Parayı çok geç çekme sorunu ve ios 11.4

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Arkadaşlar merhaba, 2 konuda yardım isteyeceğim sizden.
Öncelikle ipad mini 4 kullanıcısıyım, online kafa topu 2 ye 9 tl yatırdım ama parayı çekmiyor, apple kimliğinden bakınca ise beklemede yazıyor. İpad mini 1 kullandığım zamanlarda bu yüzden 25-50 tl arası borç yapmıştım çünkü ininalden takip edemiyodum. Bunu hemen çektirme şansım var mı ? Geçenlerde yine para yatırmıştım bu sefer bekleyeyim dedim 1 küsür hafta çekmedi en son nası çekmişti hatırlamıyorum.
2. Olarak da ios 11.4 e güncellesem bi sorun olur mu ?
Şimdiden teşekkürler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Apple galiba ekranımı izliyo çünkü bunu yazdıktan 30-40 dk sonra para çekildi :D

Son düzenleme:

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
benim de bu şekilde bir sorunum oldu, bir uygulamada plus üyelik aboneliğim var bu ay yenilenirken ücreti çekti kartımdan ama hala beklemede olarak görünüyor ne yapmam gerekiyor?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
benim de bu şekilde bir sorunum oldu, bir uygulamada plus üyelik aboneliğim var bu ay yenilenirken ücreti çekti kartımdan ama hala beklemede olarak görünüyor ne yapmam gerekiyor?
Ben appleyi arayacağım çünkü şuan tam 3 sorun yaşıyorum birincisi bu diğerleri de 5 buçuk senelik 2 ipad kullanışımda ilk defa başıma gelen şeyler. Bilginiz varsa sorayım da hani 2 kere home tuşuna basınca wifi yeri fln çıkıyo ya ordan bluetooth ve wifiyi kapatınca ayarlardan kapanmamış olarak gözüküyor. Bide kuzenimle ortak apple kimliği kullanıyorum tekrar para vermesin uygulamalara diye ama o ne indirirse ipadine benim ipadime de iniyor saçma bir şekilde.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Ben appleyi arayacağım çünkü şuan tam 3 sorun yaşıyorum birincisi bu diğerleri de 5 buçuk senelik 2 ipad kullanışımda ilk defa başıma gelen şeyler. Bilginiz varsa sorayım da hani 2 kere home tuşuna basınca wifi yeri fln çıkıyo ya ordan bluetooth ve wifiyi kapatınca ayarlardan kapanmamış olarak gözüküyor. Bide kuzenimle ortak apple kimliği kullanıyorum tekrar para vermesin uygulamalara diye ama o ne indirirse ipadine benim ipadime de iniyor saçma bir şekilde.
ordan wifi-bluetooth u kapatınca kapatmıyor, sadece ağdan çıkış yapıyor bir süre sonra tekrar bağlanıyor. o her apple ürününde aynı . Menüden kapattığınızda öyle oluyor.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
ordan wifi-bluetooth u kapatınca kapatmıyor, sadece ağdan çıkış yapıyor bir süre sonra tekrar bağlanıyor. o her apple ürününde aynı . Menüden kapattığınızda öyle oluyor.
Onu düzeltme şansım yok mu ya çok abzürt bir şey

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mesela ben telefonumda kullanmadığımda mutlaka wifi kapatırım. Yarın telefon alıcam ve iphone 6s almayı düşünüyodum ama bu baya kötü ya zaten bataryası biraz düşük.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
78
227C053C-381E-44BC-8586-E701D0E3DE2F.png
52EF899C-6F72-4BEB-8C7B-0CA948AA6DA4.png
7161EE79-E998-4ECE-8C12-A632560097CA.png
F47FC8DF-8886-4C16-AD7C-8444A8706B03.png

