LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
yanında kitkat vermiyorlarsa alınmaz o :mrgreen:

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hocam nerden kaça aldınız?yoksa ingilterede yaşayan siz miydiniz?

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Kardeşim sende gösteriyon elletmiyon:drool: bi türlü daha detaylı inceleme yapsaydın keşke

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hem telefon alıyoruz hem de KitKat vermiyorlar ne anladım bu işten:mrgreen:

fener_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oyun performansı nasıl pil durumu nasıl bunlarıda açıklarsanız mükemmel olucak :D

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
oyun performansı nasıl pil durumu nasıl bunlarıda açıklarsanız mükemmel olucak :D

Pil suresi daha once soyledigim gibi cok iyi. 17 saatir calisiyor. Bir cok oyun oynadim, 30 dakikalik abuk sabuk bir video cekimi yaptim, temple run oynadim, internet sorfu yaptim, elimden dusmedi ve 17 saattir acik olan bir android var, bu 17 saatin 2-3 saati oyun, internet sorfu, kurcalama vs. ile gecti. Pil seviyesi % 52. Kisacasi pil sarji konusunda hic bir sorun yasamadim.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Pil suresi daha once soyledigim gibi cok iyi. 17 saatir calisiyor. Bir cok oyun oynadim, 30 dakikalik abuk sabuk bir video cekimi yaptim, temple run oynadim, internet sorfu yaptim, elimden dusmedi ve 17 saattir acik olan bir android var, bu 17 saatin 2-3 saati oyun, internet sorfu, kurcalama vs. ile gecti. Pil seviyesi % 52. Kisacasi pil sarji konusunda hic bir sorun yasamadim.

Yenide hayırlı olsun güle güle eskitin bu arada canım KitKat çekti ya la

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun. Birkaç sorum olacak.

-Nexus 4 de normal bi kulaklıktan çıkan ses kalitesi çok iyi değildi. Nexus 5 de nasıl iyi mi ?
-Isınma yapıyormu aşırı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube_share;HTQLfqdPZJI]http://youtu.be/HTQLfqdPZJI[/video]

Bu arada o poşetten çıkardığın kulaklık nexus 5 kutusundan çıktığına emin misin ben mi yanlış gördüm.?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Abuk sabuk bir video cektim ama goruntu kalitesi hosuma gitmedi. Video Sadece goruntuden ibaret. Merak edilen unsurlari goz onune alarak yeni bir video cekecegim.

[video=youtube_share;HTQLfqdPZJI]http://youtu.be/HTQLfqdPZJI[/video]

Cok tesekkur ederim. Darisi isteyenlerin basina. Kitkat bir baska be hocam.
Kulaklık da mı varmış nexus 5 de :drool:

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

-Nexus 4 de normal bi kulaklıktan çıkan ses kalitesi çok iyi değildi. Nexus 5 de nasıl iyi mi ?
-Isınma yapıyormu aşırı.

Bu arada o poşetten çıkardığın kulaklık nexus 5 kutusundan çıktığına emin misin ben mi yanlış gördüm.?

-Nexus 5 de kulakliktan cikan ses cok iyi. Sonuna kadar actigim zaman kulaklari hafif rahatsiz edecek sekilde bir ses cikisina sahip.

-Hic isinma yapmiyor. Nexus 5 in arka kapagi kadifemsi bir yapida oldugu icin varsa bile bu isinma hissedilmiyor.

-Nexus 5 lg kulakliklarla birlikte geliyor. Sepecification bolumunde kulaklik gormedim ama kutu icinden cikti. Acikcasi surpriz oldu.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
-Nexus 5 de kulakliktan cikan ses cok iyi. Sonuna kadar actigim zaman kulaklari hafif rahatsiz edecek sekilde bir ses cikisina sahip.

-Hic isinma yapmiyor. Nexus 5 in arka kapagi kadifemsi bir yapida oldugu icin varsa bile bu isinma hissedilmiyor.

-Nexus 5 lg kulakliklarla birlikte geliyor. Sepecification bolumunde kulaklik gormedim ama kutu icinden cikti. Acikcasi surpriz oldu.

Isınma olmaması çok iyi.
Senin nexus 5 32 gb mi? Çünkü unboxing videolarında hiç kulaklık çıkmıyordu. heralde sadece 32gb mı var kulaklık?

Birde Arka kapağı sanki çıkacakmış gibi duruya aralık var kapakta. Pilin çıkarılmadığını biliyorum acaba kapak çıkıyor mu?
Birde arkası kadifemsi bir yapıda olduğu için çizme yapmaması lağzım çizik oluncada elinle sürttünmü geçiyor demi?

