Samsung r620 js01tr

Bu konuyu okuyanlar

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar samsung marka laptopum bugün elime geçti fiyatı 1580 tl sizce nasıl özellikleri ve fiyatı iyimi?
p8700 işlemci
HD4650 ekran kartı
4 gb 800 mhz ram
500 gb hdd
16" ekran boyutu
windows 7 premium+notebook çanta

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nerdeyse bir hafta olucak ve halen daha bi cevap yok. Bumu benim hayranlıkla okuyup incelediğim sdn forum.Soru sormakla yanlış yaptım galiba.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Her gün yüzlerce konu açılıyor. arada gözden kaçanlar olabiliyor hiddetlenmeyin lütfen.

Sistem güzel zaten şu an alınabilecek ekran kartlarının en iyilerinden(diğerleri fiyatları uçuk oluyor)

Malzeme kalitesi orta derecedir. Samsung notebook pazarında henüz yeni olduğu için ben size önermezdim o ayrı konu :)

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
aynı ürün bende de var dostum,laptoptan çok memnunum.fiyatı uygun ;) ben 1300 tl ye almıştım(tanıdıktan) senin fiyat normal piyasa fiyatı olarak iyi...laptop olaraktan 1.5 ay oldu sanırsam.hiç bir sorunla karşılaşmadım her türlü isteğime cvp verdi çok şkr :) autocad,photoshop ve benzeri bir çok programı hiç sıkıntı çekmeden rahtlıkla kullanıyorum ;)oyun olarakta şu anda pes10,nba2k10,wanted,cod 6,shift,prototype,counter strike source,crysis warhead var...hiç birisnde sıkıntı çekmedim takılma sorunuda yok... ısınma sorunuda yok 4x4 lük arazi aracı gibi mubarek:)

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir aksilik olmazsa yarın ben de bu modelden alıyorum.Aylardır notebook piyasasına damga vurmuş durumda zaten bu model.Çok araştırdım,f/p oranı çok iyi.Hoparlörleri ve DVD-RW kötü deniyor ama ikisi de ufak ayrıntılar bence.Alınmasına engel olmayacak ayrıntılar.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bir aksilik olmazsa yarın ben de bu modelden alıyorum.Aylardır notebook piyasasına damga vurmuş durumda zaten bu model.Çok araştırdım,f/p oranı çok iyi.Hoparlörleri ve DVD-RW kötü deniyor ama ikisi de ufak ayrıntılar bence.Alınmasına engel olmayacak ayrıntılar.

arkadaşım milletin yaptığı olumsuz yorumlara kulak asma çnkü bende böyle düşünüyordum,millet hoparlörü kötü cızırtı geliyor yok aşırı ısınıyor,yok beğenmedim kıldı tüydü derken insanın canını sıkıyor ancak ben aman nolucaksa olsun diyerekten aldım ve herkese bunu öneriyorum çok iyi bi ürün.hoparlörleri cızırtı felan yapmıyor gayet düzgün ses geliyor hiç bir sorun yok seste.dvd -rw ında sorunu şuana kadar olmadı.ne okurken çok ses çıkarıyor ne de yazarken.pc de tek eksiklik usb olarak 3 adet olması. 2x usb 2.0 ve 1 tane de usb 1.0 var. usb çoğaltıcıylada bu sorun ortadan kalkıyor.kamera olarak 1.3 kullanılmış ancak pek mükemmele yakın görüntü bekleme kameradan.onun dışında en önemli artısı sessiz bir derecede çalışması ve pilinin çok iyi derecede seni idare etmesi.oyun oynarak 2 saati rahat aşıyorsun.oyun oynamazsan bi kaç kısıtlama getirirsen dediği gibi 4.5 saat olmasada 3 saati rahat aşarsın.

