İnternet ışığı yanıp sönüyor ? [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben Wr modem aldım.(Huawei hg521) Ancak adsl ışığı sabit olmasına rağmen internet ışığı yanıp sönüyor.Bunun sebebi nedir ?

Sah!n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu marka bir modem duymadım hiç büyük ihtimal voltajla alakalıdır. Bende de bir ara pikatel vardı aynı sorun vardı adsl ışığı yanardı internete çıkış vermezdi. Voltaj düşüklüğünden kaynaklanıyormuş meğerse.
Sizin ki de bu sorundan kaynaklandığı direk söylenemez tabii ki de fakat bir ihtimal diye yazdım.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Bende de öyle.. hem Ethernet hem İnternet ışığı yanıp yanıp sönüyor..
ama interneti kullanmayınca sabit kalıyor... şimdiye kadar bir sorun yaşamadım hızda..
normal diye biliyorum ben..

maiwesiyah

Profesör
Reaksiyon puanı
11
benim modem inca ve adsl ışığı sabit internet ışığı yanıp sönüyor ve kaç senedir de böyle, bir zararını görmedim

Sah!n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir saniye eğer sorun yoksa bağlantınızda bu tabii ki de normal fakat yukarıda, sorun yarattığnda verdiği tepkiyi söyledim.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Veri akışını göstermiyor mu zaten o ışık. Hızlı veri iletiminde hızlı yanar-söner, yavaşken fasılalı yanar-söner.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Yanıp sönmesi çok normal.İnterneti kullanmayınca sabitleşmesi lazım.Doğru mudur?

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Yanıp sönmesi normal Adsl ışığın yanıp yanıp sönerse hattın link almıyordur internete bağlanamazsın sabit kalması lazım, internet ışığınında yanıp sönmesi veri transferi oluyormuş gibi düşünebilirsin ;) herşey yolunda yani şimdi git bir bardak su iç Rahatla Relax :D

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yanıp sönmesi çok normal.İnterneti kullanmayınca sabitleşmesi lazım.Doğru mudur?

Hayır.Her zaman yanıp sönüyor ama çok yavaş bir şekilde.Yani internete bağlanamıyordum.Ama az önce modem yetkili servisini arayıp sorunu hallettik.
Wr modemde şifre koymadan bağlanılamıyormuş.Yani benim hatam şifre koymayı unutmuşum :D
İlginiz için teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim modemde de internet ışığı yanıp sönüyo bağlantı var ancak torrent indirme yapamıyorum nasıl çözebilirim sorunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim modem huawei bana ttnet kampan yası var die bunu bedava verdiler internet ışığı yanıp sönüyor adsl ışığı normal inter net ara sıra kesiliyor 10 sn içinde gelior neden ola bilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynısı banada oluyor hiçbi online oyunu zevkle oynayamıyorum hatta açılmıyor yardımm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar benimki de aynı sırunu veriyor bende hem leptop hemde masa üstü olarak ullanıyorum ama sinyal çok düşük geliyo sebebi nedir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HG521v1 marka modem bendede online oyunlardan devamlı düşüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:drool:arkadaşlar hızlı yanıp sonuyor benimkide internette problem yok ama film. izlerken sesi ışıhın hızında gidip geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş ne kadar çok bilmiş var bu ülkede ya. sizin gibilerin yarattığı forum kirliliği yüzünden sorunumu çözecek bilgiye ulaşamıyorum. internete bağlı iseniz o ışığın yanıp sönmesi gayet doğal, veri akışının olduğunu gösterir, film, video vb izlerseniz veri akışı artar ışık hızla yanar söner.

gelelim benim sorunuma internet bağlantısı yok. modemin arayüzüne hiçbir şekilde erişemiyorum. arkadaki factory reset tuşu çalışmıyor. internet ışığı eşit aralıklarla yanıp sönüyor. neden olduğuna dair bir fikri olan var mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
300 milyonlık modem var onları alın derim tt net dandik :biggrin::rolleyes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde modem Huawei eskiden internete normalce giriyiodum ama şimdi internet ışığı 5 dakkada bir kesiliyo internete bağlanamıyorum ne yapmam gere

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet son cıkanları iyi eskıler dandıkti format atin haleolur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim modem 2-3 senelik adsl ışığı yanıp sönüyor internet kapanıyor neden olur acaba ???

