"THY'ye hakkımı helal etmiyorum!"

Bu konuyu okuyanlar

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bakan Çağlayan'dan sert açıklama: Başbakan ve biz bakanlar gittiğimiz her yerde tanıtıyoruz ve iftihar ediyoruz ama...

847036_detay.jpg

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 13. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'ne geç kalan Bakan Çağlayan, 'Türk Hava Yolları'na (THY) hakkımı helal etmiyorum. Tedavimi yarıda kesip geldim ama uçak maalesef zamanında kalkamadı" dedi.

MÜSİAD'ın Ekonomi Basını Ödül Töreni'ne Ankara'dan THY uçağı ile gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, oldukça sinirlendiğini belirterek, THY'deki rötarlar yüzünden bütün programlara gecikmeli gittiklerini ifade etti.

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Ankara'da gördüğü fizik tedavisini yarıda kesip havalimanına gittiğini açıklayan Bakan Çağlayan, "11 sene önce büyük bir kalp krizi geçirmiştim. İçki ve sigara içmem. Sporu düzenli yaparım ama benim randevulara zamanında gitme gibi bir hastalığım var. O hastalığım neticesinde saat 5'te yaptırmakta olduğum fizik tedavisini yarıda kestim. Havalimanına geldim ve müjdeyi aldım. Dediler ki THY uçağı geç gidecek. Alışık olduğum bir durum. Benim için çok tuhaf gelmedi. Sonra bir anons yaptılar, 40 dakika sonra uçağa alacağız diye. İsterseniz hiç kaldırmayın dedim. Sonuçta bizi İstanbul'a getirdiler." dedi.

İstanbul'a geldiklerinde yaşadıkları sorunun bitmediğini ifade eden Bakan Çağlayan, "Bu sefer zannettiler ki ben İstanbul'a hiç gelmemişim. Birkaç tur attırdılar bize. Dedim ki ilave ücret vermem. Evet geçikmemin sebibi THY'dir. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü ben gittiğim her yerde THY'yi dünyanın her yerinde güzel bir şekilde tanıtmaya çalışıyorum. Başbakan ve biz bakanlar gittiğimiz her yerde tanıtıyoruz ve iftihar ediyoruz. Ama şimdi benim buraya geç getirdiği için sinir katsayımı ve kolestrolümü yükselttiği için geçmiş hiçbir hakkımı helal etmiyorum. Buradan söylüyorum ve sizlerden özür diliyorum. Çünkü böyle bir haddim yok. Ucu ucuna yetişmeye çalışıyoruz. Dün de aynı şeyi yaşadık. Böyle bir şeye sebebi gereçkesi ne olursa olsun kimsenin buna hakkı yok ve ilk deafa da bu kadar sinirli konuşuyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bende Metrobüslere hakkımı helal etmiyorum..
Çok kalabalık oluyo :)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bakan bey, size hakkını helal etmeyen milyonlar var... Siz kendi derdinize yanın ! Bir de şu THY' ye laf sokma olayına ara verin, kaç tane dünya markanız var zaten... Sıktı artık şu muhabbet...

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
Bakan bey, size hakkını helal etmeyen milyonlar var... Siz kendi derdinize yanın ! Bir de şu THY' ye laf sokma olayına ara verin, kaç tane dünya markanız var zaten... Sıktı artık şu muhabbet...

eline sağlık HRNKC :) fakir edebiyatı bu halkın hakkı ne olacak bakan bey

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Birazda sizi bekletsinler Bakan Bey.Hakkını Helal etmiyormuş.Çoğu zaman Vip ile uçtuklarına sayacan ne yapacan mecbur.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
olabilir ya her insanın başına gelen bişey bakanında başına gelmiş büyütülcek bişey değil :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Tepkilere bak çay demle!

Artık lafın doğruluğuna ya da yanlışlığına bakmıyorlar bu ülkede, kimin söylediğine bakıyorlar.

Bakan bir şey dedi ya ben de ona sallayayım iki tane... Mantık bu!

Adam THY'yi eleştirmiş. Bu eleştiriyi THY dikkate alır ve kendisine çeki düzen verirse bundan halk kazanacak!

Ne yani THY dünya markası oldu diye yanlışlarının üzerini mi örtelim, bu mudur olay?