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Isınma olmaması çok iyi.
Senin nexus 5 32 gb mi? Çünkü unboxing videolarında hiç kulaklık çıkmıyordu. heralde sadece 32gb mı var kulaklık?

Birde Arka kapağı sanki çıkacakmış gibi duruya aralık var kapakta. Pilin çıkarılmadığını biliyorum acaba kapak çıkıyor mu?
Birde arkası kadifemsi bir yapıda olduğu için çizme yapmaması lağzım çizik oluncada elinle sürttünmü geçiyor demi?

-Benim aldigim 32 gb nexus versiyonu. 16 gb liklerde olup olmadigi konusunda bir bilgim yok. Zaten resmi specification metninde kulaklik yazmiyor bile.

-Arka kapak cok saglam, cok yakin cekim yaptim , o nedenle aralikli olarak gozukebilir ama aralik hic yok.
-Arka kapak kadifemsi bir yapida oldugu icin var olan izler hafif surttunmu geciyor.
-Nexus 5 cok estetik bir telefon. Video ne kadar kaliteli olursa olsun bu telefonu yakindan gormek en iyisi.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8

-Isınma yapıyormu aşırı.

Bence Nexus 4'ün ses kalitesi oldukça iyi. Tek eksiği sesin düşük gelmesi. Onu da halletmek zor değil. Ayrıca Nexus 5'te de aynı durum mevcut. Ses seviyesi düşük. Onu da halletmek mümkün.

Linkte üç Nexus'a da sahip bir kişinin kıyaslaması var. Dediğine göre Galaxy Nexus en yüksek sesi veren cihaz ve Nexus 4 ve Nexus 5 arasında belirgin bir seviye farkı mevcut değil.

http://www.reddit.com/r/Android/comments/1q2x4e/nexus_5_audio_output_through_headphone_jack_is/

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Nexus 4'ün ses kalitesi oldukça iyi. Tek eksiği sesin düşük gelmesi. Onu da halletmek zor değil. Ayrıca Nexus 5'te de aynı durum mevcut. Ses seviyesi düşük. Onu da halletmek mümkün.

Linkte üç Nexus'a da sahip bir kişinin kıyaslaması var. Dediğine göre Galaxy Nexus en yüksek sesi veren cihaz ve Nexus 4 ve Nexus 5 arasında belirgin bir seviye farkı mevcut değil.

http://www.reddit.com/r/Android/comments/1q2x4e/nexus_5_audio_output_through_headphone_jack_is/

Ben birara nexus 4 kullandığım zaman aynı kulaklıkla ve aynı şarkıyı hem nexus 4 de hemde galaxy gio da denedim.
galaxy gio beats audio kalitesi beklenmez normal güzel dinledim şarkıyı. ama nexus 4 de dinledğim zaman farkedilebilir şekilde bi ses kötülüğü vardı . ama nexus 4 kullananlardan pek duymadım galiba bendeki mi sorunluydu bilemem

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[video=youtube;5B9gXWdlaUE]http://www.youtube.com/watch?v=5B9gXWdlaUE[/video]

[video=youtube;TEGa8qSvNW8]http://www.youtube.com/watch?v=TEGa8qSvNW8[/video]

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Keşke benchmark yaparken geekbench 3 kullanılsaydı

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Şurada bir inceleme var, Türkçe ve yabancı sitelerdeki incelemelerde dahi bulamadığım cevapları alabildim. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=279733]goodtornado[/MENTION] Hayırlı Olsun Kardeşim :)

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam :D yeni videonu bekliyoruz. merak ettik valla İSYANNN :hammer:

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kutu içinde kulaklık var mı yok mu arkadaşlar..

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyu her gördüğümde canım kitkat çekiyor:D

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hocam şarj durumu nasıl ?

Sarj durumu cok iyi. Google ozellikle muzik, oyun ve gps uygulamalari sirasinda pilin cabuk bitmemesi icin simdiye kadar yapmadigi iyilestirmeleri yapmis. Pil gayet iyi. Pil konusunda hic dusunmeyin. Cunku bu sefer pil sorununu asmak icin her turlu onlemi almis google, donanimsal alan bir problem yok, snapdragon islemcisi zaten pil konusunda gerekli enerji tasarrufunu yapiyor, kitkat ile pil sorunlari asilmis. Sorun olarak gordugum bir konu nexusda iki hoperlor gozukuyor ama sadece soldan ses cikiyor, sag taraftan cikmiyor. Belki benim telefon bozuktur diyerek kucuk bir arastirma yaptim ama bir cok kisi ayni sorunu yasiyormus. Stereo olsaydi eksiksiz bir nexus olurdu.