MacBook Air 13" Mid 2013 Alınır mı?

Alınır mı?

• Evet

Kullanılan: 3 50.0%
  • Hayır

Kullanılan: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bu mesajı sorduğun cihaz ile yazıyorum. Geçen seneye kadar gayet hızlı ve sorunsuz kullanıyordum. Sadece pil süresi 1 - 1.5'e indi. Bu sene sanki biraz açılış hızında sıkıntı var. Hatta acaba yeni nesil bir iMac alsam mı acaba diyorum ama sanırım evde kullanma koşulu ile sorunsuz bir şekilde 2 seneyi daha devirir belki artı olarak 1-2 sene de yavaş şekilde kullandıktan sonra yeni cihaz almayı umut ediyorum. Tabi alacağın cihaz sıfır değildir ve uygun fiyatlı bulmuşsan ve de birkaç seneyi sorunsuz çıkarsın diyorsan bence mantıklı seçim. 2013 kasım sonu almıştım, 4. seneyi devirdi ve hala hızı yeterli düzeyde.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bu mesajı sorduğun cihaz ile yazıyorum. Geçen seneye kadar gayet hızlı ve sorunsuz kullanıyordum. Sadece pil süresi 1 - 1.5'e indi. Bu sene sanki biraz açılış hızında sıkıntı var. Hatta acaba yeni nesil bir iMac alsam mı acaba diyorum ama sanırım evde kullanma koşulu ile sorunsuz bir şekilde 2 seneyi daha devirir belki artı olarak 1-2 sene de yavaş şekilde kullandıktan sonra yeni cihaz almayı umut ediyorum. Tabi alacağın cihaz sıfır değildir ve uygun fiyatlı bulmuşsan ve de birkaç seneyi sorunsuz çıkarsın diyorsan bence mantıklı seçim. 2013 kasım sonu almıştım, 4. seneyi devirdi ve hala hızı yeterli düzeyde.

Pil değiştirme işlemi çok fazlaya mı mal oluyor normale göre çok düşük kullanım süren

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353

xCode, Android Studio vs gibi programlar kullanacağım yazılımcıyım önerir misin? yeterli performansı verebilir mi?

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Pil değiştirme işlemi çok fazlaya mı mal oluyor normale göre çok düşük kullanım süren
Maalesef pil değiştirme maliyetini bilmiyorum, zira gerek yok, çünkü tamamen benim kullanım şeklimden ve YEDAŞ sayesinde bu değerlere indi. Genel olarak hep elektrikle çalıştırım, sadece evde olmadığımda vs. fişi çektim, benim yanlış kullanımım söz konusu ayrıca cihazın 4. senesi bitti 5. seneye girdi sayılır. Yaklaşık 1.5 saate yakın performans bile gayet yeterli sayılır. Pil değiştirsem yine aynı kullanımı sağlayacağım için şu an için hiç düşünmüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
xCode, Android Studio vs gibi programlar kullanacağım yazılımcıyım önerir misin? yeterli performansı verebilir mi?
Yazılımcıya fikir verebilecek bilgi donanımına sahip değilim, sizi yanlış yönlendirmek istemem bu konuda. Yinede uygulamalarda eski hız olmasada benim gibi sabırsız biri için bile hala hızlı sayılır. İş yerimde yeni sayılabilecek windowslu pc kullanıyorum, devlet dairesi olduğu için öyle programda yok ama nasıl çalıştığını gördükçe Macbook'uma saygı duyuyorum. :)

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Yazılım için her zaman Mac önermişimdir. Alınabilecek bir cihaz.

1500 TL ye uygun fiyatlı buldum almayı düşünüyorum ama Air olması ve 2013 model olması kafamı karıştırıyor performansı nasıl olur bilmiyorum :)

Reaksiyon puanı
16,118
araba değil ki 300000KM'de olupta motor yaksın çalışıyorsa çalışır çalışmıyorsa çalışmaz temizse al ...

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Pil kalibrasyonu yap duzelir

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Arkadaşlar hala tatmin edici bir cevap alamadım iPhone 7 im var bu cihazı alıp iOS a uygulama geliştirmek istiyorum xCode kaldırır mı performans sıkıntısı yaşatır mı net bir cevap verin hiç mi kullanan yok aranızda :)

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Arkadaşlar hala tatmin edici bir cevap alamadım iPhone 7 im var bu cihazı alıp iOS a uygulama geliştirmek istiyorum xCode kaldırır mı performans sıkıntısı yaşatır mı net bir cevap verin hiç mi kullanan yok aranızda :)

Türkiye’de MacBook kullanan çok az kişi var ve o modeli kullanan arkadaşları bulman zor. Açıkçası ben olsam almazdım. Biraz daha biriktirirdim daha iyi bir MacBook alırdım. Retina Ekran 13” MacBook Pro 2015 Modelinin ucuz olanlarını bulabilirsin 2. El olarak. Ondan alırsan daha rahat edersin bence. MacBook Air’ların 2017 modeli bile artık çokta fazla tavsiye edilmiyor.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Alinir sorunsuz kullanirsinda bende dun 2014 air aldim 2012 yi satip final cut dahil kullaniyorum sorunsuz bakma yazilanlara air guzel makine bu fiyatada bedava i5 turbo bost islemci 4gb ram 1500mb ekran karti isini gorucektir

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Merhaba,

Hobi olarak programcılıkla ilgileniyorum. Bunu profesyonel olarak yapan arkadaşlarımda var. Onlardan ve forumlardan edindiğim izlenimler ve kendi kısıtlı tecrübeme göre:

-Yüksek işlemci gücü ve grafik performansı gerektirmeyen uygulamaları neredeyse her bilgisayar üzerinde yazıp derleyebilirsiniz.

Ancak:

-Büyük ekran gerek IDE, gerekse de diğer programların kullanımı sırasında çok yardımcıdır. Bu nedenle 15" tercih sebebidir.
-8 GB yeterlidir. Ancak VM çalıştırılacaksa 16 GB tercih edilmesi daha iyi olur.
-Xcode'un son sürümünü MacBook Air üzerinde çalıştırabilirsiniz. Ancak örneğin iki yıl sonra artık bilgisayarınızın deskteklenmezse yeniden para harcamanız gerekecektir.

Özetle, eğer imkanınız varsa, daha yeni bir MacBook Pro uzun vadede daha doğru bir yatırım olacaktır.