Huawei P10 ve P10 Plus Kullanıcılar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

fkarakaser

Üyecik
Merhaba, Huawei P10 delta servis garantili olarak aldım. (Mavi rengi)
LG G3 ten geçiş yaptım hali ile telefon bana oldukça hızlı ve sorunsuz geldi, henüz 4 gündür kullanıyorum, arka kamera performansından oldukça memnunum, ön kamera beklentimin altında çıktı ama kötü olduğunu söyleyemem. Kamera yazılımı çok başarılı, bir çok çekim moduna, filtre ve çekim sonrası düzenlemeye izin veriyor.

Tasarım ince ve şık , ekran oldukça parlak ve net LG G3 de 2k ekran vardı ama bunun ekranı daha net ve kaliteli geldi bana. Çok oyun oynayan biri değilim asphalt 8 yükleyip oynadım takılma vs yaşamadım. Isınma sorunu yok gibi, şarj esnasında biraz ısınıyor ama metal kasa çabuk soğuyor. Kısaca ısınma konusunda bir sorun yaşamadım. Dokunmatik tuş çok işlevsel bu sebeple sanal tuşları kullanmaya hiç gerek yok, zaten ekrandan kaldırabiliyorsunuz. Yeni aldığım için fırsat buldukça sürekli telefonu kurcalıyorum, şimdilik pili akşama kadar götürüyor bu konuda problem yok. Metal kasanın altındaki ses ve şarj girişi metal kasa olduğu için benim parmağımı acıttı ki , sanırım bu benim tutuşum ile alakalı bir durum.

Menülerdeki geçişler ve kullanım rahat bir takılma vs görmedim. kısa yolları güzel yapmışlar, eklem yerlerinizle ekrana 2 defa vurduğunuzda screen shot alıyor, yine eklemlerle ekrana C yazdığınızda kamera, M yazdığınızda Müzik vs gibi uygulamalar açılıyor. Ayrıca hızlı şekilde kamera ile çekim yapmanız gerekiyor ise, ses kısma tuşuna 2 defa hızlıca bastığınızda kamera hızlıca açılıp otomatik fotoğraf çekiyor. Kullandıkça yeni özelliklerini keşfediyorum, dokunmatik çok hızlı çalışıyor ve 5 tane parmak tanıtabiliyorsunuz. Adım sayar vs düzgün çalışıyor ve kilit ekranında küçük şekilde attığınız adımı gösteriyor.

Ben dual simli olanından aldım, bu sebeple ikiz uygulama mevcut, sosyal paylaşım uygulamalarından 2 hesap açabiliyorsunuz.

Telefonun çekim gücü çok güzel, köprü üzerinden geçerken önceki telefonum çekmiyordu, bunda hiç sorun yaşamadım. Konuşmalar net ve parazitsiz, internet sayfa yüklemeri LG G3 e göre çok hızlı gibi geldi. Tunein radyo uygulaması kullanıyorum, diğerinde seçtiğim radyo kanalının açılmasını beklerdim, bunda hemen açılıyor. Yani internetin daha hızlı çalıştığını buradan da anlıyorum.

Telefonun ses gücü güzel, kulaklık ses seviyesi vs çok yeterli geldi bana, şimdiye kadar sesi hiç sona getirme ihtiyacı duymadım.

5,5 ekran bana fazlaymış onu anladım, 5,1 inç P10'u alırken tereddütlerim vardı acaba ekran ufak gelecek mi diye ama hem taşıması hem de kullanması daha iyi geldi bana.

Kısacası şimdilik telefon bana sorunsuz ve güzel geldi, eksik yönlerini de yazmak istedim ama yukarıda gördüğünüz gibi pek bulamadım. Huawei'nin bence fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor, Türkiye de pazar payı istiyor ise kesinlikle fiyatlarını düşürmesi gerekli, telefonu almak isteyen ama sırf fiyatı sebebiyle başka markalara yönelen çok fazla kişi var.

artec

Üyecik
Merhaba, P10'da tüm uygulamaların görüntülendiği yerde uygulamaları istediğin gibi sıralama ve gizleme özellikleri var mı? Ben bulamadım.

