Hangisini seçeyim?

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Max 3200 ve tr garantili telefon alacagim
Sony xz permium
Xz1
Iphone 7
S8
Uzun sure kullanabilecegim ve kasmayacak bir telefon birde kamerasi iyi olsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8 sipariş ettim demiştin o işe ne oldu?
Sürekli konu açıyorsun nedenini anlayamadım.
O fiyata TR garantili HTC U11 de var. S8 U11 XZ Premium arasında seçim yap diğerlerini özellikle iPhone 7'yi ele.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Uzun ömürlü dediğin için xz premium derim ama ben olsam s8 alırdım.Sonsuz ekranları çok seviyorum.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
büyük olması sorun olmayacaksa iphone 7 plus

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
S8 ve Spigen kılıf + buff ekran koruyucu.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
ben xz premium diyorum.eminim daha uzun süre gidecektir.Çünkü bir kere s8 bataryası şu an bile tam sınırda günü çok zor kurtarıyor.bu değer 1 yıl içinde çok fazla düşecektir.ikinci olarak amoled yanması olabilir.üçüncü olarak sağlam değil xz premium'a göre.ama bunlar sorun değilse alınabilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy S8

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İphone al gerisini düşünme ;) S8’in güncelleme desteği falan kalmaz yakında :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone al gerisini düşünme ;) S8’in güncelleme desteği falan kalmaz yakında :D
Note 5 için Oreo konuşuluyor neyin güncelleme desteğinden bahsediyoruz?
Ha kendi adıma konuşayım. Apple gibi her güncellemede performansı baltalayacaksa(dikkat edin batarya kondüsyonununa bağlı hız düşümü değil direk kasıtlı ve bilinçli performans düşürme ) bir tane bile güncelleme gelmesin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7’ye oreo geldimi kardeşim?
Evet gelmedi ama gelecek ayrıca şuan 7.0 ile çatur çutur çalışıyor. Aynısını S7'nin işlemci olarak rakibi 6S ve yıl olarak rakibi 7 için konuşabilir miyiz?
Şu iOS 11 ile birlikte Apple'ın 8 serisini ve X'i satmak için öldürdüğü iki iPhone'dan bahsediyorum.

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Note 5 için Oreo konuşuluyor neyin güncelleme desteğinden bahsediyoruz?
Ha kendi adıma konuşayım. Apple gibi her güncellemede performansı baltalayacaksa(dikkat edin batarya kondüsyonununa bağlı hız düşümü değil direk kasıtlı ve bilinçli performans düşürme ) bir tane bile güncelleme gelmesin.
1 sene sonra bataryanız yarım günü çıkaramıyor.İşlemcileriniz zayıf cihazlarınız donuyor.Güncellemeyle akıclığını kaybettiğini söylediğiniz cihazlar 4 yıllık cihazlar.Onun dışında iphone da yavaşlama olmaz ;) Güç tasarrufu açık İphone 8 mi daha hızlı yoksa 6 aylık s8 mi? ;)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet gelmedi ama gelecek ayrıca şuan 7.0 ile çatur çutur çalışıyor. Aynısını S7'nin işlemci olarak rakibi 6S ve yıl olarak rakibi 7 için konuşabilir miyiz?
Şu iOS 11 ile birlikte Apple'ın 8 serisini ve X'i satmak için öldürdüğü iki iPhone'dan bahsediyorum.
Sizin s5 ler çalışıyormu dostum?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
1 sene sonra bataryanız yarım günü çıkaramıyor.İşlemcileriniz zayıf cihazlarınız donuyor.Güncellemeyle akıclığını kaybettiğini söylediğiniz cihazlar 4 yıllık cihazlar.Onun dışında iphone da yavaşlama olmaz ;) Güç tasarrufu açık İphone 8 mi daha hızlı yoksa 6 aylık s8 mi? ;)
1.5 senedir S7 kullanıyorum ben :D Mis gibi çalışıyor. Artık saf gücün öne çıktığı video düzenleme olsun resim düzenlemede final aşaması olsun o konular dışında 7'yi hız olarak tokatlıyor. :D Bataryası 5 saat ekran süresi veriyor. Bakın kıytırık iOS gibi ekran kapalı müzik çalsa süreye eklemez android. Ekran mutlaka açık kalmak zorunda

Sizin s5 ler çalışıyormu aslanım? Neden milletin kafasını bulandırmaya çalışıyorsunuz?
Milletin kafasını bulandırmaya çalıştığım yok ki benim S5 ve altı çöp zaten ben Note 4 ve üzerini dikakte alırım onlarda şu şekilde tokatlıyor zaten
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=4ScOmLSUEJM

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3jbv3lHlPXE

S6 vs İphone 62da arada içeriği farklı uygulamalar var onları göz ardı ediniz. :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İşine gelmeyince gereksiz bulursun tabi gurur yapacağına bilmiyorsan sor da cevaplayalım

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
1.5 senedir S7 kullanıyorum ben :D Mis gibi çalışıyor. Artık saf gücün öne çıktığı video düzenleme olsun resim düzenlemede final aşaması olsun o konular dışında 7'yi hız olarak tokatlıyor. :D Bataryası 5 saat ekran süresi veriyor. Bakın kıytırık iOS gibi ekran kapalı müzik çalsa süreye eklemez android. Ekran mutlaka açık kalmak zorunda

Milletin kafasını bulandırmaya çalıştığım yok ki benim S5 ve altı çöp zaten ben Note 4 ve üzerini dikakte alırım onlarda şu şekilde tokatlıyor zaten
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=4ScOmLSUEJM

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3jbv3lHlPXE

S6 vs İphone 62da arada içeriği farklı uygulamalar var onları göz ardı ediniz. :D
Note 4 Arena of Valor oynatmıyordu :D S7 güzel cihaz 6S ile rekabet eder.

