Loric Cana - Türkiye'nin En Büyük Kulübü Galatasaray

Bu konuyu okuyanlar

Casio Murat

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir dönem Galatasaray forması giyen, şu anda Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi çeyrek finalindeki takibi Lazio’nun önemli oyuncularından olan Loric Cana, eşleşme, Fenerbahçe ve Galatasaray’la ilgili çok özel açıklamalar yaptı.

Bugün TV'de Özgür Sancar ve Yakup Çınar'ın sunduğu Sporextra Programı'na katılan Cana, 'Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray'dır. Ben Galatasaraylıyım; ama Fenerbahçe'ye büyük bir saygım var. Onlar da her sene iyi kadro kuran Türkiye'nin büyük kulüplerinden. Bence çeyrek finalde şanslarımız eşit'' dedi.

İşte Arnavut asıllı Fransız futbolcunun çok özel sözleri:

Özgür Sancar: Herşeyden önce nasılsın? Lazio iyi gidiyor mu?

Lorık Cana:Biz İtalya Kupası'nda finale çıktık. Ve Avrupa liginde çeyrek finalist olduk. İtalya Ligi'nde ilk 3'e girerek önümüzdeki sezon şampiyonlar ligine gitmek istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Genel itibari ile takımın iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. İyi durumdayız.

Özgür Sancar: Fenerbahçe eşleşmesi sürpriz oldu mu?

Lorık Cana
:
Değildi. Fenerbahçeçok iyi bir takım. Avrupa liginde iyi işler yaptılar. Bazı oyuncuları Marsilya'da oynadığım dönemden tanıyorum. Onları yakından takip ettim. İstanbul'daki maç özellikle benim için çok ilginç olacak. Heyecanla bekliyorum.

Özgür Sancar: Hangi takım favori?

Lorık Cana: Bence bu şampiyonanın genel favorisi Chelsea. Onlar dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi. Çok tecrübeli oyuncular sahipler. Son şampiyonlar ligi şampiyonu. Bence bu Avrupa ligini forse ediyorlar. Fakat bizim Fenerbahçe ile maçlarımız ilginç olacak. Ama ne yazık ki Roma'da taraftarımızdan yoksun oynayacağız. Buna çok üzülüyorum. Bence her iki takımda eşit şansa sahip yarı finale çıkmak adına.

Özgür Sancar: Senin bir Galatasaray taraftarı olduğunu biliyorum. Bu nedenle İstanbul'daki maç senin için çok duygusal anlamlar ifade ediyor.

Lorık Cana
:
Evet. Galatasaray benim takımım. Galatasaray'ı çok seviyorum. Bu nedenle İstanbul'da oynayacak olmak beni çok mutlu ediyor. Bence Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkarak büyük bir iş basardı. Real Madrid çok büyük bir takım, ama Galatasaray'ın sansı olduğunu düşünüyorum. Onları gönülden destekliyorum. Ben Lazio taraftarını mutlu etmek istiyorum. Fenerbahçe karsısında başarılı olarak. Galatasaray taraftarının da Real Madrid karşısında ki başarılarla mutlu olmasını arzu ediyorum.

Özgür Sancar: Türk basınına bir açıklama yaptın mı? Türkiye'nin en büyük takımı Fenerbahçe diye.

Lorık Cana
:
Türk basınından hiç kimseye böyle bir ifade kullanmadım. İlk kez Türk basınına konuşuyorum ve ilk kez sizinle bu konuyu konuşuyorum. Herkes biliyor. Galatasaray hakkında neler düşündüğümü. Bana göre Türkiye'nin en büyük takımı Galatasaray. Geçen sene şampiyon oldular. Şu anda Şampiyonlar Ligin'deler. Fenerbahçe her zaman iyi bir takım olmuştur. Ve her zaman Türkiye'nin ve Avrupa'nın en iyilerinden birisi olmuştur. Fakat bana göre Galatasaray Türkiye'nin bir numaralı kulübüdür. Ve Türkiye'nin en büyük kulübüdür.

Özgür Sancar: Galatasaray'daki arkadaşlarından destek mesajları aldın mı eşleşmeden sonra?

Lorık Cana:Hayır. Bazı arkadaşlarım zaman zaman destek mesajları atıyorlar. Onlardan bazıları ile Fenerbahçe'yle maç yapmaya geldiğimizde İstanbul'da görüşeceğiz. Ama özel olarak bu maç için destek mesajı almadım.

Özgür Sancar: Fenerbahçe'nin futbolcuları Raul Meireles, MoussaSow ve Dirk Kuyt hakkında ne düşünüyorsun?

Lorık Cana: Çok tecrübeli ve çok kaliteli oyuncular. Marsilya'da oynarken Dirk Kuyt ile Şampiyonlar Ligi'nde karşı karşıya gelmiştik. Fransa Ligi'nde oynarken Moussa Sow'u çok yakından takip ediyordum. Sow, gerçekten çok atletik ve iyi bir oyuncu. Fenerbahçe gerçekten çok tecrübeli ve kaliteli oyunculara sahip bir takım. Onlara karşı bizde oyun kalitemizi üst düzeyde tutmalıyız ki yarı finalist olabilelim.

Özgür Sancar: Lazio için Avrupa Ligi şampiyonluğu temel hedef mi?

Lorık Cana: Bizim için sezon başında ligde ilk üçe girerek Şampiyonlar Ligi'ne gitmek temel hedefti. Biz buna ulaşmak için mücadele ediyoruz. Biz çok iyi bir kulübüz. Büyük bir kulübüz. Bütün yarışmalarda hedefe ulaşmak için mücadele ediyoruz. İtalya Kupası, Lig ve elbette ki Avrupa Ligi'nde de hedefimiz finale gitmek.

Özgür Sancar

735622467589.jpg

Kaynak: http://www.takvim.com.tr/Spor/2013/03/18/loric-cana-turkiyenin-en-buyuk-kulubu-galatasaray

Teoman TEO

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Loric Cana galatasaraylı. bundan şüphem yok

Power Power

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu haberin bir değişiği 2-3 gün önce çıkmıştı o zaman bile inanmamıştım.
cana iyi bir galatasaylı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cana galatasaraya şansız bir dönemde geldi.O dönem tüm takım kötüydü.
bunun sonucunda cana ile yollar ayrıldı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim medyamız böyle işte ! olmayan haberi oldu diye yayınlarlar.
ama sonraki ortaya çıkıyoki haberler yine palavra........
yazık yazık gerçekten çok yazık

Son mesajlar