Ne için yaşıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Ben işin dini boyutuna girmeyeceğim. Hatta tam olarak "Ne için yaşıyorsunuz?" sorusuna da cevap vermeyeceğim, ona biraz yakın olan "Neden çalışıyorsunuz?" sorusuna cevap vereceğim.

Tam olarak hatırlayamasam da, klavye testinde karşıma çıkan bir metinde yazılana göre; hayatta doğum, evlilik, ayrılık, ölüm gibi çok iyi veya çok kötü olaylar yaşanır. Bunlar insanları çok iyi veya çok kötü şekilde etkiler. Bu olayların arasında geçen zaman boş olmamalıdır. Bir şekilde doldurulmalıdır. İnsanın sevdiği yahut sevmediği bir uğraşı veya işi olmalıdır. Bu sayede bu zamanlar arası boşluğu her gün, her hafta, her ay veya her yıl yeni amaçlarla doldurur.

Konuda geçen mesajlarda çoğunluğun bu tür soruları cevaplamaktan kaçındığını sezdim. Benim çevremde de böyle düşünen arkadaşlar yoğun bir şekilde mevcut. Fakat, sormak ve sorgulamak bana göre eğer peşi bırakılmazsa bence çok güzel deneyimlere yol açabiliyor.

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
her insan cennete gitmek ister ama hiçbir insan ölmek istemez:)

Reaksiyon puanı
16,118
bizim kuyruğunun ucunda beyaz nokta olan kara kedimiz tüm amacı çoğaltmak kayıp oldu paşam...
beslediğimiz kedi.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Kısacası; gönderilme sebebimiz ne ise onun için yaşıyoruz.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Sorgularsan hayat, yaşanılmaz oluyor. Öte yandan da sorgulama yeteneğini kaybetmiş bir beyin, ziyandır; sorgulamamız gerekiyor ama çok sorgularsak akıl karışıklığından yaşayamayız. Bize verilen aklın %100'ünü neden kullanamıyoruz sizce? Her şey boş, anlamsız geleceği için. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmaya bakın ve doğru bildiğiniz şeyleri yapın.

(Soyut düşünebiliyorsanız anlamlı)

Ölüm, bitiş değildir; başlangıçtır, kurtuluştur. (Şahsi fikrim, tartışılır)

Son mesajlar