Huawei bildirim sorunu / Mate 10 pro

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ben iki gun önce mate 10 pro inceleme videonuzu izledikten sonra telefonu almaya karar verdim
telefonu kullaniyorum guzel özellikleri olan bir cihaz ama ne yaptimsa ekran kapaliyken messenger veya whatsapp dan bildirim veya cagri alamadim.
googlede arastirmadigim sayfa kalmadi diyebilirim, almak istedigim bildirimler aktivlestiriyorum arka planda calismasina izin veriyorum, ve veri erisimi sinirsiz yapiyorum, kilit ekraninda bildirimlerin gösterilmesini seciyorum, ekran acikken bildirim geliyor, ekrani kapatinca bildirim alamiyorum.
bazi formlarda magazine kilit koruyucuyu aktivlestirmeyle sorunun sözulecegine dair konular okudum, tema programi icinden magazine kilit secenegini secmeme ragmen sorun cözulmedi, cihaz en son android surumune guncellendi her hangi bir guncelleme eksigi yok.
tek careyi shiftdelete araciligla sorunu bulabilecegimi umuyorum

Simdiden zaman ayirip okudugunuz icin tessekur ederim.

Hocam bununla ilgili bir video vardı youtube da berkin bozdoğan çekmişti galiba telefon uyku modunda sarj yemesin diye bir çok uygulamayı deep sleep yapıyormuş onu ayarlamak lazım o videoyu izle zaten sorunu halledersin

Hocam bununla ilgili bir video vardı youtube da berkin bozdoğan çekmişti galiba telefon uyku modunda sarj yemesin diye bir çok uygulamayı deep sleep yapıyormuş onu ayarlamak lazım o videoyu izle zaten sorunu halledersin
ustat dedigin videoyu bulamadim. ben pil tasarruf modu zaten kullanmiyorum. ayriyetten sinirsiz arka planda calismasi icin izin veriyorum. herseyi denedim ama sorunu cözemedim.

videodaki talimatlari önceden uygulamistim. tekrar kontrol ettim hersey acik durumda, 3g, 4g baglantimda her hangi bir sorun yok sadece ekrani kapattigimda hicbir bildirim gelmiyor. sorun wifi bagli iken ekran kapali olsa bile bildirim geliyor. nerden bulastim bu telefona. huawei musteri hizmetlerini aradim artik beni tanir oldular, dediklerini yapiyorum yine olmuyor guncelleme bekleyeceksin diyorlar. vardir bir yöntemi ama bulamadim birturlu

Kardeş bende bu telefonun aynısını kulanıyorum
Bu telefon okadar çok abartıldıki sitelerde okadar çok reklam yapıldıki resmen milet hipnotize oldu
Yani bu sorun sadece sende değil yabancı sitelerdede aynı sorunlar var ama her zaman yapmıyor hani sözde yapay zeka varya her ne pislik varsa o yapıyor
mesela geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklamayı açıyorum beş dakika sonra kapatıyor
dosyalarım var adını APK koymuşum içindeki apk dosyalrını kafasına göre siliyor
bu telefonun sorunları çok huawei çok para yediriyor tv reklamına vermiyor
teknoloji sitelerine yorumcularına iyi para verip abartılı bir şekilde anlatıyorlar
Örnek : p20 2 aydır yok kıçı göründü yok uçacak derken hangi siteye baksan reklam gibi haberleri var
Amerikada cia ve diğer güvenlik şirketleri bile kulanmayın diyorlar ama mesela ben düştümmmmm aldım piş ma nımmmmmm

Son düzenleme:
simdi bunun yapay zekasina s.. messenger veya whatsapp yazilan hicbir bildirim gelmiyor. ilk gunden huawei musteri hizmetlerini aradim. sorunu anlattim servise gönder dediler. bir tomar para vermissim kim ister telefonunun icinin acilmasini. kendileride biliyorlar sorunu, belki bir umut ilerdeki guncellemerle duzelebilir. finder frimware ile sonu 131 numarali guncellemeyi yukledim ama ayni sorun devam ediyor.