Bu kafayla para olsa dahi gelişmiş bir ülke olamaz bu Türkiye...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dogru bir dahakine bakani bekletmezler olur biter. Halk da bakandan hizmetini tez alir. Gecikme olmaz. Tovbe Tovbe. Sanki zevklerinden bekletiyorlar ucusu. Ben yilda 50 ye yakin ucus yapiyorum. Baska uluslararasi firmalar da rotar yapiyorum ki, yapmayan yok. Zaten imkansiz her ucusun zamaninda kalkmasi. Bu yuzden, biz iyisi mi bilmedigimiz konularda atip tutmayalim ki, insanlar bildigimiz konularda soylediklerimize hurmet etsin.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] Pegasus'tan sonra en az rotar yapan firma THY. Bir bakan gelmis rotara kiziyor ve 'Hakkimi Helal Etmiyorum' diyorsa ayip. Sen bakansin diye ucak 800 yerine 1000 mi yapsin? Belki bir yolcu gec kaldi ucak biraz gecikmeli kalkti nolmus yani?
THY bir dunya markasi ise tabi ki sahipleneceksin. Hafif kusurlarini orteceksin.
Sen bakani korumaya calisacagina gercekleri gor..

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
@Elbruz46 Pegasus'tan sonra en az rotar yapan firma THY. Bir bakan gelmis rotara kiziyor ve 'Hakkimi Helal Etmiyorum' diyorsa ayip. Sen bakansin diye ucak 800 yerine 1000 mi yapsin? Belki bir yolcu gec kaldi ucak biraz gecikmeli kalkti nolmus yani?
THY bir dunya markasi ise tabi ki sahipleneceksin. Hafif kusurlarini orteceksin.
Sen bakani korumaya calisacagina gercekleri gor..

Bir yolcu için uçak rötar yapmaz.. Otobüs değil ki kaptana biraz daha bekle diyesin :)

Onur Air'in bir sistemi var, uçak rötar yaparsa yolcuya kaybettiği her saat için 50 lira iade ediyor. Bu sistem sayesinde kalkışlar sürekli tam zamanında oluyor. THY'de böyle bir sisteme başvurabilir..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yolcu check in yaptiysa ve pasaportta ya da arada bir yerlerde sorun yasandiysa ucak yolcuyu makul bir sure beklemek zorundadir. Bu makul sure yolcunun ucaga binmesine engel olacak bir durum yoksa ve o gun Baska ucus yoksa ayni guzergahta, ucagin rotarli kalkmasina neden olacaktir. Onur air toplamda kac ucusu var, hizmet kalitesi nedir? Denk firmalar kiyaslayalim. Mesela lufthansa, finair...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Tepkilere bak çay demle!

Artık lafın doğruluğuna ya da yanlışlığına bakmıyorlar bu ülkede, kimin söylediğine bakıyorlar.

Bakan bir şey dedi ya ben de ona sallayayım iki tane... Mantık bu!

Adam THY'yi eleştirmiş. Bu eleştiriyi THY dikkate alır ve kendisine çeki düzen verirse bundan halk kazanacak!

Ne yani THY dünya markası oldu diye yanlışlarının üzerini mi örtelim, bu mudur olay?

Bu kafayla para olsa dahi gelişmiş bir ülke olamaz bu Türkiye...

Yok, hiç bir şey söylemeyelim mi? Anlamadım ki. Sizin, her konuda tepkilere verdiğiniz tepkilere ne demlesek?

Alışıldık konu THY nin rötar yapması, yıllardır olan bir şey. Düzeltilemedi, sistem oturtulamadı bir türlü.

Üstelik şimdi birde grev eklendi buna. Zaten bakan beyin tepkisinin nedeni de aslında grev.

Devlet desteği olmadan da, THY'nin kendine çeki düzen vermesiyle düzeltilecek konular da değil.

Sadece bakan uçmuyor bu ülkede, milyonlar uçuyor ve herkes nasıl bekliyorsa, herkes nasıl sağlığına kavuşmak istiyorsa, herkes nelerini yarıda bırakıp gidiyorsa, herkes rötarlara nasıl sinirleniyorsa, bakan bey de bunları AZ'da olsa yaşamalı. Yaşamalı ki, kızacağına çözüm üretebilsin.

