Galaxy S3 İçin Şarjlı ,alüminyum çerçeveli ve silikon kılıf

Bu konuyu okuyanlar

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar size S3 için kılıflarımı gostereyım
Tam 9 tane samsung'un gonderdiği o deri kılıflardan var, onları gostermeye gerek duymuyorum.. sadece 3 tanesi eskiden foruma koymuştum zaten
cdcnp.jpg

f0qfc.jpg

İlki ve en özeli isviçreden aldırdığım gerçek alüminyum çerçeve. Telefonu içine koyduğumda ne üstü ne altı koyduğum yere değmiyor. Yukseklik vererek çizilmesini engelliyor ama telefonun her yerını kaplamıyor sadece çerçevedir.. fiyatı 60 isviçre frangı yani 120TL dir

f0qfk.jpg

Diğeri sert silikon kılıftır. Turkcellden aldım ekran koruyucusuyla 40 tl. Çok çok iyi ama sararıyor sapsarı oldu pis bir renk ve kirleri üzerinde tutuyor temizlenmiyor diye bir alttaki resimdekini aldım

f0qjj.jpg

Bu da yumuşak silikon kılıftır. Yumuşacık ve oldukça esnek. cok kullanışlı elden kaymıyor ama cepten çıkartırken cebin astarını da çıakrtıyor kaygan olmadıgından ama favorim oldu cok kullanışlıdır

f0qk0.jpg

f0qk5.jpg

Gel gelelim en özel ve işlevsel olanına. Kendısi 3500 mha büyüklüğünde bir pilli kılıftır. (S3 ün kendi pili 2100 mha dır). Biraz kalın olsa da yolculuk için olmazsa olmazdır. Kullanırken bile boş pili tamamen şarj edebilmektedir. malum şarjları hep sorunlu bu akıllı telefonların bunların çözümü de budur
paylaşmak istedim :)
f0qln.jpg

f0qlt.jpg
f0qlk.jpg

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
son kılıfı kesinlikle tavsiye etmem :) ona vereceğiniz parayla harici şarj üniteleri var daha kullanışlı :)

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
banada 5 tane aynı renk siyah s3 kılıfı gonderdiler 4 er 5 gun arayla :)))

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
evet oldukca başarılı telefonu kapatıp pili cıkartma derdı yok akarı yok kokarı yok ve 3500mha olunca epey seksı. buyuk oldugunu saymazsak bu mal bir harika dostum :D

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bende sert silikon olanı var gerçekten çok kullanışlı ve telefonumu baya darbeden korudu ama tek sorun senin de belirttiğin sararma ben ara da çamaşır suyuna yatırıyorum biraz da olsa alıyor kirini yumuşak olanı nereden satın aldın buarada ? hangi mağazadan teknosa vatan vb ???

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
O kılıfın 3500mAh olmadığına bahse girebilirim =)
One X için de 2200mAh diye kılıflar vardı, buradaki konusuna da yazmış olabilirim, xda'de test ettiler, max %40 alabilmişler ki bu da 450mAh'a denk geliyor.
yeteri yetmezi kişiye göre değişir elbet, ben Sony'nin harici bataryalarından aldım, biraz büyük açıkçası boyut olarak ama benim gibi cepleri hep dolu olan biri için problem teşkil etmiyor açıkçası. 2000mAh, 45TL morfare'de.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sadece samsung ürünleri satan bir yer bulamadım yahu. Bulsam aksesuarlarını temin edeceğim ama yok.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bende sert silikon olanı var gerçekten çok kullanışlı ve telefonumu baya darbeden korudu ama tek sorun senin de belirttiğin sararma ben ara da çamaşır suyuna yatırıyorum biraz da olsa alıyor kirini yumuşak olanı nereden satın aldın buarada ? hangi mağazadan teknosa vatan vb ???
Eski bir nokia pili almak içiçn uğradığım bir telefon toptancisindan Denizliden. Onun da tek sorunu şarj deliğinin tam büyük olmaması ama dert değil benım için

