Kasa çalışıyor ama hiçbir görüntü yok

Bu konuyu okuyanlar

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, bilgisayarımın kasası çalışıyor ama hiç görüntü gelmiyor.Anakart M2A-VM ayrıca ekran kartımda var.Bu ekran kartı arızalı olsa onboard olarak açılması gerekmez mi?Yoksa PCI ekran kartımı çıkarıp öyle mi açmam gerekir onboardın devreye girmesi için?Ya da başka hangi parça arızalı olabilir?

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
öncelikler sorununun bir çok kaynağı olabilir. denemen gereken ilk şey pci-e ekran kartını çıkarıp onboard olarak açmayı denemek. eğer açılmazsa anakart üzerinde bulunan bios sıfırlama jumperini bulup biosu sıfırladıktan sona açmayaı denemek. eğer yine açılmassa işlemciyi yerinden çıkarıp yeniden takarak bir daha denemelisin. yinede açılmassa en yakın teknik servise müracaat etmeni tavsiye ederim.

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikler sorununun bir çok kaynağı olabilir. denemen gereken ilk şey pci-e ekran kartını çıkarıp onboard olarak açmayı denemek. eğer açılmazsa anakart üzerinde bulunan bios sıfırlama jumperini bulup biosu sıfırladıktan sona açmayaı denemek. eğer yine açılmassa işlemciyi yerinden çıkarıp yeniden takarak bir daha denemelisin. yinede açılmassa en yakın teknik servise müracaat etmeni tavsiye ederim.

Cevabın için teşekkür ederim dediklerini yapıcam.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
kesekci doğru diyor olabilir. tam teması sağla

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
arkadaşım ben bilgisayar teknisyeniyim ve senin kullandığın anakartı çok iyi bilirim.
az çekmedim ben o kart serisinden. asus'un ürünleri çok iyidir ama ara sıra sapıtabiliyor.
mesela M2A-VM serisi. bu seride çok büyük bir problem var ancak ne olduğunu hiçbir zaman çözemedim. en az 27 tane satmışımdır. her 3 M2A-VM anakartın 1 tanesi ne yaparsan yap açılmıyor. garantiye gönderiyordum ve yenisi geliyordu. :S başka çare bulamadım ben.

ama sen bi de uzay montajı dene. kasandan şasi filan almasın. kasadaki herşeyi çıkar, masanın üstünde bağla ve çalıştırmayı dene. anakartta problem yoksa çalışır.

ama genelde seriden biliyorum kesinlikle sıkıntı vardır. M3A'nın en uygun fiyatlı serisinde de çok büyük problem vardı. onboard ethernet bağlıyken win açılmıyordu, mavi ekrana geçiyordu filan. ara sıra asus bile hata yapıyor :D

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartının yanmadığından eminmisin?

Emin değilim görünürde bi anormallik yok ama o da olabilir tabi. baaydin arkadaşımızın dediklerini bi yapayım da bakalım inşallah düzelir.Teşekkür ederim.

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ben bilgisayar teknisyeniyim ve senin kullandığın anakartı çok iyi bilirim.
az çekmedim ben o kart serisinden. asus'un ürünleri çok iyidir ama ara sıra sapıtabiliyor.
mesela M2A-VM serisi. bu seride çok büyük bir problem var ancak ne olduğunu hiçbir zaman çözemedim. en az 27 tane satmışımdır. her 3 M2A-VM anakartın 1 tanesi ne yaparsan yap açılmıyor. garantiye gönderiyordum ve yenisi geliyordu. :S başka çare bulamadım ben.

ama sen bi de uzay montajı dene. kasandan şasi filan almasın. kasadaki herşeyi çıkar, masanın üstünde bağla ve çalıştırmayı dene. anakartta problem yoksa çalışır.

ama genelde seriden biliyorum kesinlikle sıkıntı vardır. M3A'nın en uygun fiyatlı serisinde de çok büyük problem vardı. onboard ethernet bağlıyken win açılmıyordu, mavi ekrana geçiyordu filan. ara sıra asus bile hata yapıyor :D

Yapma ya. O 3'ün 1'i de bize denk geldi desene :D Senin dediklerini de bi uygulayayım.Sağolasın.

diKeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle bişey var... Kasa çalışıyor derken bios devreye giriyor mu? Yani "bip" sesi geliyor mu yoksa sadece fanlar mı çalışıyo? Eğer gelmiyorsa anakart yanık demektir. O bip sesi önemli bişey arıza tesbitinde.

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle bişey var... Kasa çalışıyor derken bios devreye giriyor mu? Yani "bip" sesi geliyor mu yoksa sadece fanlar mı çalışıyo? Eğer gelmiyorsa anakart yanık demektir. O bip sesi önemli bişey arıza tesbitinde.

Şimdi pc yanımda değil o yüzden tekrar bakamıyorum ama "bip" sesi gelmiyor diye hatırlıyorum. Artık yanmışsa garantiye gönderecez napalım.Teşekkkür ederim.

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18

o anakartların üstünde dahili olarak bip yapmasını sağlayacak buzzer yok.
anakartların içinden çıkıyodu onu takıyorduk. ama zaten bulup taksa da hiç ses çıkmayacak. kalıbımı basarım. sen en iyisi servisine gönder. uğraşırken sağı solu neyin çizilir. garanti dışı derler. bi de ona yanarsın.

tamam çok stabil ve benim sevdiğim bir anakart. onboardda bile carbon filan oynatıyo. tek sorunu sağlamının denk gelmesi :S

diKeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o anakartların üstünde dahili olarak bip yapmasını sağlayacak buzzer yok.
anakartların içinden çıkıyodu onu takıyorduk. ama zaten bulup taksa da hiç ses çıkmayacak. kalıbımı basarım. sen en iyisi servisine gönder. uğraşırken sağı solu neyin çizilir. garanti dışı derler. bi de ona yanarsın.

tamam çok stabil ve benim sevdiğim bir anakart. onboardda bile carbon filan oynatıyo. tek sorunu sağlamının denk gelmesi :S

Tecrübe başka bişey tabi. En sağlamı servise göndermek tabi. Sonuç olarak arızayı tespit etsen de servise göndereceksin nasıl olsa.

sinanfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bios sıfırlama jumperini kullanarak bilgisayarım açıldı.Herkese teşekkürler özellikle baaydin'a.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ya ben şimdi anlamadıım bişi var beni.m eski anakartta bi sorun yoktu 2 kere bip liyodu açılırken sonra bi format çektim buna 1 kere biplemeye başladı sonra bi sorundan dolayı servise götürdüm ordada gerekli işlemi yaptılar vs. daha sonra pc yi ewe getirdim çalışmadı tekrar götürdüm bu sefer orda anakartı deiştirdiler yeni verdikleri ve şu anda kullandığım ana kartta bi sorun yok ama açılışta bip lemede yok ben de şu anda bipleme yok bu iyiyemi kötüyemi işaret :s