Sevgili ile gidilen mekanda hesap ödeme

Bu konuyu okuyanlar

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar herkesin sevgilisi var (olmuştur) hayatında hiç sevgilisi olmamış olanlar okumasın spoiler içerir :tt2:

elbette ki sevgilinizle liseli aşıklar gibi (eskiden beri liselilere bu yakıştırılıyor, kendileriyle alıp veremediğim yok :huh:) park bahçe gezmelerinden bıkıp sinemaya, tiyatroya (var mı tiyatroya giden ?) konsere, alışverişe ve tabii yemeğe gidiyorsunuzdur.

peki sıra hesap ödemeye geldiğinde ne yapıyorsunuz?

---Alman usulü mü?

---Erkek ısmarlar heyyt yavaşça bırak o cüzdanı, ellerini çantanın üstüne koy (mu?)

---Güzelim sen ısmarlıyorsan yiyelim yoksa evde makarna vardır yoksa da yaparım (mı?)

yazılı olmayan forum kuralları gereği gece vakti uykum kaçıp da bu konuyu açtıysam ilk cevabı vermek zorundayım. Ben genelde ısmarlama taraftarıyım. Alışveriş hariç yemek sinema vs herşeyde hesabı ödemeyi sverim. tabi karşımdakinin karakteri de önemli...

hadi cevaplayın...

s.kay

Asistan
Reaksiyon puanı
17
tam cevap yazacaktım bir vızıltı başladı yakınımda.Bir yere takılıp kalmış hayvan ama nerdee!!Baya büyük bir vızıltı nerde ul.n bu ..Anaaam!!:crying:

Neyse efendim sadede gelelim kesinlikle hesap ödetmem ödemeye yeltenmesini bana hakaret sayarım.

Ayrıca böyle çok sevgililerim olmadığı için hesap ödemek maddi manevi sarsmadı beni hiç bir zaman:)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Önceki sevgililerimle hiç ödeme konusunda sıkıntı olmazdı. Hem o ısmarlardı hem ben ısmarlardım. Mesela zorla ödetiyor gibi geriye çekilirse elini cebine atmazsa inadına ödemem ama enayi yerine koymuyorsa o zaman öderim :D. Şimdiye kadarkiler hiç bu konuda sorun çıkartmadı. Cimri değillerdi :).

Misal önceden söylerdi ben ödersem gideceğiz diye.PEki derdim sonraki birşeydede ben öderdim. Öyle eşit bir durumumuz vardı. İlla ben öderim, ben ödemezsem gelmiyorum falan diye uzatmam :D Ne gerek var .Eşit olursa daha güzel oluyor :)

Önceleri daha inatçıydım bu konuda. İlla ben ödeyeceğim derdim. Ancak çok tepki aldım :D Özellikle sıkılıyorum çekiniyorum, bende ödemek istiyorum Kürşad diye veryansın ederlerdi :D Sonra sürekli karşı taraf ödese ben kötü olurum bayanlar neden kötü olmasın ki diye düşündüm :) Eşitlikten yana oldum :D

Overlord

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Normalde sevgililer arasında bu tarz bir durumun teklifi olmaz, yerine göre kız da ödeyebilir erkekte.
Centilmenlik kuralları gereği hesabı erkeğin istemesi gerekir. kaldı ki hesap masaya geldiğinde garsonlar da duruma uygun olarak hesabı erkeğe yakın bırakırlar. hesap pusulası alınır ve bir miktar bahşişle geri bırakılır. vs vs...

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Önceki sevgililerimle hiç ödeme konusunda sıkıntı olmazdı. Hem o ısmarlardı hem ben ısmarlardım. Mesela zorla ödetiyor gibi geriye çekilirse elini cebine atmazsa inadına ödemem ama enayi yerine koymuyorsa o zaman öderim :D. Şimdiye kadarkiler hiç bu konuda sorun çıkartmadı. Cimri değillerdi :).

Misal önceden söylerdi ben ödersem gideceğiz diye.PEki derdim sonraki birşeydede ben öderdim. Öyle eşit bir durumumuz vardı. İlla ben öderim, ben ödemezsem gelmiyorum falan diye uzatmam :D Ne gerek var .Eşit olursa daha güzel oluyor :)

En doğru tutum bu bencede. Erkekleri yolunucak kaz gibi gören kızlardan uzak durdukça sorun olmuyor. Onlarda anlayışla hesaba ortak olmak istiyorlar zaten...