Merhaba beyler bende mate 10 lite kullaniyorum ve bildirim gelmeme problemim vardi cihaz pili korumak icin arkada calisan uygulamalari sen izin vermedigin surece kapatiyor simdi su adimlari takip ederek sonunuz cozulecegine inaniyorum benin sorunum cozuldu. Ayarlar- pil- ekran kitlendiginde uygulamalari kapat - tumunu sec diyoruz uyari vericek evet diyoruz ve sonra hangi uygulamadan bildirim gelmesini istiyorsak aciyoruz islem bu kadar. İns isinize yarar kapatilmayacaktir yazacak actiginizda tus aktif olmuyacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 43832

Son düzenleme:
Merhaba beyler bende mate 10 lite kullaniyorum ve bildirim gelmeme problemim vardi cihaz pili korumak icin arkada calisan uygulamalari sen izin vermedigin surece kapatiyor simdi su adimlari takip ederek sonunuz cozulecegine inaniyorum benin sorunum cozuldu. Ayarlar- pil- ekran kitlendiginde uygulamalari kapat - tumunu sec diyoruz uyari vericek evet diyoruz ve sonra hangi uygulamadan bildirim gelmesini istiyorsak aciyoruz islem bu kadar. İns isinize yarar kapatilmayacaktir yazacak actiginizda tus aktif olmuyacak.

Ekli dosyayı görüntüle 43832
Paylaşım için teşekkürler.

Paylaşım için teşekkürler.
merhaba,
Ayarlar - pil, kismindaki menude guc tasarrufu. superguc tasarrufu. ekran cözunurlugu, Baslat, Arayuz renklerini koyulastir, Pil kullanimi, optimize et, Pil yuzdesi, bu menudeki Baslat kisminimi ifade ettiniz ?
dedigini ayarlari bulamadim.

merhaba,
Ayarlar - pil, kismindaki menude guc tasarrufu. superguc tasarrufu. ekran cözunurlugu, Baslat, Arayuz renklerini koyulastir, Pil kullanimi, optimize et, Pil yuzdesi, bu menudeki Baslat kisminimi ifade ettiniz ?
dedigini ayarlari bulamadim.

İki adet gorsel ekledim bu sekilde daha yardimci olur diye dusunuyorum menude eger bu sekilde sekme yoksa farkli bir yol izliyelim.

Ekli dosyalar

Hocam merhaba,
bu videoda benzer bir sorundan bahsediliği için acaba bu sorun düzeldi mi diye ararken buraya geldim. Ben de bu telefonu almayı düşünüyorum ve p20 ile arasında kaldım. Sorun düzeldi mi acaba?

Bir de mutlaka denemişsinizdir ama bir yerde birisi şöyle bir çözüm yazmış:
ayarlar-->uygulamalar ve bildirimler-->bildirim yönetimi--> üstteki 3 noktaya tıklayıp kilit ekranı bildirimleri --> burada istediğiniz seçeneği seçip ok deyin.

Son düzenleme:
Evet sorunum duzeldi yaklasik 2 gun once yaptim bu uygulamayi instagramdan whatsaptan ne bilim letgodan gelmeyen bildirimler suan hepsi gelmeye basladi ve arkadasimin tlf da ayni sorun vardi onada ayni yontemi yaptik suan dua ediyor bana :)

Hocam merhaba,
bu videoda benzer bir sorundan bahsediliği için acaba bu sorun düzeldi mi diye ararken buraya geldim. Ben de bu telefonu almayı düşünüyorum ve p20 ile arasında kaldım. Sorun düzeldi mi acaba?

Bir de mutlaka denemişsinizdir ama bir yerde birisi şöyle bir çözüm yazmış:
ayarlar-->uygulamalar ve bildirimler-->bildirim yönetimi--> üstteki 3 noktaya tıklayıp kilit ekranı bildirimleri --> burada istediğiniz seçeneği seçip ok deyin.
Ordan da secseniz sorununuz ayni sekilde olucak duzelmiyecektir cunku ekran kapandiktan sonra uygulamanin int kestigi icin gene gelmiyecek bu yontemle ekran kapaliyken bile calismasina iziin vermis oluyoruz

Son düzenleme:
İki adet gorsel ekledim bu sekilde daha yardimci olur diye dusunuyorum menude eger bu sekilde sekme yoksa farkli bir yol izliyelim.
Benim Mate 10 Pro da böyle bir ekran yok malesef :( 3 aydır bu sorunla uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı telefonu satma raddesine geldim artık.

Buda telefon sürümüm
Screenshot_2018-07-04-01-17-24.png
Screenshot_20180704-011953.jpg

Son düzenleme:
Bazı telefonlara gelmemiş güncelleme. Nereden düzelteceklerini bulamıyorlarmış. Onun için dedim bendeki sürümü.

Yukarıda almış olduğum ekran görüntüsü var. Onları takip ederek yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
stat counter