Defalarca inceleme videoları izleyip telefon almış biri olarak söylüyorum hiçbiri bir iphone değil dostum.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 4 Arena of Valor oynatmıyordu :D S7 güzel cihaz 6S ile rekabet eder.
S7 , 6S ile rekabet etmez. 6S'i ezer geçer. 7'yi de mezara gömer.
Benim 1.5 senelik bir kaç defa format görmüş ama en son 3 veva 4 ay önce formatlanmış 32 GB depolamasının 31 GB'ı dolu S7'im senin 3 aylık S7'den çok çok daha güçlü işlemiye sahip 8 Plus'una karşı. Uygulama belirleyelim açalım sonra RAM'den çağıralım.
İster ekran kaydı alıp kanıtlayalım istersen birbirimize güvenip direk sonucu paylaşalım.
Ben kesinlikle 8 Plus'un yeneceğini biliyorum ama benim 1.5 senelik S7'im fazla fark yemeyecek ne dersin?

İlk 4 uygulamayı söyleyeyim mesela telefon, kişiler, galeri ve takvim 4 tane de sen söyle. İster iOS'da optimizasyon sorunu var dediğin Adobe uygulamarını ekle istersen bu iOS'da çok stabil çalışıyor dediğin uygulamayı yükle.
İstersen aynı testi Türkiye'de 1400 TL'ye satılan Xioami Mİ5S ile de yapabilirim ne dersin? :D

@Skyprochucky ne dersin? S7 antutu 135 bin 8 Plus ise 220 bin
S7 Geekbench 4 1800'e 5500, 8 Plus Geekbench 4 ise 4500'e 10000
S7'nin ekranını istediğin çözünürlüğe çekeceğim
İster HD 1280*720
İster FHD 1920*1080
İstersen de en yüksek çözünürlük olan QHD 2560*1440

Son düzenleyen moderatör:

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
S7 , 6S ile rekabet etmez. 6S'i ezer geçer. 7'yi de mezara gömer.
Benim 1.5 senelik bir kaç defa format görmüş ama en son 3 veva 4 ay önce formatlanmış 32 GB depolamasının 31 GB'ı dolu S7'im senin 3 aylık S7'den çok çok daha güçlü işlemiye sahip 8 Plus'una karşı. Uygulama belirleyelim açalım sonra RAM'den çağıralım.
İster ekran kaydı alıp kanıtlayalım istersen birbirimize güvenip direk sonucu paylaşalım.
Ben kesinlikle 8 Plus'un yeneceğini biliyorum ama benim 1.5 senelik S7'im fazla fark yemeyecek ne dersin?
Bence sorun ramde değil.İşletim sistemi zayıf,premium havası vermiyor...Test seninde söylediğin gibi sonuçlanacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence sorun ramde değil.İşletim sistemi zayıf,premium havası vermiyor...Test seninde söylediğin gibi sonuçlanacaktır.
7.0 Touchwiz kullandınız mı da bunu söylüyorsunuz?
Hangi arayüzü de neyimlesem de 7.0 Touchwiz zevki vermiyor.
Ben dediğim gibi size kasılan 1 senede çöp olan Samsungun performansını görmenizi istiyorum ve bu testi yapmakta ısrarcıyım. Cihazım 7 hazira 2016'da alındı. :D Hem konu sahibine de gerçekten çok yararlı bir şekilde yardımcı olmuş oluruz.

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
7.0 Touchwiz kullandınız mı da bunu söylüyorsunuz?
Hangi arayüzü de neyimlesem de 7.0 Touchwiz zevki vermiyor.
Ben dediğim gibi size kasılan 1 senede çöp olan Samsungun performansını görmenizi istiyorum ve bu testi yapmakta ısrarcıyım. Cihazım 7 hazira 2016'da alındı. :D Hem konu sahibine de gerçekten çok yararlı bir şekilde yardımcı olmuş oluruz.
Peki yapalım ozaman.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben bir tane yaptım mesela
Uygulamalar bunlar
Screenshot_20180111-011131.png

Sonuc bu
Screenshot_20180111-011135.png

@Fener34 cihazim 1.5 senelik S7 umarım sana bir referans olur.

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu uygulamalar olsun.

Ekli dosyalar

• 8908F252-EA6C-488B-A041-33120739E9F7.jpeg
    8908F252-EA6C-488B-A041-33120739E9F7.jpeg
    92.8 KB · Görüntüleme: 483
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu uygulamalar olsun.
Mail yerine Outlook , Apple Haritalar yerine Google haritalar, Sağlık yerine S Health kullanıyorum. Twitter'ım yüklü değil isterseniz yüklerim fakat bildirim olmadığı için ekstra çabuk açaçaktır. Aynı şekilde Netflixde ve Play Store'da Red tides diye bir uygulama yok. Onları çıkarmanız gerekecek.

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sonuç olarak fonksiyonları aynı red tides’ı çıkaralım

Güç tasarrufu açık.

Ekli dosyalar

• 6D275458-18E7-490C-934B-12D861F7F564.png
    6D275458-18E7-490C-934B-12D861F7F564.png
    163.8 KB · Görüntüleme: 522