Tepkisiz ruhsuz, şuursuz, kafasız olarak gelişmiş, zengin ülke olacağıma, olmasam da olur....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Camiye geç kaldı diye ezanı geç okuttular başbakan için. Onun bakanından ne beklersin ki. Dünya bunların etrafında dönüyor sanki her istedikleri dile getirmeden daha düşüncedeyken gerçekleşecekmiş gibi yaşıyorlar.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yok, hiç bir şey söylemeyelim mi? Anlamadım ki. Sizin, her konuda tepkilere verdiğiniz tepkilere ne demlesek?

Alışıldık konu THY nin rötar yapması, yıllardır olan bir şey. Düzeltilemedi, sistem oturtulamadı bir türlü.

Üstelik şimdi birde grev eklendi buna. Zaten bakan beyin tepkisinin nedeni de aslında grev.

Devlet desteği olmadan da, THY'nin kendine çeki düzen vermesiyle düzeltilecek konular da değil.

Sadece bakan uçmuyor bu ülkede, milyonlar uçuyor ve herkes nasıl bekliyorsa, herkes nasıl sağlığına kavuşmak istiyorsa, herkes nelerini yarıda bırakıp gidiyorsa, herkes rötarlara nasıl sinirleniyorsa, bakan bey de bunları AZ'da olsa yaşamalı. Yaşamalı ki, kızacağına çözüm üretebilsin.

Tepkisiz ruhsuz, şuursuz, kafasız olarak gelişmiş, zengin ülke olacağıma, olmasam da olur....

Karşıdaki anlamak istemeyince anlatmak da bir o kadar zor oluyor!

Millet bekliyorsa Bakan da beklesin diyorsunuz!

Bakan diyor ki bu uçaklar gecikmesini rötar yapmasın!

Bakan sadece benim uçağım mı rötar yapmasın diyor?

Tepkisiz, ruhsuz olacağıma demişsin!

Kardeşim ben anlamıyorum tepki sadece siyasetçilere mi gösterilir?

Bakanın THY Yetkililerine gösterdiği tepki değil mi?

Ben cidden anlamıyorum bakan orada kötü ne söz söylemiş?

THY'yi eleştirmiş... THY bu eleştiriler ışığında kendisini geliştirdiğinde bunun faydasını bakan mı görecek halk mı?

Bu ülkede ciddi derecede kafa bulanıklığı var! Her şeyin sorumlusu siyasiler! Yolda yürürken adamın kafasına kuş pislese, o kuşa neden don giydirilmedi diye tepkiyi siyasilere verecekler!

Belki farkında değilsiniz ama bu ülkede hükümetlerden daha güçlü arka planda bir sistem var!
Bürokrasi...

Bürokratların, yaptığı bilinçli ya da bilinçsiz her hatanın bedelini siyasiler öder!

Bir örnek vereceğim...

ön yargılardan uzak sadece ne demek istediğimi anlamak için okursanız memnun olurum...

Sade politikacılar mı sorumludur?