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Eski bir nokia pili almak içiçn uğradığım bir telefon toptancisindan Denizliden. Onun da tek sorunu şarj deliğinin tam büyük olmaması ama dert değil benım için
bana hiç denk gelmedi çünkü bakınıyorum fırsat buldukça neyse artık şansımıza karşımıza çıkarsa alırız :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
O kılıfın 3500mAh olmadığına bahse girebilirim =)
One X için de 2200mAh diye kılıflar vardı, buradaki konusuna da yazmış olabilirim, xda'de test ettiler, max %40 alabilmişler ki bu da 450mAh'a denk geliyor.
yeteri yetmezi kişiye göre değişir elbet, ben Sony'nin harici bataryalarından aldım, biraz büyük açıkçası boyut olarak ama benim gibi cepleri hep dolu olan biri için problem teşkil etmiyor açıkçası. 2000mAh, 45TL morfare'de.
surdan anlıyorum 3500 oldugunu
1.si türkiyeden almadım :D :D :D
şaka bir yana tam boşken cihazı full dolduruyor ve hala içinde olmuş oluyor. ki zaten 1full dolum bile bana yetebiliyor

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
surdan anlıyorum 3500 oldugunu
1.si türkiyeden almadım :D :D :D
şaka bir yana tam boşken cihazı full dolduruyor ve hala içinde olmuş oluyor. ki zaten 1full dolum bile bana yetebiliyor

XDA dediğim yer zaten Dünya çapında smartphone meraklılarının toplaştığı bir yer, yani türkiye ile ilgili değil yazdığım.
Peki içinde kaldıktan sonra ne kadar daha dolduruyor bu da önemli zira S3 2100mAh. Bir %50 daha doldurması gerekir ki One X için ilk üretilene bakarsak bu tabii daha iyi en azından bir %100 veriyor.
Ben yine de external pili tercih ederim :) tercih meselesi tabii bu.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
XDA dediğim yer zaten Dünya çapında smartphone meraklılarının toplaştığı bir yer, yani türkiye ile ilgili değil yazdığım.
Peki içinde kaldıktan sonra ne kadar daha dolduruyor bu da önemli zira S3 2100mAh. Bir %50 daha doldurması gerekir ki One X için ilk üretilene bakarsak bu tabii daha iyi en azından bir %100 veriyor.
Ben yine de external pili tercih ederim :) tercih meselesi tabii bu.
Göz ardı ettiğin birşey var. Ben telefonumda tam senk. ve 3g bağlantılı açık kullanıyorum kullanmak zorundayım. haliyle o batarlayı kılıf şarj ederken %15 lik bir kısmını ben daha dolmadan kullanıyorum. başka bir değişle o full doldurana kadar ben %15 kullanıyorumdur.
2. takışımda da %14-16 civarında da doluluk yaptıgını duşunursek sıkıntı yok ;)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
%15 ciddi bir rakam. Şarj oluyorken aktif kullanıyorsan başka tabi :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ve en güzel avantajı telefonu kullanırken şarj ediyor olmak..

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki bu kılıf nasıl çalışıyor içinde pil falan mı var?Eğer pil varsa pil bitince ne yapıcaz kılıf elimizde mi kalıcak bende almayı düşünüyorumda...

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Peki bu kılıf nasıl çalışıyor içinde pil falan mı var?Eğer pil varsa pil bitince ne yapıcaz kılıf elimizde mi kalıcak bende almayı düşünüyorumda...
şöyle düşün bu bir pil ama kılıf şeklinde tasarlanmış ve resim de gördüğün gibi altında giriş yuvası var. burdan telefona bağlanıp şarj ediyor. kendısı bittiğinde de onu şarj ediyorsun yani..
tavsiye ederım

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şöyle düşün bu bir pil ama kılıf şeklinde tasarlanmış ve resim de gördüğün gibi altında giriş yuvası var. burdan telefona bağlanıp şarj ediyor. kendısı bittiğinde de onu şarj ediyorsun yani..
tavsiye ederım
Anladım kardeş çok saol.Yani o kılıfıda şarj etmek gerek.Çok kullanışlı gözüktü bana.Almayı düşünüyorum.Başka renkleride varmı?Birde kılıf plastik mi sert mi çünkü sert kılıflar iz yapıyorda...

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Anladım kardeş çok saol.Yani o kılıfıda şarj etmek gerek.Çok kullanışlı gözüktü bana.Almayı düşünüyorum.Başka renkleride varmı?Birde kılıf plastik mi sert mi çünkü sert kılıflar iz yapıyorda...

iz yapmaz. gri beyaz siyahı ve karışık renkleri var
ben ebaydan aldım

Son mesajlar