Ses kartı

Bu konuyu okuyanlar

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar benim Lenovo IdeaPad 310 laptopum var ve bu bilgisayarın ses kartı 7.1 ses kartını destekler mi bı bakarsanız sevinirim

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Ses kartı demişsin 7.1 ses kartı takarsan destekler 7.1 kulaklık felan takacaksan kulaklığın kendi ses kartı oluyor eğer yoksa desteklemez..

Reaksiyon puanı
76
Bu laptopta eğer bir mikrofon bir kulaklık çıkışı varsa bunun kendi ses sistemi 2 ses hattı çıkışlı yani stereodur. Ancak laptopunuzda yan yana farklı renkte 3 delikli dişi ses çıkış jakı ayrı ayrı varsa eğer içten ses yazılımından yapılan 7.1'e göre yapılan ayarla 7.1 ses çıkışı 3 adet stereo jaklı kabloyla buna bağlı kulaklık veya hoparlör setiyle alınabilir, laptopun kendi konfigürasyonuna direk bağlıdır bu. Ama stereo ses kartlı onboard olanına bir alternatif olarak laptop içine de 7.1 ses kartı çok uygunsa içten takılabilir, çok yetkili olan servislerde. Bu da mümkündür, imkansız değildir. Kolay gelsin.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Usb ses kartı alman lazım.

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Hayır kulaklikta 7.1 ses desteği var hatta markası snrw 1 ama ses kartı var mı bilmem dediğinizi tam anlamadım o kulaklığı takınca 7.1 ses kalitesinden faydalanır miyim PC işlerinden fazla anlamam

Reaksiyon puanı
76
Düzeltme: Yan yana 3 dişi jakın olması aslında mikrofon devreden iptlal edilip alındığında gerçek 5.1 ses sisteminin alınabileceğini gösterir. Ancak ses kartı yazılımından bu 7.1 ses çıkışı şeklinde sanal ses çıkışı olarak da ayrıca ayarlanabilir. Hakiki 7.1 çıkış olması için yan yana 4 dişi jak deliği olup mikrofon bu yazılımdan ayarlanıp iptal edildiğinde 7.1 gerçek ses çıkışı (Mikrofon olmadan) 4 adet stereo erkek jaklı kablolarla 8 hoparlör hattı çıkışı şeklinde ayrı ayrı alınabilir. Bunu düzeltiyorm. Kolay gelsin.

Kerem Turmuş

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Düzeltme: Yan yana 3 dişi jakın olması aslında mikrofon devreden iptlal edilip alındığında gerçek 5.1 ses sisteminin alınabileceğini gösterir. Ancak ses kartı yazılımından bu 7.1 ses çıkışı şeklinde sanal ses çıkışı olarak da ayrıca ayarlanabilir. Hakiki 7.1 çıkış olması için yan yana 4 dişi jak deliği olup mikrofon bu yazılımdan ayarlanıp iptal edildiğinde 7.1 gerçek ses çıkışı (Mikrofon olmadan) 4 adet stereo erkek jaklı kablolarla 8 hoparlör hattı çıkışı şeklinde ayrı ayrı alınabilir. Bunu düzeltiyorm. Kolay gelsin.
Yani dediğini tam anlamadım çünkü ben bir öğrenciyim ve pek anlamıyorum ve benim bilgisayarım laptop dediklerin galiba masaüstü için hani herkesin anlayabileceği gibi yazarsan sevinirim

Reaksiyon puanı
76
Lenova 310 laptopun netteki bir resminden 1 adet stereo çıkışlı kulaklık çıkışı olduğunu şu anda gördüm. Diğer söylemiş olduklarım ise laptoplardaki ses çıkış sistemleri ile ilgili olan genel bir bilgiydi, sizin laptopla direk ilgili değildi yani, tüm laptopların ses özellikleriyle ilgili genel bir bilgiydi. 7.1 ses kartı için laptop anakartınızın serviste açılıp bakılması gereklidir. Olur veya olmaz konusunda kesin bir şeyi söylemek buradan çok zordur. Zaten diğer tüm arkadaşlar da kesin bir fikri (Olur veya olmaz şeklinde) bu konuda tam olarak belirtememişlerdir. Kolay gelsin.

Son mesajlar