Dün Çernobil Nükleer Felaketi'nin 20'nci yıldönümüydü.
Şimdi Ukrayna topraklarında bulunan ve o zaman Sovyetler Birliği'ne ait olan Çernobil'deki nükleer reaktördeki kaza sonucu sızan radyasyondan, BM rakamlarına göre 9 bin, Greenpeace'e göre de 93 bin kişi kanserden öldü, 200 bin kişi de çeşitli hastalıklara yakalandı.
Çernobil felaketinin tüm dünyayı dehşete boğan sonuçlarından biri de "KapalıRejim" lerde insan hayatının "Siyasi İstikrar" karşısında ne kadar değersiz olduğunun anlaşılmasıydı. Çünkü Çernobil'deki kaza sonunda tüm coğrafyayı etkileyen radyasyon dalgası o anda yayılırken, Sovyet yetkilileri bu kaza hakkında ancak iki hafta sonra kamuoyuna resmi açıklama yapmışlardı.
Sovyet Komünist Partisi Genel Sekreteri olduktan 13 ay sonra Çernobil'le karşılaşan Mihail Gorbaçev, o dönemde yaşananları geçen hafta, Çernobil sonrasında kurulan sivil toplum örgütü "Green Cross International" in (Yeşil Haç) "Optimist" dergisinde yayınlanmak üzere anlattı (optimistmag.org).
Buna göre 26 Nisan 1986 günü sabah saat 5'te "Çernobil NükleerSantralı'nda kaza oldu" diye haber geliyor Gorbaçev'e. O günün akşamına kadar nükleer santralın patladığını ve radyoaktivitenin çevreye yayıldığını bilmiyor. Santralın yöneticileri de, 4'üncü bloktaki yangını söndürmek için, reaktöre su dolduruyorlar. Bunu yaparken reaktörün zaten patladığının ve söndürülecek bir şey kalmadığının bilincinde değiller.
Mayıs başında yapılan hata anlaşılıyor. Ergimiş haldeki nükleer yakıt ve grafit, doldurulan ve radyoaktif hale gelmiş bu suyla birleşip yeni bir nükleer patlamaya sebep olabileceği için, pompalarla bu su geri boşaltılıyor.
Bu arada durum açıklanmak yerine, çevre kentlerde ve Kiev'de, Minsk'de 1 Mayıs geçit resmi yapılıyor. Çernobil'e 30 kilometre uzaklıktaki Pripyat kenti ve çevre yerleşimlerdeki 116 bin insanın boşaltılması operasyonu daha sonra başlatılıyor.
Kamuoyuna kazanın resmen duyurulması için iki haftanın, Gorbaçev'in televizyona çıkıp, felaketi açıklaması için de, patlama üzerinden üç haftanın geçmesi gerekiyor.
Gorbaçev, "Öncelikle panikten korktuğumuz için olayı geç açıkladık" diyor.
Ama asıl sebep, sorumluluktan korkan fonksiyonerlerin, felaketin çapını küçük gösterme çabaları oluyor.
Gorbaçev'in bu felaketten aldığı ders, "Çevrenin önemi" yanında şu cümlelerde şekillenmekte:
- İnanılmaz büyüklükteki sorumlulukları sadece politikacıların taşıdığı yanılgısına düşmemeliyiz. Hatalarınınmilyonlarca insanın hayatına mal olacağı bilim adamları, mühendisler, teknisyenler de politikacılar kadarsorumluluk taşıyor.
Çernobil'i hatırlarken bizim de Gorbaçev'in aldığı derslerden kendimize aktaracağımız dersler vardır.
1- Şeffaflık, sade demokrasinin ve yönetimlerin değil, insan yaşamının ve çevre sağlığının da güvencesidir.Devleti ve rejimi korumak için her çeşit ayıbı örten Sovyet modeli, hem bir çevre felaketine sebep olmuş vehem de sonunda çöküp dağılmıştır.

2- Devletde,yönetimdebirtakımişidir.Felaketlervekrizlersonrasındasadecepolitikacılarısorumlututmak,ofelaketlerintekrarlanmayacağıanlamınagelmez.Politikacılarıyanlışyönlendirenbürokratlarveyapolitokratlarveanlayışaynıkaldığıtakdirde,gelenyenipolitikacılardaaynıfelaketlerinsorumluları olur.
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/barlas/2006/04/27/Sade_politikacilar_mi_sorumludur

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] kötü birşey söylememiş ama absürd bir laf etmiş orada.

"Hakkımı helal etmiyorum" nedir yahu? Komik yani bu tarz bir söylemde bulunması.
Halk olarak bazı şeyler de sesimizi çıkarmamıza izin verilmesin fakat bakanımız hakkını kime helal edip, kime etmeyeceğini kararını çok rahat bir şekilde verebilsin.

Reklam bunlar. Boş işler. Gündem de o kadar çok önemli konular varken (başta Reyhanlı) bunlar boş işler. Bırakın hakkınızın helalini şusunu busunu insanlarımız öldü Reyhanlı'da. Onlarla ilgilenin konu bir tek bu olmalı iken gündeme bak "hakkımı helal etmiyorum".

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
@Elbruz46 kötü birşey söylememiş ama absürd bir laf etmiş orada.

"Hakkımı helal etmiyorum" nedir yahu? Komik yani bu tarz bir söylemde bulunması.
Halk olarak bazı şeyler de sesimizi çıkarmamıza izin verilmesin fakat bakanımız hakkını kime helal edip, kime etmeyeceğini kararını çok rahat bir şekilde verebilsin.

