Soru Ekran kartı driver'ını kurarken PC donuyor

burak400606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayara dün ekran kartı güncellemesi yapıyordum, birden dondu ve klavye ışıkları vardı. AMD'nin sitesinden otomatik kurmayı vs. denedim, olmadı. Sonra PC onarım moduna girdi, kendisi sürücüleri otomatik kaldırdı. 2 kere format attım, temiz şekilde. PC açılıyor sıkıntısız, driver'ı kurarken yine aynı sorunu alıyorum. Güç tuşundan kapamak zorunda kalıyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Ekran kartı RX560X.
Acer Nitro 5 laptop.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Yazılımsal bir sorun olabilir. Linux kurup cihaza, oradan AMD sürücüsünü kurmayı deneyebilir misiniz? Orada sorun yok ise sorun Windows kaynaklı demektir.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,843
Windows Update'in sürücünüzü otomatik yüklemesi gerekiyor aslında, cihazınız geçişli grafiklere sahipse BIOS ayarlarını kontrol etmenizde de fayda olacaktır.

burak400606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Windows Update'in sürücünüzü otomatik yüklemesi gerekiyor aslında, cihazınız geçişli grafiklere sahipse BIOS ayarlarını kontrol etmenizde de fayda olacaktır.
Linux kurdum herhangi sorun yok tekrar windows dönmem gerek nasıl bir yol izlemeliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılımsal bir sorun olabilir. Linux kurup cihaza, oradan AMD sürücüsünü kurmayı deneyebilir misiniz? Orada sorun yok ise sorun Windows kaynaklı demektir.
Sorun windows kaynaklıymış linux kurdum pc sıkıntısız şuan ama windows a dönmem gerek ne yapmalıyım

Son düzenleme:

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,079
Linux kurdum herhangi sorun yok tekrar windows dönmem gerek nasıl bir yol izlemeliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun windows kaynaklıymış linux kurdum pc sıkıntısız şuan ama windows a dönmem gerek ne yapmalıyım
Balena Etcher ile USB'ye Windows 11 yazdırıp kurabilirsiniz.