iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

Bu konuyu okuyanlar

njk21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 2G ve 3G yeni çıkan firmware 2.2 için nasıl jailbreak yapacağınıza buradan bakabilirsiniz.Karşılaştığınız sorunlar olursa buradan sorun,yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin...

ALINTIDIR

iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

11jq9.png

Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

#TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır.
# Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
# Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.

# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
#Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz
(İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
#Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. (Burayı inceleyebilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar:
#iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
#iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
#QuickPwn 2.2 [Windows] (Download)
#QuickPwn 2.2 [Mac] (Download)

ADIM 1
iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

83607730up2.jpg

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2
43713048mq5.jpg

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

27486625px5.jpg

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

77862797db1.jpg

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3
99613487an2.jpg

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not:Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4
85803703lg9.jpg

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5
27324580kf3.jpg

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.
iphonebuttonssj2.jpg

QuickPwn otomatik iPhone 2G/3G'yi Recovery Moduna alacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
(Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

36579638ab2.jpg

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6
88379530tw7.jpg

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.