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplarınız icin sagolun arkadaslar bende yaklasık 1 haftadır kullanıyorum ses ve dvd soylendigi kadar kötü degil bende şimdilik memnunum performanstan tek kötü tarafı 32bit işletim sistemiyle beraber gelmesi 4gb rami 3 gb kullanıyorum.şimdilik yetiyor bana yetmedigi takdirde 64 bite gecicem.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
cevaplarınız icin sagolun arkadaslar bende yaklasık 1 haftadır kullanıyorum ses ve dvd soylendigi kadar kötü degil bende şimdilik memnunum performanstan tek kötü tarafı 32bit işletim sistemiyle beraber gelmesi 4gb rami 3 gb kullanıyorum.şimdilik yetiyor bana yetmedigi takdirde 64 bite gecicem.

evet 64 bit ile gelseydi daha iyi olabilrdi ancak benim bile ihtiyacıma gerek yok şimdilik...gayet rahat sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.ve bilmiyorum yedekleme yaptınmı ancak pc ye gerkli yazılımları kurduktan sonra recovery dvd si yap ve driver cd si hazırlamanı öneriyorum,kendi içindeki programla da yapabilirsin ya da win 7 deki sistem yedekleme ile yaparsın sana kalmış..

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet 64 bit ile gelseydi daha iyi olabilrdi ancak benim bile ihtiyacıma gerek yok şimdilik...gayet rahat sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.ve bilmiyorum yedekleme yaptınmı ancak pc ye gerkli yazılımları kurduktan sonra recovery dvd si yap ve driver cd si hazırlamanı öneriyorum,kendi içindeki programla da yapabilirsin ya da win 7 deki sistem yedekleme ile yaparsın sana kalmış..

samsung recovery solution gayet kullanıslı bir program alır almaz sistemin yedeğini aldım dvd ye eger sende aldıysan sende kac gb oldu bütün sistem?

Immune

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@CAMBAZ

Değerlendirmen için teşekkürler.Zaten bu saatten sonra fikrimi değiştirecek değilim çünkü 2 aydır takibimdeki bir üründü ve dediğim gibi yarın alıyorum bir sorun olmazsa.Aldıktan sonra sorunları olan varsa bu başlıkta bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
@CAMBAZ

Değerlendirmen için teşekkürler.Zaten bu saatten sonra fikrimi değiştirecek değilim çünkü 2 aydır takibimdeki bir üründü ve dediğim gibi yarın alıyorum bir sorun olmazsa.Aldıktan sonra sorunları olan varsa bu başlıkta bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim.
rica ederim.şimdiden hayırlı olsun diyorum :wink:

samsung recovery solution gayet kullanıslı bir program alır almaz sistemin yedeğini aldım dvd ye eger sende aldıysan sende kac gb oldu bütün sistem?

ben sistemi hemen yedeklemedim.bayağı program kurdum felan filan derken 4 dvd doldu.toplamda 20 gb gibi birşey yedeklemiştim,tabi bunu sıkıştırdı ve 4 dvdye sığdırdı.bir de driver cd si yaptı.elimde toplamda 4 dvd + 1 cd var.tabi ben birde ne olur olmaz diyerekten harici harddiskimede geri yükleme noktası oluşturdum,harddiski her taktığımda oraya da yedekleme oluşturuyor..sen tam olarak ne kadar dvd harcadın?

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sistemi hemen yedeklemedim.bayağı program kurdum felan filan derken 4 dvd doldu.toplamda 20 gb gibi birşey yedeklemiştim,tabi bunu sıkıştırdı ve 4 dvdye sığdırdı.bir de driver cd si yaptı.elimde toplamda 4 dvd + 1 cd var.tabi ben birde ne olur olmaz diyerekten harici harddiskimede geri yükleme noktası oluşturdum,harddiski her taktığımda oraya da yedekleme oluşturuyor..sen tam olarak ne kadar dvd harcadın?[/QUOTE]

ben hiç bir yazılım kurmadan sadece sistemin yedeğini aldım dvd ye oda tek dvd yaptı full bile dolmadı bi yanlışlıkmı var sence bu işte?

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
BEnde samsung R522 var ses çıkışı öyle mükemmel ki anlatamam :D (kendi hoparlörlerinden bahsetmiyorum:=) ) Cihazda fazla özellik katmamışlar.Diğer modellere göre en basitinden bir parmak okuyucu v.b ama ağırlık konusunda diğerlerine fark açıyor ayrıca ekranın led hd olması pil ömrünü %20-%30 derecede arttırıyor. Fanların yerleştirilme şekilleri gayet mantıklı.Çıkışlar arkadan değil yanlardan.Yani kullananı zorlamayan çıldırtmayan tasarım yapmışlar.
Not: Num lock tarafı yok :) - yanı

Son mesajlar