Recovery ile ilgili sorularım

Bu konuyu okuyanlar

crackerteam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımcı olursanız sevinirim;

1-laptopu alınca recovery dvdlerimi olusturdum.Recovery(D) bolumude o dvd lere yazılıyormu,yazılıyorsa recovery(D) bölümüne gerek varmı yani silebilirmiiz?

2-sistem ile ilgili bir sorun oldugu zmn ben vistaya bu recovery dvdleri ile geri donebiliormusum.Peki diger suruculer ve hp yazılımlarıda bu olaya dahilmi?

3-hp pavilion modelinde biosa nsl gireiblrm f1 e bastım sistem testi ile ilgili acıklamalar varda.

4-ben recovery(D) bolumune ellemeden c yi kuculttum ve 4 e boldum o bolumlerde birine xp kurmam da bi sorun cıkar mı ve eger cıkazsa
sistem acılısında F11 recovery menusu bu xp kuracaım zmn gider mi?

arkadaslar biliorm ki cogumuzun kafasında bu sorunlar vardır cevaplarsak sevinirm ...

by_L3v1s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorularınızı bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.
1- Dvd lere recovery bölümü yazılıyor. Recovery bölümünü silerseniz size bi zararı olmaz, daha sonra elinizdeki dvd lerle sistemi kurabilirsiniz. Fakat yinede recovery bölümlerinizi silmenizi tavsiye etmem. Her ihtimale karşı dursun.
2- Kurtarma Dvd leri ile dönüş yaparsanız bütün driverlar ve hp yazılımları otomatik olarak kurulur, fabrikan size geldiği gün ki haline döner.
3- Pavilionun bir çok sürümünde Önce Esc basarak boot menü açılır, Daha sonrada F10 ile Biosa girilir. Eğer Sizinkinde Böle değilse notebook modelinize göre Araştırma yapınız. Ayrıca Post ekranını takip ederekte nasıl gireceğinizi Görebilirsiniz. Zaten gereken Tuşlar ekranda görünecektir.
4- Recovery bölümüne dokunmasanız bile diğer harddisklerde işlem yaptıysanız büyük ihtimalle F11 recovery Çalışmaz hale gelmiştir. F11 e bassanız bile recovery başlamaz bu gibi durumlarda kurtarma dvd leri ile geri dönüşüm yapabilirsiniz.
...SaygılarımLa... Kolay GelSiN...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
recovery laptoplarda bulunan çok güzel bir özelliktir... Yer kazanacağım diye silmeyin çünkü faydasını anlattığımda yerden daha önemli olduğunu anlayacaksınız...

Recovery harddisk içine gömülmüş bilgisayarınız ilk geldiğinde içinde kurulu olan orjinal işletim sistemidir...

Bilgisayarınıza herhangi bir şekilde format atma ihtiyacı hissettiğinizde recovery yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz...

Recovery sadece işletim sistemini değil laptopunuzun tüm sürücülerini ve ilk aldığınız zaman beraberinde gelen antivirüs msn dvd player gibi programları da içerir...

Bilgisayara normal bir şekilde format atıp tekrar cd ler ile kurulum yapmanız ardında driverları ve programları yüklemeniz saatler sürebilirken recovery ile bu 16-20 dk sürüyor...

Yani bir şekilde bilgisayarınız çökse 16 dk sonra kullanabileceğiniz sıfır bir bilgisayara sahip oluyorsunuz...

Başka işletim sistemi kullanacak olsanız dahi recovery bölümünü silmeyin ki kötü anlarda size cansimidi olsun...