Smart Tv Hakkında Yardım

Bu konuyu okuyanlar

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle herkese Selamun Aleyküm.

Babamla karar verdik eve yeni bir tv alıcaz 55 ekran tüplü tv artık emekli olmasını istiyoruz.
Ama ben telefon ve tabletleri hep ​araştırırken tv leri es geçmişim onu farkettim :D

Ve şuan Smart Tv ler moda olmuş.
Teknosa Meidamarkette biraz bakındım Led Smart Tv olarak geçiyor isimleri.

Her Led Smart mıdır her Smart Led midir?
inanın hiç bilmiyorum.

Smart Tv için uygulamar varmış sanırım. Bu uygulamalar markadan markaya değişiyor mu? Mesala Samsungda ki uygulumar Lg de panasonicte var mıdır?
Smart Tv alırsam neler yapabilirim?
3 boyut desteği varmıdır gözlükleri hangisinin daha iyidir?

Fiyat konusunda marka konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Tv yi teknosadan yada gümrükten alıcaz. 3000 tl lik tv ler 1500 e düşüyor turuncu indirimle tanıdıklarım var onlar haber verince almayı düşünüyorum ama tv konusunda beni bilgilendirirmisiniz.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
her led tv smart değildir her smart tv de led değildir. Kaba tabir ile led panel tip smart ise uygulama internet vs. kullanan tvlere deniyor.

Bu ara teknosada çok fazla samsung ürünü var rakiplerine birazda pahalı buluyorum samsung ürünlerini

Led tv'de - sony biraz daha iyi gibi

3D tv de - lg

Smart tv'de - samsung

rakiplerine göre birer adım önde gibiler.

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
panasonic smart viera tvler android uygulamalarınıda destekliyor buda önemli bir konu smart tvler için bnce

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
3d smart led tv alamyı düşünüyoruz. Samsung sanırım daha fazla uygulama çıkarıyormuş ama samsungun fiyatları çok absürt geliyor bana. mesala aynı segmentte Lg ve Samsung tv var elimde lg de ne yapabilirim samsungda ne yapabilirim

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Lg'lerin cinema 3d modelleri gayet güzel. tavsiye ederim. alırken hd uydu alıcılı olan modellerini tercih ederseniz ayrıca hd uydu alıcısınada para vermezsiniz.
Yalnız 3d konusunda şunu söyleyeyim hem dışa doğru 3dsi olan,hem de güzel bir filme rastlamadım neyazık ki. Film güzel 3d yok denecek kadar az yada içe doğru,film pek bişe vadetmiyor fakat 3d görüntüler dışa doğru ve çok iyi. Biraz 3d kaynak sıkıntısı var. sırf 3d keyfi için alacaksanız acele etmeyin derim.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
geçen ay vestelin incelemesini izlemiştim burada kimse türk markalarını konuşmuyor neden o video dan sonra araştırmaya başlamıştım :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
panasonic smart viera tvler android uygulamalarınıda destekliyor buda önemli bir konu smart tvler için bnce

Geçenlerde bir arkadaşım amd işlemcili pclerde android uygulamalarını destelediğini söylemişti. Bunu öğrendiğimde iyi oldu panasonic için artı bir olmuş bu özellik.

3d smart led tv alamyı düşünüyoruz. Samsung sanırım daha fazla uygulama çıkarıyormuş ama samsungun fiyatları çok absürt geliyor bana. mesala aynı segmentte Lg ve Samsung tv var elimde lg de ne yapabilirim samsungda ne yapabilirim

3D tv lerde pasif gözlükler ve fiyat açısından lg ürünleri derim.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lg'lerin cinema 3d modelleri gayet güzel. tavsiye ederim. alırken hd uydu alıcılı olan modellerini tercih ederseniz ayrıca hd uydu alıcısınada para vermezsiniz.
Yalnız 3d konusunda şunu söyleyeyim hem dışa doğru 3dsi olan,hem de güzel bir filme rastlamadım neyazık ki. Film güzel 3d yok denecek kadar az yada içe doğru,film pek bişe vadetmiyor fakat 3d görüntüler dışa doğru ve çok iyi. Biraz 3d kaynak sıkıntısı var. sırf 3d keyfi için alacaksanız acele etmeyin derim.

ailecek güzel film izlemek istiyor dışa vurması o kadar önemli değil sinemada bile o kalite yok zaten. Film izlemeyi seven bi aileyiz. Bilgisiyarıma 3d film indirip tv den izlemek istiyorum mesala . annem oyun oynamayı facebookta gezmeyi sever.
uydu alıcısı olarak digitürk hd alıcaz tv seçersek

bikaç link varmı elinde biraz bakındımda bulamadım

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ailecek güzel film izlemek istiyor dışa vurması o kadar önemli değil sinemada bile o kalite yok zaten. Film izlemeyi seven bi aileyiz. Bilgisiyarıma 3d film indirip tv den izlemek istiyorum mesala . annem oyun oynamayı facebookta gezmeyi sever.
uydu alıcısı olarak digitürk hd alıcaz tv seçersek

bikaç link varmı elinde biraz bakındımda bulamadım

resmi sitesinde var panasonic' in http://www.panasonic.com.tr/html/tr...RA+Genel+Bakış/Smart+VIERA/8936292/index.html

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşım sen ne yapmak istiyorsun ki?
3D film mi izleyeceksin, normal tv için mi alacaksın? Akıllı uygulamalar ile mi vakit geçireceksin?
Sen ne istediğine karar ver, biz yardımcı olalım

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sen ne yapmak istiyorsun ki?
3D film mi izleyeceksin, normal tv için mi alacaksın? Akıllı uygulamalar ile mi vakit geçireceksin?
Sen ne istediğine karar ver, biz yardımcı olalım

açıkçası hepsini yapmak istediğimi vurguladım o yüzden 3d led smart tv yazdım :) ama hiç bilgim yoktu bugunumu buna ayırdım biraz bilgi edindim.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=298883]oraycan[/MENTION]; ailecek film izlemek istiyorsan Lg'nin televizyonlarına bakmalısın.. Neden? çünkü kutu içeriğinden en az 4 gözlük çıkıyor..

daha fazla gözlüğe ihtiyacım var dersende çok ucuza alabileceksin..

