Note 8 mi mate 10 pro mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Evet Samsung A7 2017 2100 liraya süper bir fiyat performans ürünü. Dalga mı geçiyorsun? Apple diyip Huawei modellerini örnek göstermişsin. :D
Sen Huawei fanboyu değil misin? İşte ben de onunla karşılaştırdım. Apple ile karşılaştırmaya bile gerek yok. Ayrıca konumuz Amiral gemileri A serisini karıştırma.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ithalatci 64gb mate 10 proda 4GB RAM oldugunub farkindasinizdir umarim

zaferaydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba forumda yeniyim yorumlarınızı okuyodum şu konuya bi açık getirirsek çok iyi olur. herkez kullandığı telefonun fanboyluğunu yapıyor şuan kafam allak bullak Sony kullanıcısıyım başka telefona geçiyorum bozulduğu için tam note 8 i alıcam vazgeçiyorum mate 10 pro diyorum 2 sinin arasında kaldım gittim mağazaya inceledim gine aynı 2 lemdeyim evet önerisi olan yokmu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
merhaba forumda yeniyim yorumlarınızı okuyodum şu konuya bi açık getirirsek çok iyi olur. herkez kullandığı telefonun fanboyluğunu yapıyor şuan kafam allak bullak Sony kullanıcısıyım başka telefona geçiyorum bozulduğu için tam note 8 i alıcam vazgeçiyorum mate 10 pro diyorum 2 sinin arasında kaldım gittim mağazaya inceledim gine aynı 2 lemdeyim evet önerisi olan yokmu ?
Note al geç bence veya yeni 845li Xperiaları bekle

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung sever olarak note 8 diyorum benim için s pen çok önemli aslında aralarındaki en büyük farkta s pen eğer işime yarar kullanırım diyosan note 8 al yok o kadar kullanmam s pen olmasada olur diyosan yine note 8 al video ve gece çekimi tarafında rakipsiz tasarım olarakta rakipsiz bi cihaz tabi bu benim kendi şahsi görüşüm he bide ekran deneyimi var tabi note 8 de yaşayacağın ekran deneyimini mate 10 da yaşayamazsın karar senin

zaferaydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefonda hayal kırıklığı bende 3300 Mah batarya olması herkezin kafasına takılıyo bu konu eminim bu 2 telefon arasında ikilemde kalan çok vardır bu arada ben note 8 i çift hatlı versiyonu alıcam mate 10 da 4000 Mah bataryaya sahip kafa kurcalıyo bide kamera konusu da mate birazda ilerde gibi geniş çekiyo ama note 8 in ekranı çok iyi neyse seneye kadar düşünürüm böyle :D

tahmingold

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Ben HTC öneririm başka telefon da tanımam :))

caseyryback

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
telefonda hayal kırıklığı bende 3300 Mah batarya olması herkezin kafasına takılıyo bu konu eminim bu 2 telefon arasında ikilemde kalan çok vardır bu arada ben note 8 i çift hatlı versiyonu alıcam mate 10 da 4000 Mah bataryaya sahip kafa kurcalıyo bide kamera konusu da mate birazda ilerde gibi geniş çekiyo ama note 8 in ekranı çok iyi neyse seneye kadar düşünürüm böyle :D
seninle aynı fikirdeyim 2 telefon arasında kararsızdım ,gönlümden gecen mate 10 pro ama fiyatı suan cok pahalı ve en ucuz 3800 civarı,note 8 cift hatlı hepsi burada 3400 tl arada sadece batarya , bizim anlayamıyacagımız fotograf cekme üstünlüğü haric note 8 herseyde daha üstün olduğunu düşünüyorum.büyük ihtimalle uygun bir indirimle yada kartıma yapılacak bonus oldugunda hb almayı düşünüyorum

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Al bendende okadar seneye kadar duşuncem sanirim.yada s9 plus da girdimi araya 3tlfn arasinda kalcam

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60

Hangisini alırsan al pişman olmazsın. Elinde hangisi daha iyi bir his veriyor hangisi daha şık geliyorsa gözüne onu al. İkisi de çok kaliteli cihazlar

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
buna sen karar vermelisin
note 8 telefonlarda video çekimi güzel
mate 10 da fotograf makinesi güzel

note 8 kalemi var kalem senin için önemli mi
mate 10 yapay zeka ünitesi var
kablosuz şarj özelliğinin olmasını istersen note 8 almalısın mate 10da kablosuz şarj yok

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Note 8 bilindik markayı al.

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
En son Samsung Note 2 almşıtım 3 yıl falan kullandım çok net söylüyorum Samsung ülkemizde dandik Exynos' lu telefonlarını gönderdiği müddetçe birdaha asla almam kendi işlemcilerine bu kadar güveniyorsa önce Abd ve Avrupa ülkelerinde satmayı denesin bakalım popüleritesini ne kadar koruyabilecek. S8, S9, Note 8 veya 9 veya pluslar farketmez bu işlemciyle gelen 100 telefondan 98' i 6 ay sonra takılmaya başlar kalan yüzde 2' side 1 sene sonra.

