Modemimin Dsl ve İnternet Işığı Yanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

KBerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba.Geçen gün bilgisayar başında otururken modemin bi anda evin dışından gelen DSL kablosu koptu ve DSL ile internet ışığı söndü.Sonra kabloyu tekrar bağlamama rağmen ışıklar yanmadı.Ttneti aradım biz size döneriz dediler fakat hala cevap yok.Arıza kaydı felanda almadılar.Bu durumda ne yapmam gerek ?
Modem : Ttnetin verdiği huawei hg630a

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Öncelikle merhaba.Geçen gün bilgisayar başında otururken modemin bi anda evin dışından gelen DSL kablosu koptu ve DSL ile internet ışığı söndü.Sonra kabloyu tekrar bağlamama rağmen ışıklar yanmadı.Ttneti aradım biz size döneriz dediler fakat hala cevap yok.Arıza kaydı felanda almadılar.Bu durumda ne yapmam gerek ?
Sokaktan binaya gelen Telekom hattına ttnet karışmıyor diye biliyorum, yani o hattı kullanıcı özel olarak çektirmesi gerekiyordu yönetmelik değişmediyse, 5_6 ay önce tanıdığım da aynı sorunu yaşadı ttnet karışmadi sorun sizin dendi.

KBerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sokaktan binaya gelen Telekom hattına ttnet karışmıyor diye biliyorum, yani o hattı kullanıcı özel olarak çektirmesi gerekiyordu yönetmelik değişmediyse, 5_6 ay önce tanıdığım da aynı sorunu yaşadı ttnet karışmadi sorun sizin dendi.

Onu kendimiz yaptıracaz peki.Wan ışığıda o yüzdenmi yanmiyodur ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Onu kendimiz yaptıracaz peki.Wan ışığıda o yüzdenmi yanmiyodur ?
İnternet hattı olmadıkça power ışığı, ethernet ışığı ve wifi ışığı dışında ışık yanmaz modemde,

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1

benim internetim gidip gidip geliyodu.. gecenin 12 sinde arıza kaydı bıraktım sabah ben uyanmadan adamlar geldi :D abi dediler eve kadar kontrol ettik sıkıntı yok isterseniz evin içine de bakalım dediler. saolun gerisini ben hallederim dedim.. kablo tesisatını yenıden duzenledım bağlantı yerlerini filan temiz bi şekilde bağladım uzun siredir sıkıntı çıkmadan kullanıyorum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

belki de ampuller geçmiştir :p şaka bi yana da ben kablo tesisatını bi gözden geçir derim internetim sık sık kesilirdi benim kabloları bi düzenledim miss gibi oldu =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biz intarneti daha yeni aldık telefonsuz intarnet kurulumunu yaptık ama dsl ışığı ve intarnet ışığı yanmıyor neden olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abiler

kablolar kıvrışmışsa olmuyor.
bende goley oynarken birden internet kasıyor. yapıyorum olmuyor.:huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler kabloların hangi kabloyla birleşeceğini söylermisiniz

kayahandundar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abiler

kablolar kıvrışmışsa olmuyor.
bende goley oynarken birden internet kasıyor. yapıyorum olmuyor.:huh:

Aynı sorun bendede var eğer çözüm bulduysan paylaşırsan sewinirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

biz intarneti daha yeni aldık telefonsuz intarnet kurulumunu yaptık ama dsl ışığı ve intarnet ışığı yanmıyor neden olabilir
Aynisi bendede var cozduysen paylasirsan sevinirim