Reklam bunlar. Boş işler. Gündem de o kadar çok önemli konular varken (başta Reyhanlı) bunlar boş işler. Bırakın hakkınızın helalini şusunu busunu insanlarımız öldü Reyhanlı'da. Onlarla ilgilenin konu bir tek bu olmalı iken gündeme bak "hakkımı helal etmiyorum".

Bu konuda iyi niyetli bir yanlışın var.

Konu Reyhanlı olmalı demişsin.

Hatan var kardeşim, bu tür terör eylemlerinin amacı zaten propagandalarını yaptırmaktır. Orada 40-50-100 kişi ölmüş önemli değildir. Önemli olan o eylem ne kadar konuşulacak, ne kadar ses getirecektir.

Eğer bu tür eylemler her seferinde sürekli gündemde kalırsa, bu eylemleri düzenleyenler yenilerini yapmaya devam ederler.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hangi haktan bahsediyorlar diyen bir kişi çıkmamış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biz ne diyoruz, millet ne diyor!? Cernobil ile ne alakasi var olayin. Bu kismi okuyan da THY nin ucagi dusmus milyonlar hayatini kaybetmis sanacak. Dunyanin her yerinde, her hava yolunda rotarlar yasaniyor ve yasanacak da. Bunu engellemenin yolu yok. Olayi abartip baska yerlere cekmenin bir anlami yok. Bu rotarlar kendini ceki duzen verilmediginden kaynaklanmiyor. Bilmedigimiz konularda atip tutmayi ne kadar seviyoruz. İlla da hala bakani hakli buluyorsaniz, soyleyin de ornekleri ile aciklayalim bu rotarlarin sebeplerini. Birakin, bu bagnaz tutumu. Anlamiyorum nedir gizli ofkenin sebebi.

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İçimizdeki lufthansaları biraz susturabilsek THY daha çok şey başaracak.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Birazda sizi bekletsinler Bakan Bey.Hakkını Helal etmiyormuş.Çoğu zaman Vip ile uçtuklarına sayacan ne yapacan mecbur.
bunu okuyunca aklıma su geldi :D ne çektin be Çağlayan baban ne doverdi seni ee sende napacan thy ye sovecen ...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Karşıdaki anlamak istemeyince anlatmak da bir o kadar zor oluyor!

Millet bekliyorsa Bakan da beklesin diyorsunuz!

Bakan diyor ki bu uçaklar gecikmesini rötar yapmasın!

Bakan sadece benim uçağım mı rötar yapmasın diyor?

Tepkisiz, ruhsuz olacağıma demişsin!

Kardeşim ben anlamıyorum tepki sadece siyasetçilere mi gösterilir?

Bakanın THY Yetkililerine gösterdiği tepki değil mi?

Ben cidden anlamıyorum bakan orada kötü ne söz söylemiş?

THY'yi eleştirmiş... THY bu eleştiriler ışığında kendisini geliştirdiğinde bunun faydasını bakan mı görecek halk mı?

Bu ülkede ciddi derecede kafa bulanıklığı var! Her şeyin sorumlusu siyasiler! Yolda yürürken adamın kafasına kuş pislese, o kuşa neden don giydirilmedi diye tepkiyi siyasilere verecekler!

Belki farkında değilsiniz ama bu ülkede hükümetlerden daha güçlü arka planda bir sistem var!
Bürokrasi...

Bürokratların, yaptığı bilinçli ya da bilinçsiz her hatanın bedelini siyasiler öder!

Bir örnek vereceğim...

ön yargılardan uzak sadece ne demek istediğimi anlamak için okursanız memnun olurum...

Evet karşıdaki anlamak istemeyince anlatmak zor oluyor gerçekten, katılıyorum :D

Yıllardır rötar yapan aksayan uçuşlar, neden bugün sorun oldu?

İlla bu sorunun çözülmesi için Bakanın hava alanında bir süre beklemesi mi gerekiyor? Eğer sorun böyle çözülecekse, varsın ara sıra beklesin.

Rötar konusunda, sadece hava muhalefetlerine karşı beklemekten başka yapılabilecek pek bir şey yok. Rötar bu nedenle meydana gelmiş olsaydı bakan bey bu söylemi yapmayacaktı kesinlikle.

