Telefonda Tepki Yok Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3 yıl garantili aldığım General Mobile Discovery Elite telefonun 4. yılındayım. Güç tuşu ve ses kısma tuşu çalışmıyor. Android sürümü 4.4.10 Kitkat.
İlk arıza yaptığında galeriden bir video açmaya çalışırken ekran dondu. Telefona arama geliyordu fakat ekran video ekranında donmuş, değişmiyor ve hiçbir dokunmaya tepki vermiyordu. Telefonun güç tuşu çalışmadığından yeniden başlatamadım fakat güç açma/kapama modu açıktı. Ayarlanan zamanda kapanıp açılınca düzeldi.
Bundan sonraki günlerde telefona hiç dokunmadığım halde donmaya başladı. Ekranı sadece çift dokunuşla uyandırabildiğim için donduğunda ekranın açılması için şarja bağlıyordum ya da telefonu arıyordum. Ekran zaman aşımı dolup ekran kapanınca düzelmiş oluyordu.
Belki düzelme olur diye telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Aynı sorun devam etti.
Kafası yerine gelsin diye arada -güç açma/kapama moduyla- telefonu kapatıp açıyordum.
Dün güç/açma kapama moduyla kapatmak istedim fakat telefon belirlenen sürede kapanmadı. Bunu genelde şarj az olduğunda yapardı fakat şarj %82 gösteriyordu.
Ben de yeniden başlatmak için uygulama yüklemeye karar verdim. Fakat uygulama normal olarak root istiyordu. "Kingo Root" Apk yükledim, kurdum. Root işlemi başarılı oldu. Bir süre internetimde sorun falan oldu bilmiyorum alakalı mıydı ama... Neyse bahsi geçen "power menu" adlı uygulamayı indirecektim ki ekran birden gitti, karardı.
Telefon ulaşılabilir durumda, yani açık. Fakat ne şarj olduğundaki ışık yanıyor ne de arandığında ne bir ses ne de bir bildirim ışığı...
8 saatten fazla şarja bağladım. Tık yok.
Bilgisayara bağladım, gözükmedi.

"TAMİRCİYE/SERVİSE GÖTÜR" ya da "TELEFONU YENİLE" gibi fikirler dışında fikri olanlar yardımcı olursa minnettar olurum. Sonuçta bu seçenekleri bilerek buraya yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynı veya benzer durumu yaşanlar varsa belirtsin de belki yardımcı olabilcek birinin gözüne çarpar.

Son düzenleme:

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün telefonu tekrar şarja bağladım. Kırmızı bildirim ışığı yanıp yanıp söndü. Şarj oluyor gibi yapıyor ama batarya hep %0. Sanıyorum ki pili öldü. Fakat donmalar bu yüzden olamaz.

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arada açılış ekranında donmasına rağmen şarj %40'ın üzerine çıktı.
Büyük ihtimalle buraya boşuna yazıyorum ama neyse.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Batarya gayette donmasına sebep olur. Telefon dengesiz güç çektiğinde bu donanıma zarar verir. Ayrıca 4. Senesinde olan bir telefonun ram ve depolama çipleri artık iş görmez hale gelmiş demektir. Kısaca ömrünü doldurmuş bir cihaz. Mucize beklememelisin.

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Batarya gayette donmasına sebep olur. Telefon dengesiz güç çektiğinde bu donanıma zarar verir. Ayrıca 4. Senesinde olan bir telefonun ram ve depolama çipleri artık iş görmez hale gelmiş demektir. Kısaca ömrünü doldurmuş bir cihaz. Mucize beklememelisin.

Bataryanın donmaya sebep olacağını bilmiyordum açıkcası şaşırdım da, bu bilgi için çok teşekkür ederim.
Mucize beklemekten daha iyi bir seçeneğim de dururum da yok şu an maalesef.
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün anlayan birilerine götürdüm 120-130 TL tutacağını fakat 2-3 ay ancak idare edebileceğini söyledi. Eve dönüp telefonu parçaladım. Siz de parçalayın.

SORUN ÇÖZÜLDÜ.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Bugün anlayan birilerine götürdüm 120-130 TL tutacağını fakat 2-3 ay ancak idare edebileceğini söyledi. Eve dönüp telefonu parçaladım. Siz de parçalayın.

SORUN ÇÖZÜLDÜ.
İyi bari boşuna para kaptırmamışsın. Aman bataryadan uzak dur da telefona ne yaparsna yap :)

Suzuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İyi bari boşuna para kaptırmamışsın. Aman bataryadan uzak dur da telefona ne yaparsna yap :)

Ulaşamadım zıkkıma zaten. Kasanınn içine presslediler mi anlamadım, 30 tane vida çıkardım alttaki levha esnemedi bile...

Son mesajlar