Ses konusunda sorunum var

Bu konuyu okuyanlar

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
asus k53s dizüstü bilgisayarda bilgisayar nedense sanki mikrofon kaydında kulaklıkla mikrofon jakları yakılıyken mikrofona söylenen şeyler kulaklığa geliyor kulaklıksızkende ses düzeyi %50yi geçince çok tiz berbat bir ses çıkarmaya başlıyor sorun nedir acaba

--- Mesaj Güncellendi ---

ayrıca izlediğim videoların görüntüleri bozuluyor

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
6000 kişi online ve 3 gündür tek bir tık yok bu nedir arkadaş

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şimdi şöyle videoların görüntü kalitesiyle ses denetmlerinin bi alakası yok.. Senin ses denetimleri nasıl??.. Mesela ses efektini windows varsayılanlara ayarla.. Bide o ses denetimlerinden ekran görüntüsü olmadan bişey anlamamız zor...

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ses düzeldi kendiliğindende şimdi sadece iki sorunmu ne var videoların görüntüleri bozuluyor birde mikrofon sürekli çalışır halde windowsun ses şeyide angry birds

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Videoların görüntü kalitesi flash player dan kaynaklanıyor olabilir... Sonra ekran kartından kaynaklanıyor olabilir.. Sonrada internet hızından aynaklanıyor olabilir.. Olası sebepler...

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Şu anda aynı sorun bendede var.Windows açıldığında webcamin mikrofonu hep aktif olarak açılıyor ve her açılışta ilk işim mikrofonu sessize ayarlamak oluyor.Normalde düzeltirdim ama üşendim ne zamandır.Büyük ihtimal windows'un güncellemelerinden sonra oldu bu sorun bende.Sendede öyle olabilir.Windows güncellemesinden kaynaklanmış olabilir.Her güncelleme windowsu iyileştirmiyor maalasef bazen normal çalışan windowsta sorunlara neden olabiliyor güncellemeler.Benim tavsiyem laptopun ses driverini veya webcam driverını sil ve baştan yükle.Zaten laptop larda webcam ve mikrofon aynı driver üzerinden çalışıyor.Bu nedenle webcam driver ını kaldırıp tekrar yüklemen çözüm olabilir.Olmazsa ses driverınıda kaldır ve baştan yükle.

Onun haricinde ekrandaki bozulmadan bahsetmişsin.Laptopunun harici bir ekran kartı var mı yada onboard ekran kartımı olduğunu bilmem lazım.Eğer harici bir ekran kartı varsa büyük ihtimal ekran kartının ısınmasında dolayı görüntü bozuluyor olabilir.Pek işe yarıyacağını sanmasamda ekran kartı driver ını kaldır ve tekrar yükle.Flash playerı güncelle.Videoyu hanği media player da izliyorsun bilmiyorum ama codec lerinde bir sorun olabilir.Ben medya oynatıcı olarak BS Player öneririm.Sorunsuz ve kusursuz bir oynatıcı.BS Playerı yükledikten sonra sana codec yüklensin mi diye sorucak sen evet de.Bütün codec leri yüklesin.Hala devam ediyorsa yapacak birşey yok.Birde windowsda arka planda çalışan çok program varsa kasılmalara neden olabilir.Arka planda çalışan programlardan işine yaramayanları iptal et.

Son mesajlar