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Her Erkek belli dönemlerinde,ben öderim modundan çıkmaz ama zamanla değişir bu.Saçma bişey olduğunu zamanla anlıyo insan,şu an ben öderim modunda olan arkadaşlar anlamayabilir bunu ama zamanla onlarda anlayacak.

s.kay

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Her Erkek belli dönemlerinde,ben öderim modundan çıkmaz ama zamanla değişir bu.Saçma bişey olduğunu zamanla anlıyo insan,şu an ben öderim modunda olan arkadaşlar anlamayabilir bunu ama zamanla onlarda anlayacak.

Tek mekanda hesap ödetmediğim sevdiğimle evliyim.O deidğini anlayacak kadar süre geçmedi evlendik:)

Ama üniversite yıllarında sosyal arkadaş olan kızlara hiç acımazdım Alman usulü :)

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
fast foodda hesabı masaya isteme şansınız yoksa? (ki yok)

şimdi açık konuşalım, erkeğe koyan kasanın önünde kızın koca çantasında (evet çantalar küçük olamıyor maalesef) bir kazı çalışması hassasiyetinde cüzdan araması, bu esnada geçen sürede kasanın önünde dikilme, hesabı bayanın ödemesi sürecinde sanki tüm bakışların erkek üzerindeymişcesine ensede 4-8 çift gözün yakıcı sıcaklığı (herkesde süpermen gözü var yaaaa yakıyoooo)

önceki kız arkadaşımdan ayrılma sebbeim hesap ödemeydi. hayır ödemek için ısrar etmiyordu. devlet memuru olan bu hanım kızımız sıra hesap ödemeye geldiğinde birden kayboluyordu ortalıktan. zaten hesabı ödeyeceğim, ödemeyi seviyorum (yapımda var :)) neden farklı triplerle kendini kasıyorsun, peki neden çıkınca hadi deniz şurdan da tatlı yiyelim diyorsun. son buluşmamızda nargilecideydik. hesabı ödüyorum, kasadaki eleman parayı bozamadı ve beni de tanıdığından kalan 5 lirayı sonra verirsin dedi. ne kadr tanıdık da olsa borçlu kalmak istemedim. arkadaşıma 5 lira var mı sende dememle yüzündeki bakışı farketmem bir oldu. hayır param yokbakışı değil. eyvah hesaba ortak olacağım bakışı resmen bu. evine bıraktım ve ertesi gün ayrıldım.

s.kay

Asistan
Reaksiyon puanı
17
arkadaşıma 5 lira var mı sende dememle yüzündeki bakışı farketmem bir oldu. hayır param yokbakışı değil. eyvah hesaba ortak olacağım bakışı resmen bu. evine bıraktım ve ertesi gün ayrıldım.

:crying::crying: gözlerim yaşardı arkadaş.Seni ayakta alkışlıyorum.o kız terkedişinin sebebi olarak bu ulvi düşünceyi de sezemeyecek seviyededir bence.Aklınca ''hesabı ödemiyom diye ayrıldı benden pis cimri'' diyordur bilinç altında:)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
En kötüsü ya, cimri bir kız. Yolunacak kaz değiliz değil mi? Beni hesap ödetmeye zorlarsa gerçekten çok bozulurum. Ben zaten ödemekten gocunan birisi değilim ama küçük bir katkı bile sağlamıyorsa (imkanı varken. imkanı yoksa birşey demem zaten bende), o zaman güle güle demek en doğrusu .

Fast food yemeye giderdik zaten habire :D Burgerking'e giderdik bazen yarı yarıya verirdik, bazen o verirdi, bazen ben verirdim parayı. En güzeli bence :)

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
otobüste giderken iki arkadaş konuşuyordu. kız arkadaşı yemeğe 9 tane kız arkadaşıyla gelmiş. hesabı da çocuk ödemiş bi oturup ağlamadığı kaldı zavallının. bu kadar masraftan sonra kesin evlemmem lazım diyordu:clap::clap::clap:

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
hadi yazılı olmayan "date rules" lardan bahsedelim :)

öncelikle ilk buluşmalar sadece etkileme amaçlıdır. karşılıklı iki tarafta oynar. iyi tanınmak kendince yanlış veya eksik yönlerini sakınmak ister. kız sürekli bakımlı erkek sürekli traşlı olur. yemekler daha kibar yenir daha elit yerler seçilir. hesabı erkek öder, bayan müsaade ettiği sürece tabi.

