Haber Huawei ve Honor Çin pazarında liderliği ele geçirdi

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,380
Birkaç yıl önce ABD'nin ambargosu nedeniyle üretimde büyük sorunlar yaşayan ve pazar payını kaybeden Huawei, Çin'de akıllı telefon pazarında Apple'ı geride bırakmayı başardı.

Uluslararası Veri Merkezi (International Data Corporation), Çin'de 2024 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşen akıllı telefon satışlarını derlediği bir rapor yayımladı. Rapor, Çin'de pazarın toparlanmakta olduğunu ortaya koydu. İlk çeyrekte ülkedeki akıllı telefon pazarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,5 büyüdü. Esas ilgi çekici nokta ise en çok akıllı telefon satan firmanın değişmesi oldu.
Çin'de çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Apple, listenin üst sıralarındaki yerini kaybetti. Listenin zirvesinde ise bir dönem ne yazılım ne de tedarik desteği alamayan ve ABD yaptırımlarıyla büyük pazar payı kaybeden Huawei ve Honor yer aldı.

(Webtekno)

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,380
Apple, daha düşecek.
Hocam yok Apple düşmez, bu haberleri tık almak isteyenler yapıyor olabilir, onca android markasına karşı Apple satış rakamlarını karşılaştırmak adil değil ama, 45 bin liraya sana 3279 miliamper batarya veren, 60 Hz ekranı olan iPhone 14 muhteşem, ama 16 bin liraya 5000 mili amper bataryaya sahip, 120 hz ekranlı Honor 90 gibi cihazlar kasar, Apple'a hiç bir şey olmaz (!).

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,345
Hocam yok Apple düşmez, bu haberleri tık almak isteyenler yapıyor olabilir, onca android markasına karşı Apple satış rakamlarını karşılaştırmak adil değil ama, 45 bin liraya sana 3279 miliamper batarya veren, 60 Hz ekranı olan iPhone 14 muhteşem, ama 16 bin liraya 5000 mili amper bataryaya sahip, 120 hz ekranlı Honor 90 gibi cihazlar kasar, Apple'a hiç bir şey olmaz (!).
Çin piyasası için demiştim hocam. Çünkü Çin, artık apayrı bir dünya (sanalda ve işleyişte). Ve Huawei gibi markalar, tam Çin'e uygun, orası için yapılmış.

Ayrıca, telefonlar sadece batarya ile karşılaştırılmaz. Karşılaştırılıyorsa, karşılaştıran kişinin, IOS'un, Android gibi bir işletim sistemine sahip olmadığını bilmesi lazım. Neredeyse her markadan her türlü cihazı deneyimlemiş biri olarak söylüyorum. Telefonlar, Apple ve diğerleri olarak ayrılır.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,380
Çin piyasası için demiştim hocam. Çünkü Çin, artık apayrı bir dünya (sanalda ve işleyişte). Ve Huawei gibi markalar, tam Çin'e uygun, orası için yapılmış.

Ayrıca, telefonlar sadece batarya ile karşılaştırılmaz. Karşılaştırılıyorsa, karşılaştıran kişinin, IOS'un, Android gibi bir işletim sistemine sahip olmadığını bilmesi lazım. Neredeyse her markadan her türlü cihazı deneyimlemiş biri olarak söylüyorum. Telefonlar, Apple ve diğerleri olarak ayrılır.
Aynen hocam, doğrudur.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,380
Hocam Huawei konusunda, 2014 yılında Ascend P7 diye bir cihaz çıkmıştı, günümüz şartlarında çok komik özellikleri var, ama o cihaz içimde ukte kaldı bir türlü alamadım. Geçmişe dönük pişman olduğum tek telefon olabilir, neden bilmiyorum hâlâ aklımda 😀

Reaksiyon puanı
4,325
Pura 70 te google servisleri olsaydı acaba konumu ne olurdu android te