Türknet Adsl Ne zaman Aktif olur?

Bu konuyu okuyanlar

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Merhabalar biz Türknet'e başvuruda bulunduk dün telefonu ayarladılar fakat interneti kurmadılar, Türknet ile iletişime geçin dedi. Modemi bağladık, telefon çalışıyor fakat modemin adsl ışığı yanmıyor haliyle kullanan varsa size internet kaç günde geldi arkadaşlar?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhabalar biz Türknet'e başvuruda bulunduk dün telefonu ayarladılar fakat interneti kurmadılar, Türknet ile iletişime geçin dedi. Modemi bağladık, telefon çalışıyor fakat modemin adsl ışığı yanmıyor haliyle kullanan varsa size internet kaç günde geldi arkadaşlar?
Kaç TL, hızı kaç Mbps ve AKK kotası kaç GB? Vaktiniz varsa bilgi verebilir misiniz?
--- Gönderi Güncellendi ---
1 haftada gelir .
Neden ki?

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
150 GB akk'si var, 1000 dk her yöne telefon. Hız olarakda altyapının desteklediği maximum hızı veriyorlar.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
UyduNet'i tek geçerim...
Hocam müşteri servisleri çok ukalaymış. Adamın biri ekşiye şöyle yazmış: "Adam benle askerlik arkadaşı gibi konuşuyordu vazgeçtim :D".

Cuma gününe kadar gelsin de…

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Hocam müşteri servisleri çok ukalaymış. Adamın biri ekşiye şöyle yazmış: "Adam benle askerlik arkadaşı gibi konuşuyordu vazgeçtim :D".

Cuma gününe kadar gelsin de…

Size önerim sosyal medya veya internet sitelerinde ki hiç bir şikayeti veya öneriyi dikkate almamanızdır...

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Size önerim sosyal medya veya internet sitelerinde ki hiç bir şikayeti veya öneriyi dikkate almamanızdır...
Hocam her ıss zaten şikayet yağmuruna tutulmuş vaziyette yani şikayet edilmeyen bir internet alsaydım şuan öyle bir sağlayıcı bulamazdım :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam her ıss zaten şikayet yağmuruna tutulmuş vaziyette yani şikayet edilmeyen bir internet alsaydım şuan öyle bir sağlayıcı bulamazdım :)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Şöyle bir dipnot düşeyim.

Eğer Türknet e ben halihazırda internet kullanıyorum TTnet abonesiyim ama hattımı size taşımak istiyorum derseniz 1 haftaya kalmaz sonuçlanıyor.Eğer Yeni başvuru yaparsanız sıkıntı yaşarsınız.Aynı benim Vodafone de olduğum gibi.1 aydır bağlama yapmamışlardı sonradan anladımki ben yeni başvuru yapmıştım. Türknete eğer yukarıda dedim gibi hat taşıma işlemi yaparsan adamlar bütün işlemleri senin yerine hallediyorlar.1 haftada sonuçlanıyor.

Çünkü Vodafone de yeni başvuru yaptım evime Türk telekomdan adamlar geldi hat kontrolü yaptı ama Türknette böyle bişey olmadı. Yani ben buna bağlıyorum.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Şöyle bir dipnot düşeyim.

Eğer Türknet e ben halihazırda internet kullanıyorum TTnet abonesiyim ama hattımı size taşımak istiyorum derseniz 1 haftaya kalmaz sonuçlanıyor.Eğer Yeni başvuru yaparsanız sıkıntı yaşarsınız.Aynı benim Vodafone de olduğum gibi.1 aydır bağlama yapmamışlardı sonradan anladımki ben yeni başvuru yapmıştım. Türknete eğer yukarıda dedim gibi hat taşıma işlemi yaparsan adamlar bütün işlemleri senin yerine hallediyorlar.1 haftada sonuçlanıyor.

Çünkü Vodafone de yeni başvuru yaptım evime Türk telekomdan adamlar geldi hat kontrolü yaptı ama Türknette böyle bişey olmadı. Yani ben buna bağlıyorum.
Hocam Türk Telekom ekipleri hattı kontrol etti işte, telefon şuan çalışıyor. İntene bekliyoruz en kısa sürede gelir inşAllah.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Edit: İnternet babamın döylediğine göre bağlanmış durumda eve gidince hız testi yapacağım.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Ben turknet kullanıcısıyım. telefondan başvuru yapmıştım evraklarımı kargoyla gönderdiler imzaladım geri gitti. ama internetim 2 gün içinde açıldı. gayette memnunum Nazar değmez inşallah.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben turknet kullanıcısıyım. telefondan başvuru yapmıştım evraklarımı kargoyla gönderdiler imzaladım geri gitti. ama internetim 2 gün içinde açıldı. gayette memnunum Nazar değmez inşallah.
Ülkenin her yerinde sorunsuz bağlantı hizmeti sunuyorlar mı? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ülkenin her yerinde sorunsuz bağlantı hizmeti sunuyorlar mı? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
Şuanda Origin'de Battlefield 4 iniyor paket 16Mbps ama 2 Mb ile iniyor :) Sanki biraz ping sorunu var ama çok köyü değil 70-80 arası.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Arkadaşlar înternet gayet iyi internette yazan bir ton olumsuz yoruma rağmen maşallah tek bir kopma, hat kesilmesi vs olmadı sadece akşam 20-19-18 civarı hızım 1. Mb felan oluyor ama o da çok önemli değil. Ayrıca pingde ilk gün 75 ms iken bugün 15 ms-10 ms civarı Türknet'i size kesinlikle önerebilirim.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Hızınızın iyi olması Turknet ile alakalı bir durum değil. Tüm firmalar ADSL ve VDSL hizmetini türk telekom alt yapısı ile verir. Alt yapının sağlam olduğu şanslı bir lokasyonda fiber at yapı yoksa alacağın hizmet kalitesi tüm firmalarda aynıdır.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hızınızın iyi olması Turknet ile alakalı bir durum değil. Tüm firmalar ADSL ve VDSL hizmetini türk telekom alt yapısı ile verir. Alt yapının sağlam olduğu şanslı bir lokasyonda fiber at yapı yoksa alacağın hizmet kalitesi tüm firmalarda aynıdır.
İyi de hocam ben zaten onu kastetmedim. Türknet'i günah keçisi ilan etmişlerr ona ithafen dedim :)