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İkisi de pişman etmez seni bence

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
En son Samsung Note 2 almşıtım 3 yıl falan kullandım çok net söylüyorum Samsung ülkemizde dandik Exynos' lu telefonlarını gönderdiği müddetçe birdaha asla almam kendi işlemcilerine bu kadar güveniyorsa önce Abd ve Avrupa ülkelerinde satmayı denesin bakalım popüleritesini ne kadar koruyabilecek. S8, S9, Note 8 veya 9 veya pluslar farketmez bu işlemciyle gelen 100 telefondan 98' i 6 ay sonra takılmaya başlar kalan yüzde 2' side 1 sene sonra.

Bir kere Kasmayan donmayan 5-6 yıl boyunca stabil giden hiçbir cihaz yok Exynos SD ye göre daha iyi bir işemci Şuan durumu iyi olan galaxy S6 ve Note 4 tür bunun altındaki cihazlar zaten hiçbir güncelleme desteği kalmadı ve oldukça eski teknolojiyi barındırıyor

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772

100 yılmı kullanacaktın telefonların ömrü 2 yıl zaten.

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
100 yılmı kullanacaktın telefonların ömrü 2 yıl zaten.
iyide ben 3 yıl kullandım 3. yılın sonunda yavaşladı diye birşey söylemedim ki : ) ilk 6 ay içerisinde kasmalar donmalar baş gösteriyor dedim ki söylediğimin de arkasındayım
Bir kere Kasmayan donmayan 5-6 yıl boyunca stabil giden hiçbir cihaz yok Exynos SD ye göre daha iyi bir işemci Şuan durumu iyi olan galaxy S6 ve Note 4 tür bunun altındaki cihazlar zaten hiçbir güncelleme desteği kalmadı ve oldukça eski teknolojiyi barındırıyor
şu kısımda ayrışıyoruz işlemcinin anlık performansından çok uzun vadede neler sunduğu önemli kişisel görüşüm diye ekleyeyim Samsung kalburüstü ülkelerde risk almak istemiyor ve uzun vadede daha başarılı ve ne vereceği belli olan riski nispeten düşük kararlı bir işlemci ile yola çıkıyor ben exynos kullanıpta kasma ve donma yapmayan bir Samsung cihazı görmedim şuana kadar yada bana öyle bir stabil cihaz denk gelmedi tabiki bunda kullandığı arayüzün, ram konusundaki cimriliğinin ve içine sıkıştırdığı bir sürü gereksiz yazılımında etkisi vardır lakin işin temelinde bu işlemci yatıyor

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
iyide ben 3 yıl kullandım 3. yılın sonunda yavaşladı diye birşey söylemedim ki : ) ilk 6 ay içerisinde kasmalar donmalar baş gösteriyor dedim ki söylediğimin de arkasındayım

şu kısımda ayrışıyoruz işlemcinin anlık performansından çok uzun vadede neler sunduğu önemli kişisel görüşüm diye ekleyeyim Samsung kalburüstü ülkelerde risk almak istemiyor ve uzun vadede daha başarılı ve ne vereceği belli olan riski nispeten düşük kararlı bir işlemci ile yola çıkıyor ben exynos kullanıpta kasma ve donma yapmayan bir Samsung cihazı görmedim şuana kadar yada bana öyle bir stabil cihaz denk gelmedi tabiki bunda kullandığı arayüzün, ram konusundaki cimriliğinin ve içine sıkıştırdığı bir sürü gereksiz yazılımında etkisi vardır lakin işin temelinde bu işlemci yatıyor

O işlemci yüzünden değil o Android işletim sistemi yüzünden kaynaklanıyor Bir amiral gemisinin veya ona yakın popüler performans canavarı cihazın ilk 6 ay yaşanacak ufak tefek kasma yavaşlama yaşanabilir misal Note 8'in 3 yıllık stabillik ömrü var ondan sonra telefonlar çürütülüyor ister içinde A11 işlemcisi olsun ister Kirin 970 ister Snapdragon 835 olsun en iyi işlemcilerin ömrü 3 yıl stabil kalıyor bazıları ise dayanmıyor gücü yetmiyor
Bu planlı eskitme olayınıda merak ettiysen şunu bi izle Kaynak: https://youtu.be/zrpWQq3UdDo

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşım oneplus 3T kullanıyor ondada android var ama daha teklemedi maşallah diyeyim örnek vericem diye adamın telefonunuda bozucam : )

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772

O milattan kalma telefonda ondan Note 3 serisi ve Galaxy S5 serilerinden sonra samsung zirvanaya ulaştı.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
arkadaşım oneplus 3T kullanıyor ondada android var ama daha teklemedi maşallah diyeyim örnek vericem diye adamın telefonunuda bozucam : )

