Kargo hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim kafamı karıştıran bir sorum var:"x" internet sitesinden alışverişimizi yaptık..satıcı diyorki;kontrol etmeden malı teslim alma..
kuryede diyorki;teslim al ondan sonra kontrol et..
hangisi doğru veya nasıl davranmamız gerekiyor..

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Kuryeden teslim alır kontrol edersin bir problem varsa tutanak tutturur iade edersin

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
benim kafamı karıştıran bir sorum var:"x" internet sitesinden alışverişimizi yaptık..satıcı diyorki;kontrol etmeden malı teslim alma..
kuryede diyorki;teslim al ondan sonra kontrol et..
hangisi doğru veya nasıl davranmamız gerekiyor..

Kargocu size urunu verirken bi dakika deyip adamin onunde olmak sartiyla urunu acip kontrol edebilirsiniz.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Konu açılmış iken Bende ürün göndericektim elektronik parça ne tuaf ki fatura istediler ptt gönderemedim bundan önce gönderiyordum artık yok yeni kanunmuş

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kargocu size urunu verirken bi dakika deyip adamin onunde olmak sartiyla urunu acip kontrol edebilirsiniz.
zaten sorunda burada.ürünü teslim almadan paketi açtırmıyor..önce alın sonra açın diyorlar..
satıcılar "kontrol edip alın"derken kargocular,"hayır mal önce senin olsun sonra aç"diyorlar..yani "tazıya tut,tavşana kaç"taktiği...

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Konu açılmış iken Bende ürün göndericektim elektronik parça ne tuaf ki fatura istediler ptt gönderemedim bundan önce gönderiyordum artık yok yeni kanunmuş

Kapıda ödeme gönderiminde mi yoksa normal mi gönderim de sizden fatura istediler.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bende laptobumu satacaktım benimde başıma geldi nasıl satacağımı kara kara düsünüyorum bir çözüm yolu bulursanız haberim olursa sevinirim

En güzeli elden teslim etmek kardeşim tabi dikkatli olmalısın bir arkadaşınla gidip alıcıyı bir avm çağır orada teslim et temiz olan bu ben öyle yaptım.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben kapıda ödemeli faturası göndermişti o tarihlerde hatta geçen gün ay başka forumda bir arkadasa ekran kartı sattım k.odemeli fatura istenmedi istemeyi mi unuttular bilmiyorum

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Kapıda ödemeli göndermek ticari işletme yerine koyuyor sizi, bu nedenle yapılan doğru, ama tek tük ikinci el satmak için bu kadar titizliğe ne gerek var ayrı mesele...

cityhunter57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En güzeli elden teslim etmek kardeşim tabi dikkatli olmalısın bir arkadaşınla gidip alıcıyı bir avm çağır orada teslim et temiz olan bu ben öyle yaptım.
Yollayacağım il farklı ondan yapamıyorum öyle bir işi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benimde ticari bir kişiliğim yok yeni laptop alacağım icin suan kullandıgım laptobumu satacaktım alıcıda buldum ama ptt ile olmadı kapıda ödemeli işi bildiğiniz bi yol varsa yardımlarınızı bekliyorum

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yollayacağım il farklı ondan yapamıyorum öyle bir işi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benimde ticari bir kişiliğim yok yeni laptop alacağım icin suan kullandıgım laptobumu satacaktım alıcıda buldum ama ptt ile olmadı kapıda ödemeli işi bildiğiniz bi yol varsa yardımlarınızı bekliyorum

Aras ve diğer kargo şirketlerini dene dostum gönderme ihtimalin olabilir.