Bareth Gale

Profesör
Bugün Hakkı Alkan'a P10'u sordum, hani dedim abi elinde Note 8 var i8 Plus var P10'u yanından ayırmıyorsun dedi çok iyi telefon orda Gökey abiye de sordu o da manyak bir şey dedi 2000'e bulabilirsen hiç durma al gitsin dedi şu an araştırıyorum 2000-2200 civarı bulursam direkt yapıştırıcam P10'u.

The_King

Asistan
Hem s8 hem p10 us kullanan biri olarak hep Huawei nin taş gibi s8 in karşısında olduğunu söylemiştim Video da da bariz bir şekilde bu ortaya çıkıyor Tekrar ediyorum Mate 10 Pro nun speedtestlerini çok merak ediyorum yayınlansa da izlesek

rawkid

Dekan
Huawei P10 -2

Bugün çektiğim iki fotoğraf. Uzun pozlama yaptığım fotoğrafı elimle çekmeme rağmen beklediğimden az titredi. OİS gayet güzel çalışıyor telefonda.

Cihaz: P10

@Murat Burç nasıl yılan di mi? :D

Murat Burç

Def<3Öm
Huawei P10 -2

Bugün çektiğim iki fotoğraf. Uzun pozlama yaptığım fotoğrafı elimle çekmeme rağmen beklediğimden az titredi. OİS gayet güzel çalışıyor telefonda.

Cihaz: P10

@Murat Burç nasıl yılan di mi? :D
Balon
Ne OIS'i iyi çalısıyor ne de düşük ışık performansı iyi.
FHD 60'da gece yamulan cihaz mi yılan? Adam gibi kamera görmemişsin sen zaman olarak rakibi S8 bul bir tane şöyle video çek iki cihazla OIS gör.
Hoş ac youtubeyi izle ne uğraşıyorsun
Bana çöp P10'un muhabbetini yapıp durma. :D

rawkid

Dekan
Balon
Ne OIS'i iyi çalısıyor ne de düşük ışık performansı iyi.
FHD 60'da gece yamulan cihaz mi yılan? Adam gibi kamera görmemişsin sen zaman olarak rakibi S8 bul bir tane şöyle video çek iki cihazla OIS gör.
Hoş ac youtubeyi izle ne uğraşıyorsun
Bana çöp P10'un muhabbetini yapıp durma. :D
Çok şükür bugün de murat burç tarafından telefona kin kusuldu. Yarın yine geleceğim. :D

Murat Burç

Def<3Öm
Ezberden konuşmak memnun ediciyse mutluluklar o zaman. :D
Sen iyi olduğunu düşünüyorsun ben diğerlerinin yanında bir hiç olduğunu düşünüyorum anlasamamamızın sebebi bu. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu flickr neyin nesi kayipsiz fotogrsf paylasabildigımiz bir platformdu sanırım.

rawkid

Dekan
Sen iyi olduğunu düşünüyorsun ben diğerlerinin yanında bir hiç olduğunu düşünüyorum anlasamamamızın sebebi bu. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu flickr neyin nesi kayipsiz fotogrsf paylasabildigımiz bir platformdu sanırım.
İkimizde dikine gidiyoruz. :D Bir gün orta yolda buluşacağız ben buna inanıyorum.

Flickr aynen dediğin gibi bir şey. 1 TB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ama Yahoo ile bağlantılı olduğu için bütün bilgiler her ay bir hacker grubu tarafından çalınıyor :D Benim özel bir bilgim olmadığı için takmıyorum.

Mustafa1161

Üyecik
Selamun aleyküm cümleten arkadaşlar. Benim kullandığım cihaz, Huawei P10 Plus. Şuan kendi kutusunda çıkan kulaklığı kullanıyorum ve beni pek tatmin etmiyor. Bana müzik kalitesi değil, mikrofon kalitesi, ses kayıt kalitesi profesyonelce olan kulkaiçi kulaklık tavsiyeleriniz varsa yorumda belirtirseniz fikir almış olurum. Tekrar belirteyim benim için önemli olan, Bass, ses kalitesi filan değil. En önemlisi mikrofon, ses kayıt profesyonelce varmı bildiğiniz önereceğiniz

stat counter