Güç tuşuna basıyom 5 sn kadar fanlar çalışıyor sonra reset atıyor

Bu konuyu okuyanlar

ttbomox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç tuşuna basıyom 5 sn kadar fanlar çalışıyor sonra reset atıyor , 10- 15 resetten sonra açılmaya çalışıyor ondada kendi kendine ya kapanıyor yada uyku moduna alınıyor diyor
Bios pilini , işlemci fanını ve ekran kartını çıkarıp taktım değişen olmadı, anakart üzerindeki clr cmos yerlerıne kısa devre yaptırmaya çalıştım oda olmadı şuanda durum bu şekilde açılmıyor, çok nadirde olsa açılıyor ama ekran kartı ile bağladığımda ekrana görüntü gelmiyor
Video linkte:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
İşlemci güç kablosunu çekip çalışıp çalışmayacağına bakarmısın? Tabii ki ekran gelmeyecek. Sadece duracak mı acaba?

ttbomox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@utkuversus işlemcinin güç kablosu yok, anakarttan gelıyor elektrıgı , nasıl olcak o dedigin :D

ttbomox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci fanının üstünden geçiyor.
dedıgını yaptım hocam uzerınde atx 12v 4x2 yazıyor , power bastıgımda yıne aynı sekılde 5sn calısıp tekrardan restart yapıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Aynı sorun bendede var ama benimki power dan kaynaklanıyor power çalışırken ses cıkarıyor

ttbomox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bios sıfırladım pc ekran kartsız bırsekılde acıldı , sonrasında bios guncelledım sonuc yıne aynı sn sonrasında kapanıyor

bios update yaparken ıslemını bıtırdı restart attı , bu seferde uyku moduna gecıyor dedı ve yıne aynısı oldu