Burada mesaj THY yetkililerine değil, grev yapan THY çalışanlarınadır.

Açıklamayı yapan bakan Ekonomiden sorumlu siyasetçi ve hakkını helal etmediği kurum da yarı kamu statüsünde devlete bağlı, bu durumda müzisyenlere, futbolculara tepki gösterecek değiliz herhalde.

Bakan tepki gösteriyor diye kızmıyoruz, herkes belli ölçü ve seviyelerde tepkisini dile getirmeli, eleştirisini yapmalıdır muhakkak.

Bakanın tepkisine THY yetkilileri, bizlerin tepkisini de bakan dikkate almalı. Herkes ''tepkiye bak çay demle'' derse olmaz yani :D

Bakan halk bekliyor, beklemesin yönünde bir görüş belirtmemiş, halk yıllardır bekliyor, bakan bey ardına kadar açık kapılardan hiç beklemeden geçiyor, zaman zaman uçakların bakanları beklediği de oldu.

Bakan bey belki ilk kez bekledi ve yukarıdaki açıklamayı yaptı, açık ve net söylüyorum ki, eğer THY bu açıklamayı dikkate alır ve kendine çeki düzen verirse, bu sadece bakan beylerin işine yarayacak. Halk faydalanamayacak bundan.

Bürokrasi'nin düzgün işlemesi, konusunda uzman kişileri, gerekli mevkiilere getirilmesi ve işini özgürce yapabilmesi ile mümkündür. Buna rağmen yine de hatalar olabilir, ancak Bürokrasi sağlıklı işler.

Kadroları tecrübesiz, bilgisiz, yetersiz eş, dost, akraba, yakın, belli ideolojiye sahip olan kişilerle doldurursanız Bürokrasi işlemez.

Verdiğiniz örnek çok uç. Tam tersi de olabilir. Bürokratlar uyarır, ancak yöneticiler, bakanlar itibar etmez ve bildiğini okur. Felaket yaşanır. Ve o zaman da ''suçlu siyasetçi mi? neden hep siyasetçilere tepki gösteriyoruz'' mu demeliyiz?

Hali hazırda verdiğiniz örnekle ilgili bir konu var ülkemizde. Herkes uyarmasına rağmen, daha sağlıklı çözümler olmasına rağmen, ''Evimiz de tüp de kullanmayalım o zaman'' mantığı üzerine nükleer santraller kurulacak.

Allah göstermesin bir felaket yaşanırsa, nükleer santralleri tavsiye eden bürokratları suçlarız hep beraber...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nukleer santraller hakkinda hicbir bilgiye sahip olmadiginiz nasil belli oluyor. Ucaklarin rotar yapmadi ihtimali ya da dusme ihtimali Nukleer santrallerde bir kaza yasanmasindan daha fazla. Hicbir sey bilmiyorsun bari dunyada kac tane Nukleer santral var, kacinda olay olmus biraz arastirin. Olanlarin da niye oldugunu azcik politikadan anliyorsaniz, Kendi basiniza bile bulursunuz.

Neyse biz ne diyorduk Gene hala konuyla alakasiz ornekler verip konunun anlasilmasi zorlastiriliyor. Ucaklarin rotar yapmadi engellenemez. Gidin uluslararasi havaalani olan bir yere bakin bakalim ekrana en guzel hava sartlarinda bile kac tane rotar var. Hepsi de farkli hava yollari.

Aaa siz dersiniz ki, benim ucagim rotar yapmayacak, Ben anlamam arkadas. O zaman Gidin bir havayolu sirketi kurun da, herkes sizinle seyahat etsin. İskembeden elestirmesi kolay.

O kadar farkli havayoluyla uctum. THY ye denk havayolu sayisi cok az. Lufthansa yi bile denk saymiyorum bu konuda.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Mesajımdan nükleer Santraller ile havayollarını karşılaştırdığım anlamını çıkaranlar sizde suç yok

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
ve THY hedefe alındı birilerine peşkeş çekilecek heralde...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Konu 2013 te açıldı, siz şimdi yanıt yazmışsınız ( 5 buçuk sene sonra ) Her yanıtın üst sol kısmında yazılış tarihi yazar.

Son mesajlar