Soru Samsung ve Android cihazlar Türkiye ve Asya pazarında, Batı'ya göre daha mı başarılı?

razer22

Profesör
Reaksiyon puanı
792
İngilizce kaynaktan bir haber okudum, Samsung ve Android cihazların batıda Apple ile fazla rekabet edemediğini, Türkiye dahil, Asya ülkelerinde çok daha fazla sattıklarını, Samsung'un pazar liderliğini Asya'da sattığı cihazlar ile aldığı yazıyor, Samsung ve Android cihazlar ABD ve Avrupa'da başarılı değil mi? Gerçekten.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,019
Android cihazlar ucuz olduğundan ve tuşlu telefonlardan bugüne Samsung marka cep telefonlarını insanlar kullandığından dolayı olabilir. Yani bilindik ve ucuz diye olabilir.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,930
Bu sorunun cevabı ihtiyaç fazlası ürüne sahip olma alışkanlığıdır. Ne yazık ki toplumumuzda bende dahil olmak üzere 10 liralık telefon tam tamına işimizi görebilecekken 50 liralık telefonu alırız. Araçlar içinde öyledir.

razer22

Profesör
Reaksiyon puanı
792
Doğru hocam, ben geçen sene 9500 liraya Honor X9a aldım kasmadan stabil çalışıyor, bozulana kadar değiştirmem.
Bu sorunun cevabı ihtiyaç fazlası ürüne sahip olma alışkanlığıdır. Ne yazık ki toplumumuzda bende dahil olmak üzere 10 liralık telefon tam tamına işimizi görebilecekken 50 liralık telefonu alırız. Araçlar içinde öyledir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,019
Genel olarak öyle evet. Bazı kişilerin işini 8 Gen 2 gibi SoC'lar görürken, bazılar kişilerinkini ise G96 gibi SoC'lar görüyor.

Reaksiyon puanı
4,670
İngilizce kaynaktan bir haber okudum, Samsung ve Android cihazların batıda Apple ile fazla rekabet edemediğini, Türkiye dahil, Asya ülkelerinde çok daha fazla sattıklarını, Samsung'un pazar liderliğini Asya'da sattığı cihazlar ile aldığı yazıyor, Samsung ve Android cihazlar ABD ve Avrupa'da başarılı değil mi? Gerçekten.
Samsung tarafında cihaz fiyatları biraz daha uygun olması sebebi ile tercih ediliyor.
Apple yeni cihazlarda sağlam güncelleme ile gelmezse daha çok düşer.

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,298
Bende yeni farkettim bir detayı, satış listesinde hâlâ 2.olsada, Yüzde 9 düşüş var.
Apple mobil cihaz kullanıcılarında fazlaca görüyorum ikinci telefonu Android bir cihaz. Artık, Android telefonların o eski kasım kasım kasılan Android cihazlar olmadıklarını farketmişler, sanırım.

Reaksiyon puanı
4,670
Apple mobil cihaz kullanıcılarında fazlaca görüyorum ikinci telefonu Android bir cihaz. Artık, Android telefonların o eski kasım kasım kasılan Android cihazlar olmadıklarını farketmişler, sanırım.
Biliyoruz hocam merak etmeyin, mutlaka bir Android cihaz bulunduruyoruz.
Samsung Galaxy S24 Ultra aldım, yeni Teknosa'dan.

razer22

Profesör
Reaksiyon puanı
792
Android işletim sisteminin resmi sosyal medya hesabının admini olsam, şöyle bir tweet atardım "Linux Çekirdeğimiz, Samsung Babamız" 😂