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@angel75; babam zaten lg den başka tv almam diyor. çok güveniyor lg ye. uygulama yelpazesi samsungun çok olabilir ama yararlı uygulama olsun yeter benim için. sanırım lg alıcaz inceleme videolarını izledim gerçekten güzel özellikler sunuyor. teknosada şuan turuncu indirimle 1.500 e çok iyi tv ler var. düne kadar hiçbişey bilmiyordum forum sayesinde çok detay öğrendim.

bide bilmediğim bikaç özellik var mesala dlna olan bi tv ne yapabilir. tv den digitürkplaye bağlanıp maçlarımı izlyebilirmiyim ? face teki videoları resimleri görebilirmiyim ?

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=298883]oraycan[/MENTION]; dlna bir bağlantı çeşidi.. mesela dlna özellikli telefonunu uzaktan dlna özellikli televizyona bağlayıp, telefonundaki fotoğraflarına televizyondan bakabilir, videolarını izleyebilirsin..

süper lig'in maçlarını izlemek istersen digitürkplay' den paket satın almalısın..

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
süper lig paketim var digitürkplayden web browserinden girip izleyebilirmiyim onu sordum

dlna özellikli telefon htc desire z var bende dlna özelliği varmı bilmiyorum

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
süper lig paketim var digitürkplayden web browserinden girip izleyebilirmiyim onu sordum

dlna özellikli telefon htc desire z var bende dlna özelliği varmı bilmiyorum

süper lig paketin varsa ne gerek var web'den izlemeye? düşünsene derbinin ortasında internetin gittiğini :)

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION]; bu paket sadece internetten izleniyor diye biliyorum :) eğer öyle değilse şuan dahada mutlu oldum :D

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Madem LG düşünüyorsunuz bende bir LG kullanıcısı olarak size tavsiye ederim 3D filmlerde FPR üzerine yok şu anda, hem gözlükler hafif ve kullanışlı hem de yan etkisi olmuyor (mide bulantısı, baş dönmesi gibi)
DLNA ile resim, video ve müziklerini TV'den izleyebilir ve dinleyebilirsin ama Digiplay ile maç izleyemezsin Digiplay smart uygulaması var ancak onunla canlı yayınlar izlenemiyor maalesef uygulamanın geliştirilmesini bekliyoruz.
LG'nin eksiği şu an smart uygulamalarının çok fazla olmaması ilerde daha fazla uygulama gelmesini bekliyoruz ama bu konuda yakın zamanda Samsung'a rakip olması zor.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=72151]ahmeta[/MENTION]; televizyondan memnunmusunuz tek sıkıntısı uyguluma azlıgımı ?

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1500-2000 arası bütçemiz var bizim ne önerirsiniz bu fiyata

lost2727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben lg nin 42 lm 660s 3d tv sini kullanıyorum.almadan önce 2 ay araştırdım şu an lg nin en son çıkardığı serilerden biri hem led hem smart çok kullanışlı gözlükleri pasif bu ne demek ucuz gözlük demek şarz sıkıntısı yok demek televizyonun uzmanı oldum desem yeridir sormak istediğin bişey olursa cevaplarım

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=303587]lost2727[/MENTION] onuda listeye eklemiştim yarın babam araştırıcak onları. bugun çok fazla bilgi edindim smart tv ile ilgili herşeyi bugun öğrendim biraz kafamı karıştırdı doğrusu :D

mat görüntü var diyolar o doğrumudur? pes oynarken çok kötü performans gösteriyomuş

lost2727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet görüntü mat ama ekranda ıps teknolojisi kullanıldığı için mat ben bu tv yi alırken samsung 40 es 7000 le karşılaştırdım o biraz daha parlak ama arada çok aman aman bi fark yok pes demişken ben hem ps3 ile hemde pc ile pes oynadım bi sorun yok

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eyvallah teşekkür ederim herkese. aldıgımız gün incelemesinide yaparım forum için ellerinize sağlık :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
smart tv nın diğerlerınden farklı özellığı ne?

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
ethernetli tv alırsan tvyi de bağlarsan internete gayet iyi.. dailymotion ve vimeo (hdleri muhteşem) uygulamalarını kesin yükle.. youtube uygulaması şuan biraz sorunlu..

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
akşam hangisini alcağımıza karar vericez 42lm serisi alcıaz galiba. youtube sorunlu olur o geçer zamanla güncellemeyle sıkıntı değil :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
akşam hangisini alcağımıza karar vericez 42lm serisi alcıaz galiba. youtube sorunlu olur o geçer zamanla güncellemeyle sıkıntı değil :)

lm serisi gayet iyi arkadaşım... dual play ayrı bir güzellik zaten :)

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] şuanlık bi oyun konsolum yok ama tv telefon derken borca giriyoruz taksitler bitsin ilk işim konsol almak :)

Son mesajlar