Çünkü içinde SD 821 Adreno 530 işlemcileri var cihaz zaten geçen sene çıktı 6gb ramı var

ernknd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mate 10 pro sahibiyim, şarj konusunda note 8 e fark atmış yapılan testlerde bile volkan manav yapmış note 8 yoğun kullanımda 9 saatte yüzde 20 kalmış mate 10 pro ise 10 saate yüzde 48 şarjı kalmış. Şarjı niye bitmiyor diye sıkıntıya girdim ben yine her gün şarja takıyorum yoğun kullanımda yüzde 50 olmasına rağmen. Mate 10 pro fotoğrafları gerçekten harika çekiyor her türlü ayrıntıya önem veriyor uzaktaki otlar bile tane tane çekiyor note 8 de ise yağlı boya tablosu gibi ama videoda ise o kadar iyi değil sebebi ise ayrıntıya girmek için odaklanamıyor ois te titreme oluyor yazılımla düzeltilmesi lazım. Yapay zeka nesneleri algılıyor ona göre ayar çekiyor fotolara. Note 8 in artısı kalemi sadece çevremde note telefonu olup ta s peni kullanmayan çok kesim var kullanmayacağım özelliğe niye para veriyorsun. Note 8 i mağazada inceledim çok uzun parmaklarım yetmedi pantolonum cebinden ucu gözüküyordu sığmadı. Mate 10 pro nun ve note 8 in artılarını ve eksiklerini çok iyi yazmışlar buna göre karar ver. Bu arada telefonun şarjı hemen bitiyorsa o telefonun ne anlamı var benim için Ferrari ye biniyorsun ama benzinin yok gibi bir şey.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kumanda diyenlere ithafen Mate 10 Pro küçük bir cihaz değil beyler.
1516140953880.png

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Uzun düşünme süresinden sonra Mate 10 Pro aldım 1 haftadırda kulanıyorum. İki telefonda kendilerine özel artıları eksileri var ama şunu söylemeliyim ki batarya ve fotoğraf çekme konusunda Note 8, Mate 10' un rakibi olamaz bunu çok net söyleyebilirim. Video tarafında ise Note 8 daha iyi.

Bu arada foto çekerken gökyüzünü patlatmak isteyen Mate 10 Pro alsın diyen bir üye vardı, Mate 10 Pro aldım foto çektim gökyüzü patlamadı :)

26943695_1703897713004068_1526237388_n.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uzun düşünme süresinden sonra Mate 10 Pro aldım 1 haftadırda kulanıyorum. İki telefonda kendilerine özel artıları eksileri var ama şunu söylemeliyim ki batarya ve fotoğraf çekme konusunda Note 8, Mate 10' un rakibi olamaz bunu çok net söyleyebilirim. Video tarafında ise Note 8 daha iyi.

Bu arada foto çekerken gökyüzünü patlatmak isteyen Mate 10 Pro alsın diyen bir üye vardı, Mate 10 Pro aldım foto çektim gökyüzü patlamadı :)

Ekli dosyayı görüntüle 33129
Kaç saat ekran süresi veriyor tek şarjda?

Gökyüzü patlatmak isteyen Mate 10 Pro alsın diyen bendim.
Adam fotoğraf çekmiş önümüze koymuş Mate 10 Pro gökyüzünü patlatmış ve Note 8'in çektiği fotoğraf net bir şekilde daha iyi.
Fotoğrafın daha iyi olduğunu nasıl söylüyorsunuz?

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
aslında ben size o zamanda aynı şeyi söyledim fotoğrafın nasıl ve ne şartlarda çekildiği belli değil diye isterseniz yarın aynı telefonla aynı açıdan bir foto daha çekip gökyüzünü patlatabilirim bu tamamen fotoyu çeken kişi ve fotoğraf çekme bilgisiyle alakalı bir durum ( yada artniyet )

ayrıca cihaz note 8 e göre çok daha stabil

şu açıdan daha iyi lens kalitesi ayrıca arayüzün sunduğu özellikler düşük ışıklı ortamlarda diyafram artısı foto çekmeyi iyi bilen insanlar için biçilmiş kaftan yok ben düz çekerim hiç karışmam diyen biri içinse note 8 de gayet iyi bir alternatif.

aia.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
ayrıca cihaz note 8 e göre çok daha stabil
Peki bu yorumu neye göre yapıyorsunuz?
aslında ben size o zamanda aynı şeyi söyledim fotoğrafın nasıl ve ne şartlarda çekildiği belli değil diye isterseniz yarın aynı telefonla aynı açıdan bir foto daha çekip gökyüzünü patlatabilirim bu tamamen fotoyu çeken kişi ve fotoğraf çekme bilgisiyle alakalı bir durum ( yada artniyet )
Ben de dedim ki o kişi aynı açıdan aynı şartlarda çekmiş. Cihazlar o sonucu vermiş.
Pil süresi kaç günlük kullanımın sonucu?

Son mesajlar