sonra herşey ciddileşince (ki uzun sürer be hocam :)) kişiler birbirlerini daha iyi tanıyınca, saklanacak şeyler azalınca (asla bitmez) hayat müşterektir ilkesi kendini göstermeye başlar. kararlar ortak alınır, arkadaşlar ortak seçilir, mekanlar herkesin sevdiği, müzikler tarafların beğendiği hobiler ortaklaşa yapılabilen vs

işte en dengeli arkadaşlık bu evrede gerçekleşiyor. en çok bu evrede kişiler mutlu oluyor. sonra evlenince herşey batıyor o ayrı mesele. evlilier düşünsün. :)

bu evrede hesaplarda ortak dertler de neşe de. aslında yapmak istediğim gece vakti uykulu gözler bozuk bir klavyeyle anlatmak istediğim şey, basit bir hesap ödeme mevzuusunun aslında genele yayıldığında tüm ilişkiyi yönlendirebileceği.

s.kay

Asistan
Reaksiyon puanı
17
ayrıntı gbi görünen hesap işinin ilişkiye yön verecek kadar önemli bir ayrıntı olduğunu söylediğini ve aslında söylemesen bile;tek ayrıntının ''hesap ödeme'' olmadığını benzer ayrıntıların da ilişkiye yön verecek ehemniyette olduğunu ima ettiğini anladım. Doğru mu anladım cevoo diyesim geldi yahu:D

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
ayrıntı gbi görünen hesap işinin ilişkiye yön verecek kadar önemli bir ayrıntı olduğunu söylediğini ve aslında söylemesen bile;tek ayrıntının ''hesap ödeme'' olmadığını benzer ayrıntıların da ilişkiye yön verecek ehemniyette olduğunu ima ettiğini anladım. Doğru mu anladım cevoo diyesim geldi yahu:D
evlisin değil mi?:4:

s.kay

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Evet evliyim.. evlenince o flört yıllarının aşk acılarının yerini alışkanlıklar alıyor.Bu konuyu da her çift oturup konuşmalı bence.İki kişiden biri her şeyin zamanında yaşanmasının farkında ve fevkinde değilse ve bu ayrımı yapacak ollgunlukta değilse o evlilik yürümez.:D

Ha bir de şöyle bir durum var.biri o olgunluğu taşır da diğeri onun bu konuda dediklerini anlayamayacak seviyedeyse yine yürümez o evlilik:)

ben anlattığım seçeneklerde yokum ikimiz de bilincindeyiz ve fevkindeyiz mutlu bir evliliği Allah size de nasip etsin.

Haa bu saatte ne işin var pc başında diyenler olacaktır..Kardeşim ben 10 yıldır 4 - 5 saat uyku uyurum bu yeni bişey değil yani:D

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
mutlluluklar dilerim s.kay :9

evlilere takılmayı seviyorum yanlış anlaşılmasın. belki de kıskanıyorum. aha sesli yazdım :) valide duymasın sabaha evlendirir beni :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Tek sevgilim oldu. Onunla da evlendim zaten :)

Hesap konusunda hiç sorun yaşamadım. Teklif bile etmezdi. Kasaya önce gider öderdi ben de ses etmezdim. Hatta bugün sen ödeyeceksin, param yok diyecek kadar açıktım. Evlendik, artık hep ben ödüyorum :D :D :D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
biz de karışık ödüyoruz bütçe ortak. kimin parası varsa cebinde artık. hatta ev kiraları faturalar kredi kartı borçlarını bile ödüyoruz birbirimizin

2 kuruş para için kalp kırılmaz valla

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
biz de karışık ödüyoruz bütçe ortak. kimin parası varsa cebinde artık. hatta ev kiraları faturalar kredi kartı borçlarını bile ödüyoruz birbirimizin

2 kuruş para için kalp kırılmaz valla

işte budur beklenen cvpta bu olmalıdır..

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Bende ödettirmem yanımdaki kıza hesabı bilmiyorum yakıştıramıyorum kendime illa kız arkadaşım olması gerekmez.Kızlara ödetemem..

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Sıra sıra hallediyoruz genelde.Bazen hadi bu seferde benden olsun havalarına giriyordum, artık girmemeyi öğrendim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Eğer amacınız karşı tarafı etkilemek değilse Dürüst olmakta fayda var. Günümüz şartlarında bazı şeyleri ancak paylaşarak aşabilirsiniz. bazen bu para konusu olabilir.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Hic kizla disarda yemek yemedim ama hesabi alman usulu yaparim gerci benim mekanda turkiye gibi kural yok erkek oder diye ben genelde evde kendim yapip yedirdigim icin her turlu hesap bende kaliyor :)

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Eğer yemeğe çıktığım kız sevgilimse hesaba el uzatmaz zaten bilir sinirleneceğimi eğer uzatırsa basarım tribi hemen orda :) :)..Ama sevglim değilse zaten sorun yoktur alman usulu olur ısmarlama sırası kimdeyse o olur karışık bir şey olur yani :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ödemek istediklerinde mani olmadım olmamda:D