İnternet hızlı ama online video yavaş

Bu konuyu okuyanlar

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar torrentden herhangi birşey indirirken hız 500-600 kb/sn ile indiriyor.hatta 1mbite kadar çıkıyor.fakat online video film vs. izlemek istediğim zaman çok yavaş.sürekli takılıyor izleyemiyorum.20dklık bir video için yarım saat bekledim yarısı yüklendi.bunun nedeni ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Video daki amaç sen karşı taraftan talepde bulunuyorsun, karşı taraf sana hizmet sunuyor.

Köprü trafiği gibi düşün tek tarafı tıkalı, tek tarafı akıcı.
Sen jet hızıyla karşı tarafa geçip talepte bulundun ancak karşıdan buraya trafik olduğundan hizmet geç geliyor.

Yani video vs gibi şeylerde sıkıntı hep bizden kaynaklanmıyor.
Youtube dan izlediğini varsayıyorum.
Youtube de bir dünya server var. Kimisi hızlı, kimisi yavaş, kimisi yoğun, kimisi boş.

Dün akşam bende 240p bir video yu izlemek için baya uğraştım.
Sonra güncel bir video klip açtım 720p de tık demeden oynattı.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Benzer bir durum ben de var çözemedim daha. hız testinden 70-80 mbit ölçüyorum, gel gör ki youtube da vide izlerken habire duraksıyor.

Bu video siteleri belirli bir hızın üzerinde yayın mı yapmıyorlar acaba ?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
sizin hızınız ne kadar iyi olursa olsun videoyu barındıran sunucunun hızı düşükse geçmiş olsun. diyelim ki bir ferrariniz var ama tek şeritli bir yolda 40km hızla giden bir kamyonun arkasına düştünüz sollayacak yol da yok. arabanız ne kadar hızlı olursa olsun önünüzdeki kamyonun hızı kadar hız yaparsınız ancak..

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
2334572887.png

işyerinde ölçtüğüm hız

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
2334572887.png

işyerinde ölçtüğüm hız
Sorunun serverden olduğunu düşünüyorsanız ki öyle görünüyor, başka sitelerden deneyebilirsiniz.Youtube'de "1080p" diye aratırsanız bir animasyon çıkıyor.Onu açıp deneme yapabilirsiniz.Çünkü 93 Mbit ciddi bir hız.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2334572887.png

işyerinde ölçtüğüm hız

İş yeriniz eğer büyük bir firmaysa network yöneticileri ana sistemden video siteleri için erişimi kısıtlamış olabilirler. Hatam varsa düzeltsinler fakat dosya türüne göre bile kısıtlama yapılabiliyor diye biliyorum.

spotflux yazılımını kullanarak deneme yaparmısın? Ozaman belli olur sunucudan kaynaklı bir sorun olacağını sanmam özellikle Youtube'da. Diğer siteler için Sunucu bant genişliği yetmediği için yüklenme hızı düşük olabilir

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben kıbrısda yaşıyorum.servis sağlayıcıdan aldığım bilgiye göre genel olarak bir sıkıntı varmış.fakat bu sıkıntı sadece video izlerken oluyormuş.zaten torrent hızlarında bir sorunumuz yok.kıbrısda genel olarak eylül-ekim gibi başlayıp şubat sonlarına kadar bu tür bir sıkıntı oluyor dediler

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben de tam tersi video izlerken hızlı,torrent indireni çok olmasına rağmen düşük upload a sahip

Son mesajlar