Mouse ve Mousepad Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Hakito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, Dell İnspiron 7577 model laptopu bugün sipariş verdim. Laptopun yanında abartıya kaçmadan ortalama 500 TL civarıda oyun ekipmanı; klavye, mouse ve mouse pad alacağım. Klavye olarak Corsair K55 RGB modelinde karar kıldım. Fakat mouse ve mouse pad olarak çok fazla arada kaldım. Bunun için sizin yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle mouse padi 40x45 cm almayı düşünüyorum. Marka olarak ise A4 Tech, Trust ve Steelseries markaları arasında kaldım. Arada kalma nedenim ise aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? A4 Tech 60 TL, Trust 70TL, Steelseries ise 85 TL gibi fiyatları var. Linklerini aşağıya koyacağım. Sizce hangisini almalıyım?

Bloody B-080 Large Oyuncu Mouse Pad Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Trust 21568 Gxt 756 Mousepad Xl 450x400x3mm - n11.com

Steelseries Qck+ Oyuncu Mousepad Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Mouse konusu bundan daha da karışık. Mouse olarak çok fazla seçenek var ama benim belirlediğim birkaç marka var. Bunlar; Gamepower, A4 Tech, Corsair, Steelseries.

Gamepower markasında dört tane model var. Fiyatlarına göre oldukça iyi ürünleri olan bir marka olduğunu duymuştum.

Gamepower Bane Siyah Oyuncu Mouse - n11.com

Gamepower Nıght Stalker Gaming Oyun Oyuncu Mouse Usb - n11.com

Gamepower Phoenıx Gamıng Mouse Rgb Mouse - n11.com

Gamepower Spectre Gaming/oyuncu Usb Optik Mouse (rgb Makrolu) - n11.com

A4 Tech markasında V7 modelini öneriyorlar fakat fiyatı düşük olan ve nerdeyse aynı görünüşe sahip olan T7 modeli de var.

Bloody V7M HD Optik Multi Core Metal Ayak 3200CPI Oyuncu Fiyatı

Bloody T7 Winner Optik Multi Core Metal Ayak 4000CPI Oyuncu Fiyatı

Corsair markasını koymamın nedeni klavyem ile aynı marka olması.

Corsair Gaming Harpoon Rgb Mouse - n11.com

Steelseries markasında ise giriş seviyesi fiyatlarında bu modeli öneriyorlar.

Steelseries Rival 100 Optik Siyah Oyuncu Mouse (SSM62341) Fiyatı

Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın. Hangi markayı almamı tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
merhabalar; marka olarak logitech öneriyorum. seçim yine size kalmış. iyi günler.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bime 26 ocakta trust geliyor :D 6 tuşlu

Hakito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gamepower Nightstalker modelinin siparişini verdim.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
hayırlı olsun

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Gamepower iyi bir marka değildir. Corsair, Steelseries veya Logitech ile aynı cümle içerisinde kullanılması bile bu markalara haksızlıktır. Fiyatına göre iyi kavramı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir, Motospeed'in V10'dan V60'ına kadar tüm mouseları elimde var ama toplasan gerçekten güzel bir mouse çıkmaz. Bu konuda genel tavsiyem fazla verin ama 1 kere verin. En pahalı alışveriş ucuz ürün almaktır.

