iPhone 3G ve iPod 2G 4.1 Jailbreak Windows

psygnosis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows 7'de çlışmıyor arkadaşlar!!!!!

Sadece 4.0.x ve 4.1 iPhone 3G ve iPod 2G içindir..

Redsn0w Windows için
http://uploading.com/files/bad87f27/redsn0w_win_0.9.6b1.zip/

Orjinal iPhone 3G 4.1 ipsw

Orjinal iPod 2G 4.1 ipsw

İlk Adım
Redsn0w'u Açın ve Browse'la telefonunzda hangi versiyon yüklüyse.. Onun ipsw dosyasını gösterin..

redsnow1.jpg

ikinci Adım
Dosyayı gösterdikten sonra kontrol edicek Şu Uyarıyı verirse kontrol başarılı demektir.. "ipsw succesfuly identified" Next deyip deWam ediyoruz...

redsnow2.jpg

Üçüncü adım

Burda Jailbreak dosyalarını hazırlıcak otomatik ve şu ekran gelicek..

redsnow3.jpg

Install Cydia : Cydia'yı kurar..
Verbose boot : Tel açılırken açılan dosyaları yazılı olarak gösteriyor.. Verbose (Ayrıntılı-Bilgisayar dilinde) Bence gereksiz!!!
Custom boot Logo : Apple logosu yerine kendi istediğiniz resmi koyun
Custom recovery Logo : Recovery logosu yerine kendi logonuzu koyun
Enable multitasking : Birden fazla uygulamayı çalıştırabilmemize yarar.
Enable homescreen walpaper : Ana ekranda duvar kağıt özelliği
Enable battery percentage : Batarya yüzdesi.

Dördüncü adım

Bu ekranda telefon kapalı ve bilgisayara bağlı olsun..

redsnow4.jpg

Beşinci adım

1) Power tuşuna 3 sn basın.

2) Elinizi power tuşundan kaldırmadan menü tuşuna birlikte 10 sn basın..

3) Elimizi menü tuşundan kaldırmadan power'ı bırakıp bekliyoruz..Gerisi kendi halloluyor...

redsnow5.jpg

Altıncı adım GerisiTelefonda devam eder Yükler ve biter..

redsnow6.jpg

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

sorun windows tymıs win7'de çalışmıyor..

jailbreak ypabilrsinizarkadaşlar!!!

fresenius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel bir açıklama olmuş.linkdeki iki dosyayyıda indirdim(3g.4.1 versiyon için).programı çalıştırdım ama 300mblık dosya içinde ipsw dosyasını program bulamadı.biraz aydınlatırsanız seviniriz.

psygnosis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
klasör seçeneklerinden uzantıları göster deyip dosyanın uzantısı ipa yapıcan rar olarak görüyor zannedersem

savarona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende iphone 3g var daha once jailbreak yaptim su anda 4.1 var sitenizden indirdim 4.1i ve redsn0w u ama dosya ipa olarak gelmedi bende dosyayi ipa ya ceviremedim rensn0w dosyayi tanimiyor lutfen yardim edin.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende iphone 3g var daha once jailbreak yaptim su anda 4.1 var sitenizden indirdim 4.1i ve redsn0w u ama dosya ipa olarak gelmedi bende dosyayi ipa ya ceviremedim rensn0w dosyayi tanimiyor lutfen yardim edin.

bildiğim kadarıyla ipa dosyaları bazı tarayıcılar tarafından zip olarak indirilebiliyor. o yüzden indirdiğiniz .zip li dosyanın uzantısını .ipa olarak düzeltin,kaydedin ve redsn0w'a öyle gösterin.

bildiğim kadarıyla redsn0w baseband yükseltiyor. bu da benim gibi simlock'lu kullanıcılar için sorun çıkarıyor çünkü ultrasn0w henüz son baseband'la uyumlu değil. gerçi 4.2 ile birlikte ultrasn0w son baseband'lı versiyonunu duyuracakmış fakat şimdilik bekliyoruz. ben snowbreeze ile yaptığım custom firmware sürümünü kullanıyorum. sn0wbreeze baseband yükseltmiyor.

savarona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunda burada zaten ben zipli dosyayi ipa olarak kayd edemiyorum onu nasil yapacagim

psygnosis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sorunda burada zaten ben zipli dosyayi ipa olarak kayd edemiyorum onu nasil yapacagim

dosyayı indirdikten sonra Bilgisayarıma gir ya da belgelerime üstteki seçeneklerde araçlar klasör seçenekleri uzantıları gizle diye bi seçenek var onun işaretini kaldır sonra indirdiğin dosyayı yeniden adlandır uzantısını değiştevileceksin.. rar' ı ipa yap bukadar

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bende iphone 3G 4.1 iOS var daha önce yaptım jailbreak ı, fakat redsn0w ile deneyince olmadı ve sistem çöktü tekrar yüklemek zorunda kaldım.limara1n ve greenp0ison u da denedim onlar da bir değişiklik sağlamadı

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Greenpoison çalışıyor windows 7 de. Tüm apple ürünlerini ve sürümlerini jailbreak yapıyor.