Kullanılabilir Ram ve Power4Gear Hybrid Kuramama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

su61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

İlk sorunum 4gb ram e sahip olmama rağmen 2.91gb olarak görünmesi..

Resimde de bu sıkıntım görünüyor..

Diğer bir sorunum ise siyah kare ile gösterilen yerde formattan sonra asus logosunun olmaması.
Aslında bu logo o kadar önemli değil ama kafamı karıştıran durum ise Power4gear Hybrid programını Asus un sitesinden indirip kurmama rağmen program sadece asus marka bilgisayarlarda çalışır hatası alıyorum.

Sistem bilgisi kısmında sistem üreticisi olarakta Asus u gösteriyor.

Bu konu da ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum..

Power4gear hybrid uygulamasının benim için önemi güç ayarlarını ordan yaptığım zaman hiçbir şekilde fan sesi duymuyordum..
En basitinden candy crush oyununa bile girdiğimde fan aşırı derecede sesli bir biçimde çalışıyor.. Diğer harddisk varken böyle bir sıkıntım yoktu..

Dipbilgi: 1 hafta öncesinde harddisk im yandı. Yani ben öyle düşünüyorum çünkü format atma sırasında 0x8007... gibi bir kodla hata verdi.. Nette araştırdığımda bad sector hatası diye okudum ve hdd renegetor ile bad sector taraması yaptığımda harddisk in %90ı bad sector olarak görünüyordu :) Yeni bir harddisk aldım ve dün formatlayıp win7 home basic 32bit kurdum. (Ürün anahtarı pc de olduğundan bunu kurdum)

su61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64 bit kurarsan 4 GB ram tam olarak kullanılabilir duruma gelir.
Logonun orada gözüküp gözükmemesinin hiçbir getirisi ya da götürüsü yok. Yani bir önemi yok.
Power4Gear Hybrid yazılımını da şuradan indirebilirsin: http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=tr-tr

Cevabın için teşekkürler öncelikle..
Yazılımı zaten ordan indirmiştim fakat senin için şimdi bir daha indirdim ve kurdum..

Yine aynı uyarıyı alıyorum.. Program açılıyor önce ki gibi ama seçtiğim hiçbir seçeneği işleme koymuyor..
High Performance ı seciyorum aynı Battery Saving i seçiyorum aynı pc de değişen birşey yok..

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Sizizn için biraz araştırdım ve önce ATK/ACPI sürücülerinin yüklenmesi gerektiğini buldum. Öyle yapın. Olmazsa tekrar buraya yazarsınız.

su61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizizn için biraz araştırdım ve önce ATK/ACPI sürücülerinin yüklenmesi gerektiğini buldum. Öyle yapın. Olmazsa tekrar buraya yazarsınız.

Evet aynen dediğiniz gibiymiş. ATKACPI sürücüsünü yükledim sonrasında P4G yi kurduğumda oldu..

Aslında ilk formattan sonra asus un sitesinden bütün driverları indirip yüklemiştim ama demek ki yeniden başlatmaları en sona bıraktığım için olmadı yada başka birşeyi yanlış yapmıştım..

İlgin ve yardımların için teşekkür ederim.