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
benim modem 2-3 senelik adsl ışığı yanıp sönüyor internet kapanıyor neden olur acaba ???
internete bağlandıktan sonra böyle oluyorsa, hat sinyal kaybı nedeniyle düşüyor demektir, bağlantılarınızı kontrol edin, eğer düzelme yoksa internet sağlayıcı firmanız ile görüşmeniz gerekir..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İnternete girince yanıp sönmesi çok normal fakat internete girmeden adsl ışığı yanıp sönmesi biraz anormal benim sorunum da bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki ınca wlan yanıp sönüyor wps yanmıyor wfi kablosuz ağa şifreyi girdinmi internete tabletten bağlanamıyorsun nasıl yapabilirim???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim ttnet huawei modeminde internet ışığı sürekli hep yanıp sönüyor sorun oluşturmuyor ama bendeki sorun şu acımasız toolbar lar varya v9 vs vs mozillayı da chromu da explorerı da anasından doğduğuna pişman ediyorlar dolayısıyla benim internet hızım da kaplumbağaaaaaa habire arka planda bağlantılar habire başka yerlere yönlendirmele bir sürü virüs internetten soğudum anlayacağınız ne yaptıysam olmadı ne yani format mı atayım bu ne biçim hileli bir düzendir anlayan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu yazın için çok teşekkür ediyorum 2 gündür değiştirdiğim modem de sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyodum senin yazını okduğumda yeni modemin adaptörünü kullandım şuanda internet bağlantısı var ALLAH razı olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modem TP-LINK internet ışığı taramalı tüfek gibi yanıp sönüyor acill cevapp ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Online oyunlarda hiçk zevk almıyorum yavaşşş gidiyo kasıyo . Kesin çözüm plase !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim 1 senedir böyle oluyor. modemin AirTies . Adsl ışığı her 5 saniye keslip geliyo . dakkada falan değil her saniye kesiliyo. açıp kapanıyo biraz bekledikden sonra intarnet ışığıda tamamen olarak sönüyo o sönerken adsl ışığı yine açılıp kapanıyo. bu yazıyı yazmak kolay ama gönderirken adsl söndüğü için zor gönderdim. hiç bir oyuna giremiyorum girdiğim an intarnet kesiliyo. kablolarını çıkarıp yine takdım bi düzelme yok adsl kablosundada yok . nasıl olsa adsl kablosu telefona bağlanıyo .. şuan yine yanıp sönüyo intarnet gelp gidiyo bunun sebebi nedir biliyormusunuz ??? :( :( :( :'( :'( :'(

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Benim 1 senedir böyle oluyor. modemin AirTies . Adsl ışığı her 5 saniye keslip geliyo . dakkada falan değil her saniye kesiliyo. açıp kapanıyo biraz bekledikden sonra intarnet ışığıda tamamen olarak sönüyo o sönerken adsl ışığı yine açılıp kapanıyo. bu yazıyı yazmak kolay ama gönderirken adsl söndüğü için zor gönderdim. hiç bir oyuna giremiyorum girdiğim an intarnet kesiliyo. kablolarını çıkarıp yine takdım bi düzelme yok adsl kablosundada yok . nasıl olsa adsl kablosu telefona bağlanıyo .. şuan yine yanıp sönüyo intarnet gelp gidiyo bunun sebebi nedir biliyormusunuz ??? :( :( :( :'( :'( :'(

Adsl yeniyse sorun buyuk ihtimal internete baglandiginiz kutudan kaynaklaniyor. Sokakta gordugunuz beyaz kutu.( ismi aklima gelmedi) internet saglayicisini arayip sorununuzu anlatin. En kisa surede cozeceklerdir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben ttnet kablozuz modem aldım sürekli internet lambası sönüp yanıyo ondan doalyıda lan 1 lambasıda sürekli sönup duruyo acaba neden ve nasıl düzeltebilrim