Hangi operatörün mobil interneti daha hızlı?

Bu konuyu okuyanlar

Dangerous_Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben mobilden interneti çok kullanıyorum şuan vodafonenin 8 tllik sınırsız internet paketini kullanıyorum ilk 100 mb çok hızlı ama 100 mb'dan sonra yavaşlıyor bu aralar turkcellin internetini araştırıyorum bu konuda bilgisi olan varmı?

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
avea - turkcell - vodafone paketlerini kullandım aralarında en hızlısı vodafone açık ara ile.

Dangerous_Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlız vodafone ağır bir zam yaptı paketlere ben 8 tllik paketi kullanıyorum o da 100 mb'den sonra 2g hızına iniyor

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Vodafone, 8 TL olan aylık cepnet için abone alımını kapattı. Yeni mobil internet tarifeleri belirledi. Fiyatlar biraz kazık maalesef :)

Yeni tarifeleri BURADAN inceleyebilirsiniz.

Açıkçası çok kafa karıştırıcı olmuş yeni paketler. Günlük Cepnet paketi 1 TL ve 5mb gibi komik bir kotadan sonra 96k hızında gün boyu sınırsız iken, aylık 10 MB tanışma paketi 3 TL ve 10 MB kota sonrası standart tarifeden ücretlendiriliyor :)

Aylık 1 GB, 4 GB ve 8 GB paketlerde ise, ay bitmeden paket tüketildiğinde hızınızı 128K hızına düşürülyor ve sınırsız değil. Kullanmaya devam ederseniz ayrıca ücretlendiriliyor.

Diğer taraftan Haftalık 50MB limitsiz paket ise 5 TL olarak belirlenmiş. Aylık Cepnet'in haftalığa uyarlanmış hali. 50 MB sonrası hafta boyunca yine kullanıma devam edebiliyorsunuz ancak, sıkı durun hız 64 k oluyor. Eskisinden de beter :D

Bu paketi bir aya yaydığınız takdirde 20 TL karşılığında, ''64k hızında!!!'' ''Limitsiz!!!!'' internetiniz oluyor.

Mevcut aylık cepnet aboneleri hiç bir değişiklik olmadan, aynı şekilde kullanmaya devam edebiliyor. Aboneliği iptal ettirdiğiniz takdirde, yeniden aylık cepnet abonesi olamıyorsunuz.

Bir iki ay gibi kısa bir süre cepnet kullanmayacaksanız bile, aboneliği iptal ettirmeyin. Faturasız hatlarda kullanmadığınız süre içerisinde bakiyenizi 7.99 TL altında tutarak, paketin otomatik olarak yenilenmesini de engelleyebilirsiniz. Bu sayede kullanmadığınız internet için de boş yere para ödememiş olursunuz. Faturalı hatlar için bu anlamda yapabilecek bir şey yok.

Şu anda halihazırda aylık cepnet tanımlı hatlar, bazı uyanıklar tarafından fahiş fiyatlarla satılığa çıkarılmış durumda. :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
avea pc ye bağladım yedi mb i gördü cepten de baya iyi bağlanıyor bence Süper

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Vodafone aylık cepnet paketi kullanıyorum işimi görüyor şu anda.Geçen ay 1,8gb. indirmişim.Videoları izleyemiyorsunuz fakat bende indirip izliyorum.Böyle giderse sorun yok.Mutluyum mesudum Vodafone ile.:)

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
üçünüde kullandım en iyi alt yapıyı sağlayan parası yüksekte olsa sonuna kadar hakeden Operatör Turkcell

polatoglu58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
8 liraya en ucuz interneti kullanıyorsun vodafone en iyisi bu konuda ama o paketi kaldırmışlar. 100 mb sonra yavaşlamasıda normal 8 tl sonucta bununla işini görmeye bak bence digerleri cep yakıyor.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
yanlız vodafone ağır bir zam yaptı paketlere ben 8 tllik paketi kullanıyorum o da 100 mb'den sonra 2g hızına iniyor

2G hızı teorik olarak 384 kbps dir ,
ama vf 100 mb sonrasını 94 kbps ye düşürmektedir.

yani 3G den 2G ye inmesi diye bir şey yok :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
üçünüde kullandım en iyi alt yapıyı sağlayan parası yüksekte olsa sonuna kadar hakeden Operatör Turkcell

Aynen Turkcell mobil internet hızında 1 numara şuan 1 gb internet paketini kullanıyorum 3 aylık 9 tl ondan sonra 29 tl olacakmış..:)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Avea kademeli jet paketini deneyebilirsin. 0-1GB'a kadar 9 TL, aşarsan 1-4GB arası 29 TL. Kullanmadığın aylarda 0-9TL parasını ödüyorsun. Tabi 3-5 TL vergi-vs eklenecek.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Avea kademeli jet paketini deneyebilirsin. 0-1GB'a kadar 9 TL, aşarsan 1-4GB arası 29 TL. Kullanmadığın aylarda 0-9TL parasını ödüyorsun. Tabi 3-5 TL vergi-vs eklenecek.

Bu bir tarife aramaya kapalıdır sadece Modem olarak kullanabilirisn, modem alıcaksan 12 ay tahahhütlü taraftar modemleri var 5gb 19tl , 8gb 29tl oldukça ucuz .

avea faturasız hatlarda 7tl ye 100mb veriyor (3g hoşgeldin paketi olarak )
14,5tl ye 1gb veriyor.

faturalı hatlarda da 10tl ye 250mb pk ve 250 sms vermekte

neco426

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyisi avea f/p olarak ayda 24tl 5gb 12ay bu sekilde devam ediyor takiminin attigi her gole 100mb daha iyisi samda kayisi :)

morlard

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1 ay önce aveadan vodafone'a geçtim. Vodafone kesinlikle hızlı.

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ben de Turkcell'in 1GB'lık net paketini kullanıyorum, hız konusunda bir sıkıntım yok. Yavaş değil ama diğer operatörler nasıldır fikrim yok. :huh:

Bir de ben aylık 19 TL ödüyorum. Turkcell 9 TL'lik indirim mesajı atsaydı yarı fiyatı kadar ödeyecektim. :closedeyes:

multi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de tukcellin 1 gblık internet paketini kullanıyorum 19 liraya hatta daha uygun paketleri de var. En iyi alt yapı turkcellde olduğu için hiç bir şekilde sorun yaşanmıyor. Kesinlikle Turkcell...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 çeker sloganı ile ortaya çıkanlar,ankaranın göbeğinde çekmemektedir duyurulur...

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hizmet Kalitesi: Turkcell
Hız: Avea
Ekonomik: Vodafone