Mobil ödeme veya Kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ekle diyorsunuz. Eklendikten sonra kesiyor. Ha, daha onceden ekli ise tekrar o kartin uzerine tikla. Oradan bos alanlari tekrar doldur. 3 haneli sayi var ya, cvc mi ne deniliyordu. Onu yaz. Onu yazdiktan sonra tamam de odemeyi otomatikmen kesiyor.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ekli dosyayı görüntüle 41562Ekli dosyayı görüntüle 41563Ekli dosyayı görüntüle 41564Ekli dosyayı görüntüle 41565
Mobil ödeme veya Kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ekle diyorsunuz. Eklendikten sonra kesiyor. Ha, daha onceden ekli ise tekrar o kartin uzerine tikla. Oradan bos alanlari tekrar doldur. 3 haneli sayi var ya, cvc mi ne deniliyordu. Onu yaz. Onu yazdiktan sonra tamam de odemeyi otomatikmen kesiyor.
Zaren ekliydi ve cvcyi tekr yazdım, ondan bir süre sonra kesti ama onean mı bilmiyorum. Teşekkürler. Bide siz bir iphone kullanıcısısınız ve size sormak istedim, sosual medya fala kullanımında iphone 6s beni 3 sene götürür mü ? İphone 6 plus var sizde galiba, o kasıyo mu şuan ? Yarın alıcam 6s inşallah

Reaksiyon puanı
78
@Inan Yetmen Sosyal uygulamalar pil e zararı olmaz. Pile genellikle FPS oyunlar zarar veriyor. Telefon sıcaklığı 35C yi geçerse batarya ya kalıcı kayıp veriyor. 35C yi geçmemeye çalışın. Batarya yönünden de en fazla kapasite 6 Plus da. 6s kapasitesi az. 2GB ram olduğu için birazdaha hızlı tüketir. Benimki 1GB ram olduğu için oek tüketmiyor. Bende kasma yok. Sizinki 2GB ram olduğu için kasma olmaz. Daha dazla güncelleme alırsınız.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
@Inan Yetmen Sosyal uygulamalar pil e zararı olmaz. Pile genellikle FPS oyunlar zarar veriyor. Telefon sıcaklığı 35C yi geçerse batarya ya kalıcı kayıp veriyor. 35C yi geçmemeye çalışın. Batarya yönünden de en fazla kapasite 6 Plus da. 6s kapasitesi az. 2GB ram olduğu için birazdaha hızlı tüketir. Benimki 1GB ram olduğu için oek tüketmiyor. Bende kasma yok. Sizinki 2GB ram olduğu için kasma olmaz. Daha dazla güncelleme alırsınız.
Teşekkürler, 6 plus almayı pek istemiyorum çünkü okula büyük telefon götürmek zor. 6s boyu çok ideal zaten onu seçmemin sebeplerinden biris de o

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
O borcu kapatmadan ödeme yapamazsınız. Ayrıca birsürü kişi bir şeyler satın alıyor. Apple anında çekmesi veya çekmemesi niye sorun çıkarıyor analmıyorum. Ben de ininal kullanıyorum içinde param var çektiğinde çekiyor zaten. Durupta hadi çek demiyorum. Seb uygulamanı indirip kullanabiliyorsan gerisi onları bileceği iş.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
O borcu kapatmadan ödeme yapamazsınız. Ayrıca birsürü kişi bir şeyler satın alıyor. Apple anında çekmesi veya çekmemesi niye sorun çıkarıyor analmıyorum. Ben de ininal kullanıyorum içinde param var çektiğinde çekiyor zaten. Durupta hadi çek demiyorum. Seb uygulamanı indirip kullanabiliyorsan gerisi onları bileceği iş.
ya parayı çekmeyince kartta kaç tl bırakacağımı karıştırıyorum sonra yanlış harcıyorum içinde bırakmam gereken aprayı bırakamıyorum uğraştırıyor bide borç kalsın istemiyorum.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
ya parayı çekmeyince kartta kaç tl bırakacağımı karıştırıyorum sonra yanlış harcıyorum içinde bırakmam gereken aprayı bırakamıyorum uğraştırıyor bide borç kalsın istemiyorum.

Onun için de, aşağıda ki yolları izleyerek ne satın alıp ne satın almadığınıza bakabilirsiniz;

Ayarlar —> (En üstte isminizin yazdığı yere tıklıyorsunuz) —> iTunes ve App Store —> Apple Kimliği: (Apple Kimliğiniz) —> Apple Kimliğini Göster —> Satın Alınanlar