Tablet bilgisayarlara ilgi arttı

Bu konuyu okuyanlar

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
evet yeni tablet pc modellerinin çoğunda 3g anlamsız bir şekilde yok görünüyor. motorola xoom 3g versiyonu ttnet'te var diye biliyorum bende. ama onunda fiyatı aşırı yüksek. şu anda en avantajlı görünen hem 3d kayıt özelliği ile hem tasarımı hem de 3g ve uygun fiyatı ile lg optimus pad olarak görünüyor.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence de tablet pc'ler çok mantıklı sonuçta atıp çantana her yere götürebilirsin... bende kısa zamanda şu optimus pad'in peşine düşüceğim :)

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
pandaboard'u alabilirsem kendi tabletimi yapıcam ama "hayat ne tuhaf, vapurlar filan..." :)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Ancak cep tlf larının alternatifi olur..
>>Pc le baş edecek durumda değil hiç biri...
>>O kadar para sonuç sıfır yazık millete yutturuyolar...
>>ilk çıktığında ki, Cep tlf nu furyası gibi..

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiaytı çok uygunmuş ya, daha fazla olur diye düşünmüştüm

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Yurtdışı fiyatı burdaki fiyatın kat kat ötesinde. 399 dolara satıyorlar bu tableti. Dile kolay. Tegra 2'li, 10.1 inç, 3.x sürümlü bir tablet. Klavyesi ile 550 dolar.

eee bizim ülkemizde ki insanlar zengin.. gösteriş olsun diye milyarlar veren insanlar var.. o yüzden burda pahalı olması gayet normal...

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hem kalite hem de uygun fiyatı bulmak zor açıkçası... apple önde gidiyor ama fiyatıda bir o kadar önde... daha öncede yazmıştım. benim umudum lg'den yana... hem kaliteli hem de fiyat konusunda çok uygun oluyor... bıraz zaman geçmesini beklersek lg'nin çıkarttığı 3d optimus pad'i çok uygun bir fiyata alabileceğimi düşünüyorum

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
optimus pad'i her yerde duymaya başladım.. deneyen,inceleyen var mı? sadece bir yerde mi satışa çıkmış? inceleyen varsa deneyimlerini yazabilirler mi?

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
optimus pad'i her yerde duymaya başladım.. deneyen,inceleyen var mı? sadece bir yerde mi satışa çıkmış? inceleyen varsa deneyimlerini yazabilirler mi?

ben sadece evkur'da satışa çıktı diye duydum optimus pad'i. tableti incelemeyi çok istiyorum fakat fırsat olmadı bi türlü. fiyatı da 1400-1500 tl gibi bişey deniliyordu.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bende incelemek için bana en yakın evkur'a gittim dün, ama optimus pad yoktu.. bu akşam başka yeri deneyeceğim... umarım bulurum aktarırım sizlere...

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben inceleme şansı buldum arkadaşlar. tasarım olarak çok güzel yani tek elle rahatça taşınabilir gayet hafif, yatay tutuşta dik tutuşta da iki elinizle telefon kullanır gibi cihaza hakim olabiliyorsunuz. arkasında çift kamera bulunuyor bu sayede 3d çekim yapabiliyorsunuz. honeycomb adroid 3.0 çift çekirdek işlemcisine sahip, menü geçişleri hızlı, oyun oynamak keyifli güzel parlak bir ekrana sahip. ben beğendim. fiyat olarakta 1400 tl civarında... tavsiye ederim

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
deneyimini bizlerle paylaştığın için teşekkürler @medya faresi . optimus pad'in tasarımı zaten görüntülerde çok şık duruyordu. performansını merak ediyordum tabletin bilgilendirmen iyi oldu. 3d kayıt özelliğini denedin mi peki. nasıl bir duygu :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
multi task özelliği ne durumda peki optimus pad'in [MENTION=144163]medya faresi[/MENTION]? denedin mi? internete bağlandın mı? hızı falan nasıl?

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende deneme imkanına sahip oldum :) o kadar çok detaylı inceleyemedim ama şahsen çift çekirdekli olmasının hakkını veriyor optimus pad. onun dışında HDMI bağlantısıyla 3d tv'ye bağlayıp izleyemedim 3D çekimini ancak video çekim kalitesi gayet güzel (yanlış hatırlamıyorsam 1080p@30fps çekim kalitesi, stereoskopik (çift kamerayla 3D) çekimi ile de 720p@24fps galiba:S yanlışım var ise daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen ). tablette multimedya olayı fazlasıyla tatminkar bence :) hepsini geçtim [MENTION=144163]medya faresi[/MENTION] arkadaşımın dediği gibi gayet rahat tek elle taşınması ipad ile karşılaştırdığımda.. bunuda denemiş bir insan olaraktan en büyük özelliği bu tek el ile kadar rahat taşınabilir tasarımı bence, tam avucunuzun içine oturuyor büyükçe bir cep telefonu gibi ama verdiği his çok hoş :) ayrıca pek ağır bir alette değil. 3Gsi ve WiFi'si var ve gayet hızlı, benim gördüğüm kadarıyla. dokunmatik hassasiyeti dersen yine diğer pad'lere taş çıkartacak cinsten kesinlikle :) Android 3.0 Honeycomb ile alakalı pek bilgim yok kullanmadığım için ancak gayet seri çalışıyor cihazda...içinde yüklü uygulamalara gelince, baya bi program vardı yane pek öyle programı zor bulunur cinsten bir alet değildi.. :)fiyat olarakta 1400 1500 gibi bişeymiş sanırım :) gayet iyi bence fiyat olarakta :)bu arada multi task özelliğini ben deneyemedim, daha doğrusu aklıma gelmedi o anda.. kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse bu konuda da sevinirim :)

okaner

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Henüz bu teknolojinin yabacısıyım. Belki ileride alabilirm.