Yardım C Öğreniyorum

ESalman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var . C diline başlamak isityorum biraz araştırdım Vcodeisual Studio code diye bir uygulama indirdim ve onun üzerinden çalşmaya başlayacaktım ama olmuyor ben bir yeri yapamıyorum sanırım . tek yo bu mu yada bana yardımcı olabilecek biri vhackar mı

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
uygulama derken işi mobilden öğrenmeye çalışıyorsanız çok geç öğrenirsiniz pc imkanınız varsa o şekilde araştırın hazır kalıp kodlamaları inceleyin derim..

ESalman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
uygulama derken işi mobilden öğrenmeye çalışıyorsanız çok geç öğrenirsiniz pc imkanınız varsa o şekilde araştırın hazır kalıp kodlamaları inceleyin derim..
hayır uygulamadan kastım şuydu şuan C dili ile kod yazmak için Visual Studio code diye bir şey kullanıyorum. daha doğrusu kullanamıyorum . öğrenmek istediğim şey şu C dili ile kod nasıl ve nereden yazacağım yani kod yazamaktan kastım ne yazacağım değil nereye yazacağım bunu bulamıyorum. yardım ederseniz çok seviniriim

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
hayır uygulamadan kastım şuydu şuan C dili ile kod yazmak için Visual Studio code diye bir şey kullanıyorum. daha doğrusu kullanamıyorum . öğrenmek istediğim şey şu C dili ile kod nasıl ve nereden yazacağım yani kod yazamaktan kastım ne yazacağım değil nereye yazacağım bunu bulamıyorum. yardım ederseniz çok seviniriim
Visual studio code kod düzenleyicidir
ben pythona başladım ve pycharm kullanıyorum
eğer yeni öğreneceksen ide kullanman yararına olur
mesela visual studio 2019 kullanabilirsin

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
o zaman sizin öncelikle python'a ilk geçiş yapmanız lazım ondan sonra Visual Studio çözersiniz.. hocam herşeyin bir başlangıcı var .. yanlış anlamayın bu azminiz takdir edilecek bir durum ama zeminden başlamanız lazım .. python araştırın biraz demek istediğimi anlayacaksınız..
bu şeye benzer araba sürmeye heveslisiniz göre göre öğrendim dersiniz ama direksiyona oturunca pedal kombinasyonunu yapamazsınız .. işte o tür duruma düşmemek için ilk başta python inceleyip öğrenmelisiniz... emin olun çok zor değil biraz araştırmada çözeceksiniz mantığı

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
C geliştirmek ve öğrenmek istiyorsan, VSC'den ziyade (her ne kadar debug ve build desteği olsada) daha kapsamlı bir ide kullanmanı öneririm. Dev C++(İsmine bakma C ve C++ için kullanılabilir), CodeBlocks veya CLion kullanabilirsin.