Hakito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gamepower iyi bir marka değildir. Corsair, Steelseries veya Logitech ile aynı cümle içerisinde kullanılması bile bu markalara haksızlıktır. Fiyatına göre iyi kavramı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir, Motospeed'in V10'dan V60'ına kadar tüm mouseları elimde var ama toplasan gerçekten güzel bir mouse çıkmaz. Bu konuda genel tavsiyem fazla verin ama 1 kere verin. En pahalı alışveriş ucuz ürün almaktır.
Sizinde dediğiniz gibi güzellik ve iyilik göreceli bir kavramdır. Fakat yazınıza başlarken kurduğunuz "Gamepower iyi bir marka değildir." cümlesi tamamen sizin şahsi fikrinizi yansıtmaktadır. Fareyi alalı yaklaşık 1 ay oldu. Gayette memnunum. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Ücretsiz programı sayesinde istediğim ayarlamaları yapabiliyorum. Burada Gamepower markasını savunmuyorum ama diğer markalarla olan fiyat farkını düşünürsek ve gösterdiği performansı göz önüne alırsak, bana göre, herkese tavsiye edebileceğim bir markadır.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Sizinde dediğiniz gibi güzellik ve iyilik göreceli bir kavramdır. Fakat yazınıza başlarken kurduğunuz "Gamepower iyi bir marka değildir." cümlesi tamamen sizin şahsi fikrinizi yansıtmaktadır. Fareyi alalı yaklaşık 1 ay oldu. Gayette memnunum. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Ücretsiz programı sayesinde istediğim ayarlamaları yapabiliyorum. Burada Gamepower markasını savunmuyorum ama diğer markalarla olan fiyat farkını düşünürsek ve gösterdiği performansı göz önüne alırsak, bana göre, herkese tavsiye edebileceğim bir markadır.
Şahsi fikrim değil bu. Devamında bahsettiğim markalarla aynı cümlede kullanmak bile hatadır dedim üstüne basa basa. Siz memnunsunuz diyede bir markayı iyi yapmaz ayrıca. Fiyatına göre idare eder deseniz ayrı ama Gamepower, Motospeed, James Donkey, Everest, Frisby, İnca, Preo vs vs üst seviye markalar değildir. Saydığım markalardan bende de mouse veya klavyeleri var dediğim gibi kaliteli markalar değiller.

Neyse hayırlı olsun umarım iyi günlerde kullanırsınız.

Hakito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tabiki de bir Logitech, Razer, Corsair, Steelseries değil ama fiyatına göre ideal bir ürün. Ayrıca konunun başına bakarsanız yaptığım açıklamada "fiyatına göre iyi" ibaresini görebilirsiniz. Güzel temennileriniz için de teşekkür ederim.

Tahalw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar, Dell İnspiron 7577 model laptopu bugün sipariş verdim. Laptopun yanında abartıya kaçmadan ortalama 500 TL civarıda oyun ekipmanı; klavye, mouse ve mouse pad alacağım. Klavye olarak Corsair K55 RGB modelinde karar kıldım. Fakat mouse ve mouse pad olarak çok fazla arada kaldım. Bunun için sizin yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle mouse padi 40x45 cm almayı düşünüyorum. Marka olarak ise A4 Tech, Trust ve Steelseries markaları arasında kaldım. Arada kalma nedenim ise aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? A4 Tech 60 TL, Trust 70TL, Steelseries ise 85 TL gibi fiyatları var. Linklerini aşağıya koyacağım. Sizce hangisini almalıyım?

Bloody B-080 Large Oyuncu Mouse Pad Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Trust 21568 Gxt 756 Mousepad Xl 450x400x3mm - n11.com

Steelseries Qck+ Oyuncu Mousepad Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Mouse konusu bundan daha da karışık. Mouse olarak çok fazla seçenek var ama benim belirlediğim birkaç marka var. Bunlar; Gamepower, A4 Tech, Corsair, Steelseries.

Gamepower markasında dört tane model var. Fiyatlarına göre oldukça iyi ürünleri olan bir marka olduğunu duymuştum.

Gamepower Bane Siyah Oyuncu Mouse - n11.com

Gamepower Nıght Stalker Gaming Oyun Oyuncu Mouse Usb - n11.com

Gamepower Phoenıx Gamıng Mouse Rgb Mouse - n11.com

Gamepower Spectre Gaming/oyuncu Usb Optik Mouse (rgb Makrolu) - n11.com

A4 Tech markasında V7 modelini öneriyorlar fakat fiyatı düşük olan ve nerdeyse aynı görünüşe sahip olan T7 modeli de var.

Bloody V7M HD Optik Multi Core Metal Ayak 3200CPI Oyuncu Fiyatı

Bloody T7 Winner Optik Multi Core Metal Ayak 4000CPI Oyuncu Fiyatı

Corsair markasını koymamın nedeni klavyem ile aynı marka olması.

Corsair Gaming Harpoon Rgb Mouse - n11.com

Steelseries markasında ise giriş seviyesi fiyatlarında bu modeli öneriyorlar.

Steelseries Rival 100 Optik Siyah Oyuncu Mouse (SSM62341) Fiyatı

Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın. Hangi markayı almamı tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.
Hepsinde steelseries öneririm bende rival 700 var şuana kadar steelseries almadığıma pişmanım .