlayan bir takımı elemek öyle kolay değil. Olympiakos demek ki dersine çok güzel çalışmış. Helal olsun adamlara...

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,660
Süper kupa maçına çıkılsaydı A takımla hem süper ligi hem konferansı hemde süper kupayı alırdık net eminim Trabzonda eze eze kazanmışsın o olaylara rağmen oyuncular sımsıkı sen süper kupaya çıkmıyorsun futbolcular o kadar çıkmak istesede reddediyorsun ve o motivasyonu ruhu bozuyorsun. Peki durum nedir 1 ayda 3 kupayı kaybettin ve tekrar aday oluyorsun...

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
596
Süper kupa maçına çıkılsaydı A takımla hem süper ligi hem konferansı hemde süper kupayı alırdık net eminim Trabzonda eze eze kazanmışsın o olaylara rağmen oyuncular sımsıkı sen süper kupaya çıkmıyorsun futbolcular o kadar çıkmak istesede reddediyorsun ve o motivasyonu ruhu bozuyorsun. Peki durum nedir 1 ayda 3 kupayı kaybettin ve tekrar aday oluyorsun...

Hocam kulüp siyasetine girmeyi hiç istemem. İsteyen istediği yere adaylığını koysun. Beni yanlış anlamanı da istemem amacım seni sinirlendirmek falan değil ama Olympiakos maçları öncesi "Çok maç oynuyoruz kupa maçı ertelensin" falan diye ağlayıp çoluk çocuğu maça çıkartan bir başkanla ve buna göz yuman bir teknik direktörle siz yine bir şeyi kazanamazdınız...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,266
Bazı arkadaşlar diyor Fenerbahçe olsaydı Aston Villa'yı elerdi falan. Ama o da çok zor. İngiltere liginde üst sıraları zorlayan bir takımı elemek öyle kolay değil. Olympiakos demek ki dersine çok güzel çalışmış. Helal olsun adamlara...

Biz Olympiacos'a evimizde Aston Villa'nin verdigi pozisyonlarin birini bile vermedik. Eger yari finale ciksaydik kazanma ihtimalimiz vardi. Aston Villa karsisinda sov yapan Podence'i oyle bir kitlemistik ki adami cikarmak zorunda kalmisti. Lakin basimizda hoca olmadigi icin Sivas macini dusunerek herhangi bir super lig takimina bile cikmayacagin Krunic - Zajc ikilisi ile adam Oly deplasmanina cikti.

Ben acikcasi super kupa macina cikilmamasindan ziyade Oly deplasmanina sacma sapan bir orta saha ile cikilmasina kizginim. Sonucta o super kupaya bu mac icin cikilmadi. Konferans veya lig sampiyonu olamadiktan sonra hem ziraat hem super kupa sampiyonu olunsa da bir anlam ifade etmiyor benim icin.

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
596
Biz Olympiacos'a evimizde Aston Villa'nin verdigi pozisyonlarin birini bile vermedik. Eger yari finale ciksaydik kazanma ihtimalimiz vardi. Aston Villa karsisinda sov yapan Podence'i oyle bir kitlemistik ki adami cikarmak zorunda kalmisti. Lakin basimizda hoca olmadigi icin Sivas macini dusunerek herhangi bir super lig takimina bile cikmayacagin Krunic - Zajc ikilisi ile adam Oly deplasmanina cikti.

Ben acikcasi super kupa macina cikilmamasindan ziyade Oly deplasmanina sacma sapan bir orta saha ile cikilmasina kizginim. Sonucta o super kupaya bu mac icin cikilmadi. Konferans veya lig sampiyonu olamadiktan sonra hem ziraat hem super kupa sampiyonu olunsa da bir anlam ifade etmiyor benim icin.

Hocam iyi diyorsun hoş diyorsun da, bu teknik direktör varken sence başarılı olur muydunuz İngiltere'de ? Bence içinizden geçerlerdi. Ki ben de yenmenizi isterdim ülke puanı açısında. Fakat olmuşla ölmüşe çare yok

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,266
Hocam iyi diyorsun hoş diyorsun da, bu teknik direktör varken sence başarılı olur muydunuz İngiltere'de ? Bence içinizden geçerlerdi. Ki ben de yenmenizi isterdim ülke puanı açısında. Fakat olmuşla ölmüşe çare yok

Aston turun iki ayagini da cok kotu oynadi, orada icimizden gececeklerini dusunduren sey ne? Biz Oly'den daha iyi savuma yapabiliyoruz ve Szy - Ismail - Fred orta sahasi cidden cok guclu bir orta saha ozellikle de pres ve baski acisindan.

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
596
Aston turun iki ayagini da cok kotu oynadi, orada icimizden gececeklerini dusunduren sey ne? Biz Oly'den daha iyi savuma yapabiliyoruz ve Szy - Ismail - Fred orta sahasi cidden cok guclu bir orta saha ozellikle de pres ve baski acisindan.

Aynen hocam