HDMI Kablo Gecikme Sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, laptop ile televizyonu hdmi kablo ile bağladım fakat televizyonda bir gecikme var.

BAqtLew.jpg

Laptop da 02:01:544 ü gösterirken televizyonda 02:01:455 i gösteriyor. Oyun oynarken sıkıntı oluyor.

Televizyon Beko B40-LEG-6B
Laptop HP ENVY DV6-7200ET C0V57EA

Bunun bir çözümü var mıdır?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kablodan kaynaklı bir sorun değil tüm lcd tv lerde hdmi dan bağlantı yapınca input lag sözkonusu bende samsung 40B750 var ondada aynı sorun var.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Hiç anlamam bu konudan o yüzden mantık yürüterek söylücem. Laptopta kasma ısınma vs oldumu siz bunu denerken. Yani sorun çıkarabilicek bişey. Antivirüsler sistemi biraz yavaşlatır mesela kimi sistemde hissedilir kimi sistemde hissedilmez. Mesela dedim. Televizyon hakkında bilgim yok nedir neyi destekler nasldır özellikleri ama eskiyse ordan sorun olabilir belki. Yukarda denediğiniz şeyi laptopu güvenli modda açıp deneyin. Gene aynıysa laptopta sorun yoktur. Hdmı kablosundada sorun olabilir.

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Şöyle anlatayım. Mouseu oynattığım zaman televizyondaki görüntüsü geriden geliyor videolardaki ses kayması gibi.
Kabloda yada laptopda sıkıntı yok arkadaşın laptopıylada denemiştik. Televizyon yeni fakat sıkıntı büyük ihtimal onda...

fahabaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle laptopunun tarama hızı tv'den daha yüksek.Laptopun tarama hızını düşürürsen senkronu yakalarsın ama oyun performansı doğru orantılı olarak düşecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim tv de oyun moduna al düzeliyor ben denedim oldu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beko b42-lw-9377 televizyon var oyun modunu bulamadim ama özelliklerde oyun modu var bunun çözümü var midir

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Oyun modu işe yaramadı microsoft storeden yüklediğim oyunlarda bu sıkıntıyı yaşıyorum( forza horizon 4 gears 5 minecraft for windows 10 edition)

Son mesajlar